Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)240.01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Супрун В.В. 
Акредитація як механізм інноваційного стимулювання підготовки кадрів для ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.В. Супрун ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 23 с. — укp.

Досліджується поєднання вимог, що динамічно змінюються, до рівня освіти з соціальними стандартами й економічними можливостями країни в інноваційному механізмі акредитації. Зважаючи на те, що розвиток освіти як специфічного об'єкту управління поєднує в собі інтереси держави, замовника на кваліфікованого працівника, навчального закладу, суспільства, виявляються джерела коштів на проведення акредитації та характер і форми стимулювання підвищення рівня та якості освіти. Розроблено організаційно-економічну структуру, механізм акредитації інноваційного типу. Запропоновано авторську методику рейтингової оцінки освітньої діяльності, що є універсальною для навчальних закладів різних типів і стимулюючою їх до підвищення рівня та статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Криницька Л. Я. 
Організація професійної підготовки безробітних до підприємницької діяльності у сфері послуг: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. Я. Криницька ; НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки фахівців для підприємницької діяльності з числа безробітних у навчальних і навчально-практичних центрах, створених при вищих і професійно-технічних навчальних закладах, приватних підприємствах. Визначено педагогічні, психологічні та методологічні засади формування сучасної професійної моделі підприємця Ц організатора виробництва. Теоретично обгрунтовано та розроблено андрагогічну модель професійної підготовки безробітних до підприємницької діяльності у сфері послуг. Обгрунтовано нові підходи до розробки змісту та форм підготовки підприємців сфери послуг. Розроблено методику неперервної професійної підготовки підприємців з числа безробітних за умов центру підприємництва. Доведено вплив нової методики формування професійної компетенції фахівців на успішність і конкурентоспроможність майбутніх підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА382390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Левченко О.М. 
Підвищення якості трудового потенціалу регіону (за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.М. Левченко ; Кіровоград. ін-т с.-г. машинобуд. — Кіровоград, 1998. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджено стан та процеси відтворення якісних характеристик трудового потенціалу регіону. Запропоновано систему показників якості трудового потенціалу регіону, головні напрями її регулювання, а також розроблено систему та механізм регулювання якості трудового потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гончарова Л.О. 
Прогнозування та державне регулювання забезпечення спеціалістами: регіонально-галузевий аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Л.О. Гончарова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теорію і практику забезпечення спеціалістами (ЗС) в регіонально-галузевому аспекті, надано характеристику форм підготовки спеціалістів-будівельників (СБ) у ВНЗ, описано методи прогнозування й планування ЗС будівельної галузі (БГ). Проаналізовано проблеми ЗС БГ на Донеччині, стан і перспективи її розвитку. Визначено чинники впливу на прогнозування та державне регулювання ЗС БГ в регіоні у довгостроковій перспективі. Описано модель прогнозування та планування ЗС БГ, особливості прогнозування та планування на регіональному та галузевому рівнях з урахуванням перспектив розвитку регіону й галузі та чинників впливу на дані процеси. Запропоновано напрями удосконалення підготовки СБ у ВНЗ та стратегії й тактики ЗС на основі розробки антикризових заходів у БГ в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА372756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дрозач М. І. 
Професійне навчання персоналу на виробництві та удосконалення його організаційно-економічного механізму: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / М. І. Дрозач ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу даних державної статистики й анкетних обстежень виявлено тенденції розвитку професійного навчання в Україні ти визначено чинники, які впливають на його розвиток. Розроблено перспективну модель організаційно-економічного механізму професійного навчання персоналу на виробництві, яка базується на інноваційному підході, передбачає оновлення процесу професійного навчання персоналу на виробництві (через упровадження допрофесійної підготовки, використання підвищення кваліфікації для кар'єрного зростання, запровадження часткових кваліфікацій) та визначає напрями вдосконалення організаційно-економічного забезпечення професійного навчання персоналу на виробництві (нормативно-правові, фінансово-економічні, організаційні, навчально-методичні та інформаційні).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА376713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дивак В. В. 
Розвиток економічної компетентності директорів загальноосвітніх навчальних закладів засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В. В. Дивак ; "Ун-т менедж. освіти" НАПН України. — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему розвитку економічної компетентності (ЕК) директорів загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Висвітлено теоретичні засади економічної діяльності директорів ЗНЗ. Розкрито сутність поняття "економічна компетентність директорів ЗНЗ" та створено модель даної компетентності. Обгрунтовано технологію розвитку ЕК директорів ЗНЗ засобами ІКТ у системі підвищення кваліфікації. Розроблено спеціалізований навчальний курс "Розвиток економічної компетентності директорів ЗНЗ" і методичні рекомендації щодо її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 + Ч421.411 + У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА378190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Богданов О.В. 
Розвиток механізмів державного управління підготовкою управлінських кадрів для регіону: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Богданов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто досвід підготовки управлінських кадрів у країнах з перехідною та розвиненою ринковою економікою. Визначено роль соціальних і гуманітарних аспектів у підготовці управлінського персоналу в системі вищої школи України для підприємств регіону. Проаналізовано проблеми формування комплексу необхідних професійних якостей майбутніх управлінських кадрів на всіх рівнях навчання засобами навчальних дисциплін соціально-гуманітарного циклу. Обгрунтовано роль виконавчих органів влади у коригуванні й удосконаленні професійних якостей менеджерів у системі післядипломної освіти. Обгрунтовано концептуальні засади удосконалення механізмів державного управління підготовкою управлінських кадрів для регіону. Розроблено рекомендації щодо оптимізації управлінської діяльності органів влади в напрямку створення механізму загальної зацікавленості в досягненні поставленої мети у педагогічному та студентському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01-21,01 +
Шифр НБУВ: РА355796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Россошанська О.В. 
Системне формування стратегічного потенціалу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Россошанська ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть і показано особливості визначення стратегічного потенціалу підприємства в епоху економіки знань. Узагальнено особливості діяльності сучасного ринку освітніх послуг у питаннях підготовки фахівців до стратегічних цілей підприємства. Визначено можливості підприємств і вищих навчальних закладів як елементів системи формування стратегічного потенціалу підприємства. Розроблено процесну модель формування даного потенціалу. Запропоновано спосіб оцінки вартості підготовки фахівців дя участі у формуванні стратегічного потенціалу підприємства. Впроваджено до практики діяльності підприємств і ВНЗ методику його системного формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.012.2 +
Шифр НБУВ: РА345236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терюханова І.М. 
Соціально-економічні аспекти професійного навчання незайнятого населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.М. Терюханова ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито суть системи професійного навчання незайнятого населення, проблеми її формування та розвитку. Здійснено комплексний підхід до вивчення цієї системи стосовно ринку праці та ринку освітніх послуг. Обгрунтовано необхідність підвищення ефективності системи професійного навчання та виявлено фактори, які її визначають. Здійснено економіко-статистичний аналіз розвитку системи професійного навчання незайнятого населення в цілому в Україні та регіонах, а також її фінансового забезпечення. Запропоновано напрями удосконалення державного регулювання системи професійного навчання незайнятого населення шляхом розробки заходів організаційного, нормативно-правового та фінансово-економічного характеру. Запропоновано методичні підходи щодо оцінки соціальної та економічної ефективності професійного навчання незайнятого населення. Розроблено шляхи удосконалення професійного навчання незайнятого населення для підприємницької діяльності та заходи щодо сприяння таким громадянам у відкритті власної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.01
Шифр НБУВ: РА320041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Трохимець О. І. 
Стратегічне управління формуванням та розвитком кадрів економічного профілю України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. І. Трохимець ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та зміст стратегічних підходів щодо формування розвитку кадрів економічного профілю. Проаналізовано зарубіжний досвід підготовки спеціалістів економічного профілю. Запропоновано систему оцінювання результатів стратегічного планування потреби в економічних кадрах для України на базі загальних і специфічних показників розвитку. Подано прогноз потреби в економічних кадрах для України. Вдосконалено концептуальні підходи щодо формування стратегії розвитку кадрів економічного профілю в Україні, їх ефективної реалізації за сучасних умов за наявності глобалізаційних процесів. Визначено проблеми нормативно-правового забезпечення підготовки економістів в Україні та запропоновано шляхи їх мінімізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА373447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бідюк Н.М. 
Теорія і практика професійного навчання безробітних у США: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Н.М. Бідюк ; АПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Проведено цілісний системний аналіз проблеми професійного навчання безробітних у педагогічній теорії та практиці США. Розкрито теоретико-методологічні засади розвитку освіти дорослих в американському досвіді. Розглянуто основні вимоги ринку праці до професійного навчання безробітних, а також напрями забезпечення соціального захисту та зайнятості даної категорії населення в країні. Розглянуто принципи функціонування та розвитку системи професійного навчання безробітних у США. Проаналізовано підходи до реалізації федеральних програм для освітньої підтримки безробітних. Досліджено напрями діяльності центрів розповсюдження знань для безробітних у структурі університетів США, змістові характеристики освітніх програм різних напрямів і кваліфікаційних рівнів провідних навчальних закладів, що здійснюють професійне навчання безробітних. Розкрито особливості впровадження консультаційних програм для безробітних, висвітлено дидактичні засади їх професійного навчання в освітній практиці США. Досліджено психолого-педагогічні умови професійної діяльності педагогічного персоналу для навчання безробітних. Наведено рекомендації щодо використання прогресивних ідей досвіду США для удосконалення системи професійного навчання безробітних в Україні на загальнодержавному та регіональному рівнях, а також на рівні служб зайнятості та навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01 + У9(7СПО)240.01 +
Шифр НБУВ: РА369997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулєшова Л. В. 
Удосконалення системи професійної орієнтації молоді в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Л. В. Кулєшова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді, реалізація яких сприяє підвищенню конкурентоспроможності фахівців на регіональному ринку праці. Проаналізовано підсистему конкурентоорієнтованості молоді, яка враховує поетапне формування конкурентоорієнтованої особистості для регіонального ринку праці та є новою структурною складовою в традиційній системі профорієнтації. Удосконалено систему профорієнтації молоді на регіональному ринку праці, яка включає профорієнтаційні інституції, які створюються за регіональним і базовим рівнями її формування та забезпечують підготовку майбутніх кваліфікованих фахівців. Процес формування конкурентоспроможного фахівця для регіонального ринку праці, де в інформаційній базі даних системи профорієнтації молоді розроблено та запропоновано використання особистої картки конкурентоорієнтованості, у якій наростаючим підсумком за етапами навчання відображено дані щодо формування соціально-професійних і особистих здібностей. Висвітлено науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді з урахуванням досвіду розвинутих країн світу, які розширено поняттям "профорієнтаційний кластер", що являє собою групування навчальних закладів, профорієнтаційних інституцій і бізнес-структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА376168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Харабуга С.В. 
Формування компетенцій інноваційно активного фахівця в системі професійної освіти: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / С.В. Харабуга ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи дослідження інноваційної праці. Обгрунтовано та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування компетенції працівника інноваційного типу в системі професійної освіти. Досліджено методологічні основи компетентнісного підходу до формування трудового потенціалу, теоретичні основи забезпечення відповідності його якісних особливостей потребам інноваційного розвитку економіки. Визначено компетенції працівника інноваційного типу. Проаналізовано формування якості трудового потенціалу в системі професійної освіти. Досліджено аспект набуття компетенцій інноваційного змісту на підприємстві. Проаналізовано стимулювання інноваційної активності працівників. Розроблено моделі стратегічного планування формування компетенцій сучасного працівника з використанням методу аналізу ієрархій. Визначено напрями державної підтримки формування та використання інноваційних складових трудового потенціалу. Запропоновано важелі забезпечення розвитку персоналу в системі договірного регулювання трудових відносин. Розроблено пропозиції щодо участі роботодавців у формуванні інноваційних особливостей працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240.01 +
Шифр НБУВ: РА364752

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Грішнова О.А. 
Формування людського капіталу в системі освіти і професійної підготовки: Автореф. дис.... д-ра екон. наук: 08.09.01 / О.А. Грішнова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено науково-практичні особливості формування людського капіталу в перехідній економіці. Розроблено теоретико-методологічні основи оцінювання освітньої та професійної складових людського капіталу. Викладено нові підходи до розрахунку ефективності інвестицій в освіту та професійну підготовку. Проаналізовано вплив нагромадження людського капіталу на стабілізацію соціально-економічного становища в Україні, зроблено прогноз відтворення людського капіталу. Визначено основні напрями вдосконалення організаційно-економічного механізму формування людського капіталу в перехідній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА321553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мороз А.С. 
Формування системи надання освітніх послуг з підготовки кадрів для підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.С. Мороз ; Львів. комерц. акад. — Л., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено концепцію співробітництва підприємств і ВНЗ як основи для створення системи надання освітянських послуг з кадрової підготовки виробництва. Удосконалено організаційно-економічні засади створення комплексу для реалізації процесу інноваційного розвитку економіки на базі інтегрування університетів, положення щодо взаємозв'язку корпоративної культури підприємства та навчальних заладів, а також щодо напряму державного управління сферою освіти в інтересах суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА371475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського