Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (148)Журнали та продовжувані видання (225)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Семененко В.В. 
Державне регулювання процесів реструктуризації в реальному секторі економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Семененко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади регулювання процесів реструктуризації у реальному секторі економіки. Розкрито суть поняття державного регулювання процесів реструктуризації. Визначено зміст процесу приватизації як створення організаційно-економічних умов для реструктуризації. Висвітлено методику дослідженого регулювання у реальному секторі економіки. Розвинуто механізм державного регулювання досліджених процесів, а також визначено процес формування правової бази реструктуризації у реальному секторі економіки. Запропоновано вживати регулятивні заходи під час проведення реструктуризації. Обгрунтовано становлення інститутів державного управління процесами реструктуризації та розроблено механізми цього управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 + У9(4УКР)0-961-31-21,01 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА338244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Круглікова В.В. 
Державне управління спеціалізацією й кооперацією в національній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Круглікова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення державного управління спеціалізацією та кооперацією в національній економіці. Визначено його суть і зміст, а також обгрунтовано головну мету та критерії. Досліджено систему одиниць виміру ступеня державного управління спеціалізацією та кооперацією в національній економіці. Проаналізовано фактори суспільного виробництва, які впливають на дане управління. Запропоновано структурно-логічну модель державного управління відновленням систем спеціалізації та кооперації у національній економіці. Удосконалено методичне забезпечення стратегій і програм розвитку спеціалізації та кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-43-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356799

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Василенко 
Економічний механізм стимулювання розвитку виробничо- територіальних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / Валерій Миколайович Василенко ; НАН України; Інститут економіко- правових досліджень. — Донецьк, 2000. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-43
Шифр НБУВ: РА311263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гринчук В.Г. 
Економічні проблеми реформування відносин власності в Україні в світлі зарубіжного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Г. Гринчук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність гармонізації форм власності та виробництва в процесі приватизації державних підприємств, яка знаходить своє практичне здійснення в господарському житті країн з розвинутою економікою. Доведено, що не існує необхідного зв'язку з між ринком і приватною власністю на засоби виробництва. Встановлено, що потенціал ефективності державних підприємств ще остаточно не вичерпаний, їх ефективність можна підвищити шляхом диференціації прав власності та господарювання, оптимізації інституційно-правової системи. Запропоновано пріоритетну для українських умов форму власності (закрито-відкрите акціонерне товариство) й організацію випуску в них внутрішніх акцій на фонд нагромадження як важіль підвищення рівня нагромадження капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-44-183
Шифр НБУВ: РА318863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Безега Т.М. 
Інституційні та галузеві проблеми економіки України 1991-2007 рр. (на прикладі приватизації та енергетики): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Безега ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку ринкової економіки України у 1991 - 2007 рр. на прикладі приватизації та енергетики. Зазначено, що даний багатовимірний процес розпочався у часи перебудови й одержав розвиток після проголошення державної незалежності. Головну роль у цих трансформаціях української економіки відіграли процеси приватизації та розвитку паливно-енергетичного комплексу, що були найбільшою мірою взаємопов'язані з усіма верствами населення. Внаслідок процесів приватизації сформувалась нова соціально-економічна реальність, забезпечивши панування недержавного сектора в економіці України, приватний сектор став відігравати визначальну роль у розвитку української економіки. Проаналізовано найбільш потужні галузі ПЕК, що мали суттєвий вплив на суспільні процеси в Україні, а саме: вугільну й атомну. Розглянуто поставки російських енергоносіїв. Досліджено перебіг історичних процесів у сферах приватизації й енергетики. Проаналізовано проблеми, що мали найбільший суспільний резонанс і здійснили суттєвий вплив на розвиток державотворення в Україні, зокрема, цілісного розуміння конкретного історико-економічного феномену, внаслідок чого відбулася еволюційна заміна "старого" тоталітарного ладу новим на засадах демократії та ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-03 + У9(4УКР)305.7-03 +
Шифр НБУВ: РА361453

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Подоляко Г.В. 
Механізм державного регулювання приватизації в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.В. Подоляко ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва економіки України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення механізму державного регулювання приватизації. Проаналізовано стан законодавчого та нормативно-правового забезпечення приватизації, найбільш важливих важелів її державного регулювання. Надано оцінку процесів приватизації та її соціально-економічних наслідків. Визначено основні напрямки та заходи щодо вдосконалення державного механізму регулювання приватизації. Розглянуто питання вдосконалення способів продажу майна, обігу цінних паперів у процесі приватизації. Запропоновано механізм застосування депозитарних розписок у процесі приватизації інвестиційно-привабливих об'єктів на міжнародних фондових ринках для підвищення заінтересованості інвесторів щодо українських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-21,01 +
Шифр НБУВ: РА338913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Давидов І.Г. 
Механізм управління процесом приватизації як складова соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.Г. Давидов ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення процесу приватизації як програмної перебудови державного сектору економіки, що забезпечує досягнення сталого соціально-економічного розвитку держави в цілому та регіонів зокрема. Визначено основні етапи приватизації, проаналізовано актуальні проблеми державного управління процесом формування нової галузевої структури. Досліджено вплив приватизації на національну й регіональну економіку, а також на соціальну структуру суспільства. Розроблено теоретичні засади цілісного підходу щодо реалізації процесу приватизації. Обгрунтовано шляхи та методи ефективного управління та створено поетапну систему контролю за процесами приватизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-21 +
Шифр НБУВ: РА355258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хлівний В.О. 
Механізми активізації розвитку підприємництва під впливом малої приватизації (на прикладі малих підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Хлівний ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процеси малої приватизації в Україні та в Криму: їх особливості, динаміку, перспективи, обгрунтовано механізми та перспективи розвитку підприємницьких структур під впливом малої приватизації. Розроблено методику дослідження фінансово-економічної діяльності приватизованих малих підприємств за якісними показниками. Запропоновано систему постприватизаційної роботи держави з підприємницькими структурами, створеними в процесі малої приватизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр)0-4 + У9(4Укр-6Кри)291.9
Шифр НБУВ: РА316814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чердаков В.А. 
Науково-методичні основи формування корпоративного сектору в процесі приватизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.А. Чердаков ; НДЕІ М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено механізм державного регулювання процесу утворення корпоративного сектору економіки за умов ринкових трансформацій шляхом узгодження взаємодії промислової, конкурентної, інноваційної та приватизаційної політики, удосконалення чинного законодавства та посилення державного впливу на функціонування стратегічно важливих підприємств. Уточнено методику визначення питомої ваги державного сектора в загальній економічній системі країни. Розглянуто питання реалізації інтересів держави в корпоративних структурах стратегічно важливих сфер економічної діяльності. Проаналізовано особливості формування прогресивної структури власників приватизованих підприємств і демократизації власності. Розроблено методичні підходи щодо проведення оцінки позитивних і негативних наслідків концентрації суб'єктів господарювання на підставі розрахунку узагальнюючого показника очікуваного суспільного ефекту в результаті застосування даного способу розміщення підприємницьких структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА337187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

П'ята Л. Л. 
Приватизація в Україні: історичний аспект (кінець 1980-х - 2000-ті роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. Л. П'ята ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний історіографічний і джерелознавчий огляд досліджуваної теми, залучено до наукового обігу нові документи. Розширено та доповнено науково встановлену систему історичних фактів про хід економічних змін в Україні протягом 1987 - 2010-х рр. У загальноісторичному контексті проаналізовано стан майнового комплексу держави, що сформувався та функціонував, дію політичних, економічних і нормативно-правових чинників, які визначали приватизаційний процес (форми, принципи). Охарактеризовано успіхи та прорахунки соціально-економічного реформування господарства України. Визначено головну функцію приватизації - основну рушійну силу в проведенні ринкових реформ і трансформацій політико-економічної та соціальної складової України. Наведено способи нагромадження приватного капіталу в Україні та механізми формування соціальної верстви власників. Проаналізовано зміни у соціально-психологічному ставленні населення до проведених трансформаційних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-23 + У9(4УКР)0-4
Шифр НБУВ: РА383017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Алданов Ю.В. 
Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Алданов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовідносинами у сфері приватизації державного майна як спеціальної підстави набуття права власності. На підставі аналізу нормативно-правових джерел регулювання приватизації в Україні та законодавства певних іноземних держав, а також основних положень теорії цивільних правочинів і похідних від них зобов'язань висвітлено правовідносини у сфері приватизації й особливості відчуження державного майна на користь суб'єктів приватного права, основні види приватизаційних правочинів, судову практику, що встановилася в Україні впродовж трансформації економіки, а також внаслідок еволюції відносин власності. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, спрямовані на забезпечення більш раціонального правового регулюванння суспільних відносин щодо спеціальної підстави набуття права власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)911.041 + Х839(4УКР)110.41 + Х839(4УКР)211.12 + У9(4УКР)0-4 +
Шифр НБУВ: РА344855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бакланова О.Г. 
Приватизація як форма зміни відносин власності в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.Г. Бакланова ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено еволюцію двох форм економічного зв'язку: безпосередньо-суспільного та мінового, показано їх взаємодію у розвинених ринкових країнах як результат природного процесу соціально-економічного розвитку, визначено роль даного процесу за умов централізованої економіки, досліджено деформовані форми його прояву. Встановлено об'єктивну неминучість переходу до ринкової економіки, розкрито сутність постсоціалістичної трансформації. Вивчено еволюцію поглядів на категорію "власність", визначено роль зміни відносин власності за умов ринкової трансформації. Розкрито сутність приватизації як структуротвірного елемента нової системи виробничих відносин, встановлено принципові відмінності проведення даного процесу у країнах з ринковою та перехідною економікою. Узагальнено досвід приватизації у країнах Центральної та Східної Європи, встановлено її загальні закономірності та особливості. Вивчено досвід проведення приватизації в Україні, з'ясовано причини високого рівня приватизаційних трансакцій, встановлено вплив неекономічних факторів на економічні процеси. Наведено рекомендації щодо оптимізації приватизаційних процесів та удосконалено показники приватизаційної та фінансової діяльності приватизованих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 +
Шифр НБУВ: РА331622

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Колчін Р.В. 
Розроблення АСУ запасами матеріальних ресурсів у багаторівневих логістичних системах, що функціонують у надзвичайних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.В. Колчін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення повноти забезпечення споживачів і зниження сумарних втрат, які виникають у процесі функціонування багаторівневих логістичних систем (ЛС), які діють за надзвичайних умов, на базі створення та використання автоматизованих систем управління (АСУ) запасами матеріальних ресурсів (МР). Проаналізовано сучасний стан систем управління запасами МР та їх математичних й інформаційних моделей. Розроблено моделі інформаційного обміну в АСУ запасами МР у багаторівневих ЛС, що функціонують за надзвичайних умов, з урахуванням черговості забезпечення споживачів і випадкового характеру потреби у МР. Запропоновано методики: визначення вартості витрат на переміщення між ланками системи МР і на зберігання їх запасів; визначення оптимальних запасів МР на кожному складі логістичної системи; оцінки адекватності математичної моделі управління запасами МР об'єкта моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.8 ф12 + У9(4УКР)0-42 ф12 +
Шифр НБУВ: РА346462

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сологуб О.П. 
Теоретико-методологічні основи продуктивності економіки України: регіональні аспекти: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / О.П. Сологуб ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Розкрито теоретичний зміст категорії ринкової економіки - продуктивність, сутність, методологію визначення, систему показників обчислення на макроекономічному та регіональному рівнях. Визначено фактори та обгрунтовано їх класифікацію. Продуктивність економіки України розглянуто у зв'язку з загальносистемними змінами, соціально-економічним реформуванням. Дослідження продуктивності економіки базується на теорії рівняння факторів, їх граничної продуктивності та носіїв доходоутворюючої функції. Проаналізовано формування і використання ресурсного потенціалу України та її регіонів (демотрудового, капіталу, природно-ресурсного тощо). Вперше висвітлено динаміку продуктивності перехідної економіки України і регіонів (праці, капіталу, природно-ресурсного потенціалу тощо). Аналіз продуктивності факторів-ресурсів виконано у взаємозв'язку з використанням робочих місць. Продуктивність економіки досліджено в прогнозному часі, обгрунтовано пріоритетні напрями інвестиційної та інноваційної політики, запропоновано механізм управління продуктивністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-451
Шифр НБУВ: РА307558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Колесник Д. В. 
Технологічне кооперування в міжнародній інтеграційній стратегії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Д. В. Колесник ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі аналізу новітніх теоретичних підходів і виявлення тенденцій технологічного кооперування в сучасних міжнародних інтеграційних стратегіях досліджено інструменти регулювання міжнародно-коопераційної діяльності в комерційному секторі. Обгрунтовано сучасні виміри інституційної моделі регулювання ринкової діяльності в контексті процесів інтернаціоналізації. Визначено особливості міжнародного кооперування на етапі глобалізації з урахуванням реалій становлення інформаційного суспільства. Вивчено міжнародний досвід системного впливу на процеси міжнародного кооперування. Увагу приділено діяльності глобальних і регіональних структур, а також національних регуляторів процесів міжнародної кооперації. Наведено рекомендації щодо оптимізації регулятивної діяльності держави з урахуванням потреб стимулювання міжнародного кооперування й оптимізації профілю міжнародної спеціалізації національної економіки. Доведено доцільність програмно-цільового інституційного регулювання міжнародного кооперування з метою підвищення глобальної конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-43-55 + У9(4УКР)0-43-55
Шифр НБУВ: РА378199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Процків О.П. 
Фінансові пріоритети приватизації в Україні в умовах суспільного вибору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.П. Процків ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади приватизації й обгрунтовано фінансові пріоритети приватизації в Україні за умов суспільного вибору. Досліджено генезис приватизаційних процесів і особливості оцінки державного майна, здійснено їх періодизацію, яка базується на критерії технології здійснення приватизації. Відображено роль парламенту у виборі та реалізації приватизаційного процесу в Україні. Проаналізовано вітчизняну практику формування, розподілу та використання коштів, одержаних за умов приватизації державного майна, а саме: соціально-економічні та фінансові результати приватизації. Досліджено проблеми постприватизаційного становлення українських підприємств та запропоновано напрямки активізації їх інвестиційної діяльності у постприватизаційний період. Запропоновано фінансову концепцію приватизації за умов суспільного вибору. Уточнено принципи та критерії формування структури державного сектору у національній економіці. Змодельовано оптимальні межі державної власності. Показано доцільність оцінки інвестиційної привабливості підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 +
Шифр НБУВ: РА348491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пішпек С.І. 
Формування корпоративних відносин у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Пішпек ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено суть і економічні функції корпоративних відносин, їх місце та роль у ринковій трансформації економіки, макроекономічні умови формування корпоративного сектора в перехідній економіці. Теоретично обгрунтовано шляхи реформування національної корпоративної моделі. Розкрито протиріччя корпоративних відносин, що перебувають на стадії становлення, вирішення яких потребує розмежування та деталізації корпоративного законодавства в напрямі демократизації та прозорості корпоративного управління, підвищення рівня національних стандартів щодо захисту прав зовнішніх акціонерів, посилення ролі зовнішніх агентів - аутсайдерів взагалі та банківських установ зокрема, скорочення державної частки в корпоративній власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292 + У9(4УКР)0-43
Шифр НБУВ: РА314125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вишневська 
Формування механізму державного управління постприватизаційними процесами: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Наталя Петрівна Вишневська ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-21.01
Шифр НБУВ: РА346850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бочан І.О. 
Формування приватного сектора в умовах ринкової трансформації економіки України: проблеми інституціональної теорії і практики: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / І.О. Бочан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості формування приватного сектора за умов перехідної економіки України як основної умови створення соціально-орієнтованої ринкової економіки на базі інституціонального підходу. Розроблено новий напрям у вітчизняній економічній науці - "Інституціональну теорію приватного сектора". Проаналізовано феномен приватного сектора сучасної економіки. Визначено основні проблеми та перспективні напрямки його розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-44
Шифр НБУВ: РА318282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського