Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*667.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Московець В.І. 
Взаємодія населення з міліцією: стан та шляхи удосконалення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Московець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процес взаємодії між населенням і міліцією у зв'язку зі соціальними змінами, які відбуваються в Україні. Розглянуто існуючі теоретичні підходи до визначення змісту соціальної взаємодії, можливості їх застосування під час конструювання програм щодо взаємозв'язків і співпраці між населенням і міліцією. Визначено поняття "взаємодія між міліцією і населенням". Розглянуто найважливіші взаємозв'язки між населенням і міліцією на різних рівнях. Узагальнено основні форми співпраці між населенням і міліцією (ДНД, пунктів охорони громадського порядку, робітничих і студентських загонів щодо сприяння діяльності міліції, консультативних пунктів тощо), обгрунтовано необхідність створення відповідної нормативно-правової бази для співпраці, удосконалення матеріально-технічних умов, інформаційного забезпечення, системи морального та матеріального стимулювання тощо. Запропоновано та впроваджено оригінальну програму "Взаємопорозуміння та співпраця між населенням і міліцією по охороні громадської безпеки" у с. Солоніцевці Дергачівського району на Харківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*667.211
Шифр НБУВ: РА314305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мальцев В.В. 
Громадська думка у системі оцінки діяльності органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Мальцев ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ (ОВС) як соціальної організації неприбуткового типу. Встановлено, що інтегральним критерієм оцінки діяльності ОВС є їх ефективність, для визначення якої застосовано цільовий підхід, що акцентує увагу на досягненні органами ОВС зовнішніх цілей у зв'язку з орієнтацією міліції на інтереси держави та громадянського суспільства. Особливу увагу приділено дослідженню соціальної ефективності ОВС як чинника, що визначає ступінь досягнення організацією цілей зовнішнього середовища. Обгрунтовано доцільність використання громадської думки як джерела інформації для оцінки соціальної ефективності діяльності ОВС. Доведено, що можливості використання громадської думки у процедурі оцінки діяльності ОВС обмежуються її компетентністю. Розроблено систему критеріїв та показників оцінки діяльності ОВС за допомогою громадської думки, запропоновано методику визначення їх ефективності. З метою удосконалення процедури оцінки обгрунтовано необхідність створення системи моніторингу громадської думки щодо діяльності ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 в623.5 +
Шифр НБУВ: РА340673

Рубрики:

      
3.

Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ніколко М.В. 
Комунікаційна природа легітимаційних процесів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.В. Ніколко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито комунікативну природу взаємодій, що легітимують. Проведено вивчення комунікативної складової легітимацій у різних сферах соціальної дійсності. Показано, що позиціювання комунікативної структури як атрибутивної та стрижневої характеристики процесів легітимації дає змогу розширити і підсилити вивчення цього феномену в усіх його соціальних сферах. Відзначено наявність трансісторичних функцій комунікацій, що легітимують, інтегруючої та інтерпретуючої. Зауважено, що у будь-якому суспільстві, в усі історичні епохи, у різних соціальних сферах комунікації, що легітимують, реалізують ці базові функції (L-ситуація). Наведений паттерн L-ситуації реалізується в різних історичних модусах. Проведення диференціації L-ситуації дає змогу виявити її модуси - (L-конвенції), характерні для різних історичних етапів. Виявлено необхідні та достатні умови для здійснення легітимуючих ситуацій у різних історичних епохах. Вивчено L-конвенції сучасного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + С5*667.2 +
Шифр НБУВ: РА328401

Рубрики:

      
5.

Щербакова І. В. 
Побоювання як складова соціальних уявлень про міліцію: наслідки щодо взаємовідносин: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / І. В. Щербакова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття побоювання населення щодо міліції як не тільки індивідуально-психологічного, але й соціального феномену, визначено місце та роль цих побоювань, а також зміст, характер, способи та особливості їх поширення в громадській думці. Побоювання розглянуто як становлення людини до небезпечних ситуацій, тобто як знані страхи, що не обов'язково супроводжуються переживаннями емоцій. Побоювання щодо міліції досліджено не як окреме явище, а як складову повсякденного знання певних соціальних груп, структурованого в соціальні уявлення про міліцію. Розроблено практичні рекомендації щодо зменшення побоювань шляхом удосконалення інформаційної, організаційно-управлінської та кадрової політики органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С5*46*332.1-723.58
Шифр НБУВ: РА385385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черноусов 
Соціальна експертиза програм взаємодії міліції і населення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Андрій Миколайович Черноусов ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С5*333.2
Шифр НБУВ: РА340234

Рубрики:

      
7.

Пахар І.В. 
Соціальний захист в органах внутрішніх справ України (соціологічний аспект аналізу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Пахар ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття, пріоритетні завдання та специфіку реалізації соціального захисту працівників ОВС за сучасних умов, основною метою якого є попередження, пом'якшення та скасування наслідків соціальних ризиків та загроз. Обгрунтовано необхідність виділення працівників ОВС як окремого об'єкта соціального захисту, що обумовлено несприятливими умовами праці, підвищеною небезпекою під час виконання правоохоронцями професійних обов'яків і несприятливими умовами праці, а також існуючими політичними та економічними обмеженнями, які негативно впливають на їх соціальний статус. Удосконалено методологію класифікації основних напрямків соціального захисту працівників ОВС на підставі врахування видів негативних наслідків соціальних ризиків та загроз, особливостей організаційних заходів, спрямованих на профілактику або пом'якшення несприятливих соціальних умов. Вперше обгрунтовано значення соціального захисту прцівників ОВС як одного з механізмів підтримки справедливого соціального обміну між правоохоронним інститутом і державою з метою забезпечення суспільного порядку. Розкрито роль соціального захисту у функціонуванні органів внутрішніх справ, яка полягає у виконанні адаптивної функції для даної системи. Вперше проведено комплексну оцінку основних напрямків соціального захисту в ОВС. Встановлено негативний вплив на реалізацію його інституційних функцій таких чинників, як декларативність деяких напрямків соціального захисту (зокрема, пільгової системи), відсутність чіткої стратегії та тактики, розробленої з урахуванням першочергових потреб працівників ОВС, а також координаційного центру та ефективного механізму контролю за реалізацією прийнятих законів. Вперше встановлено вплив соціального захисту на плинність кадрів, моральний стан і соціальний статус працівників ОВС, зокрема обгрунтовано необхідність удосконалення механізму регулювання режиму праці та відпочинку, вирішення житлового питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бобро Н. В. 
Соціальний капітал як чинник професійної соціалізації правоохоронців: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Н. В. Бобро ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні теоретичні підходи до аналізу поняття "професійна соціалізація особистості", на основі чого визначено чинники професійної соціалізації особистості в правоохоронній сфері та розглянуто місце професійної ідентифікації в процесі професіоналізації правоохоронців. На основі аналізу феномену соціального капіталу в класичній і сучасній соціології визначено його структуру, функції та роль в професійній соціалізації працівників правоохоронних органів, що дозволило дослідити вплив соціального капіталу на процес професійної соціалізації правоохоронців і запропонувати рекомендації щодо створення системи ефективного використання можливостей соціального капіталу на різних етапах як чинника, що детермінує успішність процесу професійної соціалізації працівників правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122.6 + С5*667.211*5*333.91
Шифр НБУВ: РА384892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сіда Ю.С. 
Судова влада в умовах трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Ю.С. Сіда ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження особливостей функціонування судової влади в незалежній Україні в соціологічному аспекті й обгрунтовано значення судової соціології як самостійної проблемної галузі соціології права. Сформульовано положення про роль судової влади як правового та соціального інститутів, охарактеризовано її інституційні ознаки. На підставі вивчення подальшого розвитку взаємодії таких чинників, як "правова культура", "правова соціалізація", "правове виховання" показано соціальну роль судової влади у визначенні рівня правосвідомості громадян і правосуддя. Обгрунтовано можливості використання деяких нових соціальних методик у системі судочинства (зокрема медіа-технологій) з метою підвищення авторитету судової влади серед інших галузей державної влади. Вперше за допомогою контент-аналізу текстів виявлено особливості амбівалентного сприйняття судової влади, зумовлені специфічними проблемами її становлення в Україні протягом двох останніх сторіч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.63 + С5*667.2 +
Шифр НБУВ: РА336141

Рубрики:

      
10.

Проскурякова О.С. 
Традиції в органах внутрішніх справ України: соціологічний аналіз: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.С. Проскурякова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз місця та ролі традицій в органах внутрішніх справ (ОВС) України. На підставі теоретико-методологічного аналізу у контексті соціально-наукового поняття та соціального феномену запропоновано визначати традицію як стійкий груповий стереотип соціальної дії, що існує у певних соціальних системах впродовж тривалого часу та має соціально-культурний механізм передачі від покоління до покоління. Досліджено традицію у межах теорії соціальної дії, функціонального аналізу, неоінституційної теорії, а також теорії парадигмальних змін. На підгрунті положень теорії соціальної дії М. Вебера та Т. Парсонса наведено ідеально-типову модель традиційної дії, визначено ситуації, коли переведення смислоорієнтованої дії на традиційну є важливим для соціальної системи. На базі теорії установленого порядку М. Вебера визначено місце традиції у соціальному порядку. На підставі ідей фунціонального аналізу Р. Мертона обгрунтовано висновок про багаторівневу функціональність / дифункціональність традиції на макро-, мезо- та мікрорівні соціальної системи, розроблено типологію традицій, у межах якої виділено "ідеальні" традиції, традиції з нереалізованим потенціалом, традиції - інституційні пастки та QWERTY-традиції. На підставі теоретико-методологічного аналізу вивчено функціональність / дисфункціональність традицій в ОВС України. Увагу приділено дисфункціональним традиціям, що мають загрозливий характер для діяльності ОВС і розвитку української держави та суспільства. Запропоновано практичні рекомендації з метою закріплення та підвищення дієвості в ОВС України функціональних традицій та нейтралізацію дисфункціональних традицій через їх реконструкцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211*122.3 + С5*667.211*122.3
Шифр НБУВ: РА363988

Рубрики:

      
11.

Савчук С.В. 
Юридична соціологія: предмет та її місце в системі юридичних наук: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.В. Савчук ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено предметну специфіку юридичної соціології, розглянуто особливості її структури та місце в системі юридичних наук. На підставі новітніх досягнень обгрунтовано концептуальну відмінність теоретико-методологічних положень юридичної соціології як самостійної правової науки від соціології права як окремої галузі загальної соціології. Висвітлено історію становлення та розвитку юридичної соціології. Визначено об'єкт даної науки. Показано логіку внутрішньої взаємодетермінації її предмета та методу. Приділено увагу предметній зумовленості функцій. Висвітлено фундаментальні проблеми юридичної соціології, які підлягають науковому аналізу з позицій соціолого-юридичного підходу. Визначено співвідношення юридичної соціології з загальною теорією права, філософією права, порівняльним правознавством та юридичною психологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. в78 + С5*667.2 +
Шифр НБУВ: РА321481

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського