Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.661.220.111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Широкова О.І. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування гінгівітів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Широкова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи профілактики та лікування хронічного катарального та гіпертрофічного гінгівіту в дітей. Розроблено полоскання для порожнини рота з флаовоноїдною активністю (фітокомпозицію Мальвіна). Для лікування гінгівітів у дітей застосовано диференційований підхід. У разі хронічного катарального гінгівіту є важливим застосування протизапальної терапії та стимулювання опірності організму. Установлено, що основне завдання під час лікування гіпертрофічного гінгівіту, що розвинувся на фоні гормонального дисбалансу в пубертатний період, полягає у ліквідації запалення, зменшенні гіперплазії сполучної тканин основи ясен та скороченні об'єму гіпертрофованих ясеневих сосочків. Для дітей з хронічним катаральним гінгівітом запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів, за яким необхідними є полоскання рота фітокомпозицією Мальвіна, вживання таблеток Біотрит-С та чищення зубів лікувально-профілактичною зубною пастою Восход-19, яка містить лактат кальцію, за певною схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА359491

Рубрики:

      
2.

Бєлік О.І. 
Застосування добезилату кальцію в комплексному лікуванні та профілактиці хронічного катарального гінгівіту і карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Бєлік ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано, підтверджено за експериментальних умов та у клініці доцільність застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та карієсу зубів у дітей. Встановлено, що застосування препарату нормалізує гомеостаз ротової рідини та поліпшує мікроциркуляцію тканин пародонта. Доведено вплив добезилата кальцію на процеси мінералізації емалі зубів, що підтверджено збільшенням концентрації її гідроксиапатиту та нормалізацією активності ферментів (лужної та кислої фосфотаз) у ротовій рідині, наслідком яких є зменшення інтенсивності та приросту карієсу зубів у дітей. За місцевого застосування добезилата кальцію у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту встановлено оптимізацію зарядового стану клітин букального епітелію, що свідчить про підвищення неспецифічної резистентності порожнини рота. Розроблено схему застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та проведення карієспрофілактичних заходів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52 + Р733.661.210.40-52
Шифр НБУВ: РА330640

Рубрики:

      
3.

Попова О.І. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування амізону та біфіформу у комплексному лікуванні герпетичних стоматитів у дітей і дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Попова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність комплексного застосування противірусного препарату з імуномодулювальними властивостями та пробіотика в терапії герпетичних стоматитів у дітей та дорослих з метою підвищення ефективності лікування захворювання. На підставі результатів епідеміологічного дослідження виявлено високий рівень розповсюдженості герпетичних стоматитів серед населення. Під час проведення експериментального дослідження на моделі генітальної герпетичної інфекції на 20-ти мурчаках встановлено, що поєднане використання біфіформу з 3 % амізоновою маззю майже повністю запобігає виникненню специфічної симптоматики. Виявлено, що застосування запропонованого методу лікування в клініці зменшує інтенсивність загальної симптоматики, скорочує терміни місцевих проявів, періоду висипань та епітелізації, зменшує біль, суб'єктивні відчуття, а також сприяє скороченню загальної тривалості захворювання на 2 доби, збільшенню міжрецидивного періоду на 2-3 місяці у порівнянні з контрольною групою. Ефективність лікування підтверджено за допомогою мікробіологічних, морфологічних та імунологічних досліджень. Показано, що застосування запропонованого методу лікування сприяє відновленню стану мікроекології порожнини рота, прискорює заживлення герпетичних вогнищ, а також відновлення показників в системі інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-5 + Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА351077

Рубрики:

      
4.

Лохматова Н.М. 
Клініко-імунологічна характеристика хронічного дифузного катарального гінгівіту в дітей та його комплексне лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Лохматова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 17 с. — укp.

З використанням нового сучасного методу імуногістохімічних досліджень визначено вплив лікувальних засобів на стан їх локального імунітету. На підставі клініко-імунологічних показників доведено необхідність вибору способу комплексного лікування хронічного дифузного катарального гінгівіту з урахуванням стану локального імунітету слизової оболонки порожнини рота. Обгрунтовано та апробовано комплексну терапію хронічного дифузного катарального гінгівіту в дітей, що передбачає поєднане використання декасану та лісобакту, з метою запобігання прогресуванню захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52 +
Шифр НБУВ: РА336920

Рубрики:

      
5.

Каладзе Н.М. 
Клініко-імунологічне обгрунтування комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту у дітей з ревматоїдним артритом в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Каладзе ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше визначено клінічні особливості ураження тканин пародонта у дітей з ревматоїдним артритом, зокрема наявність хронічного генералізованого катарального гінгівіту (ХГКГ), що супроводжується підвищенням пародонтальних індексів (РМА, КПІ, CPITN). Досліджено стан загального та місцевого імунітету у дітей з ХГКГ на тлі ревматоїдного артриту, виявлено дисфункцію клітинної, гуморальної та макрофагальної ланок імунітету, ступінь вираженості яких залежить від клінічної форми та тривалості ревматоїдного артриту. Уперше вивчено особливості структурно-функціональних властивостей кісткової тканини у даних дітей, якими є системний остеопенічний синдром і остеопороз, які відображають зниження основних денситометричних параметрів - швидкості поширення ультразвуку, широкосмугового послаблення ультразвуку й індексу щільності кісткової тканин, що зумовлюють розвиток аналогічного остеопоротичного процесу в альвеолярному відростку щелепи. Установлено виражений імуномодулювальний ефект біорезонансної стимуляції, у разі застосування якої відбувається достовірне зростання кількості Т-лімфоцитів та їх субпопуляцій, ІРІ, зниження рівней сироваткових імуноглобулінів класів A, M, G. Показано, що використання препарату "Імудон" дітей під час лікування ХГКГ на тлі ревматоїдного артриту призводить до виражених змін у місцевому імунітеті. Доведено, що комбіноване застосування біорезонансної стимуляції та імуномодулювального препарату "Імудон" сприяє підвищенню системного та місцевого імунітету, повному усуненню запального процесу у тканинах пародонта та вираженому впливу на процеси моделювання кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-54 + Р733.419.180.11-54 +
Шифр НБУВ: РА337328

Рубрики:

      
6.

Срібник П.Л. 
Лікування протезного стоматиту у дітей, що користуються знімними ортодонтичними апаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / П.Л. Срібник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчена роль основних чинників впливу пластинкових ортодонтичних апаратів для виправлення патологічного прикусу дітям у 7-12 річному віці. Установлено, що основними подразниками слизової оболонки порожнини рота є: бактеріальний, токсико-хімічний, гіпертермічний, механічний та сукупний. Розглянуто патогенез запальних змін в порожнині рота при ортодонтичній корекції. Проведено на 54 хворих етіотропне та патогенетичне лікування протезного стоматиту з використанням лікувального комплексу А-бактерину та бішофіту місцево, а також гіпосенсибілізуючих і антиоксидантних засобів внутрішньо, володіє високою терапевтичною результативністю. Використані в клініці засоби прискорюють лікування стоматиту з позитивним ефектом у 92% випадків, що значно вище в порівнянні з традиційними способами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52

Рубрики:

      
7.

Крижалко О.В. 
Особливості клініки, профілактики та лікування захворювань тканин пародонта у дітей, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Крижалко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

У процесі дослідження в обстежуваних дітей виявлено високу поширеність дифузного хронічного катарального гінгівіту, частоту якого корельовано з тривалістю та станом компенсації основного захворювання - цукрового діабету. Відмічено зниження рівня імуноглобулінів G, V, A, істотне зменшення вмісту секреторного імуноглобуліну A в слині, зростання значення середньоцитохімічного коефіцієнта нейтрофільних лейкоцитів капілярної крові ясен, а також зниження активності лужної фосфатази та підвищення активності кислої фосфатази ротової рідини. Розроблено комплекс заходів щодо лікування гінгівіту та профілактики розвитку генералізованого пародонтиту у даного контингенту дітей, що, зокрема, включає застосування віброакустичного апарату "Вітафан".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.661.220.111-3
Шифр НБУВ: РА314895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Годованець О.І. 
Особливості клінічного перебігу та лікування хронічного катарального гінгівіту в дітей, що проживають на територіях, забруднених нітратами (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Годованець ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості хоронічного катарального гінгівіту в дітей віком 6 - 7 та 12 років (300 осіб), які мешкають на нітратно забруднених територіях. Проведено оцінювання перебігу захворювання та стану показників прооксидантно-антиоксидантної рівноваги ротової рідини дітей. На підставі експериментального дослідження, проведеного на 60-ти щурах і багатофакторного кореляційного аналізу клініко-параклінічних даних установлено, що головну роль у формуванні патології відіграють системні метаболічні порушення, які є підгрунтям для реалізації дії місцевих чинників гінгівіту. На підставі одержаних результатів патогенетично обгрунтовано та впроваджено в практику охорони здоров'я метод лікування хронічного катарального гінгівіту, який передбачає проведення корекції антиоксидантного стану за допомогою використання препаратів протефлазид та імунофлазид.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111 +
Шифр НБУВ: РА357143

Рубрики:

      
9.

Волкова С.В. 
Порушення систем специфічного протеолізу при хронічному катаральному гінгівіті у дітей та їх корекція у комплексному лікуванні: Автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Волкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше за допомогою сучасних біохімічних методів вивчено основні показники системи "протеїнази - інгібітори" в ротовій рідині, ясенній рідині та зубному нальоті дітей, хворих на хронічний катаральний гінгівіт. Встановлено залежність особливостей клінічного перебігу хвороби від показників протеолітичної активності змішаної слини та встановлено прямий кореляційний зв'язок між активністю протеолітичних ферментів специфічної дії, їх інгібіторів та ступенем тяжкості запального процесу в пародонті. Показано, що хронічний катаральний гінгівіт у дітей протікає у разі підвищеної активності специфічних протеолітичних ферментів та зниженому рівні білків, які контролюють їх активність, - інгібіторів протеїназ. Патогенетично обгрунтовано, розроблено та впроваджено у клінічну практику лікувально-профілактичний комплекс терапії дітей, хворих на хронічний катаральний гінгівіт з використанням антипротеазних засобів природного ("Апрокал") та синтетичного ("ПАМБА") походження, спрямований на регуляцію біологічної рівноваги в системі "ферменти - інгібітори". Доведено ефективність комплексного лікування хронічного катарального гінгівіту у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА343570

Рубрики:

      
10.

Шуминська Т.А. 
Прогнозування та профілактика карієсу і гінгівіту у дітей, які лікуються незнімною ортодонтичною апаратурою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Шуминська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Наведено дані щодо розповсюдженості, інтенсивності та особливостей клінічного перебігу карієсу та гінгівіту в динаміці лікування дітей НОА. Наведено результати моніторингу гігієни порожнини рота, ТЕР-тесту, біофізичних і біохімічних показників ротової рідини у обстежених дітей у динаміці лікування НОА. Виявлено прямий, високої сили кореляційний зв'язок між показниками індексів карієсу, гігієни та пародонтальних індексів на всіх етапах ортодонтичного лікування. Доведено, що порушення гігієни порожнини рота суттєво збільшує ризик розвитку та прогресування стоматологічних захворювань. Запропоновано та впроваджено диференційовані комплекси лікувально-профілактичних заходів для дітей та підлітків у разі лікування зубощелепних аномалій залежно від ступеня вираженості карієсо- та пародонтогенної ситуації в порожнині рота, основу яких складають індивідуальні гігієнічні програми та глибоке фторування. Обгрунтовано терміни диспансерного спостереження, обсяги та кратність проведення профілактичних і лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.40-5 + Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА368419

Рубрики:

      
11.

Амеліна Н.В. 
Профілактика карієсу зубів і гінгівіту у дітей з порушеннями гепатобіліарної системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Амеліна ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

В експерименті на тваринах показано, що у випадку ураження печінки туберкулотатиками на тлі карієсогенної дієти застосування лецитин- і кальцєвмісних препаратів дозволяє запобігти розвитку карієсу та запалення у тканинах пародонту, нормалізувати порушені процеси білкового та мінерального обміну та нормалізувати біохімічні параметри сироватки крові, ротової рідини, тканин пародонту та стегнової кістки. У клініці дитячої стоматології застосування у разі порушення гепатобіліарної системи комплексної терапії, що передбачає застосування препаратів есенціале форте Н, кальцинови, намациту та глибокого фторування за Кнаппвостом, дозволило за дворічний період спостережень у дітей віком 6 - 7 років знизити приріст карієсу зубів у 2,34 раза, інтенсивність запалення за індексом РМА % в 2,9 раза, а у дітей віком 11 - 12 років - відповідно у 7,8 раза (редукція 78,7 %) і у 6,9 раза, нормалізувати у ротовій рідині активність еластази, каталази, вміст МДА, кальцію, фосфатів, системи перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист, нормалізувати та стабілізувати функціональні реакції в організмі та у ротовій порожнині, які зумовлюють стоматологічний статус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА360529

Рубрики:

      
12.

Степанова С.В. 
Профілактика рецидивів хронічного катарального гінгівіту при ортодонтичному лікуванні аномалій зубних рядів у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Степанова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено високу розповсюдженість зубощелепних аномалій і їх зв'язок з гігієнічним станом і захворюваннями тканин пародонту. У процесі клініко-лаборатоного обстеження виявлено порушення адаптаційних і захисних механізмів за умов застосування незнімних апаратів під час лікування аномалій зубних рядів у дітей. Показано, що ортодонтичне лікування дітей на тлі хронічного катарального гінгвіту сприяє підвищенню рівня протеолітичних ферментів (еластази, катепсинів), збільшенню вмісту малонового діальдегіду та зменшенню функціонального стану АОС. Доведено, що профілактичне застосування запропонованого комплексу препатів запобігає патологічним змінам у кістковій тканині альвеолярного відростка та знижує кількість каріозних порожнин. Установлено, що поєднане застосування запропонованих препаратів за всіми вивчаємими показниками сироватки крові та ротової рідини були найефективнішими. Доведено високу ефективність застосування комплексу адаптогенів "Біотрит-Дента", "Бактулін", "Мареполіміел" під час лікування хронічного катарального гінгвіту та у період ортодонтичного лікування аномалій зубних рядів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 + Р733.665.621.050-5 +
Шифр НБУВ: РА358581

Рубрики:

      
13.

Коваль Ю.М. 
Фототерапія в комплексному лікуванні гінгівіту у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.М. Коваль ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Вивчено особливості патогенезу хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у дітей та підлітків у зв'язку з функціонуванням метаболічної системи регуляції кислотно-лужного гомеостазу ротової рідини у хворих. Визначено нові ефективні комплексні лікувально-профілактичні схеми корекції зазначених процесів. Відзначено, що у разі ХГТ у ротовій рідині існує декомпенсація метаболічної системи кислотно-лужного гомеостазу зі збільшенням накопичення у неї метаболітів з перевагою їх окиснених форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-54
Шифр НБУВ: РА317261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського