Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627.703$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Шкуропат А. В. 
Біоелектрична активність і кровообіг головного мозку приглухуватих підлітків: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.13 / А. В. Шкуропат ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703-433 + Р733.683.024.2-433
Шифр НБУВ: РА381942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
2.

Яценко К. В. 
Вплив переривчастої нормобаричної гіпоксії на стан центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей з паталогією центральної нервової системи: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / К. В. Яценко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 24 с.: a-табл. — укp.

Досліджено питання застосування переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) для прискорення відновлення фізіологічних функцій центральної нервової системи та мозкового кровообігу у дітей, хворих на церебральний параліч. Проаналізовано динаміку змін показників електроенцефалограми у дітей після курсу ПНГ. На підставі проведених інструментально-нейрофізіологічних, клініко-неврологічних досліджень встановлено, що комплексна реабілітація з використанням ПНГ дозволяє досягти вірогідно більш вираженого позитивного ефекту у порівнянні з загальноприйнятою технологію лікування ДЦП. Вперше впроваджено в практику українських закладів дитячої неврології використання ПНГ з метою стимуляції процесів регенерації ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р733.627.709.3-5 + Р733.627.703-5
Шифр НБУВ: РА374601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Носова О.М. 
Клініко-гемодинамічні показники формування церебральних судинних порушень у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Носова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено стан церебральної гемодинаміки, виділено та охарактеризовано її конкретні типи. У підлітків з різними типами мозкового кровотоку визначено особливості вегетативного гомеостазу з використанням неінвазивного методу спектрального аналізу хвильової структури ритму серця; нейрогуморальної регуляції на підставі визначення активності реніну плазми, рівня альдостерону, катехоламінів, вазоконстрикторів і вазодилятаторів; ліпідного обміну за даними ліпідного спектру та оксидантно-антиоксидантної системи. Проаналізовано системоутворюючі патогенетичні взаємозв'язки між гемодинаміко-нейрогуморально-метаболічними показниками та роль кожного з них у формуванні типів церебральної гемодинаміки. Наведено критерії діагностики порушення мозкового кровообігу на ранніх етапах розвитку первинної артеріальної гіпертензії у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА324621

      
4.

Лісовський Є.В. 
Клініко-інструментальна діагностика і лікування цереброваскулярних порушень, обумовлених патологічною звивистістю, гіпо- і аплазією прецеребральних артерій при вродженій слабкості сполучної тканини у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Є.В. Лісовський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено методологічні підходи та практичні рекомендації стосовно ранньої клініко-інструментальної діагностики неврологічних проявів аномалій прецеребральних артерій за вродженої слабкості сполучної тканини. Уперше на підставі результатів комплексного, клінічного, лабораторного й інструментального обстеження дітей встановлено взаємозв'язок розвитку неврологічних порушень, а також патологічної звивистості, гіпо- й аплазії прецеребральних судин з вродженою слабкістю сполучної тканини. Одержано дані стосовно ролі аномалій магістральних судин мозку у генезі цереброваскулярної патології, зокрема, у розвитку вегетативно-судинної дистонії та гострих порушень мозкового кровообігу в дітей та підлітів. За результатами доплерографічного дослідження судин шиї та головного мозку в дітей установлено критерії, на базі яких можливо з високимм ступенем достовірності діагностувати аномалії прецеребральних артерій. На підставі результатів дослідження розроблено модель розвитку та принципи діагностики неврологічних проявів вродженої слабкості сполучної тканини, а застосування розроблених методів терапії дозволило підвищити якість лікування та реабілітації цих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703 + Р733.628.063 +
Шифр НБУВ: РА349731

Рубрики:

      
5.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Омельяненко А.А. 
Клінічна картина та інструментальна характеристика апалічного синдрому у дітей та його лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.А. Омельяненко ; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто комплексні, базисні та діагностичні критерії нетравматичного апалічного синдрому (АС) у дітей. Описано зміни біоелектричної активності мозку АС нетравматичної етіології у дітей. На підставі обстеження та лікування 39 дітей різного віку з АС різної давності й етіології уточнено клінику АС у них, виявлено фактори покращання або погіршення виходів АС тривалістю три місяці від його початку. Розроблено полімодальну стимулювальну терапію введення нікотинової кислоти в максимально допустимих терапевтичних дозах і наступної електрокраніопунктури, інфузії інстенону або ніхоліну, корпоральної акупунктури і сенсорної стимуляції, статистично доведено ефективність цієї терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА317322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Орлов М. Ю. 
Клінічні прояви, діагностика та лікування артеріальних аневризм, артеріовенозних та венозних мальформацій головного мозку у дітей: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / М. Ю. Орлов ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Встановлено збільшення кількості хворих зі збільшенням їх віку незалежно від форми судинних аномалій. Гострий початок захворювання відзначений у 82,4 % спостережень. За артеріовенозних мальформацій (АВМ) гострий початок клінічних проявів констатовано в 84,9 % спостережень, за артеріальних аневризмах (АА) - в 79,1 %, за ВМ - в 75 %. Встановлено, що лікувальні заходи за судинних уражень головного мозку у дітей включали відкриті транскрашальні мікрохірургічні втручання, ендоваскулярні операції, радіохірургію та їх поєднання. Післяопераційна летальність становила 0,6 % випадків (за АА - 1,4 %, за АВМ - у 0,4 %, за венозної мальформації (ВМ) летальних випадків не було). Покращання стану після операцій констатоване у 57,2 % пацієнтів, без змін - у 36,3 %, погіршення стану - у 5,9 %. Аналіз віддалених результатів лікування судинних аномалій головного мозку у дітей здійснено на матеріалі 317-ти спостережень. Хороша якість життя відзначена в 56,5 % усіх дітей після різних видів хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703
Шифр НБУВ: РА376960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Капліна Л.Є. 
Особливості метаболічної адаптації новонароджених з гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи та методи корекції її порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Є. Капліна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Проведено детальний клінічний аналіз особливостей перебігу анте-, інтра- та раннього неонатального періодів у новонароджених дітей на підставі вивчення акушерського анамнезу матерів. Вивчено чутливість, специфічність та прогностичну цінність перинатальних факторів ризику щодо імовірності виникнення гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС у новонароджених. Представлені результати обстеження новонароджених з гіпоксично-ішемічним ураженням мозку. Визначено діагностичне значення методу дистанційної реєстрації інтенсивності теплового потоку з поверхні тіла у новонароджених. Оцінено ефективність використання алопуринолу в комплексній терапії гострого періоду гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС у новонароджених. Представлені результати нагляду в катамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-3

      
9.

Яворська О.Л. 
Патологічна звивистість, гіпо- і аплазія прецеребральних судин мозку і їх вплив на перебіг резистерних форм епілепсії у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яворська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження обстежено 70 дітей різного віку (1 - 16 років), хворих на епілепсію: 50 - з фармакорезистентними нападами та 20 - з курабельними формами. Всі діти отримували конвульсантну терапію. Були проведені клінічні та інструментальні обстеження (транскраніальна ультразвукова доплерографія судин голови та шиї, ультразвукове дуплексне сканування судин, електроенцефалокартування, магнітно-резонансна ангіографія), які дозволили виявити ряд вроджених аномалій головного мозку (скроневий гетерогенез, нейрональні дисплазії, агненезії мозолистого тіла, атрофія кори) та аномалії судин (гіпо- та аплазія, патологічна звивистість). Вперше встановлено роль патологічної звивистості, гіпо- та аплазії магістральних судин головного мозку у формуванні терапевтичної резистентності в перебігу епілепсії. Обгрунтовано необхідність проведення додаткових інструментальних обстежень та розроблено модифіковані підходи до лікування цих хворих. Розроблено методику адитивної терапії за поєднання епілепсії з патологічною звивистістю, гіпо- та аплазіями прецеребральних судин і порушеннями церебральної гемодинаміки. Розроблено методи клініко-інструментальної діагностики та медикаментозної корекції цереброваскулярних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-3 + Р733.627.703-2 +
Шифр НБУВ: РА368089

Рубрики:

      
10.

Гончар О.А. 
Променева діагностика перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.А. Гончар ; Укр. НДІ онкології і радіології МОЗ України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-нейрорадіологічне обстеження 4270 новонароджених і дітей грудного віку. Вивчено й уточнено променеву анатомію мозкових структур у віковому аспекті, систематизовано радіоморфометрію. Розроблено оптимальну методику седації немовлят для проведення комп'ютерної томографії (КТ) і магнітно-резонансної томографії (МРТ) - обстежень, що не викликають ускладнень. На підставі верифікації результатів дослідження уточнено радіологічну семіотику різних типів перинатальних мозковосудинних уражень у дітей. Доведено, що для підвищення ефективності діагностики доцільність використання окремого методу променевого обстеження немовлят чи застосування комплексу методів (нейросонографія, КТ, МРТ,) залежить від стадії перебігу перинатального мозковосудинного ураження. Розроблено науково-обгрунтовану тактику променевої діагностики, диференціювання й прогнозу перебігу перинатальних мозковосудинних уражень у новонароджених і дітей грудного віку з визначенням оптимальних строків, послідовності й обсягу нейрорадіологічних досліджень. Обгрунтовано і апробовано оптимальні диференціально-діагностичні програми променевого обстеження немовлят, що підвищує точність діагностики, диференціальної діагностики й клініко-нейрорадіологічного прогнозу виникнення віддалених наслідків перинатальних мозковосудинних уражень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-436.1
Шифр НБУВ: РА306950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Богачук О.П. 
Реографічні показники церебрального кровообігу у підлітків: залежність від статі, віку та соматотипу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.П. Богачук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості показників церебральної гемодинаміки у практично здорових міських підлітків Поділля залежно від віку, статі та соматотипу. Вивчено вікову динаміку, статеві та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток. Установлено особливості зв'язків реоенцефалографічних показників церебральної гемодинаміки даних підлітків з антропометричними та соматотипологічними характеристиками організму та виявлено статеву та вікову специфіку більшості кореляційних зв'язків. Розроблено моделі гемодинамічних показників у дівчаток залежно від особливостей будови тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90 + Р733.627.703-4 +
Шифр НБУВ: РА357571

Рубрики:

      
12.

Абдул Карім А. А. Таріф 
Розповсюдженість, тяжкість, медико-соціальні фактори ризику і профілактика внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Абдул Карім А. А. Таріф ; Одес. держ. меди. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано поширеність внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) на Одещині в Україні у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Виявлено клінічні особливості тяжкості перебігу ВШК у таких дітей залежно від медико-соціальних чинників ризику. Уперше відповідно до принципів науково-доказової медицини проведено кількісну оцінку розвитку ВШК у аспекті медико-соціальних чинників. Установлено клінічну значущість комплексних порушень кислотно-основного стану крові, анаеробного гліколізу та процесів пероксидації ліпідів у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Оцінено прогностичну значущість біохімічних показників (pH, дефіциту основ, молочної кислоти, гідроперекисів ліпідів) стосовно виникнення ВШК у недоношених новонароджених. Доведено ефективність препарату "Диципон" у таких дітей за умов комплексної профілактики, а також лікування ВШК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352564

Рубрики:

      
13.

Кончаковська Т.В. 
Фактори ризику, клінічний перебіг та прогноз гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Кончаковська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено три ступеня ГІУ ЦНС, показано зв'язок неврологічних та екстраневральних симптомів зі ступенем тяжкості захворювання. Розроблено прогностичні критерії захворювання. Показано зв'язок чинників ризику та клінічних симптомів ГІУ ЦНС доношених новонароджених зі зростанням рівня сироваткових цитокінів протягом першої доби після народження. Розроблено алгоритм діагностики захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА323791
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського