Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (247)Книжкові видання та компакт-диски (124)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.213.026$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Букін В.Є. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Є. Букін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі одержаних даних про порушення системної гемодинаміки, кисневого режиму, церебрального кровообігу та розподілу рідини в організмі розвинуто уявлення про основні механізми патогенезу енцефалопатії та поліорганної недостатності за тяжкої прееклампсії - еклампсії. Удосконалено технологію анестологічного забезпечення й інтенсивної терапії. Установлено органопротективну роль аналгезії пологів у запобіганні критичним розладам гемодинаміки та кисневого режиму у роділей з тяжкою прееклампсією. Уперше доведено роль регіонарної анастезії за вагінального й оперативного розродження у зменшенні ризику виникнення пологової та післяпологової еклампсії. Уточнено особливості впливу на церебральну гемодинаміку ніфедипіну, клофеліну та лабуталолу за гіпертензивних кризів у передопераційному періоді у роділей з тяжкою прееклампсією. Обгрунтовано застосування кетамін-клофелінового та кетамін-фентанілового наркозу у разі кесаревого розтину для профілактики інтубаційного й операційного стресу у роділей з тяжкою прееклампсією. Доведено, що спінальна анестезія кесаревого розтину локальними анестетиками не запобігає розладам гемодинаміки під час найбільш травматичних етапів операції внаслідок недостатнього антиноцицептивного захисту. Показано доцільність використання опіоїдів як ад'ювантів локального анестетика для підвищення антиноцицептивних властивостей спінальної анестезії у роділей з тяжкою прееклампсією. Визначено цільовий рівень середнього артеріальнго тиску для забезпечення ауторегуляції мозкового кровообігу у разі еклампсії. Доведено церебропротективну роль екстракопорального керування водним балансом і визначено доцільність застосування ультрафільтрації для зменшення материнської летальності у разі післяпологової еклампсії. Уточнено роль порушень розподілу рідини в організмі у розладах кисневого балансу та розвитку поліорганної недостатності. З'ясовано характер змін розподілу рідини залежно від швидкості вилучення надлишкової рідини за допомогою ультрафільтрації. Обгрунтовано її застосування у комплексі інтенсивної терапії з метою профілактики критичного погіршення стану породілей з поліоорганною недостатністю за їх міжлікарняного транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА343174

Рубрики:

      
2.

Балацько В.С. 
Анестезія та інтенсивна терапія при оперативному розродженні вагітних з прееклампсією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.С. Балацько ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Вперше у вагітних з прееклампсією різного ступеня тяжкості за допомогою методу вивчення кліренсу вільної води (КВВ) діагностовано преренальну або ренальну форму порушення функції нирок. Вперше науково обгрунтовано комплекс інфузійно-трансфузійної терапії із застосуванням препаратів групи гідроксиетилкрохмалю (ГЕК) у пацієнток з прееклампсією різного ступеня тяжкості. Визначено роль ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень у діагностиці ступеня тяжкості прееклампсії. Удосконалено методику діагностики ступеня тяжкості прееклампсії на підставі комплексного дослідження центральної гемодинаміки, ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень, КВВ, колоїдно-онкотичного тиску плазми крові. Розроблено алгоритм вибору оптимального виду анестезії у вагітних з прееклампсією різного ступеня тяжкості на підставі виявленого типу центральної гемодинаміки, ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень, форми порушення функції нирок. На підставі проведених досліджень КВВ, проби Реберга - Тареєва у пацієнток з прееклампсією різного ступеня тяжкості обгрунтовано доцільність застосування у комплексі інфузійно-трансфузійної терапії розчинів ГЕК у післяопераційному періоді. Розроблено додаткові критерії оцінювання ступеня тяжкості прееклампсії, на базі яких створено алгоритм вибору комплексної інтенсивної терапії та вибору оптимального методу анестезії, що дозволило підвищити ефективність інтенсивної терапії й анестезії у пацієнток з переекламсією різного ступеня тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.254.3 +
Шифр НБУВ: РА368014

Рубрики:

      
3.

Поліщук 
Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Поліщук ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА347682

Рубрики:

      
4.

Лісіцина Н.В. 
Деякі особливості патогенезу прееклампсії та неспецифічна імунотерапія кріоконсервованою суспензією плаценти людини як метод профілактики і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лісіцина ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вагітних з прегестозом і з прееклампсією (ПЕ) легкого ступеня виконано системний аналіз імунного статусу, досліджено процеси аутоімунізації та імунобіологічні взаємоз'язки в системі мати - плацента - плід (МПП). Визначено рівень антифосфоліпідних аутоантитіл до кардіоліпіну (ACL) та прогростичне значення раннього виявлення порушень білковосинтетичної функції плаценти. Виявлено провідну індикаторну роль імунологічних та імунобіологічних порушень у вагітних з прегестозом, що значно випереджають клінічні прояви ПЕ та потребують проведення адаптивної імунокорекції. Вперше розроблено науково обгрунтовані підходи щодо використання препарату кріоконсервованої суспензії плаценти людини (КСПЛ) як неспецифічного імунокоректора у профілактиці та комплексній терапії ПЕ вагітних. Доведено перевагу застосування даної методики у порівнянні з традиційними лікувально-профілактичними засобами. Вперше використано допплерометричний метод дослідження як об'єктивний моніторниговий критерій з фіксацією початкових змін у судинах системи МПП для проведення порівняльного аналізу впливу препарату КСПЛ і традиційних лікувально-профілактичних засобів на стан внутрішньоутробного плоду та фетоплацентарного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА333648

Рубрики:

      
5.

Шевченко О.А. 
Диференційована інтенсивна терапія прееклампсії з урахуванням змін вегетативного тонусу вагітних: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.30 / О.А. Шевченко ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено патогенетичні механізми розвитку прееклампсії, обгрунтовано та впроваджено до практики новий підхід щодо діагностики та лікування прееклампсії з урахуванням змін вегетативного тонусу вагітних. Науково обгрунтовано і розроблено методику аміназинового тесту. Визначено стадії розвитку прееклампсії (компенсована, декомпенсована). Вперше встановлено зміни об'єму внутрішньосудинної рідини (плазми) у разі застосування розчинів для інфузій з метою попередження наростання набряків та дефіциту ОЦК. Визначено, що у випадку тяжкої прееклампсії розвиток гіпоосмотичних станів відображає прогресування набрякового синдрому і супроводжується зменшенням концентрацій антидіуретичного гормону в плазмі. Встановлено концентрації антидіуретичного гормону за різних ступенів тяжкості прееклампсії, що необхідно враховувати під час лікування. Впровадження розробленої методики дозволило уникнути розвитку тяжких форм прееклампсії і поліпшити підготовку жінок до розродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА327961

Рубрики:

      
6.

Паламарчук Т.Ю. 
Диференційоване використання низькочастотної магнітотерапії в комплексному лікуванні прееклампсії вагітних: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.Ю. Паламарчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології М-ва охорони здоров'я України. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування прееклампсії вагітних шляхом застосування у комплексній терапії низькочастотного магнітного поля, базуючись на результатах вивчення особливостей мікроциркуляторних і метаболічних порушень у разі формування токсико-запального синдрому. За показниками варіабельності серцевого ритму, поверхневого натягу крові та біохімічними параметрами ендотоксикозу виділено гіпо- та гіперергічний типи токсико-запального синдрому. На підставі результатів дослідження in vitro визначено вплив змінного магнітного поля низької частоти на тензіометричні, реометричні та біохімічні показники крові, що дозволило обгрунтувати доцільність застосування магнітотерапії. За умов прееклампсії вагітних на фоні гіперергічного типу токсико-запального синдрому з симпатикотонією, спастичною формою дисциркуляторних порушень, згущенням крові та вираженим ендотоксикозом доведено ефективність застосування низькочастотної магнітотерапії. Відзначено, що диференційоване використання змінного магнітного поля за умов прееклампсії сприяє нормалізації клініко-лабораторних показників, дозволяє пролонгувати ускладнену вагітність до 40-ка тижнів гестації та знизити частоту передчасних і оперативних пологів на 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-54 +
Шифр НБУВ: РА354130

Рубрики:

      
7.

Снітинська І.В. 
Допологова підготовка при прееклампсії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Снітинська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено роль розладів формування біологічної готовності материнського організму до пологів у виникненні аномалій пологової діяльності, встановлено інтранатальні чинники ризику пошкодження плода у разі прееклампсії вагітних (ПВ). Досліджено вплив стану гемоциркуляції в судинах матки на перебіг пре-пологів і пологового акту. Виявлено особливості скоротливої діяльності матки та біофізичної активності плода за ПВ. Доведено, що застосування антиоксиданту актовегіну, антагоніста кальцію верапамілу та вазоактивного препарату курантилу забезпечує ефективну корекцію розладів судинної адаптації за ПВ, знижує частоту та важкість ускладнень в інтранатальному періоді. Розроблено наукову концепцію допологової підготовки вагітних з ПВ, в основу якої покладено забезпечення нормального гемоциркуляторного гомеостазу матково-плацентарного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА330030

Рубрики:

      
8.

Головчак І.С. 
Зміни метаболічного та імунологічного гомеостазу в патогенезі прееклампсії легкого та середнього ступенів важкості, корекіця та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.С. Головчак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми зниження та профілактики акушерських ускладнень. Вивчено певні патогенетичні ланки розвитку й удосконалено комплексні схеми лікування прееклампсії легкого та середнього ступенів важкості. Установлено, що досліджений патогенез зумовлений мембранодеструктивними процесами внаслідок виникнення дисбалансу оксидантно-антиоксидантної рівноваги в бік переваги вільнорадикальних реакцій. Розвиток та прогресування прееклампсії супроводжується збільшенням рівня ІЛ-6 у цервікальному слизі та CD95+ сироватки крові, як маркера активізації механізмів апоптозу лімфоцитів периферійної крові. Маніфестацію клінічних ознак прееклампсії супроводжують значні розлади локального захисного бар'єра слизових оболонок генітального тракту, що проявляється дефіцитом лізоциму та sIg A у цервікальному слизі. Базуючись на одержаних результатах, запропоновано й обгрунтовано доцільність використання на фоні стандартної терапії препаратів "Глутаргін" і "Коензим композитум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА352171

Рубрики:

      
9.

Остафійчук С.О. 
Клініко-параклінічне обгрунтування терапії вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Остафійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних комплексного обстеження вагітних з прееклапсією середнього та тяжкого ступенів установлено взаємозв'язок між клінічним перебігом вагітності та білковосинтезувальною функцією печінки, дисбалансу між активністю антиоксидантної системи захисту та реакціями перекисного окиснення ліпідів, станом гемомікроциркуляторного русла та морфометричними властивостями еритроцитів, що дозволяє розширити існуючі дані про патогенез прееклапсії. Уперше визначено зміни спектра фракцій сироваткового білка диск-електрофореграми у поліакриламідному гелі (у тому числі гострофазних білків) відповідно до тяжкості прееклампсії, що характеризує ступінь порушення функціонального стану печінки та ендотоксикозу. Вивчено морфофункціональний стан гемомікроциркуляторного русла та морфометричні характеристики еритроцитів залежно від тяжкості прееклампсії та вплив порушень конформаційної здатності еритроцитів на загальні зміни мікроциркуляції. З'ясовано значну активацію за прееклапсії мембрандеструктивних процесів у результаті дисбалансу оксидантно-антиоксидантної рівноваги у бік переважання вільнорадикальних реакцій. Базуючись на встановлених ланках патогенезу, запропоновано та доведено доцільність доповнення стандартної схеми лікування прееклапсії середнього та тяжкого ступенів сеансами синглетно-кисневої терапії та інфузіями оксигенованого перфторану з метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА341197

Рубрики:

      
10.

Поліщук І.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування раціональних методів профілактики ускладнень у вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.П. Поліщук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено патогенез прееклампсії у вагітних жінок, визначено взаємозв'язок між біохімічними, імунологічними порушеннями та типом гемодинаміки. Доведено, що ендогенна інтоксикація внаслідок зростання процесів перекисного окислення ліпідів, зниження активності антиоксидантного захисту, що відбуваються на фоні дисбалансу клітинного, гуморального імунітету, змін цитокінового профілю та рівнів ендотеліну і оксиду азоту призводить до гіпоксичних ушкоджень, компенсаторної функціональної поліорганної та полісистемної недостатності. Розглянуто методи контролю за клінічним перебігом прееклампсії вагітних жінок. Обгрунтовано питання диференційного застосування глутаргіну, реосорбілакту та рефортану. Розроблено лікувально патогенетичний комплекс корекції виявлених порушень, на основі якого знижено частоту акушерських та перинатальних ускладнень у даної категорії вагітних жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА342947

Рубрики:

      
11.

Литвинова О.В. 
Корекція відновних процесів у породіль з прееклампсією після кесаревого розтину з урахуванням реактивності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Литвинова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу прееклампсії (ПЕ) вагітних залежно від неспецифічної резистентності їх організму, впливу початкового стану вагітних на вираженість стресової реакції після кесаревого розтину (КР) й особливостей перебігу відновних процесів у післяопераційному періоді, механізмів дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання (НІЛВ) для його диференційованого призначення у комплексній реабілітації у породіль з ПЕ. Виділено особливості перебігу ПЕ за вагітності та після КР за умов гіпо- та гіперергічної реактивності організму за показниками вагосимпатичного балансу та вмісту стрес-індукувальних і стрес-лімітувальних гормонів. In vitro виявлено спрямованість дії НІЛВ на кров з метою визначення показань для призначення даного методу породіллям з ПЕ. Відзначено, що адаптогенна та біостимулювальна дія НІЛВ зумовлює необхідність його використання на фоні зниженої реактивності організму породіль з ПЕ. Зауважено, що використання диференційованого підходу до призначення НІЛВ підвищує ефективність реабілітаційних заходів у породіль з ПЕ після КР. За цього нормалізація індексів рівноваги слугує критерієм ефективності реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.254.3-82 +
Шифр НБУВ: РА341538

Рубрики:

      
12.

Басараба Н.М. 
Особливості метаболічної адаптації новонароджених від матерів з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Басараба ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено особливості ранньої неонатальної адаптації новонароджених з урахуванням важкості прееклампсії (ПЕ) у матері. Уперше визначено, що електролітний обмін у новонароджених залежить від важкості ПЕ у матері та способів її лікування. З'ясовано вплив ПЕ у матері на порушення білкового обміну, окисну модифікацію білків плазми крові у новонароджених. Установлено, що ускладнення вагітності прееклапсією є однією з причин порушення кислотно-лужного стану крові у новонароджених, зокрема розвитку метаболічного ацидозу різного ступеня. Обгрунтовано комплекс диференційованих лікувально-профілактичних заходів, спрямований на попередження формування дезадаптаційних синдромів і метаболічних порушень у новонароджених, що має сприяти позитивному перебігу періоду ранньої неонатальної адаптації в дітей від матеріав з ПЕ та зменшенню їх захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА329847

Рубрики:

      
13.

Єльська С.М. 
Особливості перебігу і ведення вагітності та пологів у жінок з прееклампсією на тлі патологічного рівня антифосфоліпідних антитіл: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Єльська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування прееклампсії на тлі автоімунних порушень, зниження частоти її тяжких форм, перинатальної захворюваності та смертності у вагітних з патологічним рівнем антифосфоліпідних антитіл (АФА) на базі розробки нових патогенетично обгрунтованих підходів до комплексної терапії з застосуванням плазмаферезу. Сполучення позитивності щодо АФА і/чи ВА відзначено у 25,0 % випадків, за цього спостерігалась тяжка або довгострокова триваюча прееклампсія, рівні АФА прогресивно зростали відповідно ступеня тяжкості прееклампсії. Зауважено, що патологічний вплив АФА на ендотелій судин у жінок з прееклампсією у сполученні з автоімунними розладами проявлявся гіперкоагуляцією у всіх ланках системи гемостазу, яка прогресивно зростала з перебігом вагітності та відповідно до ступеня тяжкості прееклампсії. Як особливості перебігу вагітності у жінок з патологічним рівнем АФА і позитивною реакцією на ВА виявлено: загрозу переривання вагітності, первинну фетоплацентарну недостатність, синдром затримки внутрішньоутробного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.213.026-52 + Р716.213.026-52
Шифр НБУВ: РА338617

Рубрики:

      
14.

Ольховська В.М. 
Особливості ураження гепатобіліарної системи у вагітних з прееклампсією та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Ольховська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На основі рестроспективного патологоанатомічного аналізу та результатів дослідження морфології печінкової тканини жінок, причиною смерті яких є тяжка прееклампсія та еклампсія, встановлено типові для даної патології ушкодження печінкової паренхіми та розкрито деякі механізми ураження печінки за гастозу. Вперше для вагітних запропоновано метод доплерометрії кроовобігу у судинах печінки для оцінки ступеня її ураження за прееклампсії. Здійснено наукове обгрунтування можливості застосування рослинного поліфлавоноїдного препарату "Піфламін" як гепатопротектора у вагітних з прееклампсією. Доведено переваги розробленого методу лікування прееклампсії у порівнянні з традиційними терапевтичними підходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.216.413.5-52 +
Шифр НБУВ: РА339561

Рубрики:

      
15.

Потапов С. М. 
Патоморфологічні особливості сім'яних залоз плодів та новонароджених від матерів з прееклампсією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. М. Потапов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні особливості сім'яних залоз плодів і новонароджених від матерів із прееклампсією з метою вдосконалення їх патоморфологічної діагностики та виявлення причин різних порушень статевого розвитку в постнатальному онтогенезі. Секційний матеріал наведено 75-ма випадками аутопсій плодів і новонароджених. Використано такі методи дослідження: органометричний, гістологічний, гістохімічний, імуногістохімічний, морфометричний і статистичний. Зазначено, що виявлені патоморфологічні особливості сім'яних залоз проявляються у вигляді гіперплазії, гіпоплазії, уповільнення темпів ембріогенезу, порушень диференціювання та дисембриогенезу. Використання маркерів Вах і Кі-67 встановило посилення апоптозу та зниження проліферації в клітинних популяціях сім'яних залоз. За допомогою маркера VEGF виявлено посилення ангіогенеза, а за допомогою маркерів до Collagen IV і CD34 - ушкодження гематотестикулярного бар'єра. Виявлені зміни були максимально виражені у разі прееклампсії середнього ступеня тяжкості та тяжкої прееклампсії. Аналіз архівного матеріалу показав, що затримка статевого розвитку у хлопчиків-підлітків від матерів із прееклампсією зустрічалася значно частіше. У них відзначений гормональний дисбаланс, сексуальні, психоневрологічні та соматичні відхилення від норми. Обгрунтувано необхідність виділення груп ризику відносно розвитку порушень статевого дозрівання в дітей і підлітків, які були народжені від матерів із прееклампсією, з метою розробки дійових заходів профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.212.2 + Р733.3
Шифр НБУВ: РА375812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Толкач Н.С. 
Поетапна реабілітація репродуктивного здоров'я дівчаток, народжених матерями з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.С. Толкач ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено компллексне обстеження 102-х дівчаток-підлітків віком 13 - 16 років, народжених матерями з прееклампсією в різні терміни гестації, та 40 їх здорових ровесниць, народжених від фізіологічних вагітності та пологів. Встановлено особливості фізичного і статевого розвитку, дані ультразвукового дослідження (УЗД) репродуктивних органів у дівчаток, народжених матерями з прееклампсією. Проведено комплексне дослідження стероїдних і пептидних гормонів, охарактеризовано стан системи адаптації (рівні дофаміну, норадреналіну, адреналіну, альдостерону і кортизолу) у дівчаток порівнюваних груп. На підставі аналізу процесу сенсибілізації імунокомпетентних клітин організму до кори, стовбура і мозочка головного мозку визначено фактори ризику виникнення порушень репродуктивного здоров'я у дівчаток, народжених матерями з прееклампсією. Розроблено та апробовано схеми поетапної реабілітації їх репродуктивного здоров'я. У дівчаток, народжених в терміни гестації 36 - 38 тижнів, відзначено позитивний вплив запропонованої терапії, а народжених у раніші терміни (зокрема, 31 - 32 тижні) - її незначний позитивний ефект. Зроблено висновок, що для відновлення репродуктивного здоров'я дівчаток, народжених матерями з прееклампсією, необхідно проводити вимогливу диспансеризацію і лікувально-профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-5 + Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА329620

Рубрики:

      
17.

Круть Ю.Я. 
Прееклампсія у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (прогнозування, клініко-патогенетичне обгрунтування профілактики та терапії): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ю.Я. Круть ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 37 с. — укp.

Запропоновано нові підходи щодо вивчення патогенезу, прогнозування, профілактики та лікування прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією. Вперше на підставі результатів комплексного обстеження в динаміці вагітності показано особливості функціонального стану, характер імунних змін значення системи оксиду азоту за наявності даних захворювань залежно від ступеня їх тяжкості. Вперше визначено зміни та роль системи цитокінів у патогенезі виникнення прееклампсії. Запропоновано прогностичні критерії даних цитокінового профілю щодо розвитку гестозу у вагітних з артеріальною гіпертензією. Вперше виявлено зв'язок між рівнем цитокінів та частотою виникнення прееклампсії. За допомогою ультразвукового доплерометричного дослідження вивчено зміни матково-плацентарно-плодового кровообігу за наявності даної патології у вагітних з первинною артеріальною гіпертензію. Запропоновано критерії ранньої діагностики порушень стану пплода. Розроблено нові методи прогнозування, профілактики та лікування поєднаної преекламсії з застосувнням дієти з підвищеним вмістом L-аргініну та фармакологічних препаратів. Відзначено їх позитивний вплив на зміни в імунному статусі та системі оксиду азоту, що дозволяє знизити частоту перинатальних втрат та зменшує ризик виникнення прееклампсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3 + Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА334340

Рубрики:

      
18.

Ольшевська 
Прееклампсія у вагітних з хронічним пієлонефритом (патогенез, лікування та профілактика ускладнень): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Олена Василівна Ольшевська ; ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.216.696.540.112
Шифр НБУВ: РА365747

Рубрики:

      
19.

Богачов Е.І. 
Прогноз та профілактика маткових кровотеч у жінок з прееклампсією при оперативному розродженні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Е.І. Богачов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Визначено патогенетичні механізми гіпотонії матки у жінок з прееклапсією, розроджених за кесаревого розтину. У жінок та породілей з прееклампсією виявлено пригнічення клітинної ланки імунітету на фоні загальної реакції цитокінів, зумовлене автоімунними реакціями та явищами ендотоксикозу. На підставі результатів гістологічних і електронномікроскопічних досліджень установлено дистрофічні зміни у гладком'язових волокнах міометрія та в елементах сполучної тканини з судинними розладами (ендотеліоз). За цього порушується структура колагенового матрикса зі зниженням величини гідростатичного тиску у судинах міометрія з набряком інтерстиційного простору, формується дистрес плода на фоні фетоплацентарної недостатності з порушенням гомеостазу та гемостазу за типом прогресуючого хронічного ДВЗ-синдрому з явищами гіперкоагуляції. Доведено, що гіпотонія матки у породілей, розроджених за кесарева розтину, наявна в 1,75 раза частіша за доношеної вагітності (20,3 %) у порівнянні з передчасним розродженням (11,4 %). Розроблено методику здійснення превентивної профілактики ранньої та пізньої гіпотонії матки у випадку появи коагулопатичної кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.230.32-5 + Р716.254.3-82 +
Шифр НБУВ: РА335239

Рубрики:

      
20.

Бондар О.В. 
Прогнозування ступеня важкості прееклампсії та адресатності терапії у вагітних з патологією сечовидільної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Бондар ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено субфракційний склад сечі у вагітних за методом лазерної кореляційної спектроскопії для ранньої діагностики та прогнозування розвитку у них прееклампсії за умов патології сечовидільної системи. Обстежено 135 вагітних, з яких 32 - пацієнтки з прееклампсією та 103 - з хронічним пієлонефритом. До контрольної групи увійшли 15 практично здорових вагітних жінок. На підставі результатів проведених досліджень у сечі здорових вагітних нормологічні спектри за методу лазерної кореляційної спектроскопії виявлено у 20 % жінок, а дистрофічно-подібні - у 6,5 % та гідролітично-спрямовані - у 62 % пацієнток. У разі розвитку прееклампсії вірогідно зростала частота автоімунно-подібних (39 %), інтоксикаційно-подібних (18,5 %), катаболічно- та дистрофічно-подібних зрушень (21 %) за відсутності нормологічних спектрів сечі. Зі збільшенням ступеня важкості прееклампсії спостережено тенденцію до зростання катаболічно-подібних і автоімунно-подібних зрушень, втричі збільшувалась детекція низькомолекулярних уропротеїнів. Чутливість методу лазерної кореляційної спектроскопії сечі становила 86,5 % у порівнянні з 7,1 % чутливістю загальноклінічних досліджень сечі, за цього наголошено на доцільності його використання з метою прогнозування та здійснення експресної діагностики прееклампсії та оцінки ступеня її важкості й ефективності проведеної терапії, зокрема у вагітних з патологією сечовидільної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.69-5 + Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА349108

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського