Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (377)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Горбасенко Н. В. 
Бактеріологічна характеристика рецидивних кандидозних вульвовагінітів у структурі інфекцій, що передаються статевим шляхом. Оптимізація лікування: автореф. дис. ... канд. мед.наук : 14.01.20 / Н. В. Горбасенко ; Акад. мед. наук України ; Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше встановлено, що дріжджоподібні гриби Candida-non-albicans є компонентом асоціації з інфекціями, які передаються статевим шляхом у хворих на рецидивний кандидозний вульвовагініт. Описано особливості клінічного перебігу рецидивного кандидозного вульвовагініту, викликаного грибами Candida-non-albicans й грибами Candida albicans та асоційованого з інфекціями, що передаються статевим шляхом. Розглянуто уявлення про порушення екосистеми піхви у жінок, хворих на рецидивний кандидозний вульвовагініт, і чутливість дріжджоподібних грибів до сучасних антимікотиків. Вдосконалено алгоритм комплексного лікування таких хворих з використанням вітчизняного препарату метаболічної дії тривіт-Se-KB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.101.7-5 + Р715.301.7-5
Шифр НБУВ: РА369803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мєшковська О.А. 
Варіанти, форми і психокорекція дезадаптації подружньої пари при позашлюбних зв'язках і венеричних захворюваннях жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.А. Мєшковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу з урахуванням соціальних, психологічних, поведінкових, інформаційно-оцінних та фізіологічних чинників регуляції подружніх стосунків проведено дослідження феномену дезадаптації сімейної пари, причиною виникнення якої є позашлюбні зв'язки у жінок. Вперше проведено клінічне, психодіагностичне, клініко-психопатологічне обстеження подружніх пар, у яких дружини мали позашлюбні зв'язки й заразилися венеричними захворюваннями. Визначено роль данних чинників у формуванні подружньої дезадаптації та виникненні позашлюбних зв'язків у жінок. Вперше встановлено мотивацію та наведено характеристику подружніх зрад і розглянуто їх психологічні наслідки для подружжя. Охарактеризовано різні варіанти та клінічні форми подружньої дезадаптації, виявлено роль відмінностей особистості та комунікації подружжя, зокрема деструктивних конфліктів, у їх виникненні. Розроблено систему психодіагностики та запропоновано методи психокорекції порушення подружньої адаптації, що є водночас ефективним способом психопрофілактики позашлюбного зв'язку. Акцентовано увагу на теоретичному значенні системного підходу щодо діагностики та психокорекції дезадаптації подружньої пари, обумовленої позашлюбними зв'язками у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59-57 + Ю948.43 + Р715.301.7-57 + Ю956-99 +
Шифр НБУВ: РА339724

Рубрики:

      
3.

Воронкова О. С. 
Вплив антибіотиків та цитостатиків на формування дисбактеріозу піхви: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. С. Воронкова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено модель дисбактеріозу піхви на мишах шляхом інтравагінального введення антибіотиків і суспензій мікроорганізмів, а також під час застосування імуносупресорів. Показано зміни якісного та кількісного складу мікрофлори піхви під час формування дисбактеріозу. Встановлено, що у випадку введення бактерій й антибіотиків зміни у мікробіоценозі піхви передують змінам у показниках імунітету. Визначено, що загальними тенденціями виникнення та розвитку дисбактеріозу піхви мишей є зниження частоти виявлення та кількості КУО лактобацил за одночасного зростання частоти виявлення та кількісних показників умовно-патогенних мікроорганізмів. Встановлено, що мікробіологічна картина дисбактеріозу є нефіксованою у часі: склад мікрофлори постійно змінюється, однак не набуває вигляду типового для норми на протязі часу спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА373236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Журба Т.О. 
Вплив біологічних флогогенних факторів на епітеліоцити піхви в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.О. Журба ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано механізми впливу структурних компонентів бактерій на метаболічний статус епітеліоцитів піхви in vitro. Показано здатність епітеліоцитів піхви продукувати інтерлейкіни, кахектин, трансформувальний фактор росту, простагландин E2 та гамма-інтерферон in vitro. Установлено рівні секреції медіаторів, активності процесів перекисного окиснення ліпідів, каталази, супероксиддисмутази, вмісту циклічних нуклеотидів, а також рівні експресії рецепторів до моноклональних антитіл СВ38 і СВ95 епітеліоцитами піхви здорових жінок та жінок, хворих на бактеріальний вагіноз різного ступеня тяжкості. Установлено дозо- та часозалежний вплив структурних компонентів етіологічних агентів бактеріального вагінозу на секрецію медіаторів епітеліоцитами піхви здорових жінок in vitro. Установлено дозозалежний і видоспецифічний вплив бактеріальних компонентів на вміст в епітеліоцитах піхви продуктів перекисного окиснення ліпідів, активність каталази та супероксиддисмутази, внутрішньоклітинний вміст циклічних нуклеотидів і експресію рецепторів CD39 і CD95.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.23 + Р715.3 +
Шифр НБУВ: РА356260

Рубрики:

      
5.

Саулева Т.В. 
Діагностика і комплексне лікування піхвових інфекцій у жінок репродуктивного віку із застосуванням камери зональної декомпресії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Саулева ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення діагностики та терапії бактеріального вагінозу, хронічного трихомонадного і кандидозного кольпітів у жінок репродуктивного віку на підставі використання зональної декомпресії на ділянку малого таза. Вивчено частоту піхвових інфекцій у жінок репродуктивного віку. Доведено ефективність застосування камери зональної декомпресії в діагностиці і комплексному лікуванні піхвових інфекцій на підставі зміни показників бактеріологічного, бактеріоскопічного досліджень піхвового вмісту, ультразвукових показників, лазерно-кореляційної спектроскопії, дистанційної радіаційної динамічної теплометрії. Висвітлено клініко-лабораторні особливості клінічного перебігу піхвових інфекцій у разі застосування камери зональної декомпресії. Запропоновано метод діагностики та комплексної терапії піхвових інфекцій з застосуванням камери зональної декомпресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-43
Шифр НБУВ: РА320145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Уланова В.А. 
Експериментальне обгрунтування доцільності створення нового лікарського засобу на основі екстракту з шишок хмелю звичайного для корекції вагінітів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / В.А. Уланова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено фармакологічні властивості водного екстракту з шишок хмелю звичайного та супозиторіїв на його основі. Встановлено, що за дози 5 мг/кг досліджений екстракт виявляє широкий спектр фармакологічної активності. Доведено, що екстракт з шишок хмелю звичайного (ЕШХ) має виразну антиексудативну, антиальтернативну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, антицитолітичну, мембраностабілізувальну й антимікробну дію. Вивчено специфічну активність даного екстракту за умов експериментальних вагінітів. Установлено, що застосування супозиторіїв на основі ЕШХ за дози 5 мг/кг зменшує виразність цитодеструктивних процесів і позитивно впливає на морфологічний стан слизової піхви. На підставі вивчення параметрів гострої токсичності ЕШХ його віднесено до класу "відносно шкідливих" сполук за класифікацією К.К. Сидорова. Всановлено, що досліджений екстракт не чинить місцевоподразнювальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р282.112 шишки хмелю +
Шифр НБУВ: РА363803

Рубрики:

      
7.

Головкін А.В. 
Комплексна терапія хворих на трихомоніаз етіотропними засобами з корекцією всмоктування у поєднанні з місцевими лікарськими формами (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.В. Головкін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 14 с. — укp.

Досліджено особливості лікування хворих на трихомоніаз, зокрема, із супутньою патологією шлунково-кишкового тракту. Під час поглибленого клініко-лабораторному обстеження хворих на трихомоніаз виявлено патологію шлунково-кишкового тракту - у 57,4 % від загального числа зареєстрованих супутніх захворювань. Фармакокінетичними дослідженнями виявлено, що у процесі проведення метронідазолтерапії зниження концентрації цієї речовини у фізіологічних рідинах найбільш значні у хворих з порушенням всмоктування у тонкому кишечнику. Для обгрунтування місцевої терапії трихомоніазу опрацьовано магістральні прописи супозиторіїв, паличок і вагінального крему з мефенаміна натрієвою сіллю та мебетизолом, які відзначаються протистоцидною, протимікробною та протизапальною активністю. Порівняльний аналіз клінічних особливостей і перебігу трихомоніазу, наявності супутніх захворювань, ступеня функціональних порушень шлунково-кишкового тракту дозволив об'єднати хворих у дві клініко-терапевтичні групи, для яких розроблено диференційовану комплексну терапію метронідазолом з корекцією всмоктування та місцевим застосуванням м'яких лікарських форм, що сприяло скороченню терміну лікування, запобіганню рецидивів, нормалізації функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.7-52
Шифр НБУВ: РА313662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Баркалова Е.Л. 
Комплексне лікування хворих на кандидозний вульвовагініт з урахуванням гормональних порушень і стану мікробіоценозу піхви: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Е.Л. Баркалова ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексний метод терапевтичного лікування хворих на хронічний рецидивуючий кандидозний вульвовагініт (ХРКВВ) з використанням системного антиміотика ітраконазолу, препарату "Вагілак", що містить лактобактерії, та гормональної корекції. У процесі вивчення гормонального профілю в жінок з ХРКВВ виявлено абсолютну та відносну гіперестрогенію, зниження рівня прогестерону та підвищення рівня стресових гормонів. Встановлено, що одним з головних чинників розвитку рецидивів кандидозного вульвагініту є зниження кількості лактобактерій у секреті піхви на фоні підвищення вмісту глюкози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52
Шифр НБУВ: РА318998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Боднарюк Н.Д. 
Мікробіологічні та імунологічні аспекти гнійно-запальних процесів вагіни, обумовлені кандидозно-бактеріальними асоціаціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.Д. Боднарюк ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання діагностики порушень мікробіоценозу піхви та вмісту порожнини товстої кишки у жінок, хворих на кандидозний і бактеріальний вагініти, залежно від провідних збудників запалення. Вивчено видовий склад і популяційний рівень автохтонної та алохтонної мікрофлори, мікрофлори виділень піхви (заднього склепіння) у таких жінок, установлено провідного збудника та його асоціатів. Наведено дані про показники клітинної та гуморальної ланки системного імунітету, а також неспецифічної ефекторної системи протиінфекційного захисту з визначенням рівня прозапальних цитокінів крові жінок, хворих на кандидозний і бактеріальний вагініти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345126

Рубрики:

      
10.

Писаренко Г.Ф. 
Особливості порушень мікробіоценозу піхви та гормонального гомеостазу і методи їх корекції у жінок з хронічною нирковою недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Ф. Писаренко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено структуру, частоту, терміни розвитку та особливості гінекологічної захворюваності в жінок з термінальною хронічною нирковою недостатністю (ХНН), встановлено її несприятливий вплив на перебіг основного захворювання. За результатами досліджень визначено особливості порушень мікробіоценозу піхви в пацієнток з уремічною нирковою недостатністю за різних методів лікування ХНН. Установлено причини та виявлено чинники ризику виникнення порушень менструального циклу, передпухлинних процесів і пухлин гінекологічної сфери та молочних залоз у жінок з різними методами корекції ХНН. У порівняльних аспектах досліджено особливості змін імунологічної реактивності організму та зміни процесів перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту в жінок з ХНН залежно від різних варіантів терапії ХНН. Розроблено та застосовано на практиці диференційований алгоритм обстеження, спостереження, корекції порушень гормонального гомеостазу та мікробіоценозу піхви зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р715.3-5 +
Шифр НБУВ: РА326374

Рубрики:

      
11.

Черняєв С.В. 
Розробка складу, технології та дослідження супозиторіїв з комплексною антимікробною дією: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Черняєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичний підхід до створення вагінальних лікарських препаратів, що містять комбінацію протигрибкових, антимікробних і протизапальних засобів для лікування гнійно-запальних урогенітальних захворювань, викликаних умовно-патогенними та патогенними мікроорганізмами та грибами. З використанням результатів фізико-хімічних, реологічних і біофармацевтичних досліджень обгрунтовано склад і розроблено раціональну технологію виготовлення супозиторіїв під умовною назвою Тербеніол з антимікробною, протигрибковою та протизапальною дією. Досліджено вплив допоміжних речовин на структурно-механічні властивості супозиторіїв та вивільнення з них діючих речовин. Апробовано методики ідентифікації та визначення кількісного вмісту діючих речовин, що ввійшли до проекту аналітичної наукової документації на супозиторії Тербеніол. Вивчено фізико-хімічні властивості розробленого препарату, а також його стабільність у процесі зберігання та протигрибкову активність. Проведено апробацію технології виготовлення супозиторіїв Тербеніол за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52 + Р715.301.7-52 + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА368065

Рубрики:

      
12.

Бугаєвський К. А. 
Роль ендокринних порушень у патогенезі рецидивів бактеріального вагінозу у жінок репродуктивного віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / К. А. Бугаєвський ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості патогенезу бактеріального вагінозу (БВ) у жінок репродуктивного віку. Вивчено можливості скорочення рецидивів БВ шляхом корекції гормонального статусу хворих. Показано, що порушення гормонального статусу (гіпоінсулінемія, гіпоестрогенемія, гіпертиреоз) призводять до формування рецидивного перебігу БВ. Встановлено, що у жінок, які страждають на рецидиви БВ на фоні порушень гормонального статусу спостерігається суттєво зменшений вміст глікогену в епітеліальних клітинах піхви за незначного збільшення вмісту сумарних білків. Доведено, що застосування інсуліну, овестину та їх комбінації дадатково до базисної терапії БВ на фоні гіпоінсулінемії, гіпоестрогенемії та їх поєднання сприяє суттєвому зменшенню виразності ендокринних порушень, збільшенню внутрішньоклітинного вмісту глікогену в епітеліальних клітинах, а також нормалізації видового та кількісного складу автохтонної кислототвірної мікрофлори та pH піхви, а також суттєво скорочує частоту рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.6-5 + Р415-37
Шифр НБУВ: РА382185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Довгань А.А. 
Сучасні аспекти профілактики і терапії неспецифічних вагінітів у гестаційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.А. Довгань ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Вивчено стан місцевої імунологічної реактивності у вагітних із запальними процесами піхви, визначено особливості патогенезу неспецифічних вагінітів вагітних. Зроблено висновок, що неспецифічний запальний процес сприяє транссудації імуноглобулінів з крові - про це свідчать зрушення в складі імуноглобулінів A, M і G. Установлено, що в динаміці клінічного перебігу неспецифічного вагініту існує взаємозв'язок між характером мікрофлори піхви, зумовленим запальним процесом, станом місцевої імунологічної резистентності та зміною метаболічних процесів у піхвовому вмісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-5 + Р716.213
Шифр НБУВ: РА319580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського