Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р685.366.011$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Пелешенко О.О. 
Відстрочена меатотимпанопластика у хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.О. Пелешенко ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню хірургічної реабілітації хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО). Розроблено методику і показання до застосування вдосконаленого способу відстроченої меатотимпанопластики, яка грунтується на клінічних, електронно-мікроскопічних даних про різновиди перебігу ХГСО. На основі даних про стан перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і анитоксидантного захисту в організмі хворих на ХГСО запропоновано способи їх корекції. Встановлено, що застосування удосконаленої методики відстроченої меатотимпанопластики надає можливість отримати достатньо високий та стійкий морфологічний і функціональний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011

Рубрики:

      
2.

Мальована 
Диференційовані підходи до корекції метаболічних порушень у хворих на гнійний середній отит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Ірина Віталіївна Мальована ; АМН України; Державна установа "Інститут отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА358764

Рубрики:

      
3.

Моргачова Г.К. 
Ефективність закритих варіантів тимпанопластики з облітерацією антромастоїдальної порожнини у хворих на хронічний середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Г.К. Моргачова ; АМН України. Київ. ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності реабілітації хворих на середній отит шляхом розробки нового способу хірургічного лікування та показань до нього. Розроблено новий ефективний спосіб закритого варіанта тимпанопластики з облітерацією антромастоїдальної порожнини, збереженням повітряного адитуса та його ендауральним дренуванням, що дозволило відновити фізіологічні взаємостосунки у реконструйованих порожнинах середнього вуха, забезпечити адекватні умови для функції скомпроментованої слухової труби за рахунок зменшення обсягу вентильованих нею порожнин. Визначено показання до тимпанопластики закритого типу з облітерацією мастоїда на підставі порівняльного аналізу різних варіантів операцій. Вперше вивчено стан реконструйованого дренажно-вентиляційного сполучення у оперованих хворих з дренуванням адитуса за різних термінів післяопераційного періоду. Висвітлено ефективність закритого варіанта тимпанопластики з облітерацією антромастоїдальної порожнини, збереженням повітряного адитуса та його ендауральним дренуванням за даними комп'ютерної томографії, тимпанометрії, отомікроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА311844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Борисенко О.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методів хірургічного лікування хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / О.М. Борисенко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено лікарську суміш для передопераційної підготовки хворих до тимпанопластики, що дозволило на 2,6 дні скоротити термін лікування. Встановлено, що на розповсюдження холестеатоми в ретротимпанумі впливає наявність кісткових перетинок - струнного гребінця та понтикулюса, які виявляються відсутніми відповідно у 35 % і 20 % вискових кісток. В акустичному експерименті з застосуванням гідрофону, встановленого в основну завитку, доказано функціональну перевагу закритого варіанту тимпанопластики перед відкритим варіантом та мастоїдопластикою. Запропоновано новий спосіб закритого варіанта тимпанопластики. Проведено порівняльний морфофункціональний аналіз віддалених результатів 244 операцій за закритим варіантом і тимпанопластики з мастоїдопластикою. Кількість рецидиву холестеатоми та резидуальної холестеатоми після закритого варіанта становить 13,9 % після відкритого - 19,2 %, після мастоїдопластики - 17,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-3 + Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА315055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сребняк І.А. 
Клініко-лабораторне обгрунтування тактики хірургічного лікування хворих на хронічний гнійний середній отит з холестеатомою та соціально-адекватним слухом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.А. Сребняк ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

З метою лікування хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО) запропоновано спосіб ендомеатальної слухозберігаючої сануючої операції з пластикою трепанаційної порожнини вільним м'язево-сполучнотканинним клаптем, який дозволяє видалити холестеатому та зберегти передопераційний нормальний або соціально-адекватний рівень слуху внаслідок збереження неушкоджених патологічним процесом елементів трансмісивного механізму середнього вуха. За даним методом прооперовано 41-го хворого, в 37-ми з яких у віддаленому післяопераційному періоді одержано позитивний клініко-морфологічний результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011 + Р683.024.2-45
Шифр НБУВ: РА321451

Рубрики:

      
6.

Гусакова 
Клінічна ефективність кістково-мозкової аутотрансплантації при пластиці післяопераційної порожнини скроневої кістки у хворих на хронічний гнійний середній отит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Олександра Олександрівна Гусакова ; АМН України; Державна установа "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА365582

Рубрики:

      
7.

Поліщук Г.С. 
Клінічне обгрунтування варіанта тимпанопластики за "закритим" типом у хворих на хронічний гнійний середній отит з холестеатомою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Г.С. Поліщук ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та впроваджено до клінічної практики новий варіант "закритого" типу тимпанопластики, за яким має місце тимчасове видалення задньої стінки слухового проходу двома фрагментами у хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО) з холестеатомою. Установлено, що запропоноване видалення дає змогу виконувати основні операції з меншим ризиком травмування важливих анатомічних структур, чим за традиційних втручань "закритого" типу. Показано, що розширення операційного поля дає змогу більш надійно видалити холестеатомний матрікс під контролем зору, а також полегшує техніку трансплантації тимпанопластичного клаптя. Відзначено, що розроблений варіант тимпанопластики "закритого" типу зменшує ризик післяопераційних ускладнень, забезпечує більш стійкі морфологічні та функціональні результати у віддаленому періоді після реконструктивно-відновних операцій на вусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011 +
Шифр НБУВ: РА327483

Рубрики:

      
8.

Яшан О.І. 
Нові варіанти слухопокращуючих операцій у хворих на хронічний гнійний середній отит (клініко-морфологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / О.І. Яшан ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено покрив тимпанального перешийка й адитуса. Встановлено, що в нормі вони вкриті миготливим епітелієм, а у разі мезотимпаніту у миготливому епітелії спостерігається підвищена активність. У більшості хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО) (84 %) покрив антрума й адигуса відповідав покриву медіальної стінки барабанної порожнини, що може служити критерієм для визначення обсягу операцій на середньому вусі. Наведено наслідки 128 мірінгопластик, коли край перфорації барабанної перетинки припікали розчином трихлороцтової кислоти, в якій розміщували гомофасціальний трансплантат, частково розщеплений по периметру. Запропоновано спосіб канальної фіксації фасціального трансплантата до держальця молоточка. Наслідки 86 таких тимпанопластик виявилися кращими за результати 51 операції з іншим видом фіксації трансплантата. На підставі аналізу наслідків 48 мастоїдопластик кістково-окістно-м'язевим клаптем, в який включено задню гілку поверхневої скроневої артерії, порівняних з результатами 56 мастоїдопластик таким же клаптем на ніжній ніжці (без судин), зроблено висновок про переваги облітерації клаптем, що містить судину. Розроблено комбіновану тефлоново-хрящову прокладку для формування неотимпанальної порожнини, яку вводили на промонторіальну стінку під час 65 тимпанопластик. Доведено, що всі запропоновані способи дозволяють підвищити ефективність лікування хворих на ХГСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА319333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Цуп Ю.М. 
Порівняльна характеристика та вдосконалення методів сануючих операцій, тимпанопластики у хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Ю.М. Цуп ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання хірургічної реабілітації хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО). Наведено дані щодо диференційованого підходу до виконання розширених загальнопорожнинних операцій у випадку отогенних внутрішньочерепних ускладнень у хворих на ХГСО. Описано вдосконалений метод пластики завушного дефекту, за яким накладається другий ряд кетгутових швів на періост попереду і позаду рани, щоб повернути вушну раковину в нормальне положення, запобігти звуження входу в післяопераційну порожнину. Запропоновано уточнені показання до хірургічного лікування хворих, наведено рекомендації щодо лікарської тактики за умов різних форм ХГСО, алгоритми діагностики отогенних внутрішньочерепних ускладнень, узагальнений алгоритм обстеження хворих на ХГСО. Розроблено показання до тимпанопластики за відкритою методикою, вдосконалено спосіб її виконання, який полягає у створенні широкого входу в післяопераційну порожнину, покриття стінок її періостальним клаптем на живлячій ніжці, формуванні П-подібного клаптя зі шкіри задньої стінки зовнішнього слухового ходу. Застосування вдосконалених розробок для хворих, які мають отогенні ускладнення, вдосконаленого методу пластики завушного дефекту дозволило досягнути повної епітелізації, створення широкого доступу до післяопераційної порожнини у 91,2 % прооперованих. Після застосування розробленого способу тимпанопластики за відкритою методикою повне загоєння рани в ранньому та пізньому періоді спостережено у 92,7 % і 91,7 %, поліпшення слухової функції відповідно у 80,5 % і 85,3 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА312027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шкорботун В.О. 
Слухополіпшуючі операції у ближньому періоді після санації екстра- та інтракраніальних ускладнень у хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.О. Шкорботун ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 42 с.: рис. — укp.

Здійснено обстеження та лікування 275-ти хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО) та наведено результати експериментальних досліджень хронічного запального процесу в середньому вусі у 40-ка пацюків. Розроблено та обгрунтовано новий підхід до лікування хворих на ХГСО, ускладнений екстра- й інтракраніальною патологією, що передбачає виконання слухополіпшуючого втручання у ближньому періоді після санації за цих ускладнень. Зауважено, що відповідні умови для проведення відстроченої тимпанопластики після усунення запального осередка у середньому вусі та внутрішньочерепних ускладнень було виявлено у 50-ти (59,5 %) з 84-х осіб, а за екстракраніальних ускладнень - у 63-х (64,9 %) з 97-ми. Відзначено, що позитивний морфологічний результат відстроченої тимпанопластики, виконаної після усунення отогенної екстра- та інтракраніальної патології, одержано у віддаленому періоді спостереження відповідно у 83,9 % та 84,8 %, а рівень соціально-адекватного слуху - у 76,5 % і 82,6 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011 + Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА335452

Рубрики:

      
11.

Ламза Н.В. 
Хірургічна реабілітація хворих на хронічний слизовий середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н.В. Ламза ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу хронічного слизового середнього отиту (ХССО) з рецидивним перебігом. Розроблено способи та показання щодо лікування хворих ХССО за допомогою ендаурального дренування адитуса та подвійного дренування адитуса і барабанної порожнини. Завдяки експерименту на ізольованих скроневих кістках людини визначено анатомічні орієнтири стосовно дренування адитуса. Вивчено прохідність адитуса після подвійного дренування середнього вуха. Проаналізовано прохідність тубо-тимпано-мастоїдального сполучення у хворих у різні терміни після ендаурального дренування адитуса, а також з'ясовано оптимальну тривалість надходження дренажу в адитусі. Оцінено ефективність розроблених методів лікування хворих ХССО у найближчому та віддаленому періоді за допомогою отомікроскопії, аудіометрії, комп'ютерної термографії та імпедансометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА310259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського