Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.220.17$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Заградська О. Л. 
Диференційований підхід до профілактики загострення хронічного кандидозу слизової оболонки порожнини рота: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Л. Заградська ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено тенденцію поширеності хронічного кандидозу та частоти загострення захворювання. Встановлено, що у разі наростання рівня кандидозної контамінації слизової оболонки порожнини рота (СОПР) відзначається зниження слиновиділення та погіршення гігієнічного стану порожнини рота. Розроболено схеми профілактичних заходів для застосування хворими на хронічний кандидоз СОПР з використанням препаратів антигрибкової й імуномоделювальної дії. Доведено, що ці заходи сприяють активізації природних захисних механізмів ротової порожнини хворих, збільшенню швидкості салівації, зменшенню обсіменіння СОПР Candida albicans, що забезпечило стійкий профілактичний ефект, про що свідчить відсутність загострення у віддаленні терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-8
Шифр НБУВ: РА380780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мягкохліб Н.О. 
Клініко-лабораторна характеристика і лікування хворих на хламідійну інфекцію порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.О. Мягкохліб ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано частоту виявлення хламідій у ротовій порожнині хворих на урогенітальний хламідіоз і в осіб з хронічними запальними процесами у порожнині рота. Проведено порівняльні дослідження та виявлення хламідій у ротовій порожнині цих осіб. Вивчено морфологічні зміни щічного епітелію, пародонтальних кишень, задньої стінки глотки за хламідійних уражень, які характеризуються наявністю внутрішньоклітинних цитоплазматичних включень хламідій у плоскому епітелії та супроводжуються альтернативними та діспластичними змінами у цьому епітелії. Визначено діагностичну значимість вибору методу лабораторного дослідження та забору матеріалу з осередків ураження для виявлення хламідій з порожнини рота. Розроблено оригінальний комплексний метод лікування таких хворих з урахуванням клінічних проявів і цитоморфологічних змін слизової оболонки в осередках ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-52 +
Шифр НБУВ: РА340819

Рубрики:

      
3.

Решетняк О.В. 
Лікування Candida-асоційованого стоматиту у жінок з урогенітальною патологією грибкового походження: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / О.В. Решетняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клінічне, мікробіологічне й імунологічне обстеження 127-ми жінок віком від 21-го до 60-ти років, з яких 78 - з хронічною урогенітальною патологією (ХУГП). За результатами обстежень серед жінок з ХУГП у 72,9 % виявлено кандидоз слизової оболонки порожнини рота (СОПР) за хронічної гіперпластичної або атрофічної форми), у 27,1 % - кандидоносійство без клінічних проявів. Установлено, що у розвитку кандидозу СОПР у жінок з ХУГП має значення сукупна роль особливостей мікробіоценозу різних біотипів організму: ПР (щоки, язика, піхви, кишечнику, а також порушень загального та місцевого імунітету. Визначено значущість стоматологічного статусу жінок у розвитку рецидивів ХУГП. За результатами обстеження теоретично обгрунтовано диференційоване застосування на етапі первинного лікування та за умов підтримувальної терапії цих хворих, антимікробних (5-НОК, ністатину, гівалексу) й імунокоригувальних препаратів (імунофану, ербісолу, траумель-С) у комбінації з пробіотичними засобами (симбітер-2, симбітеру концентрований. На підставі результатів, одержаних завдяки проведенню клінічних, мікробіологічних та імунологічних досліджень, показано високу терапевтичну ефективність розроблених методів у найближчі та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-5 + Р715.017-5 +
Шифр НБУВ: РА357106

Рубрики:

      
4.

Павлюк Т.Д. 
Особливості клінічного перебігу та лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Павлюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, а також розроблено патогенетичне лікування даної патології. Завдяки епідеміологічним та клініко-мікробіологічним дослідженням встановлено значну поширеність кандидозного обсіменіння пародонтальних кишень в Прикарпатському регіоні, яка складає 62,76 %. За даними клініко-лабораторних досліджень встановлено особливості клінічного перебігу захворювання. Наявність грибів роду Candida у вмісті пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит обумовлює ряд характерних скарг, а клініко-лабораторні показники оцінки стану пародонту вірогідно перевищують аналогічні у разі неускладненого перебігу. На основі результатів клініко-мікробіологічних та імунологічних досліджень розроблено спосіб патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, який включає: дактарин - препарат протигрибкової й антибактеріальної дії, імунал - препарат імунокоригуючої та протизапальної дії та "Силард П" - сорбент із детоксикаційною дією. Високу ефективність запропонованого комплексного лікування підтверджено результатами клініко-лабораторних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА310307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  
  

      
5.

Ступак О.П. 
Особливості лікування та профілактики кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет типу 1: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.П. Ступак ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматолог. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчені клінічні та патогенетичні особливості кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет (ЦД) типу I. Визначено загальну протеолітичну активність, стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в ротовій рідині. Досліджено мікробіоценоз порожнини рота та ступінь дисбіозу порожнини рота ферментативним методом. Удосконалено патогенетично обгрунтований підхід до комплексного лікування та профілактики кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що запропонований спосіб лікування кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I через 12 днів покращує клінічний стан у порожнині рота, а через один місяць відновлює функціональну активність слинних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.17 +
Шифр НБУВ: РА367645

Рубрики:

      
6.

Димніч Л.О. 
Порушення імунологічного і адаптаційного стану хворих на хронічний кандидоз слизової оболонки порожнини рота та їх корекція в комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Димніч ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено клінічні, лабораторні, імунологічні, мікробіологічні дослідження та виявлено суттєві порушення адаптаційних реакцій, системного і місцевого імунітету та мікробіоценозу рота у хворих на хронічний кандидоз слизової оболонки порожнини рота, характер і ступінь вираженості яких залежав від віку, клінічної форми та тривалості захворювання. Розроблено схему комплексного лікування, що передбачає здійснення цілеспрямованої корекції порушень імунного стану, адаптивних реакцій і відновлення мікробіологічної рівноваги порожини рота у зазначених хворих. Високу ефективність запропонованої методики підтверджено результатами клініко-лабораторних досліджень у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-52 +
Шифр НБУВ: РА344120

Рубрики:

      
7.

Паненко І.А. 
Розробка та обгрунтування методу профілактики і лікування хронічного кандидозу порожнини рота в осіб із зубними протезами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Паненко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано метод профілактики та лікування хронічного кандидоза порожнини рота в осіб із зубними протезами, що базується на застосуванні комплексу антигрибкових засобів, серед яких пріоритетне значення має препарат пробіотичної дії - "Лактобактерин". Для осіб із знімними зубними протезами розроблено лікувально-профілактичний гель для порожнини рота "Лактогель", що включає лактобактерин, хлоргексидин і тетраборат натрію. Встановлено, що застосування розробленого комплексу з використанням гелю сприяє клінічному видужанню, підвищенню швидкості слиновиділення, зменшенню грибкової інвазії й нормалізації мікробіоценозу в порожнині рота, що підтверджено співвідношенням основних показників: зниженням росту грибів роду Кандида (на 66 %) за одночасного збільшення титру лактобацил (більш, ніж в 5 разів) стосовно вихідного рівня. Відзначено, що механізм лікувально-профілактичної дії антигрибкового комплексу пов'язаний не лише з фунгідною дією запропонованих засобів, а й з пробіотичним впливом препарата "Лактобактерин", а також з активізацією природних захисних механізмів організму в результаті використання препарату адаптогенної дії "Біотрит С".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-5 +
Шифр НБУВ: РА350866

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського