Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (126)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаврилів Г.М. 
Антенатальна та постнатальна профілактика карієсу зубів з застосуванням пектинвмісних речовин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Гаврилів ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено рецептуру "Пектодент"-порошку, "Пектодент"-мармеладу для різних вікових груп населення, зокрема, для дітей та жінок у період вагітності та лактації. Доведено, що комплексна протикарієсна дія даних пектинвмісних засобів гігієни порожнини рота ентерального вживання полягає у: високій очищуючій здатності засобів у разі безабразивної дії на емаль тимчасових і постійних зубів; виключенні цукру; антибактеріальній активності, яка проявляється без порушення якісного складу аутофлори порожнини рота; стимуляції салівації; дії пектинів, як коректорів адаптаційних можливостей стану порожнини рота до протикарієсних умов; обмеженні впливів негативних факторів зовнішнього середовища на організм у період інтенсивного розвитку та формування твердих тканин зубів. Установлено, що карієспрофілактична ефективність пектинвмісних гігієнічних засобів "Пектодент" становить від 35 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА325571

Рубрики:

      
2.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кучеренко О.М. 
Вплив антибактеріальних засобів на карієсогенні властивості зубного нальоту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Кучеренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена роль антибактеріальних препаратів хлоргексидіну, фурагіну і А-бактерину в профілактичних заходах карієсу зубів у дітей 5-10 річного віку в зіставленні. В аналіз взяті результати п'ятирічного спостереження над 1205 дітьми. Встановлено, що всі дослідні антибактеріальні засоби пригнічують ріст Streptococcus, причому дослідний комплекс застосування А-бактерину та фурагіну має більш високі характеристики такого впливу. Випробувані в клініці засоби дозволили істотно знизити захворюваність на карієс зубів, причому комплекс фурагіну і А-бактерину знизив приріст інтенсивності карієсу удвічі в порівнянні з використанням хлоргексидіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Рубрики:

      
4.

Гончаренко О.В. 
Вплив засобів гігієни на мікробіоценоз ротової порожнини у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Гончаренко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в порівняльному аспекті вивчено антимікробну дію зубних паст і встановлено, що найменший вплив на мікробіоценоз ротової порожнини надає зубна паста, що містить триклозан, адсорбований на полімері. Проаналізовано та встановлено найбільш поширені антисептики, які входять до складу зубних паст, вивчено їх вплив на мікробіоценоз ротової порожнини в нормі та у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Визначено загальний та видовий склад мікрофлори порожнини рота у здорових осіб, у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Доведено, що застосування зубних щіток з додатковим ефектом чищення язика обгрунтовано та показано усім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА365085

Рубрики:

      
5.

Дзицюк Т. І. 
Вплив ремінералізуючого потенціалу ротової рідини на крайове прилягання реставрацій, виконаних з нанокомпозитних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. І. Дзицюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що ураження зубів карієсом пов'язано з розвитком компенсованого метаболічного алкалозу, вираженість якого прямо пропорційна інтенсивності карієсу, обумовлює зниження карієсрезистентності емалі та впливає на термін збереження крайового прилягання пломб. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень профілактичне застосування еліксиру для порожнини рота "Бішофіт Полтавський" призводить до усунення явищ компенсованого метаболічного алкалозу в ротовій рідині хворих з високою та дуже високою інтенсивністю карієсу, нормалізації мінерального обміну та забезпечує високу збереженість крайового прилягання пломб в найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40.-5 с03 + Р264.862
Шифр НБУВ: РА371041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Азаров О.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування використання ацетонвмісних та етанолвмісних адгезивних систем при реставраціях зубів у різних вікових групах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Азаров ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання ацетонвмісних адгезивних систем у процесі реставрації уражених карієсом зубів у пацієнтів віком до 25 років та 26 - 30 років залежно від структурно-функціональної резистетності твердих тканин зуба. Встановлено, що реставрацію зубів у пацієнтів 41 - 50 та більше 50 років доцільно виконувати з використанням етанолвмісних адгезивних систем. Доведено, що для осіб віком 31 - 40 років вид адгезивної системи (етанол- або ацетонвмісна) не впливає на якість адгезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА320255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Велігоря І.Є. 
Зміна мінералізуючої функції слини під впливом іонізуючої радіації в малих дозах та психоемоційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Є. Велігоря ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі експериментальних досліджень виявлено, що завдяки спільному впливу пошкоджувальних чинників стрес створює в організмі стан підвищеної радіорезистетності до наступних фракцій іонізуючої радіації у малих дозах, які зумовили ураження нуклеїнових кислот ядра та мембранних структур ацинарних клітин привушної залози; викликає в крові найменші зміни активності ферментів, які беруть участь у процесі мінералізації твердих тканин, що сприяє активному надходженню до них кальцію. Клініко-біохімічне обстеження осіб, постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, які знаходяться в стані психоемоційного стресу, виявило в порожнині рота умови, за яких знизилася карієрезистентність твердих тканин зубів; у крові та слині переважав процес демінералізації, що супроводжувався формуванням захисно-компенсаційних реакцій з боку ферментів, які, в свою чергу, брали участь у процесі мінералізації та зумовили руйнування твердих тканин зубів. Розроблено схему загального лікування та профілактики карієсу з використанням препаратів "Фітіну", "Аєвіту", "Біотриту-С" та екстракту валеріани густої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА312170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гаджула Н.Г. 
Індивідуальна профілактика карієсу зубів у жінок в періоди вагітності і лактації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Г. Гаджула ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено розповсюдженість та інтенсивність карієсу зубів і рівень санітарно-гігієнічних знань і навичок у жінок під час фізіологічного перебігу вагітності. Вивчено біодоступність лікарських засобів для профілактики карієсу зубів у періоди вагітності і лактації та визначено найбільш ефективний. Визначено вплив карієспрофілактичних препаратів, у процесі їх введення вагітним крольчихам, на характер осифікації кісток мозкового черепа новонароджених тварин. Вивчено протикаріозну ефективність "Біокальцевіту" та морської капусти на експериментальній моделі карієсу зубів. Розроблено методи індивідуальної профілактики карієсу зубів у жінок під час фізіологічного перебігу вагітності і лактації, у залежності від карієсрезистентності емалі. Оцінено ефективність профілактичних заходів за показниками індивідуального ризику виникнення карієсу зубів і мінерального обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.661.210.40-52 + Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА365956

Рубрики:

      
9.

Бурдейний В.С. 
Карієспрофілактична ефективність таблеток Біотрит - Дента: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Бурдейний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему профілактики карієсу зубів за допомогою гігієнічних таблеток. Розроблено рецептуру комплексного препарату "Біотрит-Дента", що містить адаптоген біотрит, солі кальцію, органічний фосфат, зменшені у порівнянні з загальноприйнятими дози фториду, вітамін С, цитрат, антисептик, замінник цукру, який більш ефективно запобігає розвиткк карієсу зубів, ніж NaF. У клініці в дітей віком 7 років карієспрофілактичний ефект досяг 35,5 %. Механізм протикаріозної дії нового препарату базується на стимуляції слинних залоз, збільшенні секреції у ротову порожнину кальцію, активації лужної фосфотази пульпи зубів, накопиченні цитрату в мінералізованих тканинах. Водночас "Біотрит-Дента" позитивно впливає на стан пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Пальчиков А.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування безметалових конструкцій для заміщення дефектів коронок зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Пальчиков ; Нац. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено систему диференційованого підходу визначення показань щодо заміщення дефектів коронок зубів безметаловими конструкціями незмінних зубних протезів. Доведено високу ефективність індивідуалізованого підходу до вибору конструкційного матеріалу та технології виготовлення безметалових незмінних зубних протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА370900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Котелевський Р.А 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактики карієсу інгібіторами глюкозидаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.А Котелевський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблему профілактики карієсу зубів і досліджено вплив інгібіторів глюкозидаз на фактори карієсгенності ротових мікроорганізмів. Доведено можливість блокування мікробної глюкозилтрансферази за допомогою псевдосахаридів (інгібіторів глюкозидаз) за клінічних умов. На підставі використання ротових полоскань водним розчином 0,25 % акарбози та 5 % келітолу обгрунтовано новий спосіб екзогенної профілактики карієсу, який поєднує пригнічуючу дію на карієсгенні бактерії, перешкоджає засвоєнню мікробами вуглеводів і вивільненню органічних кислот, сприяє підвищенню резистентності твердих тканин зуба. Доведено високу протикарієсну ефективність використання запропонованої схеми профілактичних заходів за клінічних умов. На підставі вивчення клінічних показників приросту карієсу у пацієнтів дослідних та контрольної груп достовірно продемонстровано редукцію даної патології під впливом інгібіторів глюкозидаз, а також покращення гігієнічного стану ротової порожнини, підвищення інтенсивності процесів вторинної мінералізації емалі зубів, що підтверджено підвищеними показниками її резистентності у осіб з профілактичних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА332466

Рубрики:

      
12.

Кононова О.В. 
Клініко-експериментальні аспекти лікування глибокого карієсу сучасними пломбувальними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Кононова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше оцінено зміни, що відбуваються у пульпі, її судинах і нервових елементах у відповідь на вплив механічних і хімічних подразників у процесі маніпуляції на зубах собак, адекватних клінічним умовам підготовки каріозної порожнини до пломбування. Виявлено закономірності адаптаційних можливостей пульпи, установлено три основні періоди морфологічних порушень її морфофункціонального стану. Уперше у стоматологічній практиці запропоновано та теоретично обгрунтовано спосіб підготовки каріозної порожнини до реставрації у разі лікування глибокого карієсу. Вивчено клінічну ефективність розробленого способу лікування у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА336257

Рубрики:

      
13.

Зінкович І.І. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування динамічної міжфазної тензіометрії ротової рідини у прогнозуванні карієсу зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Зінкович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто можливості застосування показників динамічної міжфазної тензіометрії ротової рідини у прогнозуванні карієсу зубів. На підставі використання технології динамічної міжфазної тензіометрії ротової рідини та слини одержано нові дані про поверхнево-активні властивості цих біологічних рідин в осіб обох статей віком 4 - 30-ти років. Визначено показники динамічної міжфазної тензіометрії ротової рідини у карієсінтактних і карієссхильних осіб зазначеного віку з урахуванням структурно-функціональної кислотостійкості емалі. Зазначено, що для ротової рідини дітей віком 4 - 6-ти років. з високою структурно-функціональною кислотостійкістю емалі зубів властиві високі значення рівноважного поверхневого натягу. Приріст інтенсивності карієсу тимчасових зубів у дітей даного віку через рік корелює з показником ТЕР та тензіометричним показником рівноважного поверхневого натягу ротової рідини. Досліджено, що у віковій групі 15 - 20-ти років. карієсінтактні особи та особи з високою структурно-функціональною кислотостійкістю емалі зубів мають вищі показники в'язко-еластичности ротової рідини. Розроблено спосіб прогнозування приросту інтенсивності карієсу зубів у дітей з тимчасовим прикусом на підставі математичної моделі, яка враховує показники рівноважного поверхневого натягу ротової рідини та сумарної кількості сурфактантів у ній. Запропонована математична модель дозволяє з точністю до 87 % передбачити високий приріст інтенсивності карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40 +
Шифр НБУВ: РА367356

Рубрики:

      
14.

Левченко Н.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування сорбенту "Ентеросгель" для екзогенної профілактики карієсу тимчасових зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Левченко ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2003. — 17 с. — укp.

Розроблено засіб профілактики карієсу тимчасових зубів у дітей дошкільного віку, що передбачає полоскання рота водною суспензією сорбенту "Ентеросгель" у розведенні 1:16 на тлі гігієнічного навчання та виховання, а також санації рота. Для оцінки ефективності даного способу 157 дітей віком 3 - 4-х років поділено на три групи: профілактичну, першу та другу контрольні. Зазначено, що діти профілактичної групи полоскали рот у дитячому закладі водною суспензією сорбенту "Ентеросгель", діти першої контрольної групи - кип'яченою водою, а діти другої контрольної групи - духмяною водою "Жемчужная улыбка". Встановлено, що ентеросгель є ефективнішим, ніж "Жемчужная улыбка". Показано, що в основу механізму протикаріозної дії нового засобу покладено покращення стану гігієни рота за рахунок зменшення кількості карієсогенної мікрофлори зубної бляшки та її карієсогенної активності, підвищення швидкості секреції ротової рідини, показника її pH, а також мінералізуючого потенціалу та активності лізоциму у ротовій рідині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА323835

Рубрики:

      
15.

Павленкова О.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування тактики препарування каріозних порожнин ІІ класу за Блеком під сучасні пломбувальні матеріали: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Павленкова ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності пломбування контактних порожнин блокових зубів на основі диференційованого вибору тактики препарування залежно від обраного пломбувального матеріалу у пацієнтів з різними рівнями гігієни й інтенсивності карієсу. Експериментально встановлено, що крайова проникність на межі пломба - зуб залежить від тактики препарування та застосованого пломбувального матеріалу. За допомогою методу голографічної інтерферометрії на моделях натуральних зубів одержано значення різниці деформацій, які також залежать від тактики препарування та застосованих пломбувальних матеріалів. Обстежено та проліковано 115 хворих із карієсом II класу за Блеком. Розроблено диференційований підхід до вибору тактики препарування дефектів твердих тканин зуба II класу за Блеком залежно від обраного пломбувального матеріалу, який сприяє зменшенню порушень крайового прилягання пломб і реставрацій, що свідчить про переваги даного підходу. Доведено, що використання диференційованого підходу до тактики препарування сприяє покращанню якості фіксації матеріалу до твердих тканин зубів у 90 - 95 % хворих у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА362895

Рубрики:

      
16.

Кукурудз Н.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування амізону в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.І. Кукурудз ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено патогенетичну роль порушень мікробіоценозу пародонтальних кишень, процесів перекисного окиснення ліпідів - онтиоксидантного захисту, метаболічної інтоксикації, функціонального стану геному епітеліоцитів слизової оболонки порожнини рота та нейтрофільних гранулоцитів крові, дисбалансу цитокінового профілю крові у взаємозв'язку з клінічними розладами у розвитку генералізованого пародонтиту (ГП). Виявлено тісні кореляційні зв'язки між індексами функціонального стану геному букальних епітеліоцитів і нейтрофільних гранулоцитів крові у здорових осіб і хворих на пародонтит, які зменшуються з підвищенням ступеня тяжкості захворювання. Розроблено схему комплексного лікування ГП з застосуванням препаратів "Амізон" і "Ліпофлавон", що сприяє ліквідації запалення, тривалій ремісії патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 + Р661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА356118

Рубрики:

      
17.

Ніколішина Е.В. 
Лікування хворих на флюороз зубів помірної та тяжкої форми з використанням сучасних композиційних матеріалів світлового затвердіння (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.В. Ніколішина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему лікування флюорозу зубів помірної та тяжкої форм. На підставі лабораторних випробувань обгрунтовано етапи реставрації зубів, уражених флюорозом, із використанням сучасних композиційних матеріалів світлового затвердіння. Для прогнозування товщини структурно-зміненого шару емалі у разі флюорозу запропоновано використовувати клінічний показник - омічний електричний опір. Визначено час кислотного протравлювання емалі зубів, уражених флюорозом, та методику нанесення адгезивів. Розроблено новий спосіб лікування хворих на помірний та тяжкий флюороз та доведено його ефективність. Одержано 87,5 % позитивних результатів у випадку помірного та 85,7 % у разі тяжкого флюорозу у віддалені (36 місяців) терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52с03
Шифр НБУВ: РА313270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Строченко Є.О. 
Обгрунтування методів профілактики карієсу зубів та захворювань пародонта в працівників Іллічівського морського торговельного порту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Є.О. Строченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності профілактики та лікування карієсу зубів і захворювань пародонта у працівників Іллічівського морського торговельного порту (ІМТП) на підставі оцінювання їх стоматологічного статусу та розробки лікувально-профілактичного комплексу, який містить зубний еліксир "Лізодент" і біологічно-активну домішку "Остеовіт". Вивчено рівень гігієни ротової порожнини, стан твердих тканин зубів і тканин пародонта, ступінь дисбіозу ротової порожнини, основні біохімічні параметри ротової рідини та структурно-функціональний стан кісткової тканини у працівників ІМТП. Виявлено негативний вплив шкідливих умов праці на стоматологічний статус робітників. Обгрунтовано та впроваджено лікувально-профілактичний комплекс для профілактики та лікування карієсу зубів і тканин пародонта у працівників ІМТП, оцінено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.210.11-5 + Р124.426.6
Шифр НБУВ: РА372455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Хачатурова К. М. 
Обгрунтування нових клінічних підходів до відновлення каріозних порожнин: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / К. М. Хачатурова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше доведено, що глибина полімеризації та мікротвердінь компомеру вище за використання світлодіодного фотополімеризатора, ніж за дії галогенового. Вперше визначено втрати інтенсивності світлового потоку фотополімеризаторів з різними джерелами світлового потоку в стандартних світлопровідних клинах. Вперше розроблено клінічний спосіб оцінювання крайового прилягання реставраційного матеріалу на приясенній стінці відновлень на контактних поверхнях бічних зубів. Вперше запропоновано систему клінічного оцінювання апроксимальних реставрацій бічних зубів, що дозволяє об'єктивно оцінити якість таких реставрацій і виявити ускладнення в ранні терміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА380710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Новікова Ж. О. 
Обгрунтування та принципи індивідуального вибору засобів гігієни порожнини рота при карієсі зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ж. О. Новікова ; АМН України ; Ін-т стоматології. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що в осіб з високим індексом інтенсивності карієсу (карієс, пломба, видалений) найбільш висока кореляція з високою розчинністю емалі та зниженою функціональною активністю слинних залоз. Індивідуальний вибір системи догляду за порожниною рота та засобів гігієни проводився залежно від інтенсивності карієсу, приросту карієсу за один рік і виразності конкретних факторів карієсогенної ситуації. Дослідження показали, що через один рік приріст карієсу був незначний. Вивчені показники свідчили про покращання гігієнічного стану порожнини рота, збільшення швидкості слиновиділення і кислотність середовища (рН) ротової рідини, підвищення мінералізуючого потенціалу ротової рідини та резистентності емалі, нормалізація мікробіоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА377567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського