Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (76)
Пошуковий запит: (<.>U=Р638.75$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Медведєв В.В. 
Вплив імплантації синтетичного макропористого гідрогелю та трансплантації клітин нюхової цибулини на процеси регенерації спинного мозку після його травматичного пошкодження в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Медведєв ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему відновного лікування наслідків травматичного пошкодження спинного мозку в експерименті. Досліджено відновний ефект імлантації синтетичного макропористого гідрогелю та внутрішньотканинної алогенної трансплантації клітин нюхової цибулини (ТКНЦ) після моделювання лівобічного половинного перетину (ЛПП) спинного мозку безпородних щурів-самців віком 5,5 міс. і вагою 250 - 300 г. Імплантацію гідрогелю в зону ЛПП проведено одразу ж після моделювання травми. ТКНЦ в тканину спинного мозку нижче місця травми здійснено через 7 та 13 тижнів після моделювання ЛПП, а також через 4 та 8 тижнів після імплантації гідрогелю. Виявлено, що на 16-й тиждень спостереження імплантація гідрогелю сприяє достовірному покращанню функції задніх кінцівок на 2 - 2,44 бала за шкалою ВВВ у порівнянні з тваринами, які перенесли ізольоване ЛПП. Виявлено, що проведення ТКНЦ через 4 тижні пілся імплантації гідрогелю та через 7 тижнів після ЛПП обумовлює виникнення достовірного піку швидкості зростання функції задньої іпсилатеральної кінцівки на 4 - 6 тиждень відносно до вибірок порівняння. З'ясовано, що імплантація гідрогелю супроводжується формуванням фазної динаміки показників електричної активності: фаза зростання показників (1 - 7 тиждень), стабілізація (7 - 23 тиждень, у випадку ізольованого ЛПП відсутня); декомпенсація, пік і регресія (24 - 31 тиждень). Встановлено, що ТКНЦ, зокрема, проведена після ізольованого ЛПП, обумовлює зниження надмірної електричної активності в еферентних частинах рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА357866

Рубрики:

      
2.

Леонтьєв О.Ю. 
Диференційовані методи хірургічного лікування хребетно-спиномозкової травми тораколюмбального відділу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Ю. Леонтьєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему диференційованого вибору методу хірургічного лікування травматичних ушкоджень грудного та поперекового відділів хребта. Наведено дані, одержані внаслідок проведених спостережень і лікування 121-го пацієнта з хребетно-спинномозковою травмою тораколюмбального відділу, серед них було 73 % чоловіків, середній вік хворих становив 33,9 рік. Проаналізовано дані клінічного перебігу захворювання і результатів застосування додаткових методів дослідження. У порівняльному аспекті проаналізовано хірургічні доступи (передньобоковий, боковий, задньобоковий, задній). Виділено основні чинники, які вливають на вибір доступу (вік, загальний стан пацієнта, рівень ушкодження, локалізація компресії, неврологічний статус, цілісність заднього кістково-зв'язкового комплексу). Наведено диференційовану схему вибору доступу. Вивчено, розроблено та вдосконалено методи декомпресії, реконструкції та стабілізації. Досліджено якість життя пацієнтів у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-59 +
Шифр НБУВ: РА364738

Рубрики:

      
3.

Куртєєв С.В. 
Клініка, діагностика, лікування збройово-вибухових поранень хребта і спинного мозку у проміжному та пізньому періодах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.В. Куртєєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах. Проаналізовано результати 120-ти клінічних спостережень таких хворих, які перебували на лікуванні у Сакському спеціалізованому спінальному санаторії ім. акад. М.Н. Бурденка та у відділенні відновної нейрохірургії Сакського центрального військового санаторію ім. М.І. Пирогова у 2000 - 2007 рр. Розроблено показання до диференційованих хірургічних втручань у хворих зі збройно-вибуховими пошкодженнями хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах у запропонованому комплексі лікування нейтротрофічних ускладнень. Спостережено покращання неврологічної симптоматики у 35,4 % пацієнтів після оперативного лікування на хребті та спинному мозку, за консервативного лікування воно визначено у 29,1 %. Відзначено, що у ході відновного лікування 120-ти хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку позитивний результат одержано у 30 % потерпілих. Спостережено кращі результати відновлення функції спинного мозку у потерпілих з непроникаючими пораненнями хребта: у разі пошкодження шийного відділу - у двох пацієнтів, грудного - у трьох, попереково-крижового - у трьох. Реконструктивно-відновні операції на хребті та спинному мозку у проміжному та пізньому періодах ефективні у разі прогресуючої нестабільності хребта, больових синдромів, мієлопатій, зумовлених компресійними чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА360961

Рубрики:

      
4.

Зінов'єв О.М. 
Корекція психічного і фізичного розвитку інвалідів з порушенням функцій спинного мозку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / О.М. Зінов'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено характер порушень функцій спинного мозку в шийному відділі хребта учнів-інвалідів старшої групи. Розроблено корекційно-спрямовану систему оптимального відновлення, розвитку та компенсації рухових дій, фізичних якостей, психічної та нервово-м'язової працездатності, формування позитивної дидактико-реабілітаційної мотивації в процесі спеціальних занять. За результатами експерименту визначено низькі показники фізичного розвитку рухових здібностей, м'язової працездатності, моторно-вісцеральної регуляції, соціально-побутових рухових навичок і вмінь. Проведено поетапну корекційно-реабілітаційну роботу впродовж трьох періодів (раннього, пізнього та резидуального). За результатами експериментального навчання відбулися відчутні позитивні зміни за всіма критеріями та показниками в учнів-інвалідів експериментальної групи на відміну від контрольної, в якій показники залишались досить низькими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Р638.75-54 +
Шифр НБУВ: РА323030

Рубрики:

      
5.

Бистрицька М.А. 
Наслідки спінальної травми з ураженням спинного мозку на рівні поперекового відділу хребта та методи їх корекції в період реабілітації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.А. Бистрицька ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики, лікування та реабілітації хворих зі спінальною травмою на рівні поперекового відділу хребта з пошкодженням спинного мозку. Обстежено 95 пацієнтів, з них 42 хворих з наслідками спінальної травми на рівні поперекового відділу хребта та тривалістю травматичної хвороби спинного мозку не менше 3-х років і 53 хворих з раннім чи проміжним періодом травматичної хвороби спинного мозку. Встановлено, що у випадку спінальної травми на рівні поперекового відділу хребта парез м'язів нижніх кінцівок має змішаний характер з різним ступенем денервації в різних групах м'язів, плегія також має змішаний характер з переважанням центрального компонента, що призводило до формування міогенних контрактур, нейротрофічних змін, розвитку порушень статики та динаміки. Порушення сечовипускання у хворих з повним ураженням спинного мозку на рівні поперекового відділу хребта було змішаним, порушувалась евакуаторна та накопичувальна функції сечового міхура, а у хворих з частковим ураженням спинного мозку переважали ознаки сегментарного ураження. Доведено, що застосування комплексної програми реабілітації, яка включала вплив на відновні процеси в спинному мозку, відновлення рухової активності та функції тазових органів, вплив на суб'єктивне ставлення до проблеми, лікування больових відчуттів, корекція емоційного стану, тривоги, депресії статистично достовірно покращило якість життя пацієнтів з різним ступенем ураження спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА353805

Рубрики:

      
6.

Горобець С.М. 
Особливості клініки та лікування генералізованого пародонтиту в хворих на травматичну хворобу спинного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.М. Горобець ; Держ. установа "Ін-т стоматології Акад. мед. наук України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного стану тканин пародонта, імунологічні порушення, стан кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку. Розроблено та впроваджено новий спосіб лікування генералізованого пародонтиту у даної категорії хворих з використанням фармако-фізіотерапевтичного комплексу: місцевої протизапальної й імунокоригувальної терапії (лікувальної грязі, біорезонансної вібростимуляції), остеотропної терапії (препарату кальцемін) і схеми індивідуальної гігієни порожнини рота (іригації ясен гівалексом, чистки зубів електричною зубною щіткою "Vitality" фірми "Oral-B"). Доведено, що застосування запропонованого комплексу лікувально-профілактичних заходів ) сприяє значному покращанню клініко-імунологічних показників стану тканин пародонта. Наведено рекомендації щодо його впровадження у клініку терапевтичної стоматології для лікування хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА361206

Рубрики:

      
7.

Телеснюк К.П. 
Особливості травми хребта та спинного мозку в осіб старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / К.П. Телеснюк ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Встановлено, що хворі старших вікових груп з ушкодженням хребта та спинного мозку (СМ) складають особливу групу потерпілих, у яких наявність супутніх захворювань, а також висока частота поєднаних ушкоджень призводить до зниження адаптаційних функцій організму та виникнення ускладнень у гострому періоді травми. Доведено, що ушкодження хребта та СМ, яке виникає на тлі дегенеративно-дистрофічних змін хребта та судинної патології призводить до грубих розладів функції СМ навіть за незначних ушкоджень хребетного стовпа. Визначено основні прогностичні критерії, що впливають на наслідки травми та відновлення функції спинного мозку залежно від МРТ картини, механізму травми, рівня ушкодження та клінічних проявів травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75
Шифр НБУВ: РА320511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Устюжанін В.П. 
Патогенетична роль і корекція імунноендокринного дисбалансу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів у поєднанні з травматичною хворобою спинного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.27 / В.П. Устюжанін ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив травматичної хвороби спинного мозку (у пізньому відновлювальному періоді) на формування дисбалансу ендокринного гомеостазу, функціональної активності бронхіального епітелію та функціональної інтеграції систем імунітету та гемостазу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ). Науково обгрунтовано доцільність використання та доведено клінічну ефективність використання анаболічного стероїду омнадрену 250 для корекції гіпогонадизму, функціональної (проліферативної та фібринолітичної) активності бронхіального епітелію та клінічного імунітету у хворих на ХОЗЛ на фоні травматичної хвороби спинного мозку у пізньому відновлювальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА366531

Рубрики:

      
9.

Риткіс 
Психотерапія подружньої дезадаптації при спинномозковій травмі у чоловіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Іванна Сергіївна Риткіс ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА347186

Рубрики:

      
10.

Чмут В.О. 
Реконструктивно-відновні операції з трансплантацією кріоконсервованої ембріональної мозкової тканини людини при тяжкій спинномозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.О. Чмут ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено новий метод реконструктивно-відновних операцій з застосуванням трансплантації кріоконсервованої ембріональної мозкової тканини у хворих з тяжкою спинномозковою травмою, що сприяє частковому відновленню порушених функцій спинного мозку. Запропоновано деференційований підхід до використання ін'єкційної, фрагментарної, комбінованої методик трансплантації кріоконсервованої ембріональної тканини залежно від об'єму пошкодження спинного мозку. Обгрунтовано комбіновану методику електростимуляції спинного мозку з підведенням у зону трансплантації кріоконсервованої суспензії ембріональної мозкової тканини. Апробовано методику герметичної інтрамедулярної трансплантації кріоконсервованої ембріональної тканини з застосуванням біополімерної плівки та пластинки задньої стінки хребетного каналу сапфіровами матеріалами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75
Шифр НБУВ: РА316105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кадала 
Стан структурно-функціональних властивостей кісткової тканини у хворих із травматичною хворобою спинного мозку та корекція його на санаторно-курортному етапі реабілітації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Ростислав Віталійович Кадала ; Кримський Республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-5
Шифр НБУВ: РА352505

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського