Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (501)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Дівоча 
Біолого-вірусологічне обгрунтування антипротеазної терапії грипу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.32 / Валентина Панасівна Дівоча ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52
Шифр НБУВ: РА365855

Рубрики:

      
2.

Аронова М.М. 
Епідеміологія грипу і ГРІ в Україні та удосконалення моніторингу за епідеміями грипу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.М. Аронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено основні характеристики епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) в Україні за 1992 - 2003 рр., а саме: динаміку, інтенсивність, тенденції захворюваності, ураженість різних вікових груп населення, сезонність і циклічність. Установлено поступове зниження показників загальної захворюваності переважно за рахунок дорослого та міського населення. Зареєстровано тенденцію до зростання захворюваності дитячого населення з превалюванням вікової групи 7 - 14 років, а також сільського населення. Показано, що найвищі рівні захворюваності на грип і ГРІ в Україні зареєстровано в м.Києві. Вони перевищували середньоукраїнські показники в 1,5 - 1,7 разів. На моделі м.Києва уперше встановлено сильний прямий кореляційний взаємозв'язок між величиною температурного фактора та кількістю опадів і рівнем захворюваності на зазначені хвороби. Показано, що ймовірнішим є зростання захворюваності населення на грип за умов вищої температури повітря в осінньо-зимовий період року, а також нижчої температури та вищого рівня опадів влітку. Для ГРІ встановлено, що зі зростанням максимальної температури повітря рівень захворюваності зменшується, а у разі нижчої температури та вищої вологості повітря взимку показники розповсюдження респіраторних інфекцій вищі. Наведено порівняльну характеристику епідемій грипу 1998 - 2002 рр. в Україні та визначено їх епідеміологічні особливості. Відзначено, що епідемії реєструвались щорічно та були різними за екстенсивністю й інтенсивністю. З застосуванням розробленої комп'ютерної математичної моделі зроблено короткостроковий і довгостроковий прогноз захворюваності на грип і ГРІ на період до 2007 р. Удосконалено систему епідеміологічного нагляду за грипом та ГРІ шляхом оптимізації активного моніторингу за епідеміями на території країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-1 + Р194.31 +
Шифр НБУВ: РА341195

Рубрики:

      
3.

Спірідонова Т.Б. 
Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.Б. Спірідонова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні визначено економічну ефективність протигрипозної вакцинації, проведеної на кошти промислового підприємства, за схемою "витрати - ефективність". Показано відсутність достовірної різниці у рівні реактогенності спліт-вакцини ("Флюарикс") і субодиничної вакцини ("Інфлувак") під час вакцинації дорослих осіб. Визначено динаміку утворення і термін збереження протигрипозних антитіл після імунізації дорослих спліт-вакциною "Флюарикс". На підставі швидкої сероконверсії до вакцинних антигенів, які збігаються з вірусами грипу, що були зафіксовані у попередні сезони, рекомендовано продовжити термін передсезонної вакцинації аж до початку епідемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 +
Шифр НБУВ: РА329058

Рубрики:

      
4.

Могиленець О.І. 
Клініко-імунологічні показники та можливість їх корекції у хворих на гострі респіраторні захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.І. Могиленець ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Встановлено епідеміологічні особливості й етіологічну структуру гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) на Харківщині, з'ясовано роль M.Pneumoniae в їх розвитку. Визначено клініко-лабораторні, зокрема, інтегральні гематологічні, показники у хворих на ГРЗ. Показано інтерфероногенну дію терапії з використанням препарату "Аміксин ІС", що сприяє норалізації вмісту ІЛ-2, позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання та не викликає побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА353994

Рубрики:

      
5.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Москалюк В.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування аерозольної інтерферонотерапії при гострих респіраторних вірусних інфекціях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Здійснено клінічну та патогенетичну оцінку ефективності використання противірусних та імунотропних засобів ("Лаферон", "Протефлаид"), надвисокочастотної (НВЧ) терапії під час проведення комплексного лікування хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) іншої етіології. Установлено позитивний вплив цих засобів на перебіг і закінчення хвороби в осіб молодого віку. Уперше у хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, ГРВІ іншої етіології встановлено невідомі раніше закономірності впливу аерозольно ітерферонотерапії за доз 200 тис., 500 тис. і 1 млн МО 1 раз на день протягом 3-х діб, а також лаферонотерапії за дози 50 тис. МО за поєднання з протефлазидом, (який має противірусну та імунотропну дію), або НВЧ-терапією, (що сприяє підвищенню адаптаційних і захисних функцій організму, на клінічний перебіг, стан клітинної ланки імунітету, ендогенну інтоксикацію організму, функціональний стан серцево-судинної системи. За цього відбувається швидкий регрес тривалості гарячки, риніту, кашлю, нормалізація числа T лімфоцитів, CD3+, CD4+, CD8+, співвідношення CD4+/CD8+, нормалізація лейкоцитарного індексу інтоксикації, лімфоцитарного індексу й індексу зсуву лейкоцитів крові, швидке зникнення тахікардії, систолічного шуму, ослаблення серцевих тонів і нормалізація показників електрокардіограми (ітервалу QT вольтажу комплексу QRS, висоти зубця T, порушення ритму та провідності). Розроблено та патогенетично обгрунтовано схеми та способи лікування хворих на ГРВІ. Визначено оптимальні дози лаферону, тривалість і кратність сеансів НВЧ-терапії, що дозволить ефективніше впливати на певні ланки патогенезу хвороби, змешення частоти виникнення ускладнень, скорочення термінів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349502

Рубрики:

      
7.

Минак О.М. 
Клініко-патогенетичні особливості гострого гепатиту В у осіб із хронічними запальними захворюваннями дихальних шляхів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.М. Минак ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 22 с. — укp.

На підставі результатів клінічного обстеження та визначення біохімічних та імунологічних показників з'ясовано клініко-патогенетичні особливості гострого гепатиту В (ГГВ) у осіб з хронічними запальними захворюваннями дихальних шляхів в анамнезі та доведено необхідність застосування індивідуального підходу щодо їх лікування. Здійснено експериментальну комплексну оцінку дії екстракту ехінації пурпурової на морфофунціональний стан печінки за різних видів її уражень. На підставі одержаних даних, а також результатів клінічного обстеження, вивчення змін біохімічних та імунологічних показників у процесі лікування обгрунтовано доцільність застосування екстракту ехінацеї пурпурової в комплексній терапії хворих на ГГВ з хронічними запальними захворюваннями дихальних шляхів в анаменезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р514.31-3 +
Шифр НБУВ: РА342385

Рубрики:

      
8.

Фетісова В.В. 
Лікарський контроль при відновних фізичних тренуваннях висококваліфікованих плавців після гострих респіраторних захворювань: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / В.В. Фетісова ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто можливості використання відновних велоергометричних тренувань висококваліфікованих плавців з урахуваннням їх індивідуальної толерантності до фізичного навантаження з метою прискорення фізичної та спортивної реабілітації після гострих респіраторних захворювань. Досліджено вплив гострих респіраторних захворювань на функціональний стан і рухові можливості висококваліфікованих плавців з урахуванням чинників віку, статі та спортивної кваліфікації. На підставі дослідження морфофункціональних показників, толерантності до фізичного навантаження, аеробної продуктивності, стану зовнішнього дихання, стійкості до гіпоксії та біоелектричної активності серця, а також лікарсько-педагогічних спостережень розроблено й апробовано нову методику велоергометричних тренувань з урахуванням індивідуальної толерантності до фізичного навантаження висококваліфікованих плавців, які перенесли гострі респіраторні захворювання, на ранніх строках після медичного допуску до тренувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911 + Р514.31 +
Шифр НБУВ: РА362118

Рубрики:

      
9.

Сидорчук А.С. 
Мікробіоценоз порожнини товстої кишки у хворих на грип: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.С. Сидорчук ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено якісні та кількісні показники мікрофлори ротоглотки та порожнини товстої кишки, параметри системного імунітету та визначено ефективність використання біфіформу та біоспорину у комплексному лікуванні хворих на грип. У обстежених хворих виявлено персистенцію патогенної й опортуністичної мікрофлори у ротоглотці на тлі дисбіотичних змін товстої кишки I - III ступенів за одночасного імунодефіцитного стану, що обумовлює виникнення бактеріальних ускладнень, подовження реконвалесценції та більш тяжкий перебіг такого інфекційного захворювання як грип. Встановлено, що за умови зниження системного імунітету та неспецифічного протиінфекційного захисту внаслідок вірусної інфекції, виникнення якої обумовлено вірусами грипу типу A/H3N2, A/H2N2я, виникають дисбіотичні розлади порожнинної мікрофлори товстої кишки. Показано, що включення біоспорину та біфіформу до комлпексної терапії хворих на грип позитивно впливає на динаміку мікробіологічних, клініко-лабораторних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-37 +
Шифр НБУВ: РА349044

Рубрики:

      
10.

Слєсаренко О.П. 
Оптимізація діагностики і профілактики спалахів негоспітальної пневмонії, що виникає на тлі гострих респіраторно-вірусних інфекцій серед військовослужбовців строкової служби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.П. Слєсаренко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено, що спалахи негоспітальної пневмонії серед військовослужбовців одного з навчальних центрів Збройних сил (ЗС) України відбуваються кожні 4 - 5 років і тісно пов'язані з захворюваністю на гострі респіраторно-вірусні інфекції, а їх співвідношення коливається від 5:1 до 10:1. Розроблено діагностичний алгоритм, який дозволяє достовірно встановити етіологію гострих респіраторно-вірусних інфекцій і негоспітальної пневмонії, а також визначити тяжкість перебігу даних захворювань та їх ускладнення. Доведено, що найбільший за останні 25 років спалах негоспітальної пневмонії пневмококової етіології виник на тлі респіраторно-синцитіальної (травень - серпень 2000 р.) та парагрипозної (жовтень - грудень 2000 р.) респіраторних інфекцій. Визначено клінічні особливості перебігу негоспітальної пневмонії, якими є виникнення проявів захворювання на тлі симптомів гострих респіраторно-вірусних інфекцій і повторного підвищення температури тіла, частий розвиток ускладнень серцево-судинної системи, невідповідність об'єму ураження легень тяжкості перебігу захворювання. Встановлено особливості розвитку епідпроцесу спалахів негоспітальної пневмонії у разі гострих респіраторно-вірусних інфекцій військовослужбовців строкової служби одного з навчальних центрів ЗС України. Розроблено поетапні профілактичні заходи, застосування яких дозволяє вірогідно зменшити захворюваність на негоспітальну пневмонію та гострі респіраторно-вірусні інфекції серед військовослужбовців строкової служби одного з навчальних центрів ЗС України та запобігти виникненню протягом 6-ти років спалахів даних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1 + Р514.31 +
Шифр НБУВ: РА357857

Рубрики:

      
11.

Гридіна 
Противірусні властивості офіцінальних препаратів декаметоксину, етонію та уітіолу по відношенню до вірусів грнипу та простого герпесу: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.06 / Тетяна Леонідівна Гридіна ; НАН України, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 + Р514.37-52
Шифр НБУВ: РА359010

Рубрики:

      
12.

Михальчук В. М. 
Роль протеїназ крові та їх інгібіторів у механізмах противірусного захисту: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / В. М. Михальчук ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 30 с. — укp.

Встановлено, що донорська кров людини й її компоненти містять трипсиноподібну протеїназу й її інгібітори, а у плазмі крові знаходиться більше всього трипсиноподібної протеїнази. Визначено, що триразове заморожування та відтаювання еритроцитарної маси донорської крові людини з подальшим центрифугуванням не впливає на збільшення вмісту трипсиноподібної протеїнази й її інгібітору. Встановлено, що активність інгібітору трипсиноподібних протеїназ у разі зберігання донорської крові протягом року за -18 °С знижується наполовину. Обгрунтовано, що відходи промислового одержання гама-глобуліну й альбуміну з плазми донорської крові людини можна використовувати для одержання інгібітору трипсиноподібних протеїназ. Встановлено пригнічення інфекційної активності вірусу грипу інгібітором трипсиноподібних протеїназ у білих мишей. Доведено, що у складі протигрипозних вакцин "інфлувак", "ваксигрип", "флюарікс" і препаратах з крові "фраксипарин" і "солкосерил" міститься значна кількість інгібіторів трипсиноподібних протеїназ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5
Шифр НБУВ: РА371787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пловецька І.А. 
Соціально-гігієнічне обгрунтування і розробка нових технологій профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань на рівні промислових підприємств: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / І.А. Пловецька ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Реалізовано комплексний підхід до формування нових технологій профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, який включає виявлення факторів виникнення грипу і ГРВІ, методику їх усунення, модель інформаційно-освітнього забезпечення, систему профілактики, функціонально-структурну модель організаційних заходів. Система первинної профілактики грипу і ГРВІ заснована на диференційованому підході до виявлених груп ризику і проведенні санітарно-просвітницької роботи залежно від резистентності індивідуума і профілактики, яка включає неспецифічну хіміо-, вітаміно- і специфічну профілактику. В основу вторинної профілактики покладений скринінг захворюваності грипом і ГРВІ. Зазначено, що первинна профілактика проводиться в передепідемічний період, а вторинна - в міжепідемічний період. Розроблена комплексна система профілактики може бути покладена в основу профілактичних програм в різних регіонах України, особливо у виробничих колективах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 + Р124.50/51-4 +
Шифр НБУВ: РА367627

Рубрики:

      
14.

Тєрьошин 
Стеатоз печінки та неалкогольний стеатогепатит на тлі рецидивуючих респіраторних інфекцій: клініка, патогенез, оптимізація лікування та медичної реабілітації: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Вадим Олександрович Тєрьошин ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2007. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р514.31
Шифр НБУВ: РА355672

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського