Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (344)Книжкові видання та компакт-диски (94)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.286.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Бансал Алок 
Асептична нестабільність ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Бансал Алок ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів, клінічних і рентгенологічних досліджень 42 хворих віком від 24 до 78 років з асептичною нестабільністю компонентів ендопротеза кульшового суглоба визначено передумови розвинення нестабільності. Розроблено діагностику та методи хірургічного лікування та запропоновано рекомендації щодо її профілактики. На базі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів доведено важливість збереження субхондральної пластинки кульшової западини, що необхідно для перерозподілу напружень і захисту губчастої кістки від великих навантажень. Визначено умови розвинення ранньої асептичної нестабільності чашки ендопротези через її видалення. Необхідною умовою визначено повне перекривання чашки ендопротеза стінками кульшової западини. Оптимальне положення ніжки ендопротеза у кістково-мозковому каналі стегнової кістки повинно бути нейтральним або вальгусним. Встановлено оптимальну хірургічну тактику залежно від ступеня вираженості кісткових дефектів кульшової западини та проксимального відділу стегнової кістки. У процесі збереження даних структур визначено реендопротезування з застосуванням кісткового цементу; за відсутності - установлення безцементного ендопротеза з застосуванням кісткової та керамопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА311803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тимочук В.В. 
Диференційований підхід до тотального ендопротезування кульшового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В.В. Тимочук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано методику вибору способу фіксації компонентів ендопротеза тазостегнового суглоба у хворих на ревматоїдний артрит з метою покращення результатів лікування даного контингенту осіб. Проведено ретроспективний аналіз результатів лікування 85-ти хворих на ревматоїдний артрит, яким виконано 118 операцій тотального ендопротезування тазостегнового суглоба. На підставі клініко-рентгенологічного дослідження й анкетування хворих, результатів ультразвукової остеоденситометрії, рентгенденситометрії, культурально-імунологічних досліджень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з різних ділянок тазостегнового суглоба та статистичної обробки даних розроблено методику бального оцінювання стану кісткової тканини тазової кістки у ділянці тазостегнової западини та стегнової кістки в міжвертлюговій ділянці. Виведено остеогенну активність стромальних стовбурових клітин кісткового мозку з проксимального відділу стегнової западини, голівки стегнової кістки та ділянки даху тазостегнової западини. Доведено вплив препаратів базисної терапії та глюкокортикостероїдів на рівень остеогенної активності стромальних стовбурових клітин кісткового мозку. Вивчено щільність кісткової тканини у хворих на ревматоїдний артрит методом рентгенденситометрії та ультразвукової остеоденситометрії, проведено їх порівняльний аналіз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА371880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кірпічнікова К.П. 
Діагностика, профілактика та корекція стану тромбонебезпеки при ендопротезуванні кульшового суглобу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / К.П. Кірпічнікова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональний стан тромбоцитарно-судинного, коагуляційного, фібрінолітичного компонентів гемостазу у 100 пацієнтів, яким проведено операцію ендопротезування тазостегнового суглобу. Запропоновано засоби профілактики тромбоемболічних ускладнень, які виникають під час проведення операцій ендопротезування тазостегнового суглобу. З використанням даних нового методу дослідження - низькочастотної вібраційної п'єзоелектричної гемовіскозіметрії та коагулограм для оцінки основних ланок системи гемостазу встановлено, що вже в доопераційному періоді у хворих, яким проведено операцію ендопротезування тазостегнового суглобу, мають місце гіперкоагуляційні зсуви. Досліджено вплив тотальної внутрішньовенної анестезії зі штучною вентиляцією легенів, пролонгованої епідуральної анестезії та комбінованої анестезії на основні компоненти гемостазу. Встановлено переваги використання комбінованої анестезії в комплексній корекції порушень у системі гемостазу. Досліджено вплив різних методів антикоагулянтної профілактики на функціональний стан основних ланок системи гемостазу. Показано переваги застосування клексану у післяопераційному періоді у хворих, яким проведено операцію ендопротезування тазостегнового суглобу. Доведено, що комплексне використання комбінованої анестезії та клексану найбільш ефективно знижує кількість тромбогеморагічних ускладнень в післяопераційному періоді у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 +
Шифр НБУВ: РА353696

Рубрики:

      
4.

Олійник О. Є. 
Ендопротезування кульшового суглоба при деформаціях та дефектах проксимального відділу стегнової кістки і кульшової западини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / О. Є. Олійник ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано лікування 239-ти хворих з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Усіх хворих розподілено на дві групи: хворі з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки - 88 пацієнтів, з дефектами та деформаціями тазостегнової западини - 151 пацієнт. Усім хворим виконано операції тотального ендопротезування тазостегнового суглоба з використанням власної конструкції безцементного ендопротеза системи "ОРТЭН" за розробленою методикою імплантації за наявності дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Ефективність використання даних розробок тотального ендопротезування тазостегнового суглоба у випадку дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини підтверджено результатами віддалених спостережень, які показують, що в 98,4 % випадків у разі патології тазостегнової западини та в 90,7 % випадків у разі патології проксимального відділу стегнової кістки одержано добрі та відмінні результати в терміни спостереження від 2-х до 10-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА379363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бондаренко С.Є. 
Ендопротезування кульшового суглоба при наслідках реактивних артритів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.Є. Бондаренко ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми ендопротезування тазостегнового суглоба за наявності наслідків реактивних артритів. Дефекти тазотегнової западини (ТЗ), які потребують виконання пластики, виявлено у 52-х з 215-ти хворих, що становить 24 % випадків. З використанням методу математичного моделювання досліджено зміни напружено-деформованого стану ТЗ з встановленою чашкою ендопротеза за наявності різних типів дефектів стінок западини, зумовлених наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба. Змодельовано пластику дефектів ТЗ різних типів за допомогою кісткових трансплантатів, біфазної кераміки, цементу та гвинтів за умов ендопротезування. На підставі результатів проведених розрахунків показано, що рівень напружень у ТЗ у разі пластики наближається до показників напружень за умов відсутності дефектів. З урахуванням даних математичного моделювання розроблено та клінічно апробовано методики пластики досліджених патологічних дефектів у 52-х пацієнтів (57-ми прооперованих суглобів) з наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба за умов ендопротезування. Проаналізовано результати затосування розроблених методик пластики дефектів ТС різних типів за умов ендопротезування у хворих з наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба та показано ефективність їх застосування у клінічній практиці для покращання результатів ендопротезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-5 + Р458.286.5 +
Шифр НБУВ: РА364788

Рубрики:

      
6.

Качер В.С. 
Методи та засоби аналізу динамічного стану протезованої ноги людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.С. Качер ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання створення математичної моделі динамічного стану протезованої ноги людини, вимірювальної бази та методики їх застосування у клінічній практиці для покращення рівня реабілітації інвалідів з ампутаційними дефектами нижніх кінцівок. Розроблено вимірювальні засоби, які дозволяють одержувати дані про кінематику рухів людини - поліцентричний гоніометр, схему побудови протезу - базометр та пристрій вимірювання тиску в системі "кукса - гільза" протезу. Дані експериментальних вимірювань застосовано як вихідні параметри моделі та контролю одержаних результатів моделювання. Розроблено математичні моделі силової взаємодії у системі "кукса - гільза" протезу гомілки та стегна, які грунтуються на механіці абсолютно твердого тіла з використанням оптимізаційного підходу. Створено програмне забезпечення для реалізації математичних моделей та методику їх застосування у практиці протезування для виявлення дефектів схеми побудови протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 +
Шифр НБУВ: РА331808

Рубрики:

      
7.

Стрій В. В. 
Морфогенез скелета при імплантації до великогомілкової кістки біогенного гідроксилапатиту, насиченого міддю (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. В. Стрій ; ДУ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено морфогенез кісток скелета статевозрілих білих щурів за умов імплантації до проксимальних відділів діафізів великогомілкових кісток біогенного гідроксилапатитного матеріалу ОК-015, насиченого міддю. За допомогою комплексу сучасних морфологічних методів дослідження (остеометричного, гістоморфометричного, біохімічного, фазового рентгеноструктурного, біомеханічного, статистичного) одержано нові відомості про особливості змін росту, будови, хімічного та фазового складу кісткового мінералу, міцнісних властивостей кісток після імплантації до проксимальних відділів діафізу великогомілкових кісток біогенного гідроксилапатиту, насиченого міддю в різних концентраціях. Вперше описано зміни у фазовому складі мінерального компонента кісток скелета, що виникають після такої імплантації. Доведено доцільність насичення імплантованого матеріалу міддю в концентрації 0,25 % з метою корекції несприятливих змін морфогенезу кісток у разі пластики дефектів великогомілкових кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.54
Шифр НБУВ: РА386180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Танькут О. В. 
Обгрунтування ендопротезування кульшового суглоба з використанням монокристалічного корунду в шарнірі ендопротеза: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. В. Танькут ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше експериментально визначено, що частинки монокристалічного корунду практично не викликають запальної реакції прилеглих тканин, що є свідченням його біоінертності. Проведено порівняльне оцінювання величини коефіцієнтів тертя найпоширеніших комбінацій пар матеріалів, які використовуються в шарнірах ендопротезів кульшового суглоба. Вперше одержано нові дані про властивості міцності головки та чашки ендопротеза кульшового суглоба з монокристалічного корунду. Обгрунтовано доцільність використання монокристалічного корунду в шарнірі ендопротеза кульшового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 с03 + К769.82
Шифр НБУВ: РА375266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Беседінський С.М. 
Особливості ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.М. Беседінський ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп. В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 454 хворих з патологією кульшового суглоба, яким у клініці ортопедії і травматології дорослих Українського НДІ травматології та ортопедії виконано 502 первинних та 20 ревізійних ендопротезувань кульшового суглоба. Вперше розглянуто питання особливостей ендопротезування кульшового суглоба та післяопераційної реабілітації хворих старших вікових груп. Виявлено посилення остеопорозу з віком у хворих з патологією кульшового суглоба, який більш виражений на ураженій кінцівці. На основі ультразвукової денситометрії досліджено динаміку змін структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих залежно від віку та статі після тотального ендопротезування кульшового суглоба. Розроблено показання до способу фіксації компонентів ендопротезу відповідно до ступеня вираженості остеопорозу та до вибору типу імплантата. Удосконалено техніку оперативного втручання у разі остеопороза та впроваджено у практику новий тип ранорозширювача, а також комплексну систему лікування та реабілітації хворих старших вікових груп. Доведено ефективність застосування антирезорбтивних препаратів для лікування остеопороза у хворих з ендопротезом кульшового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА308358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Олійник О.Є. 
Первинне ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Є. Олійник ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 12 наукових праць, присвячених розробці, обгрунтуванню і клінічному впровадженню методики первинного ендопротезування кульшового суглоба при асептичному некрозі голівки стегнової кістки (АНГСК). На основі клінічних і рентгенологічних даних, а також даних, отриманих у результаті вивчення механічних властивостей голівки стегнової кістки в нормі і при АНГСК, сформульована концепція ендопротезування, диференційованого за стадіями захворювання, відповідно до якої на ранніх стадіях протезування проводиться з використанням біполярного ендопротеза голівки стегнової кістки, на пізніх - тотального ендопротеза кульшового суглоба. Використовувані при цьому оригінальні ендопротези системи "ОРТЭН", а також інструментарій для їхньої установки захищені Патентами України. Методика використана при лікуванні 48 пацієнтів з АНГСК. Проведено аналіз результатів лікування в терміни від одного до п'яти років. Позитивні клінічні результати отримані в 95,8% випадків, задовільні - в 4,2% хворих при термінах лікування 109,95 + - 6,85 днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5

Рубрики:

      
11.

Сулима О. М. 
Ревізійне ендопротезування при асептичній нестабільності ацетабулярного компонента ендопротеза та дефектах кульшової западини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. М. Сулима ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 26 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено патоморфологічні особливості хронічного неспецифічного гранульоматозного запалення навколо нестабільного первинного ацетабулярного компонента ендопротеза тазостегнового суглоба, визначено умови виникнення дефектів у результаті ішемічної резорбції кісткового ложа протеза. Визначено наявність та частоту контамінації мікроорганізмами тканин навколо нестабільного ацетабулярного компонента, і вплив на розвиток асептичного його розхитування. Визначено об'єктивну клініко-рентгенологічну характеристику дефектів кісткової тканини ложа нестабільного первинного ацетабулярного компонента ендопротеза тазостегнового суглоба, зони патогномонічної локалізації резорбції та критичний розмір дефіциту кістки тазостегнової западини. Запропоновано методику визначення об'єму дефіциту кісткової тканини та робочу анатомо-функціональну класифікацію дефектів тазостегнової западини у хворих з асептичною нестабільністю первинного ацетабулярного компонента ендопротеза. Висвітлено диференційований підхід ревізійного протезування хворих з дефектами тазостегнової западини залежно від об'єму дефіциту кістки та функції суглоба, визначено терміни реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА381758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бабова І. К. 
Санаторно-курортна реабілітація хворих після ендопротезування кульшового суглоба: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / І. К. Бабова ; Крим. респ. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сеченова". — Ялта, 2011. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5-54
Шифр НБУВ: РА381871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Підгаєцький В. М. 
Тотальне безцементне ендопротезування у хворих на остеоартроз кульшового суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. М. Підгаєцький ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 25 с. — укp.

Вперше визначено рентгенологічні та рентгенометричні особливості у хворих з атрофічним, нормотрофічним і гіпертрофічним типами остеоартрозу (АО) кульшового суглобу (КС), важливі для підбору ендопротеза за типом фіксації, формою та типом покриття його компонентів. Розроблено систему клініко-ренттенологічної бальної оцінки результатів едопротезування КС, яка дозволяє комплексно оцінити в динаміці функцію протезованого суглоба, стан кісткової тканини навколо ендопротеза, стан і позицію його компонентів. Проаналізовано віддалені результати тотального безцементного ендопротезування у хворих на ОА КС. Вперше встановлено, що достовірними причинами нестабільності ацетабулярного компоненту були його вертикальна позиція, неповне покриття компонента кістковою тканиною та наявність до операції кістоподібної перебудови кульшової западини. Вперше виявлено, що за атрофічного типу ОА КС рівень клоногенної активності строми кісткового мозку є низьким, а за гіпертрофічного типу ОА її рівень є високим. Встановлено залежність пружньо-деформованого стану кісткової тканини кульшової западини та стегнової кістки (СК) від форми компонентів ендопротеза з безцементним типом фіксації. Вперше визначено, що за імплантації ацетабулярного компонента форми врізаного конуса виникають локальні напруження кісткової тканини кульшової западини на рівні зламу лінії врізаного конуса, які в сім разів перевищують межу міцності кісткової тканини в цій ділянці. Встановлено, що імплантація феморального компонента за формою, яка не відповідає формі кістково-мозкового каналу СК, призводить до появи зон локальних перевантажень кісткової тканини СК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 с03 + К769.82
Шифр НБУВ: РА381565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Торчинський В.П. 
Тотальне ендопротезування кульшового суглоба з використанням кісткового цементу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.П. Торчинський ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На підстаі обстежень, лікування та спостереження 321 хворого з патологією кульшового суглоба у Республіканському центрі ендопротезування суглобів на базі клініки ортопедії та травматології дорослих Інституту травматології та ортопедії АМН 1993 - 1999 рр. виконано 375 тотальних ендопротезувань з цементною фіксацією компонентів протеза. Розроблено рецептуру кісткових цементів на базі системи поліметилметакрилат - метилметакрилат. Досліджено властивості експериментальних зразків. Встановлено, що кістковий цемент не викликає загальної реакції організму , патологічних змін у кістковій тканині та в кістковому мозку. У процесі клонування остеогенних клітин-попередників кісткового мозку за наявності кісткового цементу спостерігається пригнічення росту та диференціювання остеогенних клітин. За результатами клініко-рентгенологічних обстежень з'ясовано, що основною причиною цементування компонентів тотального ендопротеза є остеопороз (65,1 %), дисплазія кульшового суглоба (16,5 %), вживання гормональних препаратів (8,3 %), дефекти кісткових лож (3,4 %), ревізійне ендопротезування (6,7 %). Розроблено тотальний ендопротез кульшового суглоба конструкції Українського науково-дослідного інституту травматології та ортопедії, техніку його імплантації, комплекс реабілітаційних заходів у разі тотального ендопротезування кульшовогосуглоба. Наведено класифікацію ускладнень, а також детальний аналіз причин їх виникнення, способів профілактики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА313111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Марценюк І.М. 
Фізична реабілітація при ендопротезуванні кульшового суглоба у хворих на анкілозивний спондиліт: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / І.М. Марценюк ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації для хворих на анкілозивний спонделіт після ендопротезування тазостегнового суглоба, що спрямована на корекцію просторової організації тіла хворого на підставі кількісних показників біогеометричного профілю постави. Визначено особливості змісту та спрямованості програми фізичної реабілітації таких хворих на стаціонарному й амбулаторному етапі, підібрано засоби відновлення опороздатності прооперованої кінцівки, статичної рівноваги, функції пересування з допоміжною опорою та навички правильної ходьби. Одержано дані про особливості функціонального стану хребта, силу м'язів тулуба та нижніх кінцівок хворих на анкілозивний спондиліт після оперування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.520.40-54 + Р458.286.5-54 + Ч511.147
Шифр НБУВ: РА374922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Заморський Т. В. 
Фізична реабілітація хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Т. В. Заморський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено та науково обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації для хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, яка спрямована на відновлення рухливості в суглобах нижньої кінцівки, покращання стереотипу ходи, відновлення сили м'язів, зменшення болю, покращання якості життя. Вперше визначено особливості змісту та спрямованості програми фізичної реабілітації хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, підібрані адекватні засоби та методи фізичної реабілітації, які покращують опороздатність прооперованої кінцівки, покращують динамічні показники ходи, якість життя та сприяють соціальній адаптації хворих. Одержано дані про усунення конкордатних положень у хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба під впливом програми фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 + Р418.120.161-54 + Ч510.9
Шифр НБУВ: РА379414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Халед М.С. Альджамаль 
Фізична реабілітація хворих при ендопротезуванні кульшового суглоба: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Халед М.С. Альджамаль ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.147 + Р458.286.5-541
Шифр НБУВ: РА310868

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського