Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (440)Книжкові видання та компакт-диски (268)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Меркулова К.В. 
Автоматизована система визначення життєздатності клітин (на прикладі культивованих фібробластів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.В. Меркулова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено структуру автоматизованої системи визначення життєздатності клітин і підтримки прийняття рішень щодо стану культивованих фібробластів. Для першої стадії розвитку культури запропоновано метод оцінки життєздатності клітин, який передбачає застосування ентропійного еквівалента. Розвинуто метод побудови класифікаційних векторів зображень моношарів фібробластів, що грунтується на обчисленні логарифмічно-полярних вейвлет-сигнатур. Наведено метод класифікації зображень моношарів фібробластів. На базі розроблених методів і алгоритмів реалізовано програмне забезпечення автоматизованої системи визначення життєздатності клітин на прикладі культивованих фібробластів, яка дозволяє збільшити оперативність і підвищити точність прийняття рішення про життєздатність клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 + Р454.995 с51 +
Шифр НБУВ: РА341303

Рубрики:

      
2.

Нагайчук В.І. 
Біогальванізація в гострому періоді опікової хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Нагайчук ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім.М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 17 с. — укp.

Розглядаються питання терапії опіків, при використанні в комплексному лікуванні методів біогальванізації і біофорезу лікарських препаратів. Наведені результати лікування 360 хворих різного ступеню важкості. Обгрунтовано доцільність застосування біогальванізації і біофорезу лікарських речовин та розроблені методики і схеми їх використання в комплексному лікуванні опіків різного ступеню важкості. Зменшена кількість інфекційних ускладнень на 43,5%. Зменшена летальність хворих з індексом важкості ураження II ст. в 5,6 рази, III ст. в 2,6 рази і IV ст. в 1,9 рази. Скорочені строки лікування потерпілих з опіками середнього ступеню важкості на 24,8%, важкого ступеню на 20,9% і вкрай важкого - на 16,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-542

Рубрики:

      
3.

Лобашова К.Г. 
Біокінетика рибофлавіну і 2-дезоксиглюкози в структурах ока експериментальних тварин у нормі і за лужного опіку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / К.Г. Лобашова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено кінетику вмісту РФ і ДГ у крові і у волозі передньої камери інтактного ока за внутрішньовенного, внутрішньоартеріального і внутрішньом'язового введення лікарських сполук кролям. Виявлено, що внутрішньоартеріальне введення РФ і ДГ забезпечує більш високий їх рівень у центральній (крові) і однієї з периферичних (волозі камери ока) камер кінетичних схем їх розподілу в організмі. Відзначено збільшення лише екстенсивних параметрів моделей. Досліджено вплив патології - лужного опіку ока кролів - на параметри надходження РФ і ДГ у вологу передньої камери ока за їх внутрішньосудинного та внутрішньом'язового введення. Досліджено у порівнянні процеси фармакокінетики РФ в організмі мишей за цих способів його введення. Запропоновано модифікацію двочасткової моделі, адаптованої до дослідження процесів біокінетики РФ і ДГ в очах експериментальних тварин у нормі та за експериментальної патології її розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29 +
Шифр НБУВ: РА335731

Рубрики:

      
4.

Дмитрієва К.Ю. 
Біохімічні механізми пошкодження ферментних систем біотрансформації ксенобіотиків печінки за умов опікової травми шкіри та корекції антиоксидантами триметазидином і мексидолом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / К.Ю. Дмитрієва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що опікове ураження шкіри зумовлює пригнічення активності ксенобіотик-метастабілізувальних ферментів у печінці щурів, максимум якого виявлено на першому тижні, подальшу нормалізацію установлено протягом місяця. Найбільшою мірою гальмуються активності цитохромів P4502E1, 2C і 3A, а також ферментів кон'югації, меншою - цитохромів P4501 A2, 2D і арілестерази. На рівні організму це має прояв у сповільненні елімінації модельних препаратів "Амідопірин" і "Ацетанілід", лікарських засобів "Диклофенак натрію" та "Напроксен", зростанні їх анальгетичної дії. Ці зміни корелюють з підвищенням рівня малонового діальдегіду, дієнових кон'югатів, карбонільних груп білків, нітратів і нітритів, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha> й інтерлейкіну-6, активності ксантиноксидази й оксидази D-амінокислот і падінням активності супероксидисмутази та каталази і асоціюється з ультраструктурними та біохімічними змінами у печінці (деструкцією мембран ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій, посилення солюбілізації компонентів мікросомальних мембран). Триметазидин переважає мексидол за мембранопротекторною дією та за здатністю захищати систему біотрансформації ксенобіотиків від опікового ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-37 + Р413.51-2 +
Шифр НБУВ: РА353543

Рубрики:

      
5.

Ковальчук А. О. 
Використання деепідермізованих ліофілізованих ксенодермотрансплантатів при лікуванні хворих з опіками (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. О. Ковальчук ; Буковин. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше виявлено позитивні морфологічні зміни в експериментальних опікових ранах під час використання ксенотрансплантатів вторинного зрізу і досліджено антитоксичні, антимікробні властивості ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Встановлено динаміку змін гуморальної та клітинної ланок імунітету та показників інтоксикації під час проведення ранньої некректомії глибоких опікових ран з наступним пластичним закриттям ксенотрансплантатами первинного та вторинного зрізу. Проведено порівняльний аналіз традиційного лікування обпечених хворих і хворих, яким проводилось раннє хірургічне лікування з використанням ліофілізованих ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу. Обгрунтовано доцільність використання ксенодермотрансплантатів вторинного зрізу у комплексному лікуванні хворих з опіками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5
Шифр НБУВ: РА380783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мангуренко О.І. 
Відновлення біологічної стійкості організму при опіковій хворобі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.І. Мангуренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему анестезіолого-реанімаційного забезпечення постраждалих з опіками. На підставі енергобіометричного моніторингу (статусметрії) визначено види порушення біостійкості - стресбіопошкодження та стресбіозруйнування - у 103-х пацієнтів у гострому періоді тяжкої та вкрай тяжкої опікової хвороби, визначено їх характеристики. Висвітлено переваги використання технології енергоресуститації мікроциркуляторно-мітохондріальної недостатності у разі стресбіопошкодження. З використанням технології статускорекції здійснено відновлення біостійкості у випадку стресбіоруйнування. Доведено, що використання інтеграційної протиопікової терапії дозволяє підвищити адекватність тотального внутрішньовенного наркозу у тяжких хворих. Установлено, що застосування запропонованої тактики інтеграційної протиопікової терапії дозволяє уникнути летальності у випадку стресбіопошкодження та зменшити летальність у порівнянні з традиційною інтенсивною терапією за стресбіоруйнування на 31,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 +
Шифр НБУВ: РА359824

Рубрики:

      
7.

Коваленко О.М. 
Вплив раннього хірургічного лікування на перебіг і наслідки опікової хвороби у дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Коваленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив раннього хірургічного втручання на рівень ендогенної інтоксикації у разі опікової токсемії, на зміни показників природної резистентності, а також на клінічний перебіг опікової хвороби. Відзначено, що раннє хірургічне висічення некротичних тканин призводить до зниження рівня токсемії: зниження рівня кислого протеолізу, що нормалізує відносини протеїназних і антипротеїназних систем, зниження цитолітичної активності аутологічної сироватки та її фракцій на лейкоцити периферичної крові хворих. Зазначено, що раннє хірургічне втручання призводить до зниження рівнів інтоксикаційного пошкодження фагоцитів. Запропоновано нову систему лікування глибоких поширених опіків для знищення субстрату гістогенної інтоксикації, зниження рівня мікробної інтоксикації, покращання клінічного перебігу опікової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1
Шифр НБУВ: РА320855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Криводубська С.О. 
Вплив раннього хірургічного лікування на розвиток уролітіазу у обпечених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Криводубська ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати обстежень 347-ми хворих, яких було розподілено за двома групами, а саме: 165 хворих (основної групи), госпіталізованих у першу добу після травми, яким виконано раннє оперативне лікування; 182 пацієнтів (групи порівняння), яким з різних причин таке лікування не проводилося. У всіх потерпілих проведено функціональне дослідження стану нирок з використанням лабораторних, біохімічних, інструментальних, морфологічних методів дослідження. На першому етапі дослідження вивчено вплив опікової хвороби на функціональний стан нирок за її різних періодів і виявлено більш значне порушення функції нирок у хворих з наступним розвитком уролітіазу. З використанням одержаних даних створено математичну модель прогнозування цього розвитку у вигляді бальної оцінки даних. Вивчено вплив раннього оперативного лікування на функцію нирок як методу профілактики розвитку уролітіазу у цієї категорії хворих. З застосуванням розроблених методик ранніх некротомій, некротомій і аутопластичних операцій обстежено 165 хворих. Раннє оперативне лікування з першої доби від моменту травмування, радикальне видалення некротичного струпа з одночасним зариттям ран у ранній термін сприяє скороченню кількості ускладнень, що має прояв у змінах функціонального стану нирок та сечовивідної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-3 + Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА355507

Рубрики:

      
9.

Шкодовська Н.Ю. 
Вплив режимів кріоконсервування шкіри на склад водно-сольових екстрактів та їх ефективність при різних ураженнях шкіри: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.Ю. Шкодовська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію одержання водно-сольового екстракту з кріоконсервованих фрагментів шкіри новонароджених поросят. На підставі аналізу хроматографічних досліджень зроблено висновок, що в екстракті присутній широкий спектр речовин пептидної природи з імовірними регуляторними властивостями. Встановлено, що застосування екстракту шкіри новонароджених поросят (ЕШНП) під час терапії експериментальних опікових і холодових ран сприяє прискоренню процесу їх загоєння. Виявлено, що екстракт сприяє зменшенню вираженості запальної реакції, а також істотному прискоренню темпів формування грануляційної тканини. У разі застосування ЕШНП для місцевого лікування опікових і холодових ран в експерименті спостережено значні зміни цитограм у різних термінах дослідження у вигляді зменшення альтернативних і ексудативних порушень, стимуляції початку фази проліферації. Показано, що введення тваринам ЕШНП справляє достовірний терапевтичний ефект під час лікування інфікованих опікових і холодових ушкоджень II-го ступеня без застосування антибіотиків і консервативного місцевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-534 +
Шифр НБУВ: РА343476

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Косенко О.О. 
Гелеві системи на основі акрилових мономерів для іммобілізації стовбурових клітин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.О. Косенко ; Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові основи синтезу біосумісних щодо мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) акрилових гелевих систем з заданими колоїдно-хімічними властивостями. Встановлено залежність ефективності іммобілізації клітин на поверхні гелів, їх сорбційної ємності, розміру порових комірок, механічних, оптичних і дифузійних параметрів від їх хімічного складу, частоти зшивання, загальної частки зшитого полімеру, гідрофільно-гідрофобного балансу та ступеня заповнення порових комірок. Виявлено, що оптимальні параметри притаманні гідрогелю на основі акриламіду й акрилонітрилу зі співвідношенням мономерних ланок 5:3, концентрацією зшивального агента 0,684 % та вмістом зшитого полімеру 50 %. Запропоновано спосіб та проведено іммобілізацію МСК на поверхні гелевої акрилової системи. Вперше для системи МСК - акриловий гідрогель досліджено колоїдно-хімічні та біохімічні механізми адгезії, зокрема, удосконалено відомий механізм гетероадагуляції клітин з твердими поверхнями. Встановлено, що гетероадагуляція визначається адсорбцією водорозчинних екзометаболітів клітин на поверхні гелів. Експериментально доведено вплив далеко- та короткодіючих факторів адгезії на гетероадагуляцію даних клітин до поверхні акрилових гелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Р458.154.1-5 +
Шифр НБУВ: РА360072

Рубрики:

      
11.

Сомова К.В. 
Деструктивно-відновні процеси у шкірі при кріопошкодженні та озонотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / К.В. Сомова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку деструктивно-відновних процесів у шкірі статевозрілих щурів на моделі кріопошкодження під впливом озонованих розчинів з різними концентраціями озону (1мг/л, 6 мг/л, 12 мг/л) у порівнянні з впливом екстракта плаценти "офіцинального" та мазі "Левомеколь" з використанням морфометричного, біохімічного, морфологічного, гістохімічного, мікробіологічного, термографічного методів. Показано, що стимуляція процесів репарації тканин шкіри озонованим фізіологічним розчином з різною концентрацією озону підвищується зі зниженням його концентрації (від 12 мг/л до 1 мг/л). Найкращий лікувальний ефект на шкіру, ушкоджену дією холоду, зафіксовано у разі введення озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 1 мг/л: встановлено значне зменшення виявів реакції запалення, прискорення епітелізації кріопошкодження, що сприяє формуванню тонкої та ніжної рубцевої тканини. У разі використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 12 мг/л виявлено затримку процесів репарації тканин. Визначено спільні ознаки дії озонованих розчинів різних концентрацій на видову різноманітність мікроорганізмів. Встановлено, що їх використання сприяє ерадікації кріопошкоджень від грибів та анаеробних мікроорганізмів. Розроблено прилад, що реєструє потік теплового випромінювання в області кріопошкодження, запропоновано й апробовано методику його використання, яка дозволяє оцінювати процеси репарації тканин та якість лікування кріопошкоджень шкіри щурів. Встановлено спільні ознаки у змінах потоку інфрачервоного випромінювання після моделювання кріопошкоджень у різних експериментальних груп, зокрема, зафіксовано значне зростання досліжуваних показників у першу добу та локальний максимум на 7 - 8-му добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-5 + Р458.144-5 +
Шифр НБУВ: РА362309

Рубрики:

      
12.

Томашевський А.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності використання бензофурокаїну при відмороженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.В. Томашевський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив ненаркотичного анальгетика "Бензофурокаїн" на перебіг експериментального відмороження задньої лапки у білих щурів. Встановлено, що введення препарату у дозі 30 мг/кг внутрішньоочеревинно позитивно впливає на перебіг патогенетичного процесу холодової травми, що проявляється гальмуванням запальної реакції, відстроченням утворення сухого некрозу та самоампутації ушкодженої кінцівки, а також вираженим анальгетичним ефектом, про наявність якого свідчить зростання порогу больової чутливості. Виявлено, що у разі використання бензофукаїну послаблюються розлади кровообігу, дистрофічні, проліферативні та склеротичні процеси в міокарді, печінці, нирках і наднирниках щурів з холодовою травмою, що корелює з позитивною динамікою сіалових кислот та пептидів середньої молекулярної маси у плазмі крові дослідних тварин. З'ясовано, що механізм захисної дії "Бензофурокаїн" пов'язаний з властивістю препарату пригнічувати процеси перекисного окиснення ліпідів, стимулювати макроциркуляторні процеси шляхом блокування активності тканинного тромбопластину та наявністю антигіпоксичного ефекту. Виявлено, що за величиною захисної дії за експериментального відмороження бензофуркаїн не поступається, а в деяких випадках навіть перевищує ефективність тренталу та вольтарену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.2-52 +
Шифр НБУВ: РА336308

Рубрики:

      
13.

Тереховський А.І. 
Експериментальне обгрунтування доцільності використання тіотриазоліну при опіковій хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.І. Тереховський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив тіотриазоліну на перебіг експериментальної опікової хвороби на лабораторних тваринах. Встановлено, що тіотриазолін має виражену дозозалежну дію у випадку опікового шоку, що найкраще виявляється в дозі 200 мг/кг, у дозі 100 мг/кг позитивно впливає на основні патогенетичні ланки розвитку опікової хвороби. Показано, що препарат призводить до прискорення встановлення динамічної рівноваги між перекисним окисненням ліпідів і антиоксидантною системою, що визначає стабільність мембранних систем клітин, зменшує токсемію за рахунок його гепатопротекторної дії та антипротеазоного впливу. Встановлено, що тіотриазолін сприяє швидкому відновленню функції нирок, що виявляється у нормалізації показників сечовини та креатиніну в плазмі крові, нормалізації діурезу, більшій збереженості структури нирок. Доведено, що даний препарат запобігає ушкодженню структури легень, печінки, тонкої кишки й активує їх репаративні можливості, позитивно впливає на перебіг експериментальної опікової хвороби більш ефективно у порівнянні з вітаміном Е та тренталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29 +
Шифр НБУВ: РА323497

Рубрики:

      
14.

Соколов А.С. 
Ефективність усунення синдрому бронхіальної обструкції при термоінгаляційному ураженні у постраждалих з опіковою хворобою (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.С. Соколов ; М-во охорони здоров'я України. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто ендоскопічну картину слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТДБ) залежно від гострої дихальної недостатності (ГДН). Досліджено вплив методів респіраторної терапії у потерпілих з термоінгаляційним ураженням (ТІУ) на цитологічні, бактеріологічні, біохімічні та імунологічні показники бронхіального секрету. Розроблено метод протизапальної та імуномодулювальної інтенсивної респіраторної терапії, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Доведено, що використання даного методу дозволяє знизити летальність на 12 % у стадії відносної компенсації ГДН та на 12,3 % - у стадії декомпенсації. Розроблено препарат молозин з високим вмістом sIgA для місцевого застосування з метою відновлення нестачі даного компонента в секреті ТДБ у разі ТІУ. Виявлено високу антиінфекційну та протизапальну активність препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 + Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА321846

Рубрики:

      
15.

Чернишенко Т.І. 
Закономірності морфофункціональних змін кори головного мозку при тяжкій термічній травмі та в умовах сорбційної детоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Т.І. Чернишенко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне морфофункціональне дослідження (макроскопічне, гістологічне, гістохімічне, морфофункціональне та електронно-мікроскопічне) структурних компонентів кори головного мозку у тварин із термічними опіками шкіри у динаміці розвитку опікової хвороби. Встановлено, що у стадії шоку в тварин із тяжкою термічною травмою у морфофункціональній тріаді головного мозку "нейроцит - нейроглія - гемокапіляр" переважають структурні зміни простисувально-компенсаторного характеру, у стадії токсемії - поєднання альтернативних з адаптаційними та регенеративними й у стадії септикотоксемії - виснаження альтерації на тлі пристосувально-компенсаторних. Вивчено динаміку змін ендогенної інтоксикації в опечених тварин. Вперше показано прямий кореляційний зв'язок між зростанням токсичності плазми крові та морфофункціональними змінами у корі головного мозку. Доведено: ентеросорбент (ентеросгель) зменшує вміст середньомолекулярних пептидів у крові, запобігає ушкодженню і сприяє внутрішньоклітинній регенерації структурних компонентів кори головного мозку. Наведені дані засвідчують патогенетично обгрунтовану доцільність застосування енергосорбції у комплексному лікуванні опечених тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-3
Шифр НБУВ: РА310433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Петрюк Б.В. 
Застосування внутрішньотканинного електрофорезу антибактеріальних препаратів і ентеросорбції в комплексному лікуванні опечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.В. Петрюк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних і клінічних досліджень обгрунтовано доцільність і доведено ефективність внутрішньотканинного електрофорезу (ВТЕ) антибактеріальних препаратів у разі обмежених за площею термічних уражень. Розроблено методики його проведення залежно від площі, локалізації опіку з урахуванням фази ранового процесу. Застосування ВТЕ позитивно впливає на динаміку ранового процесу: знижує мікробну контамінацію опікових ран, на 6 - 8 діб прискорює епітелізацію поверхневих опіків, у разі глибоких опіків - на 20,6 % скорочує термін підготовки гранулюючих ран до шкірної пластики. Поєднане використання ВТЕ антибактеріальних препаратів та ентеросорбції у хворих з опіковою хворобою забезпечує істотне зниження рівня ендогенної інтоксикації, протеолітичної активності плазми крові, забезпечує оптимальний перебіг ранового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52
Шифр НБУВ: РА313845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ладарія О.Г. 
Застосування гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з тепловими ураженнями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Г. Ладарія ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено особливості формуванння теплових уражень (ТУ) у гірників глибоких вугільних шахт залежно від мікрокліматичних і гірничо-геологічних умов, ступеня трудового навантаження, спеціальності, вікового та статевого чинників. За результатами динамічного спостереження виявлено та уточнено клініко-функціональні особливості перебігу гострого та хронічного перегрівів. Встанвлено закономірність формування характеру ТУ на підставі вивчення основних зрушень гомеостатичних показників і тривалості впливу теплового фактора. Виявлено залежність між віковим чинником, стажем роботи за умов нагріваючого мікроклімату та розвитком наслідків ТУ. Науково обгрунтовано використання гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з проявами ТУ. Розроблено режими гіпербаричної оксигенеації та доведено їх ефективність у комплексній реабілітації гірників з гострим і хронічним перегрівами на підставі уточнення їх віддалених наслідків. Одержано дані щодо використання гіпербаричного кисню як універсального адаптогену в комплексній реабілітації гірників з ТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333927

Рубрики:

      
18.

Галібей І.Б. 
Застосування лазеротерапії, лазеропунктури у комплексному лікуванні термічних опіків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.Б. Галібей ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено метод лазеропунктури біологічно активних точок, поєднаної з лазеротерапією для лікування хворих з термічними опіками. Впроваджено у практику лікування хворих методу опромінення опікової рани потоком монохроматичного червоного світла, розфокусованого сканером-розсіювачем через світлопровід - груп точок рефлексотерапії. З використанням методу водневого кліренсу розглянуто вплив лазеротерапії на стан капілярного кровообігу у потерпілих з поверхневими та глибокими опіками. Досліджено особливості регенераційно-репаративних процесів у ранах ІІ - ІІІА ст. ІІІБ - IV ст. за умов застосування лазеротерапії з лазеропунктурою. Вивчено функціональний стан клітинних мембран, зокрема їх транспортних систем у потерпілих з опіками. Проаналізовано можливість усунення розладів іонного гомеостазу з опіком в хворих за посередництвом випромінення гелій-неонового лазера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-542
Шифр НБУВ: РА317988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сігаєв Є.Б. 
Застосування мікрострумової терапії для відновлення тканин при реконструктивних і пластичних операціях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.Б. Сігаєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено, що використання розробленого способу оптимізованого застосування мікрострумової терапії за реконструктивно-відновлюваного хірургічного лікування опікових реконвалесцентів сприяє зниженню частоти ішемічних ускладнень за використання традиційних методів невільної шкірної пластики та за дермотензії, що в чотири рази забезпечило добрий функціональний і косметичний безпосередній результат, а також сприяє знижнню частоти виникнення патологічних рубців у віддаленому післяопераційному періоді в 2,3 раза. Встановлено, що використання мікрострумової терапії в до- та післяопераційному періоді в пацієнтів з віковими змінами шкіри обличчя та шиї дозволило провести профілактику ішемічних ускладнень і післяопераційних набряків, забезпечити знеболювальний ефект, скоротити терміни існування екхімозів в двічі, підвищити ефективність і якість хірургічного лікування, уникнути можливих ускладнень у вигляді патологічного рубцеутворення у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-59 +
Шифр НБУВ: РА368880

Рубрики:

      
20.

Гунько П.М. 
Застосування фізичних лікувальних чинників в реабілітації опікових реконвалесцентів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / П.М. Гунько ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу функціонально-відновного лікування шляхом використання реабілітаційних комплексів, включаючих біогальванізацію, біофорез, радонові ванни, магнітне поле, лазерне випромінювання, ультразвукові хвилі і лікувальну фізкультуру у 763 опікових реконвалесцентів в умовах поліклініки, стаціонару, санаторію. Установлені позитивні зміни в патогенезі захворювання під впливом розроблених реабілітаційних комплексів (репаративні процеси в рубцьових тканинах, регіонарна гемодинаміка, імунологічна реактивність, вегетативна нервова система, електрофоретичний потенціал і активність калій-натрієвих насосів еритроцитів, їх кислотна стійкість) і клінічних проявів захворювання (прискорення дозрівання рубців та стабілізації аутотрансплантатів, відновлення функції опорно-рухового апарату, позбавлення у 25% хворих контрактур та деформацій, скорочення на 5-6 місяців строків оперативного лікування, зменшення наполовину у 50% хворих наступного обсягу оперативних втручань, відновлення працездатності). Найбільш позитивний реабілітаційний ефект наступає при використанні методу біогальванізації і біофорезу в комплексі санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-54
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського