Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (813)Книжкові видання та компакт-диски (425)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гайдаш О.В. 
Вибір малоінвазивного методу хірургічного лікування ускладненого холелітіазу у хворих з високим операційним ризиком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Гайдаш ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано диференційоване застосування й ефективність основних інтегральних функціональних показників кардіореспіраторної системи (фракції викиду, ступеня легеневої недостатності) та рівня ендогенної інтоксикації, з розподілом на компенсований і декомпенсований типи, що визначають вибір і послідовність оперативних втручань у хворих з ускладненим холелітіазом і високим операційно-анестезіологічним ризиком, особливо в осіб з декоменсацією, які вимагають усунення тільки домінувального усладнення основного захворювання. Розвинуто й удосконалено диференційоване застосування мінімального правостороннього транспектрального лапаротомного доступу для виконання холецистектомії у хворих з високим операційно-анестезіологічним ризиком як альтернативу використовуваній традиційній лапаротомії, зокрема за різних видів конверсій лапароскопічного способу видалення жовчного міхура. Обгрунтовано ефективність диференційованого підходу з використанням регіонарних методів (субплевральної аналгезії, епідуральної анастезії) за схеми інтра- та післяопераційного знеболювання у хворих з ускладненим холелітіазом і поліморбідністю, зумовленою переважно серцево-судиними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА349361

Рубрики:

      
2.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
3.

Черкова Н.В. 
Використання ультразвукового впливу при лапароскопічній холецистектомії у хворих на жовчнокам'яну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.В. Черкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення ультраструктурних і гістоморфологічних змін клітинної будови печінки експериментально доведено, що використання ультразвукового впливу (УЗВ) за холецистектомії сприяє щадливому розтину та коагуляції тканин, стимуляції репаративних процесів, забезпечує стійкий гемо- та холестаз, що дозволяє запобігти коагуляційних некрозів у зоні оперативного втручання, які виникають за електрокоагуляційного впливу (ЕКВ). Вперше проведено експериментально-клінічне дослідження стану перекисного окиснення ліпідів у результаті дії монополярного електроду та ультразвуку на тканину печінки. У разі використання ЕКВ виявлено більш виражену запальну реакцію у тканині печінки та сироватці крові у порівнянні з УЗВ на тканинному та органному рівнях. Показано ефективність і безпечність застосування ультразвукового впливу для дисекції й коагуляції тканини за лапароскопічної холецистектомії у осіб з різними формами жовчокам'яної хвороби (ЖКХ), що сприяє зниженню інтра- та післяопераційних ускладнень. Проведено порівняльний аналіз результатів хірургічного лікування хворих на ЖКХ, оперованих лапароскопічним шляхом з застосуванням електрокоагуляційного та ультразвукового гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА340165

Рубрики:

      
4.

Альбужи Тарік Абдульазіз 
Віддалені результати лапароскопічної холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тарік Абдульазіз Альбужи ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: мал. — укp.

Вивчено питання клінічної значимості лапароскопічної холецистектомії під час лікування жовчнокам'яної хвороби та її ускладнень на підставі аналізу віддалених результатів. Встановлено, що серед 262 пацієнтів, які перенесли лапароскопічну холецистектомію, відмінні результати мали 123 (47 %) і гарні - 58 (22 %), посередні - 59 (23 %) і погані - 22 (8 %) пацієнтів. Посередні віддалені результати лапароскопічної холецистектомії зумовлені, в першу чергу, хронічними порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка та дванадцятипалої кишки, а також їх наслідками у вигляді гастродуоденостазу та дуоденогастрального рефлюкса з рефлюкс-гастритом у 51 % випадків. У 59 % пацієнтів зареєстровано погані віддалені результати лапароскопічної холецистектомії, обумовлені залишковою некоригованою та повторно виниклою після операції патологією жовчних шляхів. З'ясовано,що постлапарохолецистектомічний синдром (ПЛХС) у 74 % випадків обумовлений органічними та функціональними захворюваннями, не пов'язаними з патологією жовчного міхура та з його видаленням; у інших - некоригованою залишковою та післяопераційною патологією позапечінкових жовчних проток. Розроблено діагностичний алгоритм для профілактики ПЛХС, заснований на всебічному передопераційному та післяопераційному дослідженні органів черевної порожнини для виявлення та лікування супутніх захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА314387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Журавльова Ю.І. 
Гострий холецистопанкреатит. Питання оптимізації хірургічної тактики з використанням відеоендоскопічної техніки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.І. Журавльова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 18 с.: табл. — укp.

Проаналізовано дані обстеження та результати лікування 164-х пацієнтів за умов стаціонару за період 1993 - 2003 рр. з приводу гострого холецистопанкреатиту (ГХП). Визначено 4 форми ГХП: калькульозну, безкам'яну, ферментну та паразитарну (з деструкцією органів чи без деструктивних змін). Зазначеним хворим було проведено обстеження, а саме: ультразвукове дослідження органів гепатопанкреатобіліарної зони; ЕФГДС; визначення амілази крові та сечі, лужної фосфатази, амінотрансферази, білірубіну крові. Хірургічне лікування виконувалося хворим з ферментною та калькулозною, а також безкам'яною деструктивною формами ГХП. Установлено, що хворим з паразитарною та безкам'яною формами ГХП без деструктивних змін в органах показане консервативне лікування. З'ясовано, що основними елементами оперативного лікування ГХП варто вважати: відеоскопічну холецистектомію, зовнішнє дренування загальної жовчної протоки, широке дренування черевної порожнини з обов'язковим дренуванням сальникової сумки через Вінсловий отвір чи через печінково-шлункову зв'язку. Для уточнення характеру уражень жовчновивідних і панкреатичних проток під час операції виконували інтраопераційну холангіографію (69-м хворим), яка дозволяла визначати подальшу лікувальну тактику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 + Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА335619

Рубрики:

      
6.

Арутюнов С.Е. 
Диференційний підхід до вибору мініінвазивних технологій при холедохолітіазі та стенозі великого дуоденального сосочка з урахуванням порушень дуоденальної прохідності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Е. Арутюнов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено обстеження хворих на ускладнену жовчнокам'яну хворобу, зокрема, досліджено взаємозв'язок хронічних порушень дуоденальної прохідності та патології гепатикохоледоха та великого сосочка дванадцятипалої кишки (ВСДК). Науково обгрунтовано визначення градієнта тиску між дванадцятипалою кишкою та холедохом з використанням моніторингу у хворих на холедохолітіаз і стеноз ВСДК, що підтверджує наявність хронічних порушень дуоденальної прохідності зі схильністю до дуоденохоледохеального рефлюксу. Запропоновано раціональну хірургічну тактику із застосуванням транспапілярних ендоскопічних утручань. На підставі одержаних даних клініко-біохімічних і мікробіологічних досліджень доведено доцільність застосування для лікування хворих з холангітом назобіліарного дренування за допомогою удосконаленого дренажу. Проаналізовано результати впровадження у клінічну практику показань до диференційованого вибору транспапілярних ендоскопічних втручань із застосуванням сфінктерозберігальних ендоскопічних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р457.465.205.6 +
Шифр НБУВ: РА361334

Рубрики:

      
7.

Мацегора Н.А. 
Диференційоване застосування фізичних чинників у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на жовчокам'яну хворобу після ударно-хвильової літотрипсії або холецистектомії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Н.А. Мацегора ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 40 с. — укp.

Представлено патогенетичне обгрунтування та вирішення актуальної наукової задачі стосовно підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на жовчно-кам'яну хворобу (ЖКХ) після екстракорпорально ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) або холецистектомії. На підставі результатів комплексного клінічного, лабораторного й інструментального обстеження 566-ти хворих на холелітіаз, визначення особливостей клінічного перебігу раннього відновлювального періоду після літотрипсії, а також у віддалений термін після холецистектомії доведено ефективність створених з використанням диференційного підходу нових лікувальних комплексів з застосуванням низькоінтенсивного лазерного опромінення, надвисокочастотної терапії, мінеральних вод ("Поляна Квасова" та "Моршинська"), препарату соєвих ізофлавонів "ЕКСО", який має антиоксидантну дію, мінерального концентрату "Намацит", препарату "Мотиліум". Показано, що основною ланкою у патогенезі рецидивів каменеутворення найбільш вираженими патогенетично значущими порушеннями є: функціональні розлади кінетичної та секреторної активності біліарної та гастродуоденальної зони, запальні явища травного шляху, суттєві порушення метаболічного гомеостазу кислотно-лужного стану та прооксидантно-оксидантної систем. Розроблено алгоритм диференційованого відновлювального лікування хворих на ЖКХ після ЕУХЛ або холецистектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р457.465.520.11 + Р696.504-58 +
Шифр НБУВ: РА339282

Рубрики:

      
8.

Семенюк Ю.С. 
Диференційований вибір діагностичної та лікувальної тактики у хворих гострим холециститом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.С. Семенюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу результатів лікування 3 175-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) здійснено порівняння трьох основних технологій холецистектомії: лапароскопічної, малоінвазивної відкритої та традиційної відкритої з використанням радикальних і паліативних оперативних втручань. Теоретично обгрунтовано концепцію клініко-морфологічних форм захворювання, розроблено етапний діагностичний алгоритм з використанням інтегральних критеріїв оцінки важкості стану хворого. Удосконалено класифікацію хірургічних втручань у хворих з ГХ за термінами їх виконання. Модифіковано та адаптовано до умов вітчизняних лікувальних установ шкалу об'єктивної оцінки ступеня важкості стану хворого APACHE II. Відзначено, що впровадження в клінічну практику диференційованої діагностичної та лікувальної тактики на підставі визначення клініко-морфологічної форми захворювання, об'єктивної оцінки важкості стану хворого з диференційованим вибором технології й обсягу хірургічного втручання з урахуванням розроблених критеріїв дало змогу поліпшити результати лікування даної категорії хворих, частоту післяопераційних ускладнень - знизити з 16,9 до 4,43 %, а рівень летальності - з 1,15 до 0,43 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА334260

Рубрики:

      
9.

Стець М.М. 
Діагностика та комплексне хірургічне лікування токсико-септичного біліарного синдрому, ускладненого поліорганною дисфункцією: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / М.М. Стець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше обгрунтовано концепцію розвитку токсико-септичного біліарного синдрому (ТСБС), виникнення якого обумовлено обструкцією жовчних шляхів з порушенням відтоку жовчі, біліарною гіпертензією та гіпербілірубінемією, які є чинниками ендотоксикозу тяжкого та вкрай тяжкого ступеня захворювання. З'ясовано, що біліарна гіпертензія обумовлює виникнення порушення гемодинаміки печінки, цитолізу, нагромадження продуктів тканинної деструкції, зниження функції ретикулоендотеліальної системи та клітин Купфера, підвищення проникності жовчних капілярів. Доведено, що механізм токсемії створює сприятливі умови для транслокації бактерій, мікробної токсемії, утворення міліарних абсцесів. Вперше встановлено, що локальний процес обтяжується системною токсемією, каскадом імунної дисфункції, що обумовлює універсальне ураження органів і систем з їх функціональними розладами. На підставі зіставлення даних обстеження визначено роль ендотоксинів мікробної асоціації як однієї з причин розвитку гемодинамічних порушень печінки й інших органів. Вперше встановлено ступені тяжкості ТСБС з урахуванням етіопатогенетичних чинників, адаптованих відповідно до шкали Glasgow, SOFA та Артем'євої-Напалкова з урахуванням коефіцієнта де Рітіса. Розроблено алгоритми діагностики та критерії вибору методів консервативного й оперативного лікування хворих з ТСБС. Удосконалено комплекс детоксикаційної терапії хворих з тяжким перебігом ТСБС у передопераційному періоді. Розроблено новий підхід щодо лікування хворих з обтураційними жовтяницями у структурі гепатобіліарної патології з застосуванням тактики етапного використання мініінвазивних технологій з залученням до комплексного лікування методів екстракорпоральної детоксикації. Встановлено критерії проявів ТСБС, розроблено його класифікацію й удосконалено методи лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА371551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Накашидзе М. Д. 
Діагностика та лікування атипового та асимптомного холедохолітіаза: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. Д. Накашидзе ; Нац. мед. акад. післядипл. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Вирішено наукові завдання, які передбачають покращання результатів хірургічного лікування атипового й асимптомного холедохолітіазу на підставі вдосконалення методів діагностики та вибору методів мініінвазивного хірургічного втручання. Розроблено діагностичний алгоритм у доопераційному дослідженні у хворих з атиповими й асимптомними формами перебігу холедохолітіазу. Розроблено оптимальну хірургічну тактику у хворих з атиповими й асимптомними формами перебігу холедохолітіазу на підставі вивчення безпосередніх результатів їх хірургічного лікування. Проведено аналіз результатів одно- та двохетапного способу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА373396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лукеча І. І. 
Діагностика та лікування мікрохоледохолітіазу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / І. І. Лукеча ; АМН України ; Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Розроблений алгоритм послідовного раціонального застосування сучасних діагностичних методів на всіх етапах обстеження й лікування пацієнтів з приводу лолецистолітіазу та підтверджено МХЛ. Встатовлено взаємозв'язок між вираженістю клінічних проявів, результатами ехографії та мікроскопічними змінами протокової жовчі у пацієнтів у разі ЖКХ, ускладнений МХЛ, що дозволило науково обгрунтувати комплекс лікування виявлених порушень. Опрацьовані показання до виконання ЕПСТ і ендобіліарної балонної дилатації БСДК з приводу ЖКХ, ускладненої МХЛ залежно від його стадії й якісного складу протокової жовчі. Вперше у пацієнтів з МХЛ, ускладненою МХЛ, доведено ефективність інтра- та постопераційної етапної дозованої дилатації ВСДК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА380522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сусак Я.М. 
Діагностика та лікування незапальних захворювань підшлункової залози, ускладнених жовтяницею: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Я.М. Сусак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Удосконалено метод клінікоморфологічної діагностики та розроблено діагностичний алгоритм за умов незапальних захворювань підшлункової залози (НЗПЗ), ускладнених жовтяницею. Уперше описано морфологічні ознаки, запропоновано розподіл на стадії перебігу цирозу підшлункової залози, його відмінності від фіброзу підшлункової залози, запропоновано хірургічну тактику у випадку цих захворювань. Удосконалено критерії вибору та методи хірургічних втручань з приводу НЗПЗ, ускладнених жовтяницею, на етапі операційного втручання. Визначено показання та запропоновано техніку виконання резекційних і симптоматичних операцій у хворих з НЗПЗ, ускладненими жовтяницею. Уперше застосовано алголізацію нерезекційних форм раку підшлункової залози (РПЗ), ускладненого жовтяницею, та описано терапевтичний патоморфоз пухлини під дією етанолу. З'ясовано показання та описано терапевтичний патоморфоз пухлини під дією етанолу. Удосконалено показання та оцінено ефективність симптоматичних та паліативних втручань з приводу НЗПЗ, ускладнених жовтяницею, а також комплекс методів профілактики печінкової недостатності, що передбачає проведення операції екстракорпоральної гемокарбоперфузії та використання делігандизуючих сорбентів. Запропоновано методи профілактики шлунково-кишкової кровотечі у пацієнтів з НЗПЗ, ускладненими жовтяницею. Уперше розроблено метод неспецифічної імуномодулювальної терапії РПЗ, який може бути застосований за умов печінкової недостатності за наявності жовтяниці. Описано терапевтичний патоформоз РПЗ під впливом розробленої методики. Розроблено метод терапії больового синдрому у пацієнтів з НЗПЗ з використанням зворотного хімічного сегментного паравертебрального невролізу на фоні епідуральної анестезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.520.56 +
Шифр НБУВ: РА330047

Рубрики:

      
13.

Волик О.Т. 
Діагностика та хірургічна тактика при хронічних порушеннях дуоденальної прохідності у хворих на хронічний калькульозний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Т. Волик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено частоту та причини хронічних порушень дуоденальної прохідності (ХПДП) у хворих на хронічний калькульозний холецистит (ХКХ) до та після холецистектомії. Установлено взаємозв'язок між функціональним станом дванадцятипалої кишки у хворих на калькульозний холецистит та характер морфологічних змін слизової оболонки шлунка. Досліджено вплив холецистектомії на величину дуоденогастрального рефлюксу (ДГР) та виникнення рефлюкс-гастриту залежно від природи та ступеня компенсації передуючих ХПДП. Розроблено методику діагностики цієї хвороби з використанням методу оптичної біопсії. Оцінено ефективність оперативних втручань, що коригують ХПДП на підставі вивчення найближчих і віддалених результатів хірургічного лікування хворих на ХКХ, що поєднується з ХПДП. Запропоновано диференційований підхід до лікування та методу вибору операції у разі ХПДП після холецистектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА340302

Рубрики:

      
14.

Галочка І.П. 
Діагностика та хірургічне лікування кістозної трансформації жовчовивідних проток: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.П. Галочка ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та хірургічного лікування 56 хворих на кістозну трансформацію жовчовивідних проток, розроблено діагностичний алгоритм для покращання результатів хірургічного лікування хворих з даною патологією. Вивчено характер і особливості клінічного перебігу кістозної трансформації поза-, та внутрішньопечінкових жовчних проток. Вдосконалено техніку оперативних втручань залежно від форми кістозної трансформації жовчовивідних проток. Здійснено порівняльний аналіз безпосередніх і віддалених результатів цих втручань з приводу кістозної трансформації жовчовивідних проток, розроблено оптимальну схему діагностики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52
Шифр НБУВ: РА317994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кондратюк О.П. 
Діагностика та хірургічне лікування синдрому Міріззі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.П. Кондратюк ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу виявлених під час оперативного втручання анатомо-топографічних змін органів гепатобіліарної зони у хворих синдромом Міріззі виділено вісім його типів. З метою корекції виявлених порушень у 36 (51,4 %) хворих виконано відновні, у 34 (48,6 %) - реконструктивні операції. Лапароскопічне втручання з приводу синдрому Міріззі успішно здійснено у 8 (10,3 %) пацієнтів. За результатами дослідження розроблено алгоритм доопераційного обстеження та хірургічного лікування хворих з синдромом Міріззі. Проведено багатофакторний кореляційно-регресійний аналіз вихідних даних з метою визначення їх прогностичної значущості для оцінки результатів хірургічного лікування. Доведено, що формування гепатокоєюноанастомозу з метою відновлення жовчовідтоку у разі синдрому Міріззі значною мірою сприяє зменшенню частоти ускладнень та покращанню віддалених результатів хірургічного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА320860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвиненко О.М. 
Діагностика та хірургічне лікування хронічного біліарного панкреатиту з застосуванням мініінвазивних технологій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.М. Литвиненко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Визначено основні причини хронічного біліарного панкреатиту, особливості морфологічних змін підшлункової залози. Dстановлено значення мікрохолехолітіазу, порушення імунітету в патогенезі захворювання. В експерименті на тваринах доведено можливість використання та визначено переваги методу електрозварювання біологічних тканин в біліарній хірургії. Створено алгоритм обстеження хворих, який визначає обсяг обстеження та можливості застосування мінімінвазивних методик лікування. Встановлено доцільність проведення одноетапного лапароскопічного лікування хронічного біліарного панкреатиту на тлі калькульозного холециститу, холедохолітіазу. Визначено особливості завершення втручання на жовчновивідних шляхах залежно від діаметра загальної жовчної протоки. Вивчено вплив різних операцій на якість життя хворих. Доведено переваги папілозберігаючих операцій у порівнянні з папілотомією, холедохоєюноанастомозу - у порівнянні з холеходуоденоастомозом, тимчасового внутрішнього дренування загальної жовчної протоки - у порівнянні з постійним. Завдяки впровадженню розробленої діагностичної програми та хірургічної тактики з пріоритетним застосуванням мініінвазивних технологій знизилась частота післяопераційних ускладнень з 10,3 до 3, 6 %, післяопераційна летальність - з 2,4 до 1,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА324206

Рубрики:

      
17.

Донцов І.В. 
Діагностика, лікування і профілактика ятрогенних ушкоджень і залишкової патології жовчних проток при лапароскопічній та відкритій холецистектомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Донцов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено частоту, причини, умови та механізими виникнення інтраопераційних ушкоджень і залишкової патології гепатикохоледоха у процесі виконання лапароскопічної холецистектомії (ЛХ), розроблено принципи їх профілактики. На підставі вивчення механізмів ушкоджень жовчних проток запропоновано класифікацію ятрогенних протокових ускладнень. Наведено алгоритми діагностики та корекції ускладнень, що виникають у процесі лапароскопічних операцій із приводу гострого та хронічного калькульозного холециститу. Удосконалено лікувальну тактику у хворих із травмами жовчних шляхів після виконання ЛХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА323930

Рубрики:

      
18.

Шкарбан В.П. 
Діагностика, лікування та профілактика гострого холангіту у хворих на холедохолітіаз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Шкарбан ; АМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження та лікування 137-ми хворих на гострий холангіт як супровідного захворювання у разі холедохолітіазу. Розроблено та впроваджено у практику діагностичний алгоритм, який дозволяє у максимально стислі терміни встановити діагноз гострого холангіту та визначити оптимальну лікувальну тактику з урахуванням важкості загального стану хворого за адаптованою шкалою APACHE II. Доведено ефективність запропонованої двохетапної тактики хірургічного лікування з використанням мініінвазивних технологій. Розроблено нові схеми антибактеріальної терапії хворих на гострий холангіт і його ускладнення. Впроваджено у практику нові препарати, декасан і мірамістин, як засоби регіонарної терапії гострого холангіту та холангіогенних абсцесів печінки. Виявлено, що запропонована діагностично-лікувальна тактика хворих на гострий холангіт у разі холедохолітіазу дозволяє зменшити кількість післяопераційних ускладнень, рівень летальності та покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА364186

Рубрики:

      
19.

Гайдаржі Є. І. 
Діагностика, лікування та профілактика серцево-судинних ускладнень лапароскопічної холецистектомії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Є. І. Гайдаржі ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2010. — 23 с. — укp.

Визначено основні фактори ризику серцево-судинних ускладнень лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ), на підставі яких вдосконалено алгоритм обстеження, хірургічна тактика та методика виконання лапароскопічної холецистектомії, а також розроблено диференційований підхід щодо методу холецистектомії. Розроблено комплекс заходів, який дає змогу вірогідно підвищити ефективність діагностики супутньої серцево-судинної патології у хворих основної групи та знизити частоту серцево-судинних ускладнень ЛХЕ за хронічного калькульозного холециститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р410.03-7
Шифр НБУВ: РА371446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шніцер Р.І. 
Ендовідеохірургічні втручання при окремих ускладнених формах гострого холециститу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.І. Шніцер ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів клінічного обстеження й узагальнення безпосередніх результатів хірургічного лікування лапароскопічним методом 513 хворих на гострий холецистит та його деякі ускладнені форми, зокрема: гострого холециститу на фоні кісти холедоха, механічної жовтяниці та холангіту, спонтанних внутрішніх біліарних нориць, гострого панкреатиту та портальної гіпертензії проаналізовано ефективність лапароскопічних втручань, частоту та причини конверсії у хворих на гострий холецистит та його ускладнені форми. Уперше виділено два види конверсії: через "необхідність" і "за розсудом". Запропоновано стандарти діагностики та лікування хворих з окремими ускладненими формами гострого холециститу. Досліджено причини конверсії та вплив різних чинників на її частоту. Встановлено, що лапароскопічна холецистектомія у 88 % випадків не потребує конверсії та є ефективним методом лікування хворих на гострий холецистит. Доведено, що на частоту конверсії у разі лапароскопічної холецистектомії суттєво впливають ускладнені форми гострого холециститу. Підтверджено, що після трьох діб від початку захворювання частота конверсії наближається до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА318030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського