Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (267)Книжкові видання та компакт-диски (80)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.120.161$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гаріб Реза Юнесі Кутанаі 
Артропластика в комплексному лікуванні уражень ліктьового суглоба при ревматоїдному артриті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Гаріб Реза Юнесі Кутанаі ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007 — укp.

З'ясовано, що на ревматоїдний артрит (РА) хворіє від 0,8 до 5 % населення. РА призводить до втрати працездатності й інвалідності пацієнтів. Проведено обстеження та лікування 68-ти пацієнтів з ураженнями ліктьового суглоба на III стадії патологічного процесу. Ураження ліктьового суглоба за РА виявлено у 75 % випадків уражень інших відділів опорно-рухової системи. Клінічна картина уражень ліктьового суглоба залежить від стадії та форми ураження, а також ступеня активності процесу. У хворих з ураженнями ліктьового суглоба за РА консервативне лікування не завжди забезпечує позитивний результат, а на стадії анкілозування воно зовсім не ефективне. Серед оперативних способів на цій стадії найчастіше застосовується артропластика. З метою вдосконалення існуючих способів артропластики проведено комплексні біомеханічні дослідження, вивчено особливості напружено-деформованого стану суглобових кінців на моделях ліктьового суглоба у нормі та за умов артропластики. Обгрунтовано використання апаратів зовнішньої фіксації за ревматоїдних уражень дослідженої локалізації. На підставі біомеханічих і клінічних результатів визначено абсолютні та відносні показання до оперативного лікування, тактика лікування у перед- та післяопераційному періоді. Виважена тактика, планування обсягу та характеру оперативного лікування, застосування адекватних лікувальних заходів у післяопераційному періоді дозволили одержати хороші результати лікування у 43-х (63,6 %) пацієнтів, задовільні - у 13-ти (18,5 %), незадовільні - 12-ти (17,9 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р458.284.4-5 +
Шифр НБУВ: РА348506

Рубрики:

      
2.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Черняк В.П. 
Ендопротезування колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.П. Черняк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на пізніх стадіях ревматоїдного артриту (РА) з ураженням колінного суглоба (КС). Розроблено систему передопераційної підготовки й удосконалення технології ендопротезування. На підставі аналізу лікування 78-ми хворих на РА, яким виконано 104 операції тотального ендопротезування КС, визначено анатомо-функціональні зміни у КС й ураженій кінцівці. Розроблено систему підготовки до ендопротезування КС, яка передбачає усунення згинальних контрактур у КС шляхом поетапних редресацій з накладання гіпсових пов'язок, а за стійких контактур - апарата Волкова - Оганесяна. Удосконалено технологію ендопротезування за випадків тугорухомості та анкілозу КС. Доведено необхідність застосування кісткової аутопластики дефектів кісток, що утворюють КС. Вивчено структурно-функціональний стан кісткової тканини й обгрунтовано необхідність проведення скринінгового обстеження стану кісткової тканини та відповідної медикаментозної корекції у перед- та післяопераційному періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р458.285.4-5 +
Шифр НБУВ: РА358165

Рубрики:

      
4.

Білявська 
Клініко-діагностична значущість сироваткового рівня антитіл до циклічного цитрулінованого пептиду у пацієнтів з різною тривалістю ревматоїдного артриту: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.12 / Юлія Вікторівна Білявська ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161
Шифр НБУВ: РА364941

Рубрики:

      
5.

Гомозова О.А. 
Клініко-патогенетичне значення змін пуринового обміну, мікроелементного статусу та їх корекція у хворих на ревматоїдний і реактивний артрити: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.А. Гомозова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль порушень пуринового обміну та мікроелементного складу у разі ревматоїдного та хламідійіндукованого артриту на підставі результатів вивчення рівнів сечової кислоти у крові, сечі, експіратах, її ниркового кліренсу, активностей у сироватці ксантиноксидази (КО), аденозиндезамінази (АДА), 5-нуклеотидази, параметрів наявності у волоссі молібдену, марганцю, міді та цинку. Показано взаємозв'язок зазначених показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороб. Визначено критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг і ефективність лікування захворювань, а в результаті застосування інгібіторів КО і АДА покращано результати терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р419.180.11 +
Шифр НБУВ: РА359320

Рубрики:

      
6.

Мазуренко О.В. 
Магнітно-резонансна томографія в діагностиці ревматоїдного артрита: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.В. Мазуренко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено та впроваджено у практику методику магнітно-резонансної томографії (МРТ) кисті та променево-зап'ясткового суглоба (ПЗС) у хворих на ревматоїдний артрит (РА). Розроблено стандартний протокол МРТ-дослідження кисті та ПЗС. Вивчено МРТ-семіотику ревматоїдного артрита ПЗС та суглобів кисті за даними різних імпульсних послідовностей. Наведено порівняльну оцінку можливостей МРТ та рентгенологічного дослідження в діагностиці РА. Вперше проведено МРТ і рентгенографію кисті та ПЗС (первинне та через 11 - 13 місяців після початку протиревматичного лікування) з метою оцінки ефективності лікування. Показано можливість за допомогою МРТ визначити ефективність протиревматичного лікування, проводити моніторинг запальних та деструктивних змін в суглобах у разі РА, що створює умови для вибору тактики лікування. Розроблено рекомендації щодо практичного застосування МРТ кисті та ПЗС в діагностиці РА та для визначення ефективності протиревматичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-4 +
Шифр НБУВ: РА351318

Рубрики:

      
7.

Галютіна О.Ю. 
Метаболічні фактори ризику у хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з перебігом захворювання та характером фармакотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Ю. Галютіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено метаболічні фактори ризику (гіпергомоцистеїнемію (ГГЦ), дисліпідемію та "С"-реактивний протеїн (СРП)) серцево-судинної патології у хворих на ревматоїдний артрит (РА), встановлено їх зв'язок з перебігом захворювання та характером фармакотерапії. У хворих на РА виявлено підвищення рівня гомоцистеїну (ГЦ) і дисліпідемію, проявом якої є зростання вмісту тригліцеридів (ТГ) і зниження рівня холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ХС ЛПВЩ) у крові. У хворих з максимальною активністю, тривалістю РА та ГГЦ виявлено зменшення ендотелійзалежної вазодилатації плечових артерій і збільшення активності фактора Віллєбранда, товщини комплексу інтима-медіа загальної сонної артерії та кількості атеросклеротичних бляшок у загальній сонній артерії. З'ясовано, що гіпертрофія міокарда лівого шлуночка та діастолічна дисфункція більш характерні для хворих з високим вмістом ГЦ, СРП і фактора некрозу пухлин-альфа (ФНП-alpha), високим значенням шкали активності хворого та HAQ. Доведено, що виразність безбольової ішемії міокарда у хворих на РА асоціюється з ГГЦ і маркерами запалення. Встановлено, що предикторами ураження серцево-судинної системи у хворих на РА є високі показники активності РА (СРП, ФНП-alpha), рівні ГЦ у крові та зниження вмісту ХС ЛПВЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3 + Р418.120.161-3
Шифр НБУВ: РА359360

Рубрики:

      
8.

Гнилорибов А.М. 
Обгрунтування індивідуальної патогенетичної базисної терапії та її ефективність у хворих на ревматоїдний артрит (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / А.М. Гнилорибов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему покращання якості лікування хворих на ревматоїдний артрит (РА) шляхом розробки та впровадження індивідуальної базисної терапії захворювання на підставі вивчення механізмів патогенезу, виявлення предикторів сприятливого та несприятливого перебігу РА та розробки прогностичної моделі захворювання. У разі РА у більшості хворих відзначається виражене руйнування суглобів зі зменшенням суглобової щілини, появою великої кількості ерозій. Установлено, що висока активність захворювання та структурні порушення призводять до зворотніх і незворотніх функціональних порушень. На підставі результатів клініко-лабораторних, морфологічних і експериментальних досліджень на тваринах показано, що у патогенезі руйнування уражених суглобів у разі системних захворювань сполучної тканини велике значення мають порушення обміну піримідинів (співвідношення анаболічного / катаболічного ізоферментів тимідинфосфорилази) і пурини, імунологічні та біохімічні (процеси перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи), дисбаланс прозапальних і регуляторних цитокінів, порушення синтезу деяких нейропептидів (речовина P, нейропептид Y), зміни вегетативної регуляції організму хворих. Підвищення ефективності лікування хворих на РА можна досягнути шляхом індивідуалізації базисного лікування з застосуванням запропонованої програми терапії, що базується на прогнозуванні агресивності перебігу захворювання та підборі адекватної схеми лікування. Ефективність нової технології лікування хворих на РА показано у хворих з високим і помірним ризиком структурного руйнування суглобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 +
Шифр НБУВ: РА361782

Рубрики:

      
9.

Блудова Н.Г. 
Особливості перебігу, патогенезу та лікування ревматоїдного артриту з ураженням шлунково-кишкового тракту та дисбіозом товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.Г. Блудова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики та лікування хворих осіб з ревматоїдним артритом, поєднаного з ураженням шлунково-кишкового тракту. Встановлено взаємозв'язок ревматоїдного артриту та ураження різних відділів шлунково-кишкового тракту, дисбіозу товстої кишки, визначено морфологічні ознаки ревматоїдної гастро-, дуодено- та колонопатії. Виявлено зв'язок патології травної системи за наявності ревматоїдного артриту з порушеннями функціонування систем імунітету та неспецифічного захисту організму. Доведено домінуюче значення змін мікроциркуляції крові в розвитку уражень шлунка та кишечнику. Встановлено частоту виникнення дисбіозу товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит, визначено особливості його впливу на клініко-лабораторний перебіг патологічного процесу. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання пробіотичних препаратів для лікування даної категорії пацієнтів. Розроблено оптимальні підходи щодо призначення препарату "Лактовіт-форте" та доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р413-3 +
Шифр НБУВ: РА345730

Рубрики:

      
10.

Кошукова Г. М. 
Патогенетичне обгрунтування застосування лікувальних фізичних чинників у хвороих на ревматоїдний артрит на амбулаторному етапі: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / Г. М. Кошукова ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І. М. Сєченова. — Ялта, 2010. — 46 с. — укp.

Висвітлено патогенетичні особливості перебігу ревматоїдного артриту (РА) на амбулаторному етапі. Показано, що за РА навіть у період незначних клінічних проявів виявляються виражені розлади взаємодії процесів регуляції у вигляді високого ступеня напруження їх функціонування та значної неузгодженості діяльності їх структурних підсистем. Встановлено, що у разі значної активності запального процесу, а також після 10-ти років перебігу захворювання за будь-якої активності запалення наростає інтенсивність апоптозу, що є свідченням неконтрольованого перебігу аутоімунних процесів у разі РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419 + Р418.120.161-54
Шифр НБУВ: РА374198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Урсол Н.Б. 
Ревматоїдна міопатія: методи оцінки, фармакологічна та функціональна корекція (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.Б. Урсол ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання щодо корекції патологічних змін у м'язах у разі ревматоїдного артриту (РА) за допомогою ізометричного навантаження та тіотриазоліну (ТТ). На моделі ад'ювантного артриту щурів оцінено роль аутоімунного запалення в розвитку міопатії. Вивчено вплив терапії метотрексатом (МТ) і можливість зменшення його негативних ефектів за допомогою ТТ. Встановлено, що у хворих на РА відбувається втрата маси тіла переважно за рахунок м'язового компонента з відносним накопиченням жиру. Виявлено тісний кореляційний зв'язок між часткою м'язів та рівнем в крові прозапальних цитокінів. Доведено, що маса м'язів та індекс м'язової сили впливають на функціональні можливості пацієнтів. Розроблено комплекс дозованого індивідуалізованого ізометричного навантаження для корекції міопатії, який виявився ефективним засобом нормалізації композиції тіла та покращання функціонального стану хворих. Показано в експерименті та підтверджено в клініці, що ТТ володіє власною протизапальною активністю у випадку РА, підсилює позитивний вплив ізометричного навантаження, зменшує гепатотоксичну дію МТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3 +
Шифр НБУВ: РА345752

Рубрики:

      
12.

Заморський Т. В. 
Фізична реабілітація хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Т. В. Заморський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено та науково обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації для хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, яка спрямована на відновлення рухливості в суглобах нижньої кінцівки, покращання стереотипу ходи, відновлення сили м'язів, зменшення болю, покращання якості життя. Вперше визначено особливості змісту та спрямованості програми фізичної реабілітації хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба, підібрані адекватні засоби та методи фізичної реабілітації, які покращують опороздатність прооперованої кінцівки, покращують динамічні показники ходи, якість життя та сприяють соціальній адаптації хворих. Одержано дані про усунення конкордатних положень у хворих на ревматоїдний артрит після ендопротезування колінного суглоба під впливом програми фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5 + Р418.120.161-54 + Ч510.9
Шифр НБУВ: РА379414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського