Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (580)Книжкові видання та компакт-диски (223)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.160.23-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зарицька М.В. 
Біохімічні та структурно-функціональні особливості клітин еритрону та тромбоцитів при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Зарицька ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень біохімічних процесів, що лежать в основі активації тромбоцитів у разі інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД), а саме участі різних ізоформ NO-синтази в утворенні внутрішньоклітинного медіатора - оксиду азоту. Вперше встановлено, що високий рівень продукції оксиду азоту в тромбоцитах внаслідок стрептозотоциновому діабеті забезпечується активацією індуцибельної NO-синтази, значну експресію якої було виявлено імуноцитохімічно з використанням моноклональних антитіл (iNOS II IgG fraction of antiserum, Sigma 7782). Встановлено, що в основі активації тромбоцитів лежать зміни їх ультраструктурної організації та перерозподіл білків цитоскелета. Доведено, що за умов цукрового діабету зміна функціонального стану тромбоцитів узалежнена перерозподілом вмісту фракцій білків цитоскелета кров'яних пластинок. Виявлено зміни вмісту глікозильованого та фетального гемоглобіну в еритроцитах щурів із стрептозотоциновим діабетом та у пацієнтів, хворих на ІЗЦД, що є практично важливим для ранньої діагностики та клінічної оцінки компенсації діабету, відображення динаміки та прогнозу розвитку ускладнень внаслідок цукрового діабету, зокрема, діабетичних ангіопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2
Шифр НБУВ: РА320176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Султан Р.Я. 
Будова гемомікроциркуляторного русла язика в нормі і за умов експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Р.Я. Султан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості будови та кровопостачання язика білих щурів-самців лінії "Вістар" репродуктивного віку у нормі та у разі експериментального ЦД з використанням морфологічних (гістологічних, електронно-мікроскопічних, морфометричних), рентгенологічних, біохімічних і статистичних методів дослідження. Вперше встановлено та проведено порівняльне вивчення особливостей будови гемомікроциркуляторного русла білих щурів-самців лінії "Вістар" у нормі та за умов стрептозотоциніндукованого ЦД. Проведено комплексний аналіз динаміки змін гемомікроциркуляторного русла язика білих щурів у разі експериментальної форми стрептозотоциніндукованого ЦД протягом восьми тижнів його перебігу. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з особливостями кровопостачання язика здорових щурів. Уперше проведено морфометричний аналіз ангіоархітектоніки язика щурів на ін'єкованих і просвітлених препаратах. За допомогою створеної експериментальної моделі ЦД вперше досліджено морфологічні зміни у гемомікроциркуляторному руслі язика щурів, зокрема, динаміку перебудови його ланок (артеріол, гемокапілярів, венул).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р661.23-29 + Е60*694.12 +
Шифр НБУВ: РА369304

Рубрики:

      
3.

Борисюк М.В. 
Вивчення активності протеолітичних ферментів панкреатичного та позапанкреатичного походження в динаміці експериментального цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Борисюк ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенетичну роль змін активності системи "протеоліз/інгібітори протеолізу" у виникненні судинних ускладнень у разі експериментального цукрового діабету. Визначено та зівставлено активність еластази та її інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ, альфа-2-макроглобуліну та кислототермостійких інгібіторів, тромбіну та його альфа-2-макроглобуліну) в сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залозі щурів за умов стрептозотоцинової та алоксанової моделей діабету. Виявлено, що під час моделювання цукрового діабету за допомогою стрептозотоцину та алоксану відбувається зсув у системі "еластаза/інгібітори еластази" в бік збільшення активності протеази. Зазначені зміни виявлено у сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залози за вказаних моделей діабету. У випадку алоксанового цукрового діабету зміни у еластолітичній системі мали більш виражений характер, що пояснюється розвитком компенсованого кетоацидозу. У разі стрептозотоцинової моделі цукрового діабету в тканинах аорти щурів визначено порушення балансу системи "тромбін/інгібітори тромбіну" в бік посилення активності протеолітичного ферменту. Проаналізовано зв'язок між порушенням балансу в системі "еластаза/інгібітори еластази" та розвитком артеріосклеротичних змін у судинній стінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА326174

Рубрики:

      
4.

Пінченко В.О. 
Вплив експериментально-індукованого діабету і змін позаклітинного рівня pH на низькопорогові потенціакеровані кальцієві канали в первинних сенсорних нейронах щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.О. Пінченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Детально вивчено вплив змін позаклітинної концентрації протонів і СТЗ-індукованого діабету на біофізичні характеристики низькопорогових кальцієвих каналів. Уперше в сенсорних нейронах щурів малого та середнього діастера соми показано наявність двох типів НПКК з різними кінетичними властивостями та pH-чутливістю, а також зроблено припущення, частково предтверджене результатами експериментальних досліджень, про субодиничний склад цих каналів. Показано переважну експресію НПКК з низькою pH-чутливістю в сомі нейронів малого розміру й експресію каналів з високою pH-чутливістю в сомі нейронів середнього розміру. Зроблено припущення про можливий внесок змін цих двох типів НПКК до розвитку діабетичних нейропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА350447

Рубрики:

      
5.

Симчич А.В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Симчич ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів та безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Давиденко С. В. 
Вплив поєднаної дії експериментальної виразки шлунка та цукрового діабету на тканини парадонта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. В. Давиденко ; Луганський державний медичний університет. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29 + Р413.204.6-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Селезньова О.В. 
Вплив трансплантації культур клітин підшлункової залози і стовбурових клітин на патогенез експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / О.В. Селезньова ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив трансплантації культур клітин підшлункової залози та стовбурових гемопоетичних клітин на патогенез експериментального алоксанового цукрового діабету (ЦД) в щурів. Досліджено особливості вуглеводного, жирового обміну, морфологічних змін в ендокринній частині підшлункової залози, вираженості діабетичної мікроангіопатії після трансплантації. Установлено, що внутрішньочеревна трансплантація цих культур призводить до поліпшення всіх досліджених показників, а саме: зниження рівня гіперглікемії та дисліпідемії, підвищення рівня інсуліну, гальмування розвитку мікроангіопатії. Причиною цих змін є прискорення регенерації ендокринної тканини підшлункової залози, що відображається у зростанні питомого об'єму острівкової тканини та кількості клітин, що синтезують інсулін. Показано, що механізми впливу є різними для вивчених культур. Одержані результати є експериментальним обгрунтуванням доцільності застосування трансплантації зазначених культур клітин для корекції перебігу інсулін-залежного ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА356263

Рубрики:

      
8.

Тузова О.В. 
Дисліпопротеїнемії та рівень лептину крові у хворих на цукровий діабет II типу з різною масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.В. Тузова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження вмісту ліпідів, аполіпопротеїнів та лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу з різною масою тіла та в осіб з метаболічним синдромом. Встановлено, що підвищення вмісту аполіпопротеїну B в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу пов'язане з наявністю надлишкової маси тіла. Одержано нові дані про причини виникнення гіпрелептинемії, яка спостерігається в осіб з метаболічним синдромом. Виявлено, що розвиток даної патології обумовлений наявністю ожиріння та не пов'язаний з порушенням вуглеводного обміну. З'ясовано, що призначення симвастатину викликає зниження рівня лептину в сироватці крові хворих на цукровий діабет II типу, що імовірно сприяє позитивному впливу даного препарату на зниження ризику виникнення серцево-судинних захворювань у пацієнтів з цукровим діабетом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2 +
Шифр НБУВ: РА344493

Рубрики:

      
9.

Камишний О.М. 
Дисфункція тимуса при експериментальному цукровому діабеті і в умовах порушеної толерантності до глюкози: автореф. дис ... канд. техн. наук: 14.03.04 / О.М. Камишний ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 37 с. — укp.

З'ясовано роль дисфункції тимуса у патогенезі розвитку експериментального цукрового діабету (ЕЦД) і за умов порушеної толерантності до глюкози. Виділено дефекти функціонального стану тимуса за умов діабету, а саме: дефекти апоптозу тимоцитів, презентації периферичних тканиноспецифічних антигенів, T-регуляторної ланки, процесингу антигенів, диференціювання та проліферації тимоцитів. Доведено властивість блокатора NOS NnLa впливати на функціональний стан тимуса у разі діабету, що є актуальним для його практичного застосування в клінічній ендокринології та діабетології з метою корекції імунних порушень у разі ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА366562

Рубрики:

      
10.

Лебідь Ю.В. 
Дослідження нейронів та астроцитів гіпокампа в ранній період розвитку експериментального цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ю.В. Лебідь ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено зміни стану нейронів і астроцитів в гіпокампі щурів, досліджено можливість їх корекції на ранніх етапах розвитку експериментального цукрового діабету. Встановлено, що дегенеративні зміни нейронів реєструються вже на 3-тю добу, а ознаки реактивного астрогліоза - на 7-му добу від моменту індукції цукрового діабету. Динаміка цих змін відрізняється залежно до зони гіпокампа: найбільш ранні та виражені ознаки пошкодження нервових клітин спостерігаються в CA2 зоні. Вперше показано, що протягом перших 14-ти діб розвитку цукрового діабету відбуваються зміни структури дентритного дерева та ремоделювання гіпокампа. На підставі визначення рівня експресії PSMB5, PSMB9 і Bcl-2 в гіпокампі встановлено, що під час розвитку діабету значно збільшується експресія субоодиниці протиасом PSMB9 та відбувається незначна активація експресії антиапоптотичного білка Bcl-2. Показано, що багаторазове введення блокатора глюкокортикоїдних гормонів метирапону призводить до протективного ефекту у відношенні до нейронів гіпокампа та зменшує вираженість реактивного астрогліоза в перші два тижня розвитку стрептозотоцинового діабету у щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА361357

Рубрики:

      
11.

Побєлєнський О.М. 
Експериментальне вивчення ефективності застосування кріоконсервованої культури мікрофрагментів підшлункової залози на моделі алоксанового діабету у щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.М. Побєлєнський ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено ефективність використання кріоконсервованої культури мікрофрагментів підшлункової залози новонароджених поросят у щурів з алоксановим діабетом залежно від локалізації введення біоматеріалу - у парапанкреатичну клітковину, під капсулу нирки, внутрішньопечінково, внутрішньоселезінково, внутрішньом'язово. Показано, що введення біоматеріалу у парапанкреатичну клітковину сприяє одержанню найбільш вираженого клінічного ефекту. Виявлено, що кріоконсервовані ксеногенні мікрофрагменти підшлункової залози зберігають здатність продукувати інсулін за умов культивування біоматеріалу in vitro та після застосування in vivo. Встановлено виражений позитивний вплив кріоконсервованої культури мікрофрагментів підшлункової залози новонароджених поросят на клінічний перебіг патологічного процесу, а також відновлення вуглеводного обміну, нормалізацію біохімічних, імунологічних, гематологічних показників в експериментальних тварин. Кріоконсервовану культуру мікрофрагментів підшлункової залози новонароджених поросят рекомендовано застосовувати як засіб комплексного лікування цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА351305

Рубрики:

      
12.

Шумейко 
Експериментальне обгрунтування застосування екстракту з мідії чорноморської (Mytilus galloprovincialis Lam.) у комплексній терапії цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Олексій Григорович Шумейко ; Державна установа "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369098

Рубрики:

      
13.

Шутов Л.П. 
Ефект хронічного прикладання німодипіну на кальцієвий гомеостаз у нейронах дорсального рогу спинного мозку щурів за умов розвитку діабетичної нейропатії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.П. Шутов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виявлено нормалізуючий вплив хронічного введення німодипіну на больові поведінкові реакції діабетичних щурів: зменшення больової чутливості на гострий біль під час формалінового тесту та часткову компенсацію термічної гіпоалгезії. Доведено нормалізуючий вплив хронічного введення німодипіну на діабет-індуковані порушення кальцієвого гомеостазу у нейронах дорсального рогу. Показано, що виявлені ефекти від хронічного введення німодипіну мають місце тільки за умов експериментального діабету. Шляхом порівняння ефектів від хронічного введення німодипіну та еналаприлу показано, що позитивна дія німодипіну опосередкована процесами, пов'язаними з прямим впливом на нейрони та з його вазодилаторним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.5-29 +
Шифр НБУВ: РА342450

Рубрики:

      
14.

Кругликов І.А. 
Зміни кальцієвої сигналізації у нейронах дорзального рогу спинного мозку щурів при діабетичній нейропатії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / І.А. Кругликов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено достовірні зміни больової поведінки діабетичних щурів, а саме, доведено наявність у них термічної гіпоалгезії та збільшення больової чутливості у разі реакції на гострий біль під час формалінового тесту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА318106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кривко Ю.Я. 
Зміни структурних компонентів спинного мозку і спинномозкових нервів при експериментальному цукровому діабеті та їх корекції нікотинамідом: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Ю.Я. Кривко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості структурної організації компонентів спинного мозку та спинномозкових нервів як складових простої рефлекторної дуги за умов фізіологічної норми й у разі її порушень на ранніх етапах розвитку діабетичної дистальної сенсорномоторної нейропатії (СМН) у щурів зі стрептозотоциновим діабетом. З'ясовано можливості фармакологічної корекції цих порущень. Розроблено концепцію морфогенезу діабетичної СМН, визначено порушення структурної організації компонентів спинного мозку та спинномозкових нервів як складових простої рефлекторної дуги за стрептозотоциніндукованого цукрового діабету у щурів та обгрунтовано можливості корекції цих порущень нікотинамідом. Одержано комплексну системну морфологічну та додаткову біохімічну характеристику діабетичної СМН на етапах її розвитку та за умов дії нікотинаміду, що є підгрунтям для пошуку й апробації нейро- й ангопротекторних препаратів з антиапоптозними властивостями з метою зменшення ризику виникнення та рецидивів ускладнень цукрового діабету, що сприятиме підвищенню ефективності лікування та покращання якості життя хворих на цукровий діабет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627.5-29
Шифр НБУВ: РА375402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Біронт Н.В. 
Корекція порушень антиоксидантної системи крові та клітин кісткового мозку нікотинамідом за умов стрептозотоцинового діабету: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Біронт ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено зміни активності головних атиоксидантних ферментів і підвищення вмісту первинних продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у кровотвірних клітинах кісткового мозку (КМ), встановлено підвищення нітритредуктазної активності дезоксигемоглобіну за умов експериментального стрептозотоцинового діабету. З'ясовано, що введення нікотинаміду (НАм) підвищує стійкість еритроцитів до кислотного гемолізу, сприяє збільшенню вмісту креатину в еритроцитах щурів, зроблено висновок про активацію еритропоезу. Встановлено, що введення НАм зменшує інтенсивність відновлення нітрит-іона за участю дезоксигемоглобіну, що дає можливість запобігти виникненню структурних модифікацій цього білка, зумовлених оксидом азоту за умов розвитку діабету нітрозативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА331779

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Амбарова Н.О. 
Лектинова гістохімія нирки щура в динаміці постнатального онтогенезу та при експериментальному цукровому діабеті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Н.О. Амбарова ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

З використанням 22-х лектинів різної вуглеводної специфічності досліджено перебудову глікополімерів нирки щура в динаміці постнатального морфогензу й у процесі розвитку стрептозотоцин-індукованої діабетичної нефропатії. Встановлено, що постнатальний морфогенез нирки супроводжується накопиченням і генералізацією манозо-, фукозо- та сіалогліканів у поєднанні з редукцією вуглеводних детермінант D-галактози (DGa)l та N-ацетил-D-галактозамін (DGalNAc), зростанням гетерогенності окремих ниркових структур. Показано, що селективними маркерами ниркових тілець починаючи від 20-ї доби виявилися лектини WGA, RCA, MPFA та LPFA; дефінітивних ознак у зв'язуванні лектинів нирка щура набуває до 60-ї постнатальної доби. Розвиток діабетичної нефропатії супроводжується накопиченням глікополімерів з кінцевими залишками DGal і DGalNAc у поєднанні з редукцією манозо-, фукозо- та сіалогліканів, посиленим контуруванням щіточкової облямівки никових трубочок. Доведено, що одержані дані поглиблюють існуючі уявлення про гістохімічні прояви постнатального морфогенезу нирки та розвитку діабетичної нефропатії. Висвітлено перспективи застосування у гістохімії глікополімерів 5-ти нових лектинів, очищених з грибів-базидіоміцетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.11*72 + Е60*735.11*72 + Р415.160.23-29 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА372206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Балуш Л. В. 
Лектинова гістохімія печінки та підшлункової залози в умовах експериментального цукрового діабету: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Л. В. Балуш ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення глікокон'югатів і морфофункціональних особливостей печінки та підшлункової залози за цукрового діабету. Встановлено зміну цитоплазматичних глікокон'югатів клітин Купфера. Визначено нерівномірність розподілу рецепторів лектинів ConA, LABA,WGA у гепатоцитах. Досліджено участь вуглеводних детермінант DMan, DGal у формуванні базальної мембрани ацинусів і синтезі секрету у гомогенній зоні із залученням їх до формування гранул зимогену. Показано доцільність використання лектинів як селективних гістохімічних маркерів структурних компонентів печінки та підшлункової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2
Шифр НБУВ: РА373100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Красько М.П. 
Лікувальна ефективність холецистокініну октапептиду (26 - 33) при цукровому діабеті (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.П. Красько ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність нейропептиду кишково-мозкової групи - холецистокініну, синтетичного сульфатованого октапептиду (26 - 33) під час моделювання діабету стрептозотоціном у щурів для підвищення ефективності лікування цукрового діабету І типу. Проаналізовано ефективність у монотерапії інтраперитонеального введення пептиду. Виявлено, що монотерапія мала недостатній гіпоглікемічний, виражений анорексигенний ефект та слабко впливала на активність вільнорадикального окиснення (ВРО) і антиоксидантної системи (АОС) в еритроцитах, інсулін недостатньо гальмував активність ВРО та АОС еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА342343

Рубрики:

      
20.

Канана 
Механізми ремоделювання міокарда за умов алоксанового діабету у щурів з різною сенситивністю АТ1 рецепторів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Наталя Миколаївна Канана ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА368963

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського