Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.140.67-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Савченко О.В. 
Вплив антагоністів кальцію і селективних альфа1-адреноблокаторів на клініко-гемодинамічні та імунологічні показники у хворих на ІХС зі стабільною стенокардією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Савченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено стан імунної системи та її вплив на перебіг стабільної стенокардії (СС) залежно від функціонального класу (ФК) та ендотеліальної дисфункції судин. Показано, що у більшості хворих на ІХС з СС наявні дефіцит T лімфоцитів, збільшення кількості T супресорів, зменшення імунорегуляторного співвідношення T хелпери/T супресори, а також збільшення рівня циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). Знайдено кореляційний зв'язок між показниками імунограми та кількості лейкоцитів і рівнем загального холестерину. Виділено стадійність імунозапальних процесів залежно від рівня загального холестерину та кількості лейкоцитів у хворих на ІХС з СС I - III ФК. Установлено, що у значної кількості хворих з СС III ФК з підвищеним рівнем холестерину та відносним лейкоцитозом рівень імунологічної резистентності відповідає стадії декомпенсації, за цього значною мірою знижена ендотелійзалежна вазодилатація судин, що призводить до достовірного збільшення загальної тривалості безбольової ішемії міокарда (ББІМ), середньої тривалості одного епізода ББІМ та кількості ранніх шлуночкових екстрасистол у порівнянні з аналогічними хворими з гіперхолестеринемією але з нормальною кількістю лейкоцитів. Уточнено показання до призначення антагоніста кальцію "Дилтіазем" у хворих з СС III ФК залежно від ступеня ендотеліальної дисфункції судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА341237

Рубрики:

      
2.

Ковальова І.С. 
Вплив дози статинів на їх ефективність у хворих з гострим коронарним синдромом без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І.С. Ковальова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено ретроспективну оцінку віддалених наслідків гострого коронарного синдрому (ГКС) без підйому сегмента ST залежно від застосування статинотерапії у хворих, що знаходились на стаціонарному лікуванні з таким діапазоном в одному центрі протягом трьох років. Показано, що навіть за умови помірної терапії статинами таких хворих спостерігається зменшення 1-річної летальності не залежно від початкового сироваткового рівня загального холестерину. Встановлено, що у хворих на ГКС без підйому сегмента ST, що одержували симвастатин протягом трьох місяців після ГКС, збільшувався час і рівень навантаження. Проаналізовано, що терапія симвастатином чинить коригувальний ефект на ендотеліальну функцію, що має кореляційні зв'язки з показниками ліпідного обміну та системного запалення, і вегетативне забезпечення серцевої діяльності хворих на ГКС без елевації сегмента ST.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА372836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кисельов С.М. 
Дисфункція ендотелію, зміни добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST на електрокардіограмі з артеріальною гіпертензією та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Кисельов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST (нестабільної стенокардії та не-Q-інфаркту міокарда) у осіб з артеріальною гіпертензією з урахуванням особливостей порушень добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки та функціонального стану судинного ендотелію шляхом диференційованого застосування бета-адреноблокаторів з вазодилатуючими властивостями. Вперше визначено наявність взаємозв'язку між показниками добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію та кардіогемодинаміки. Встановлено, що карведілол і небіводол перевищують метопролол за здатністю покращувати показники діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію, а метопрололу притаманна більш виразна негативна хронотропна дія. Доведено здатність карведілолу покращувати насосну та скоротливу функцію ЛШ у хворих на не-Q-інфаркт міокарда з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.140.45-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА339383

Рубрики:

      
4.

Стець Р.В. 
Ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту в комбінованій терапії стенокардії напруження у осіб похилого та старечого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Р.В. Стець ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено параметри кардіогемодинаміки, функціонального стану міокарда, якості життя у осіб похилого та старечого віку з метою вивчення лікувальних властивостей каптоприлу, еналаприлу та фозіноприлу в складі базової фармакотерапії стенокардії напруження, встановлено їх дозові режими. За допомогою квантово-хімічного аналізу доведено відсутність прямої хімічної взаємодії комбінацій ізосорбіду дінітрату та ацетилсаліцилової кислоти каптоприлом, еналаприлом і фозіноприлом. Показано, що застосування зазначених комбінацій лікарських засобів не призводить до явища антагонізму можливих токсичних реакцій та не потребує додаткової токсикологічної оцінки. Встановлено, що використання інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) на фоні базисної терапії забезпечує виражені антиангінальний, антиішемічний та антиаритмічний ефекти, нормалізує функцію вегетативної нервової системи, покращує структурно-функціональні показники центральної гемодинаміки та підвищує толерантність до фізичних навантажень у хворих похилого та старечого віку. Зазначено, що включення ІАПФ у терапію стенокардії напруження в осіб похилого та старечого віку ефективніше за традиційне лікування, підвищує якість життя даного контингенту хворих. Доведено, що комбінована терапія базисними засобами та препаратами різних класів ІАПФ протягом 6-ти місяців є безпечною, що підтверджується відсутністю гіпотензивних реакцій, посилення ішемічного ушкодження міокарда, появи порушень ритму, зниження серцевого викиду та змін з боку гемопоезу (кількості еритроцитів, лейкоцитів, рівня гемоглобіну) і біохімічних показників (загального білірубіну, тимолової проби, натрію, калію, креатиніну, сечовини, глюкози крові), пов'язаних з прийомом ліків особами похилого та старечого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА327359

Рубрики:

      
5.

Ковальчук Л.І. 
Застосування симвастатину в лікуванні хворих на вазоспастичну форму стенокардії: корекція кристалофізичних властивостей ліпідів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.І. Ковальчук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Показано механізм палеотропного ефекту симвастатину, що полягає у корекції кристалохімічних і кристалофізичних властивостей рідиннокристалічних ліпідів плазми й судинної стінки. Установлено, що застосування даного препарату дозволяє знизити величину електричного заряду ліпідного ядра атеросклеротичних елементів судинної стінки внаслідок зниження часткового вмісту ліпідних фракцій, що перебувають у рідиннокристалічному стані. Сформульовано електричну рідиннокристалічну концепцію вазостатичної стенокардії, що полягає у тому, що ліпідні рідиннокристалічні композиції атеросклеротичних елементів людини, які мають сегнето- та п'єзоелектричні властивості, здатні конденсувати електричний заряд, величина якого є достатньою для стимуляції скорочення гладком'язових клітин середньої оболонки артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА340275

Рубрики:

      
6.

Доценко О.Р. 
Зміни тромбоцитарного гемостазу та системи плазміногену в динаміці антитромботичного лікування хворих на нестабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Р. Доценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Встановлено закономірності зрушень тромбоцитарного гемостазу та плазмін-залежного фібринолізу за умов антитромботичного лікування хворих на нестабільну стенокардію. Підтверджено гіпотезу про асоціацію підвищеної тромбофілії тромбоцитів та депресію плазмінової системи з високим ступенем ризику несприятливого кінця дестабілізації. Доведено, що на фоні комбінованого лікування тіклопідином та аспірином розвивається тромбоцитарна дисфункція, гальмується фібриноліз. Співставлення динаміки зрушень у тромбоцитарній та плазміновій системах на тлі трьох режимів гепаринотерапії з використанням стандартного (в/в та п/шк призначення) та фракціонованого гепарину та еноксапарину виявило потенціацію тромбоцитів та динамічний характер змін літичної активності плазми на фоні лікування стандартним гепарином поряд з мінімальними депресивними тромбоцитарними ефектами та зростанням плазмінового потенціалу у разі лікування еноксапарином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА316150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Буртіна І.Я. 
Клінічні особливості стенокардії напруження і безбольової форми ішемічної хвороби серця при різному рівні гомоцистеїнемії і її корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.Я. Буртіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення концентрації гомоцистеїну у плазмі крові у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) зі стабільною стенокардією напруження I - IV функціональних класів й епізодами безбольової ішемії міокарда (БІМ) уперше показано взаємозв'язок між гомоцистеїнемією та виразністю патологічного процесу у пацієнтів цих груп. З'ясовано, що гіпергомоцистеїнемія може призводити до обтяження функціонального класу стенокардії напруження та до більш частих епізодів БІМ. Здійснено зіставлення ефективності методів лікування ІХС з обліком гомоцистеїнемії та стандартної терапії за умов використання вітамінів групи B у комплексі з фолієвою кислотою та показано достовірне зниження рівня гомоцистеїну у плазмі крові, що поліпшує перебіг захворювання у пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА341198

Рубрики:

      
8.

Колбіна І.В. 
Морфометричні властивості еритроцитів, показники гемодинаміки і варіабельності серцевого ритму у хворих на стабільну стенокардію напруги та їх зміни під впливом метаболічної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Колбіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено зміни морфометричних, катехоламін- та інсуліндепонуючих властивостей еритроцитів у хворих на стабільну стенокардію III функціонального класу (ФК) та визначено їх роль у патогенезі ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено кореляційну залежність між показниками, що характеризують функціональні властивості еритроцитів і стан центральної та периферичної гемодинаміки та кардіоінтервалометрії у пацієнтів зі стабільною стенокардією III ФК. У порівняльному аспекті показано вплив базисної терапії ІХС та її комбінації з мілдронатом на частоту ангінозних нападів на добу та визначено добову потребу нітрогліцерину. Встановлено гемодинамічні характеристики варіабельність серцевого ритму, толерантність до фізичних навантажень. Визначено морфометричні параметри еритроцитів і виявлено їх здатність до депонуваня катехоламінів та інсуліну у хворих на стабільну стенокардію III ФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА334116

Рубрики:

      
9.

Борзова О.Ю. 
Нейрогуморальні і клініко-гемодинамічні ефекти інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту у хворих на нестабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Ю. Борзова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено вплив ІАПФ на центральну та периферичну гемодинаміку, зміни ендотеліальних і тромбоцитарних вазоактивних факторів патогенезу захворювання та стан обміну ліпідів у хворих на нестабільну стенокардію (НС). Встановлено, що включення ІАПФ до схем лікування НС призводить до значного поліпшення скоротливості міокарда, зменшення явищ дилятації порожнини лівого шлуночка, прогресивного зменшення загального периферичного опору судин. Не виявлено значного впливу ІАПФ на ліпідний спектр крові хворих на НС, але за тривалого вживання зареєстровано тенденцію до зниження вмісту атерогенних ліпідів, що засвідчує доцільність їх використання як допоміжної антиатерогенної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА316954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Подколзіна 
Організаційно-економічні основи розробки формулярної системи фармацевтичного забезпечення хворих на стенокардію за умов обов'язкового та добровільного медичного страхування: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Марія Василівна Подколзіна ; Національна фармацевтична академія України. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА326789

Рубрики:

      
11.

Заїка І.В. 
Оцінка застосування алапініну та етацизіну у хворих на стабільну стенокардію напруження та постінфарктний кардіосклероз зі шлуночковою екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Заїка ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 15 с. — укp.

Дана оцінка застосування алапініну та етацизіну при стабільній стенокардії напруження, постінфарктному кардіосклерозі з порушенням ритму серця (екстрасистолічна аритмія, постійна форма мерехтливої аритмії в поєднанні зі шлуночковою екстрасистолією) як в умовах гострих фармакологічних тестів, так і при курсовому лікуванні. Проведено вивчення впливу алапініну та етацизіну на ЕКГ, периферичну, центральну та внутрішньосерцеву гемодинаміку, на стан деяких гормональних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52

Рубрики:

      
12.

Юрочко Б. М. 
Рання гіполіпідемічна терапія у хворих на нестабільну стенокардію і інфаркт міокарда без зубця Q: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Б. М. Юрочко ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування нестабільної стенокардії та інфаркту міокарда без зубця Q. Вивчено вплив симвастатину на клінічно-функціональні показники, ліпідний обмін, плазмовий гемостаз та активність системного запалення. Встановлено, що у хворих на інфаркт міокарда без зубця Q більш високі рівні ліпідів, маркерів системного запалення та більше пригнічення фібринолітичного потенціалу крові, ніж у хворих на нестабільну стенокардію. Доведено доцільність раннього призначення симвастатину. З'ясовано, що рання гіполіпідемічна терапія сприяє зменшенню вираженості минущої ішемії міокарда, зростанню толерантності до фізичного навантаження та підвищенню фібринолітичної активності крові. На тлі терапії симвастатином швидке зниження активності системного запалення відзначено тільки у хворих на нестабільну стенокардію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 + Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА342990

Рубрики:

      
13.

Морозова О.В. 
Структурно-функціональний стан міокарда лівого шлуночка серця та можливості його корекції лозартаном і небівололом у хворих на стенокардію напруги у поєднанні з гіпертонічною хворобою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Морозова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості центрального кровообігу та структурно-функціональний стан міокарда лівого шлуночка серця та варіанти його ремоделювання у хворих на стенокардію напруги II - III функціональних класів у поєднанні з гіпертонічною хворобою. Проаналізовано зміни діастолічної та систолічної функцій лівого шлуночка серця, стан внутрішньосерцевої гемодинаміки та периферичної. З'ясовано ступінь вираженості центрального та регіонарного кровообігів, активності симпатико-адреналової, ренін-ангіотензин-альдостеронової систем і фактора Віллебранда. Доведено провідну роль чинника гіпертензії в генезі зрушень систолічної та діастолічної дисфукнцій лівого шлуночка у хворих на стенокардію напруги, який призводить до виражених структурних змін і порушення метаболізму міокарда. Обгрунтовано доцільність застосування небівололу та лозартану як найбільш оптимальних антигіпертензивних та антиангінальних лікарських препаратів у комплексному лікуванні хворих на стенокардію напруги II - III функціонального класів у поєднанні з гіпертонічною хворобою. Запропоновано диференційований підхід щодо вибору терапевтичних заходів за даної патології та розроблено оптимальні схеми застосування небівололу та лозартану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА334152

Рубрики:

      
14.

Мотилевська Т.В. 
Фактори, що впливають на перебіг та прогноз нестабільної стенокардії та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Мотилевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено підходи щодо оптимізації лікування нестабільної стенокардії та вивчено критерії, що впливають на найближчий та віддалений прогноз. Обстежено 119 хворих. Показано доцільність раннього призначення симвастатину та комбінації антитропічних препаратів ("Аспірин" і "Тієнопіридини"), що сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, агрегаційних властивостей тромбоцитів і найближчого прогнозу хворих. Доведено, що дані ефекти симвастатину не залежать від початкового рівня загального холестерину сироватки крові. Обгрунтовано доцільність проведення добового моніторування електрокардіограми та артеріального тиску на початку госпіталізації з метою визначення критеріїв несприятливого найближчого та віддаленого прогнозу. Результати роботи впроваджено у практику кардіологічних відділень лікарень Харкова та Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА324802

Рубрики:

      
15.

Сидорова Н.М. 
Функціональний стан шлуночків серця та мікроциркуляції у хворих на нестабільну стенокардію та його зміни в умовах терапії трансдермальними нітратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.М. Сидорова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональний стан шлуночків серця та мікроциркуляцію хворих на нестабільну стенокардію у динаміці лікування та підвищення його ефективності шляхом розробки диференційованих рекомендацій стосовно призначення трансдермальних нітратів. Проведено комплексну оцінку функціонального стану шлуночків серця та мікроциркуляторного русла в хворих на нестабільну стенокардію у порівнянні з цими показниками у хворих на стабільну стенокардію напруги та дифузний кардіосклероз внаслідок ішемічної хвороби серця, показано їх зміни під час проведення терапії з використанням трансдермального нітрогліцерину за різних режимів. За результатами дослідження виявлено критерії прогнозування характеру реакції параметрів систолічної та діастолічної функції шлуночка на дану терапію та виявлено предиктори розвитку толерантності до нітрогліцерину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА326002

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського