Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Приходько В.Ю. 
Гемодинамічні механізми формування гіпертензивного серця в похилому і старечому віці: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.Ю. Приходько ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Вивчено стан системної, інтракардіальної, церебральної гемодинаміки, функціональний стан серця у здорових людей, а також хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ), осіб з ізольованою систолічною гіпертензією (ІСГ) та хворих, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу різного віку. З'ясовано, що вікові зміни системної гемодинаміки та судинного русла, порушення добового ритму та варіабельності артеріального тиску (АТ) призводять у здорових людей похилого та старечого віку до формування ознак "гіпертензивного" серця, які можна віднести до категорії "старечого" серця. З віком у здорових людей збільшується кількість гіпертрофій лівого шлуночка (ГЛШ), притаманних "гіпертензивному" серцю явищ міокардінальної дисфункції та мають місце взаємозв'язки між мозковим кровопотоком і системною гемодинамікою, які стають більш тісними за умов АГ. Показано, що наявність ГЛШ у разі АГ асоціюється з уповільненням кровопотоку у середній мозковій артерії. Відзначено, що у хворих, які перенесли ішемічний інсульт, спостерігається ще більша залежність мозкового кровопотоку від пропульсивної діяльності серця та гемодинамічної структури АГ, підтримка мозкового кровообігу завдяки гіперкінетичній динаміці супроводжується зростанням кількості ексцентричних ГЛШ і зменшенням скоротливої здатності ЛШ. Запропоновано диференційований підхід до призначення антигіпертензивних препаратів залежно від типу ремоделювання та гіпертрофії ЛШ. Виявлено, що можливості зворотного розвитку ГЛШ з віком зменшуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-92 +
Шифр НБУВ: РА338475

Рубрики:

      
2.

Бітчук М.Д. 
Загальне знеболення при щелепно-лицьових втручаннях у осіб похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / М.Д. Бітчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за очікування оперативного втручання у досліджених хворих є певна напруженість стрес-реалізуючої системи, яка обумовлена психо-емоціональними факторами та больовим синдромом і проявляється підвищенням артеріального тиску, загального периферичного судинного опору та рівнів кортизолу та глюкози. Зазначено, що у хворих похилого та старечого віку з гіпертонічною хворобою під час оперативних втручань на щелепно-лицьовій зоні слід віддавати перевагу такому загальному анестетику, як пропофол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-1 + Р410.030-92
Шифр НБУВ: РА372636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Келеджиєва 
Кальцієвий гомеостаз і порушення фібриноліза у метеолабільних хворих на гіпертонічну хворобу літнього й старчого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Емілія Володимирівна Келеджиєва ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-92
Шифр НБУВ: РА359393

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського