Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (96)Книжкові видання та компакт-диски (136)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук В.А. 
Клініко- патогенетичне обгрунтування ефективності силларду П та трицинолу в комплексному лікуванні вегето- судинної дистонії у хворих, ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Шевчук ; Харківський ін-т удосконалення лікарів МОЗ України. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р628.063-3

Рубрики:

      
2.

Веремйов 
Клініко- психопатологічна характеристика та лікування еректильної дисфункції у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Микола Єгорович Веремйов ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р64-3
Шифр НБУВ: РА310687

Рубрики:

      
3.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
4.

Аль Хашим А. 
Клініко-метаболічні та імунологічні особливості у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. Аль Хашим ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Діагностовано зниження концентрації нітрит-аніону, розвиток синдрому ендогенної інтоксикації, пригнічення Т-клітинної ланки імунологічного захисту на тлі підвищення деяких показників гуморальної ланки у даної категорії хворих. Досліджено особливості мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію. Встановлено залежність даних показників від віку пацієнтів, стадії та варіанта перебігу захворювання, одержаної дози опромінення. Обгрунтовано доцільність оптимізації лікувальних програм з урахуванням змін метаболічних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА381052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Юр'єв К.Л. 
Клініко-нейрофізіологічна характеристика функціонального стану рухової системи в осіб, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / К.Л. Юр'єв ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 24 с. — укp.

За результатами клініко-неврологічного та комплексного нейрофізіологічного дослідження встановлено, що в основі рефлекторно-рухових порушень в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, що клінічно виявляються вестибуло-мозочковими розладами та ознаками легкої пірамідної та екстрапірамідної недостатності, лежать характерні структурно-функціональні зімни надсегментарних відділів рухової системи, що реалізуються через порушення фізіологічних низхідних впливів і збудливості сегментарних мотонейронів. Істотну роль в патогенезі рухових порушень відіграють зміна процесів сприймання й обробки сенсорної інформації та периферичні вегетативно-трофічні порушення. Виявлено відмінні нейрофізіологічні характеристики рухової системи в опромінених УЛНА, а також простежено модифікуючий вплив радіаційного чинника на вікову динаміку спінальних рефлексів та прискорення інволюційних процесів в нервовій системі опромінених. Встановлено роль дози та тривалості опромінення у зміні показників функціонального стану сегментарних і надсегментарних відділів рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6
Шифр НБУВ: РА321704

Рубрики:

      
6.

Кладієв А.П. 
Клініко-патогенетична характеристика пізнього епілептичного синдрому у учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.П. Кладієв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано зв'язок з особливостями електролітного, енергетичного обмінів і ВРО ліпідів варіантів клінічного перебігу ПЕС в УЛНА на ЧАЕС. Встановлено, що несприятливий розвиток ПЕС супроводжується виснаженням запасів АТФ, АДФ, активацією процесів ВРО ліпідів, значним дисбалансом вмісту натрію та калію. Виявлено, що в УЛНА на ЧАЕС з ПЕС переважають судомні фокальні, генералізовані та супутні синдроми - прогресивної вегетативної недостатності та психоорганічний. За даними нейровізуалізаційних методів (МРТ) підтверджено наявність прогресуючого атрофічно-дегенеративного процесу у мозковій тканині переважно лобково-скроневих ділянок і лікворних шляхах у разі ПЕС в УЛНА на ЧАЕС. Доведено клінічну доцільність тривалого застосування комбінації антиконвульсантів та антиоксидантів у разі ПЕС в УЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА369017

Рубрики:

      
7.

Любич Л.Д. 
Нейроаутоімунні реакції при дії малих доз опромінення на організм: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / Л.Д. Любич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито роль нейроаутоімунних реакцій у патогенезі післярадіаційних уражень центральної нервової системи (ЦНС). За підсумком експериментально-клінічних спостережень визначено, що внутрішнє і зовнішнє опромінення організму малими дозами викликає етапне формування аутоімунного процесу у ЦНС. Під дією опромінення у циркуляцію виходять "забар'єрні" нейроантигени (основний білок мієліну - ОБМ та нейроспецифічна єнолаза - НСЄ) у високих концентраціях на протязі спостереження як ознака деструктивних процесів у мозку та як фактори-індуктори аутоімунної реакції до різних структур клітин нервової системи, а саме - до білків мієліну, гліальних клітин та нейронів. Співставлення нейроімунних реакцій у зовнішньому і внутрішньому опроміненні вказує на принципову відмінність у характері наслідків даних видів опромінення: за внутрішнього опромінення - поступовий розвиток аутоімунних реакцій; зовнішнього - швидкий розвиток. Експериментальна модель радіаційного ураження головного мозку є аналогом патологічного аутоімунного процесу у хворих на післярадіаційну енцефалопатію (ПЕП), у більшості яких у периферичній крові виявлено діагностично значимі високі рівні нейроаутоантигенів як ознака органічного ураження мозку і можливості розвитку нейроаутоімунної відповіді. На основі експериментального і клінічно-лабораторного дослідження запропоновано комплекс нейроаутоімунних діагностичних критеріїв для виділення варіантів аутоімунних реакцій у хворих на ПЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6
Шифр НБУВ: РА307923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Боженко 
Особливості клініко-біохімічних та нейрофізіологічних змін у хворих церебро-васкулярними захворюваннями - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Л. Боженко ; Київ. мед. акад. ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження хворих - ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також визначено зміни вмісту ДНК і РНК, активності кислих і лужних нуклеаз та імунограми. Зміни вмісту нуклеїнових кислот (НК) та активності нуклеаз хворих із ПРЦВЗ порівняно з такими у хворих із гострими порушеннями мозкового кровообігу, розсіяним склерозом, пухлинами, арахноїдитами. Виявлено наявність ознак органічного ураження головного мозку за даними ЕЕГ, РЕГ, ЕХО-ЕГ, КТ у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію I, II, III ст. радіаційного генезу. Визначення вмісту НК проведено спектрофотометричним методом Цанева та Маркова, активності нуклеаз - модифікованими методами Левицького та Самойлюка. Виявлено зниження вмісту ДНК і РНК у периферійній крові хворих на церебро-васкулярні захворювання - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (ЦВЗ - ЛНА) й одночасне підвищення активності ДНК-ази I та РНК-ази I. У хворих ЦВЗ - ЛНА визначено зниження функції імунної системи, що обумовлює депресію Т-клітинної ланки імунітету, та підвищення рівня імуноглобулінів класу A, G і ЦІК. На підставі отриманих даних поглиблено уявлення про патогенез судинних захворювань головного мозку у ЛНА на ЧАЕС, що сприяє більш повному вирішенню проблеми діагностики, диференційної діагностики, прогнозу перебігу хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Журавльов О.А. 
Особливості коркової активності та мозкового кровотоку при виконанні розумових завдань в осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Журавльов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вплив хронічної дії малих доз іонізуючого випромінювання на електроенцефалографічні характеристики мозкової активності людини та церебральну гемодинаміку під час виконання розумових завдань. Відзначено, що для осіб, які від народження проживали за умов підвищеного рівня радіації не характерні патологічні зміни мозкової активності. Визначено вплив зовнішніх факторів на даних осіб, у яких формуються специфічні механізми інтегративних внутрішньокоркових зв'язків, що створюють стабільну морфофункціональну основу для ефективної реалізації процесів навчання і оптимізації пристосувальних реакцій організму до розумових навантажень. Досліджені зміни мозкового кровотоку під час виконання розумових завдань полягають в збільшенні швидкості току крові за відносно постійного об'ємного кровотоку, що супроводжується констрикцією мозкових судин. Доведено наявність вегето-судинної дисфункції кровоносного русла на основі зниження функціональної лабільності кровотоку у середніх та дрібних судинах, а також нижчих величин амплітудних показників реограми у жителів радіоактивно забруднених регіонів. Вивчено особливості електричної активності у даних осіб в поєднанні зі зниженням загального мозкового кровотоку та меншою функціональною лабільністю на розумове навантаження, що створюють небезпеку закріплення функціональних зсувів, які мають компенсаторний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703-433.75 + Е70*739.177-652.15 +
Шифр НБУВ: РА342341

Рубрики:

      
10.

Погорєлов О.В. 
Особливості нейродинамічних порушень у осіб, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання (за даними дослідження викликаних потенціалів головного мозку): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Погорєлов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить дані досліджень зорової, сомато-сенсорно, слухової викликаної активності головного мозку в ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Визначено основну спрямованість зміни біоелектричної активності у віддаленому періоді впливу іонізуючих випромінювань. Встановлена динаміка викликаної активності при проведенні фармакологічних і функціональних проб. Описано зміни нейрональної активності і церебральної гемодинаміки, кореляційні відношення між корковою і стовбуровою активністю, що формують стійкий патологічний стан (circulus vitiosus). Запропоновано нові підходи до лікування виявлених розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
11.

Гуськова В.В. 
Особливості організації сенсомоторної діяльності у дітей із сімей ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 01.00.13 / В.В. Гуськова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с: рис.: рис.: рис.: рис. — укp.

Проведено дослідження стану сенсомоторної діяльності дітей із сімей ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС, які живуть в умовах інтенсивної промислової зони. Встановлено, що дана група дітей характеризується зниженням лабільності зорового аналізатору, погіршенням динамічної м'язової витривалості. Зовнішні умови проведення сенсомоторних реакцій мають вирішальну роль у процесах побудови руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
12.

Варакута В.В. 
Особливості перебігу та лікування генералізованого пародонтиту у хворих, що зазнали впливу іонізуючої радіації в малих дозах в умовах психо-емоційного стресу (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Варакута ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Експериментально-клінічні дослідження показали високу чутливість тканин пародонту до дії променевого фактору. В ранній період у них знайдені значні морфологічні та ультраструктурні зміни. Стресорний вплив суттєво потенціює патологічні явища, пов'язані з дією радіації. Ці процеси відбуваються на фоні розладу регуляторних систем обміну мінеральних речовин в організмі, зниження його захисних властивостей, порушення ферментативної діяльності. Генералізований пародонтит у хворих, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, характеризується тяжкими запально-деструктивними змінами, що перебігають на фоні множинної соматичної патології, де провідне місце займають розлади нервової системи. Високий рівень психо-емоційного напруження в умовах підвищеної радіоактивності сприяє невротизації особи та прогресуванню пародонтиту. Розроблена схема комплексної терапії генералізованого пародонтиту з використанням остеотропного препарату "Остеохін", імунокорегуючих, антиоксидантних препаратів "Біотрит-С", бальзам "Шипшина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.6

Рубрики:

      
13.

Ільчишин О.С. 
Особливості соматичної патології з нейроендокринними зрушеннями у евакуйованих мешканців м.Прип'яті внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.С. Ільчишин ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено віддалені наслідки впливу іонізуючого випромінювання на стан здоров'я евакуйованого населення Прип'яті унаслідок аварії на ЧАЕС. На підставі даних комплексних медичних оглядів, через 9 - 13 років після аварії, поглибленно досліджено у динаміці патологічну ураженість 124-х евакуйованих. Зазначено, що дане клініко-функціональне обстеження пацієнтів дало моливість діагностувати на субклінічній стадії патологію серцево-судинної, нейроендокринної та травної систем обстежених, визначити групи ризику, сформувати клінічну базу даних соматичних захворювань і провести адекватне лікування та реабілітацію. Розроблено діагностичний алгоритм оцінки ризику патології у евакуйованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.5 + Р41-43 + Р62-43 +
Шифр НБУВ: РА323639

Рубрики:

      
14.

Завальна О.П. 
Особливості цефалгічних синдромів у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Завальна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального дослідження учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розроблено класифікацію різноманітних патогенетичних варіантів головного болю, проведено їх систематизацію відповідно до механізму виникнення та проведено об'єктивізацію цефалгічних синдромів за допомогою інструментальних методів дослідження. Виявлено певний взаємозв'язок рівня радіаційного випромінювання й дози опромінення під час розвитку різноманітних цефалгічних синдромів. Розглянуто особливості формування мозкових дисциркуляцій у разі цефалгічних синдромів різного генезу, різноманітні за своїм характером зміни судинного тонусу церебрального кровообігу та початкових ознак венозно-лікворної дисциркуляції за умов основних цефалгічних синдромів у хворих даної групи. Досліджено характер зміни м'язового тонусу в м'язах скальпа черепа та шиї під час цефалгій м'язової напруги. Аналіз отриманих даних дозволив поглибити уявлення про патогенез різноманітних за своїм проявом основних цефалгічних синдромів, що виникають у ліквідаторів аварії на ЧАЕС і обгрунтувати підходи до патогенетичної терапії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.7-3
Шифр НБУВ: РА308936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Касьяненко М.А. 
Психічні порушення невротичного регістру у учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (Клініка, біоритмологія, соціальна дезадаптація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Касьяненко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджені особливості біологічних ритмів у 120 ліквідаторів аварії на ЧАЕС з психічними порушеннями невротичного кола. Встановлені особливості формування, перебігу клініко-психопатологічної сиптоматики і соціально-психологічної дезаптації залежно від цирркадіанного хронотипу - "вранішнього", "вечірнього" чи "недиференційованого". Виділена сукупність факторів ризику виникнення у них аутоагресивних тенденцій. Визначені сезонні і макроритмічні відмінності суїцидальної смертності "чорнобильців" порівняно з загальною популяцією. Обгрунтована схема поетапних лікувально-реабілітаційних і профілактичних заходів з урахуванням нозології, біологічних ритмів і ризику виникнення суїцидальних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

      
16.

Логановський К.М. 
Психічні розлади при дії іонізуючого випромінювання внаслідок Чорнобильської катастрофи: нейрофізіологічні механізми, уніфікована клінічна діагностика, лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01; 14.01.16 / К.М. Логановський ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 50 с.: рис. — укp.

Вперше одержано нейрофізичні маркери іонізуючого випромінювання в діапазоні доз 1 - 5 Гр. Визначено залежність доза - ефект за клінічними, психодіагностичними, нейро- та психофізіологічними дослідженнями у разі доз, більших за 0,3 Зв. Одержано дані щодо гетерогенності церебральної радіочутливості з найвищою вразливістю неокортексу домінантної (лівої) півкулі на відміну від поширених уявлень щодо дифузного або переважно підкорково-стовбурового ураження головного мозку у разі опромінення. Систематизовано дані щодо психічних розладів, асоційованих з наслідками Чорнобильської катастрофи, на підставі інтеграції вітчизняної психіатричної класифікації, МКХ-10 та DSM-IV. Набуло подальшого розвитку обгрунтування високої радіочутливості головного мозку на підставі виявленої залежності доза - ефект за клінічними, психодіагностичними, нейро- та психофізіологічними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-43 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА321697

Рубрики:

      
17.

Пономаренко О.М. 
Ранні форми цереброваскулярної патології в осіб молодого віку, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Пономаренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу початкових стадій дисциркуляторних енцефалопатій, зумовлених атеросклерозом та його поєднанням із артеріальною гіпертензією, в осіб молодого віку, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання. Встановлено, що даним хворим (особливо страждаючим на артеріальну гіпертензію) властиві розвиток раннього церебрального атеросклерозу, порушення у системі гемостазу зі схильністю до гіперкоагуляції, а виражені астенічний та психовегетативний синдроми, порушення адаптаційних можливостей, ранні розлади когнітивних функцій посилюють клінічні прояви та перебіг дискуляторної енцефалопатії І стадії. Розроблено комплекс патогенетичної терапії, спрямованої на головні клінічні прояви початкових форм цереброваскулярної патології, який включає застосування протиастенічного препарату "Стімол" і дозволяє покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р620.426.9-3 +
Шифр НБУВ: РА324141

Рубрики:

      
18.

Голярник Н.А. 
Роль опіоїдних пептидів в модуляції імунної відповіді хворих на дисциркуляторну енцефалопатію у віддалений період після опромінення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.А. Голярник ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2006. — 24 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-імунологічного дослідження 153-х хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕП) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,25 - 3,8 Зв, проведеного у віддалений період після опромінення (2000 - 2004 рр.) підтверджено дані щодо пошкодження тимусзалежної ланки імунної системи, змін субпопуляційного складу та функціонального стану T-лімфоцитів. З'ясовано значення ендорфінів як факторів нейрогуморальної регуляції у модифікації антигенної структури поверхні лімфоцитів і розвитку імунної недостатності. Охарактеризовано імуномодулювальні властивості ендорфінів. Вивчено особливості спонтанної та мітогенної активації лімфоцитів. Проведено порівняння впливу ендорфінів на поверхневий фенотип і процеси мітогенної активації. Визначено наявність радіаційних ефектів у опіоїдній регуляції імунної відповіді у віддалений період після опромінення у дозах, більших за 1 Зв та досліджено патогенетичне значення змін чутливості лімфоцитів і ендорфінів у розвитку та проявах імунологічної недостатності за умов ДЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29 + Р620.426.9-25 +
Шифр НБУВ: РА342021

Рубрики:

      
19.

Савельєва-Кулик Н. О. 
Стан мікроелементного забезпечення та імунної системи при вегетативно-судинних дисфункціях у дітей із групи радіаційного ризику та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Савельєва-Кулик ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено кореляційний зв'язок між біоелементом та імунним статусом, а також імунореактивністю та психологічними компонентами у разі вегетативно-судинних дисфункцій у дітей. Вперше встановлено, що підвищений рівень алекситимічності може бути віднесений до психологічних особливостей нащадків ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Розроблено комплексну схему лікування з включенням препарату на основі сульфату цинку та залученням рецептивної музикотерапії за регулятивною методикою. Виявлено психологічні фактори, які можуть сприяти розвитку вегетативно-судинної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-52 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА373972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сутковой Д.А. 
Стан окисно-антиоксидантної системи головного мозку за умов впливу іонізуючої радіації та його корекція: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Д.А. Сутковой ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 43 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено механізми порушення перекисно-окисного та окисно-фосфорилувального гомеостазу, морфологічних змін у головному мозку та в усьому організмі ссавців за дії радіаційного опромінення. Установлено, що зовнішнє та внутрішнє опромінення за малих і сублетальних доз призводить до активації вільнорадикальних процесів, інгібування антиоксидантної активності крові та мозку, гальмування окисного фосфорилування та морфологічних зрушень. Відзначено, що променеве ураження центральної нервової системи (ЦНС) зумовлене прямим впливом радіації на мозок, що є домінуючим фактором змін про-антиоксидантного (про-АО) статусу та в усьому організмі. Установлено, що реакція на опромінення залежить від типологічних особливостей ЦНС. З'ясовано, що щури з високою локомоторною активністю більш чутливі до впливу радіації. Зазначено, що активація перекисного окиснення ліпідів та гальмування антиоксидантної активності у мозку та крові щурів, опромінених під час спаровування або вагітності, є наявними у їх нащадків. Запропоновано здійснювати корекцію про-антиоксидантного статусу опромінених щурів шляхом введення диметилсульфоксиду та карнозину, проведення гіпокситренінгу, вживання еламіну й екстракту гарбуза. Розроблено та впроваджено методику гіпокситерапевтичної корекції АО-статусу у хворих на пострадіаційну енцефалопатію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА338413

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського