Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (115)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П857$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кобзиста 
Антибіотичні властивості мікотоксинів та деякі напрямки їх практичного використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Оксана Петрівна Кобзиста ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.1 с + П857.9 + Р284.91
Шифр НБУВ: РА321827

Рубрики:

      
2.

Полетай В. М. 
Вплив гербіцидів на проміжний обмін компонентів жовчі у коропа: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Полетай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив раундапу та зеркору на проміжний обмін жовчних кислот в організмі риб і проміжний обмін ліпідів в організмі коропа різного віку за дії гербіцидів. Розроблено методику визначення похідних білівердину та білірубіну та за її допомогою досліджено проміжний обмін пігментів в організмі риб за дії гербіцидів. Визначено особливості відтворення детоксикаційної й охарактеризовано ефективність біосинтетичної функцій печінки риб різних вікових груп та за умов гербіцидного навантаження. Проведено оцінювання можливості екскреторної функції печінки риб для окремих похідних білівердину та білірубіну та проаналізовано адаптаційні зміни у печінці досліджуваної категорії риб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.35-982 + П857.6
Шифр НБУВ: РА382018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Куцан О.Т. 
Експериментально-теоретичне обгрунтування та розробка токсико-гігієнічних регламентів піретроїдних пестицидів і їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками в кормах для тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / О.Т. Куцан ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 40 с. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано й вирішено методичні питання визначення пестицидів в об'єктах тваринного походження. Аргументовано покращені методичні прийоми екстракції й очищення проб від коекстрактивних речовин, з використанням яких розроблено нові методики визначення окремих піретроїдних пестицидів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками у кормах і об'єктах тваринного походження. Одержано нові дані про вплив піретроїдів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками на вуглеводно-енергетичний обмін в організмі курей. Виявлено інтегральні показники характеру дії гострого та хронічного отруєння тварин препаратами за відносно малих доз, які можуть бути наявні у кормах у разі забруднення кормів за умов сільськогосподарського виробництва. Здійснено комплексну оцінку шкідливого впливу пестицидів як хімічних контамінантів, визначено важливу роль деяких біохімічних показників, зокрема швидкості ферментативних реакцій тканин внутрішніх органів. Проведено комплексні експериментально-токсикологічні дослідження на лабораторних і сільськогосподарських тваринах, вивчено патогенез, розподіл, накопичення, метаболізм, а також виведення піретроїдів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками із організму тварин. Обгрунтовано токсикологічну та ветеринарно-санітарну оцінку піретроїдного пестициду "Ф'юрі" і комбінованого пестициду "Нурел-Д", розроблено їх максимально допустимі рівні у кормах для сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6 +
Шифр НБУВ: РА339545

Рубрики:

      
4.

Білан 
Мікроміцети зерна овса, їх токсигенні властивості та вплив фумонізину В1 на курчат: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Андрій Валерійович Білан ; Одеський держ. аграрний ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-961 + П857.8 + Е521.5*72
Шифр НБУВ: РА364777

Рубрики:

      
5.

Горницька 
Одержання, характеристика та використання ферментів отрути щитомордника звичайного (Agkistrodon halys halys): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Ольга Володимирівна Горницька ; НАН України; Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.8 + Р284.92 + Р281.773
Шифр НБУВ: РА321958

Рубрики:

      
6.

Коцюмбас І.Я. 
Система токсикологічного контролю засобів захисту тварин та кормових добавок (розробка, апробація та впровадження): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / І.Я. Коцюмбас ; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Досліджено гостру та хронічну токсичність, кумуляцію, побічну дію, віддалені наслідки вживання кормових домішок для тварин. Визначено порядок вивчення об'єкта проведення токсикологічних досліджень, послідовність постановки дослідів з вибором конкретної методики. Проведено модифікацію та адаптацію до умов сьогодення ряду методик та методів установлення токсикологічних параметрів, зокрема, мутагенності, нешкідливості, фармакокінетики та фармакодинаміки в хронічних дослідах. За період проведення досліджень (1991 - 2000 рр.) визначено та вивчено токсикологічні параметри 163 препаратів імпортного та вітчизняного виробництва, апробовано різні способи визначення токсичності, проведено аналіз отриманих даних, залежно від фармакологічних груп ступеня токсичності. На підставі результатів вивчення та повного токсикологічного дослідження 23 препаратів узагальнено, систематизовано та встановлено порядок проведення фармакотоксикологічних досліджень нових засобів захисту тварин, визначено принципи вибору методів, послідовність проведення дослідів, залежно від фізико-хімічних властивостей субстанцій та фармацевтичної форми. Для препаратів, в яких застосувуються нові субстанції, обов'язково досліджуються фармакінетика, фармакодинаміка, кумулятивні властивості, побічна дія та віддалені наслідки. Вперше визначено дію лікарських засобів, які різняться за ступенем токсичності, будовою та функціональним призначенням на виживання, розмноження, поведінку, морфологічний стан, функціонування травної системи, осморегуляторну функцію Paramecium caudatum в гострих та хронічних дослідах. Розроблено експрес-метод визначення токсичності нових засобів захисту тварин та кормових домішок за допомогою інфузорій. Доведено можливість використання культури клітин, як модельної системи, для токсикологічного контролю ветеринарних препаратів. Уперше виявлено наявність кореляції між визначенням токсичності в експериментах на теплокровних тваринах і цитотоксичною оцінкою їх за допомогою аналізу культури клітин. Встановлено та науково обгрунтовано загальні принципи, порядок і вимоги до визначення нешкідливості та розроблено нормативний документ (галузевий стандарт), який регламентує основні положення визначення нешкідливості ветеринарних препаратів та дозволяє забезпечити їх належну якість. Проведено порівняльний аналіз методів токсикологічного контролю комбікормів та сировини з використанням лабораторних тварин, риб гуппі, інфузорій різних видів, визначено позитивні та негативні риси кожного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П857
Шифр НБУВ: РА316037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Новожицька Ю.М. 
Система хіміко-токсикологічних досліджень та моніторингу в галузі ветеринарної медицини України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.М. Новожицька ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати хіміко-токсикологічних досліджень, виконаних у державних лабораторіях ветеринарної медицини стосовно санітарно-гігієнічної характеристики кормів, продуктів тваринного походження, води та діагностичних досліджень патологічного матеріалу. Встановлено найбільш потенційні небезпечні компоненти з групи пестицидів, неорганічних сполук, природних токсично небезпечних компонентів (нітратів, нітритів, алкалоїдів, глікозидів), зооцидів, протруйників насіння, які викликали отруєння та загибель тварин. Розроблено та впроваджено в практику "План державного моніторингу залишкових кількостей токсикантів у продуктах тваринного походження", а також комплект науково-технічної документації з нормативно-правового та методичного забезпечення програми хіміко-токсикологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1 + П857 +
Шифр НБУВ: РА323296

Рубрики:

      
8.

Заїка П.О. 
Токсико-гігієнічна оцінка синтетичних піретроїдів ІІ типу лямбда-цигалотрину та циперметрину у курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / П.О. Заїка ; УААН, Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення lambda-цигалотрину та циперметрину в органах і тканинах курей, у зелених рослинах та прикореневому грунті, що є важливим кроком до об'єктивної токсико-гігієнічної оцінки піретроїдів та якості отриманої продукції. Встановлено, що одноразове введення lambda-цигалотрину та циперметрину в дозах 12 та 30 мг/кг не призводить до значного порушення життєдіяльності організму курей. Препарати у вказаних дозах повністю виводяться через 14 діб після введення. Виявлено зміни у гематологічних, біохімічних, патоморфологічних показниках, що свідчить про потенційну небезпеку препаратів, їх переважно гепатоксичну дію. Тривале надходження в організм курей (60 діб) у дозі 2, 4 та 6 мг/кг призвело до нагромадження препаратів, насамперед, у жировій тканині та органах шлунково-кишкового тракту. Зміни біохімічних, гематологічних, патоморфологічних показників були тимчасовими, що свідчить про порушення енергетичного обміну та функціонального стану печінки. У процесі обробки рослин (картоплі та кукурудзи) в дозі 0,2 л/га залишки препаратів зникають через 28 діб після застосування. Рекомендований максимально допустимий рівень (МДР) lambda-цигалотрину та циперметрину у кормах для тварин складає: 0,02 мг/кг та 0,01 мг/кг (для птиці на відгодівлі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6,022
Шифр НБУВ: РА311299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пащук Ю.Г. 
Токсикологічна та санітарно-гігієнічна характеристика фурадану: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Г. Пащук ; УААН. ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено та валідовано методику визначення карбофурану (фурадану) у кормах та продукції тваринного походження за способом тонкошарової хроматографії з межею визначення 0,02 мг/кг. Установлено, що карбофуран швидко всмоктується, біотрансформується до метаболітів і розподіляється в органах і тканинах тварин. За цих умов у організмі курей виявлено гіпопротеїнемію, гіпоальбумінемію, гіпербілірубінемію, збільшення протромбінового часу, підвищення активності індикаторних ферментів АсАТ і АлАТ, а також лактатдегідрогенази (ЛДГ) і ЛФ і пригнічення активності ХЕ у сироватці крові. У тканині печінки було встановлено пригнічення активності АсАТ, АлАТ, ЛДГ та ХЕ і підвищення активності ЛФ. Після обробки насіння соняшнику, кормового та цукрового буряків протруйниками з діючою речовиною "Карбофуран" у процесі їх вегетації виявлено залишкові кількості пестициду та його метаболітів за всіх строків проведення експерименту, в усіх об'єктах, що досліджували, зокрема, у грунті з-під посівів, навіть після збирання врожаю. Залишкові кількості карбофурану виявлені також у продуктах переробки досліджуваних рослин: у макусі, жомі та патоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6 + П415.269 фурадан +
Шифр НБУВ: РА345823

Рубрики:

      
10.

Ярошенко М.О. 
Токсикологічна характеристика дельтаметрину у формі децис форте: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / М.О. Ярошенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Наведено результати вдосконалення та валідації методики визначення дельтаметрину у молоці за способом тонкошарової хроматографії. Методика є специфічною (селективною), лінійною, межа детекції становить 3 мкг, межа визначення - 0,1 мг/л. Визначено параметри гострої токсичності децис форте (12,5 % к.е.) для білих щурів за перорального введення. Вивчено цитотоксичні та мутагенні властивості дельтаметрину у формі децис форте на перещеплювальній культурі клітин нирки великої рогатої худоби MDBK. На підставі результатів проведених дослідів на птиці вивчено питання токсикокінетики та токсикодинаміки зазначеного піретроїду. Установлено, що децис форте всмоктується через травний канал, розподіляється у тканинах і органах, достатньо швидко виводиться з організму. За результатами гістоморфологічних досліджень установлено зміни структури тканин і органів тільки від дії децис фоте за більших доз. Вивчено вплив децис форте на організм курей за одноразового введення токсичних доз і тривалого надходження з кормом. Установлено клінічні симптоми нейротоксичного ефекту та гепатотоксичні властивості інсектициду - зниження показників системи крові, обміну вуглеводів і рівня активності неспецифічних печінкових ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6 +
Шифр НБУВ: РА351122

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського