Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П491.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Конуп Л.О. 
Бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду на півдні України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.О. Конуп ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено бактеріальний некроз і почорніння деревини винограду, виділено та ідентифіковано збудники даних хвороб, методи діагностики. Проведено фітосанітарне обстеження промислових виноградників різних областей півдня України на ураженість бактеріальним некрозом винограду за період з 1995 по 2005 рр., а також почорнінням деревини. Встановлено, що на території Одещини знайдено рослини, уражені бактеріальним некрозом і почорнінням деревини. Виявлено та ідентифіковано збудник бактеріального некрозу. Доведено, що найбільш ураженим збудником даного некрозу є сорти винограду "Ранній Магарача", "Сухолиманський білий", "Мускат таїровський" і "Молдова". Досліджено стійкий сорт до збудника бактеріального некрозу - підщепний сорт "Ріпаріа х Рупестріс" 101-14. Отримано високоспецифічну антисироватку до збудника бактеріального некрозу винограду з титром 1:4096, за допомогою якої можна проводити масове тестування винограду на відсутність збудника бактеріального некрозу. Виявлено та ідентифіковано за допомогою полімеразної ланцюгової реакції аналізу та електронної мікроскопії фітоплазма, збудник почорніння деревини. Відзначено, що переносником даної хвороби є цикада Hyalesthes obsoletus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА350763

Рубрики:

      
2.

Ліманська Н.В. 
Бактеріальний рак винограду (діагностика та поширення на півдні України): Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Н.В. Ліманська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання поширення збудника бактеріального раку (БР) на виноградниках Півдня України, оптимізації методики діагностики захворювання. Уперше в країні запропоновано метод полімеразної ланцюгової реакції для діагностики збудника БР, виявлено зараженість пухлинотвірними штамами (ПШ) Agrobacterium садивного матеріалу, імпортованого з країн ЄЕС, і виробничих засаджень деяких сортів винограду, що широко культувуються на півдні української держави. Встановлено зараженість агробактеріями грунту виноградників деяких регіонів країни. Показано, що в південних чорноземних грунтах збудник БР може зберігатися протягом двох років, вже не виявлятися через 6 місяців після викорчовування уражених кущів. Доведено, що в одних й тих самих місцях відбору проб грунту дослідної ділянки ПШ Agrobacterium можуть бути присутні і не виявлятися в різні сезони відбору проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА343015

Рубрики:

      
3.

Мізяк А. О. 
Вплив листової форми філоксери на продуктивність виноградної рослини: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / А. О. Мізяк ; НААН України ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2011. — 19 с. — укp.

Проведено оцінку поширення листової форми філоксери на європейських і гібридних сортах винограду в прищепній культурі в різних виноградарських зонах півдня України, а також диференціацію сортів винограду за ступенем пошкодження. Вивчено біоекологічні особливості розвитку шкідника, встановлено залежність між інтенсивністю розвитку листової та кореневої форм філоксери. Розкрито залежність показників плодоношення, продуктивності, урожаю і його якості, вмісту пігментів в листках виноградної рослини в прищепній культурі Причорноморської низовини Південного Степу України від ступеня розвитку й інтенсивності галоутворення листової форми філоксери. Встановлено технічну ефективність інсектицидів з різних хімічних груп, а також науково обгрунтовано, що оптимальними термінами проведеная захисних заходів від листової форми філоксери на прищепних виноградниках є періоди "розпускання бруньок" і "поява 9 - 12 листків". На підставі вивчення біоекологічних особливостей розвитку шкідника встановлено можливість використання системи захисних заходів від листової форми філоксери з урахуванням розвитку гронової листовійки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6
Шифр НБУВ: РА379087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лєбєдєв С.М. 
Гронова листовійка (Lobesia botrana Den. et Schiff) і чинники, що обмежують їх чисельність у виноградних насадженнях передгірного Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / С.М. Лєбєдєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше за умов Криму вивчено біологічні особливості гронової листовійки (плодючість, співвідношення статей тощо), закономірності динаміки чисельності листовійки у виноградних насадженнях різноманітного типу. Оцінено чинники, що регулюють чисельність шкідника до господарсько невідчутного рівня. Вперше запропоновано безпестицидний захист виноградних насаджень від гронової листовійки, а також рекомендовано захист виноградників з застосуванням гормональних препаратів. Встановлено, що в розвитку листовійки та винограду спостерігається певна синхронність. Співвідношення статей у листовійки в усіх поколіннях 1:1,1 - 1,25 (превалюють самки). З'ясовано, що її середня плодючість складає 80 яєць. Зазначено, що визначення термінів появи гронової листовійки доцільно здійснювати за допомогою феромонних пасток. Досить низька чисельність листовійки спостерігається на високоштамбових виноградниках. Мінімальну чисельність шкідника відзначено на сортах Молдова й Ркацителі, максимальна - на сортах Аліготе й Агадаї. Визначено, що гронова листовійка - слабко регульований ентомофагами вид. Відмічено, що у боротьбі з нею необхідні феромони, застосовані методом елімінації самців, а за їх відсутністю доцільно застосовувати гормональні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6(4УКР-4КРИ)
Шифр НБУВ: РА317462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Логойда 
Гронова листокрутка Lobesia botrana Den et Schiff. (Lepidoptera, Torticidae) на виноградниках в умовах Закарпаття України та контроль її чисельності: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Степан Іванович Логойда ; Інститут захисту рослин УААН. — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.67(4УКР) + П491.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА352077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сілаков В.В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.В. Сілаков ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічним прийомам закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналізи енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6
Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шадура Н.І. 
Мілдью винограду й удосконалення захисних заходів в умовах Південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / Н.І. Шадура ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

За умов Причорноморської низовини Південного Степу України визначено екологічні особливості розвитку патогену у зоні проведення досліджень у 2000 - 2008 рр. Встановлено інтенсивність поширення та рівень шкідливості мілдью на різних сортах винограду. Обгрунтовано раціональну систему захисту винограду проти мілдью для різних за польовою стійкістю сортів. За даними багаторічного моніторингу розроблено моделі коротко- та довгострокового прогнозування поширення та розвитку мілдью для промислових виноградних насаджень Причорноморської низовини Південного Степу України. Доведено, що зниження інтенсивності розвитку захворювання у 17 разів на листках і в 23 рази на гронах дозволяють скоротити прямі втрати врожаю більш як на 37 %. Встановлено, що загибель вічок зменшується на 84 %, кількість розвинених пагонів збільшується на 18 %, плодоносних - на 14 %, кількість грон, що сформувалися - на 27 %. Виявлено, що вміст цукрів у соку ягід зростає більше ніж на 20 %. Уперше проведено диференціацію районованих сортів винограду за ступенем польової стійкості до мілдью та вивчено залежність між польовою стійкістю до мілдью та біохімічним складом лози, листків та ягід. Наведено рекомендації щодо використання даних про біохімічний склад органів виноградної рослини у різні фази їх розвитку в експрес-діагностиці для визначення стійкості сорту до мілдью у конкретних зонах його інтродукції. Науково обгрунтовано й експериментально доведено, що у разі скорочення кількості спеціальних обробок проти мілдью на сортах з різною стійкістю з 6-ти до 2 - 4-х ефективність захисних заходів залишається високою та становить від 79 до 99 %. Для проведення обробок у захисті проти мілдью вперше рекомендовано використовувати фунгіцид піларстін, 50 % к.с. (ефективність 94,4 - 95,7 %), а також препарати колліс, 30 % к.с. та електис, 75 % в.г. Проведено економічне оцінювання удосконаленої системи захисту винограду проти мілдью.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Plasmopara + П491.6
Шифр НБУВ: РА371758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цибульняк Ю.О. 
Обгрунтування заходів захисту винограду від чорної плямистості (Phomopsis viticola Sacc.): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Ю.О. Цибульняк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Встановлено, що розвиток чорної плямистості у виноградних господарствах Миколаївщини залежно від метеорологічних умов може бути слабким, середнім і сильним. Виявлено, що істотним чинником, що обмежує розвиток чорної плямистості, є незначна кількість опадів у травні - липні та низька температура повітря в цей період. Вперше рекомендовано високоефективні фунгіциди системної дії Шавіт Ф, с.п., Фольпан 80, с.п., Стробі, в.г., Ацидан, с.п., у нормах застосування згідно з "Списком пестицидів і агрохімікатів, дозволених для застосування в Україні". З метою впровадження у виноградарських господарствах України. Зазначено, що вдосконалення системи захисту від чорної плямистості сприяє подовженню терміну експлуатації насаджень та збереженню урожаю винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Phomopsis + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА363732

Рубрики:

      
9.

Странішевська О.П. 
Обгрунтування системи захисту виноградників півдня України від бур'янів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.13 / О.П. Странішевська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 44 с. — укp.

У трьох виноградних зонах Криму (південнобережній, західній передгірно-приморській та степовій) і різних агрокліматичних зонах південної степової підзони Причорноморської низовини (Бузько-Дніпровській, Дністровсько-Бузькій, Дніпровсько-Молочанській та Дунайсько-Дніпровській) у 1996 - 2006 рр. вивчено забур'яненість виноградних насаджень, видову структуру та чутливість домінуючих бр'янів і гербіцидів, які використовуються у виноградарстві. Визначено ступінь впливу гербіцидів на ріст, розвиток і продуктивність рослин, урожай і його якість. Досліджено вплив забур'яненості виноградників на поширення та шкідливість грибних хвороб (оїліум, мілдью, сіра гниль) і шкідників (гронова листокрутка). Розроблено регресійні моделі для прогнозування впливу ступеня забур'яненості на елементи продуктивності виноградної рослини, втрати урожаю та зниження його якості. Запропоновано систему захисту промислових виноградних насаджень від бур'янів, яку впроваджено в Криму, на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині. Зроблено економічний та енергетичний аналіз ефективності запропонованої системи захисту виноградних насаджень від бур'янів за різних екологічних умов вирощування культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467.5 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА357024

Рубрики:

      
10.

Галкіна Є.С. 
Обгрунтування хімічної імунізації винограду як прийому захисту від сірої гнилі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.00.11 / Є.С. Галкіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено можливості застосування індукторів стійкості для захисту внограду від сірої гнилі, а також вплив індукторів на метаболізм виноградних рослин у зв'язку з індукцією імунітету. За результатами дослідження встановлено, що для захисту винограду від сірої гнилі можливе застосування фунгіцидів мікат (0,3 кг/га), алфіт ЄФ (0,5 кг/га), регулятора росту полістимуліну А-6 (0,1 кг/га), комплексоната міді (0,1 - 0,3 кг/га). Розроблена технологія застосування індукторів дозволяє одержувати біологічну ефективність 90 % та вище. Індуктори, що вивчалися, позитивно впливають на вегетативний розвиток виноградних рослин, збульшують деякі його показники. Доведено, що застосування таких індукторів, як мікал, полістимулін А-6 сприяє підвищенню синтезу білків у листках винограду. Комплексонат міді та мікал також викликають збільшення концентрації фенолів в листках винограду. Показано господарську та економічну ефективність розробленого способу захисту. Наведено рекомендації щодо застосуванння індукторів стійкості для захисту винограду від сірої гнилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6 +
Шифр НБУВ: РА322805

Рубрики:

      
11.

Алейнікова Н. В. 
Основні хвороби винограду в умовах Криму, прогноз їх розвитку та система захисту: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.11 / Н. В. Алейнікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Вперше запропоновано й експериментально обгрунтовано класифікацію характеру розвитку оїдіуму та мілдью винограду. Для першого типу пізньої епіфітотії є характерним слабкий розвиток даних хвороб, для другого типу - класичного плину епіфітотії - характерний ранній, сильний розвиток. Вперше в Україні розроблено прогностичну модель розвитку мілдью й оїдіуму, і на їх основі розраховано короткострокові прогнози розвитку даних захворювань і довгостроковий прогноз розвитку мілдью, що дає можливість перейти від системи профілактичного захисту проти захворювань до системи захисту за прогнозами. Вивчено ефективність застосування сучасних фунгіцидів і біофунгіциду Мікосан В. Розроблено технології високоефективного застосування Мікосану В на винограді. Вдосконалено систему захисту винограду від оїдіуму та мілдью на підставі застосування прогнозу розвитку даних захворювань та нових високоефективних фунгіцидів. Показано, що екотоксикологічний ризик застосування засобів захисту в цьому випадку знижується до малонебезпечного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6(4УКР-6КРИ) + П478.1(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА370825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
12.

Мулюкіна Н.А. 
Система санітарного контролю у виноградних розсадниках України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мулюкіна ; Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова" УААН. — О., 2008. — 42 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-методичні основи системи санітарного контролю у виробництві сертифікованого садивного матеріалу винограду. На виробничих виноградниках і маточних насадженнях виноградних розсадників України досліджено розповсюдження найбільш шкідливих вірусних і фітоплазмових хвороб, бактеріального раку винограду та грибних хвороб багаторічної деревини винограду. Розроблено, оптимізовано та впроваджено в практику санітарного контролю молекулярно-біологічні методи діагностування латентного ураження збудниками вірусних хвороб і бактеріального раку. Візуально та з використанням лабораторних методів оцінено санітарний стан понад 50-ти перспективних клонів вітчизняної селекції 37-ми прищепних і підщепних сортів на етапах випробування, а також кущів базових і сертифікованих маточників, закладених цими клонами на площі понад 150 га. Економічна ефективність на 2 грн. капітальних вкладень на вирощування садивного матеріалу категорії "сертифікований" становить 135 грн. у порівнянні з 53 грн. для виробництва саджанців категорії "стандартні". Розроблено ДСТУ 4390:2005, який регламентує для виробництва садивного матеріалу категорії "вихідний клоновий", "базовий", "сертифікований".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14(4УКР) + П478.2(4УКР) + П491.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361117

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського