Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (103)
Пошуковий запит: (<.>U=П26-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Григоришен А.І. 
Агробіологічна оцінка технічних гібридних форм винограду в умовах півдня України: Автореф. дис.. канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.І. Григоришен ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено агробіологічні та технологічні властивості нових гібридних технічних форм винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. За результатами фенологічних спостережень встановлено, що досліджені форми за показником тривалості продукційного періоду є пізніми та дуже пізніми, відзначено їх високу плодоносність та середньорослість. Для більшості гібридів характерним є добре або посереднє визрівання однорічних пагонів, а також висока зимо- та морозостійкість. Досліджено стійкість зразків до грибних хвороб (мілді, оїдіуму), а також до гнилі ягід і чорної плямистості на жорсткому інфекційному фоні, виявлено шість форм, стійких до трьох і одну (34 - 4 - 49) - до чотирьох хвороб винограду. Значна продуктивність і адаптивність більшості гібридних форм поряд з високою якістю виноматеріалів дозволяє зробити висновок щодо доцільності вирощування кращих з них за промислових умов, зокрема, чорноягідної Хаджибей (31 - 53 - 37) і білоягідної Загрей (34 - 4 - 49), білоягідну форму 39 - 35 - 88 рекомендовано використати для подальшої селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лиховськой В. В. 
Агробіологія нових столових сортів винограду та їх гібридів в умовах Приазовсько-степової виноградарської зони: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / В. В. Лиховськой ; НААН України, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено біологічні та господарські особливості нових сортів і виділених до еліти селекційних форм винограду. Аналіз одержаних даних дозволяє рекомендувати розширити сортимент столового винограду в Приазовсько-степовій виноградарській зоні за рахунок інтродукції виділених у результаті вивчення перспективних сортів Аркадія та Кодрянка з урожайністю 24,3 та 34,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4
Шифр НБУВ: РА380483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мельник Е. Б. 
Агрокліматична оцінка формування продуктивності винограду: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Е. Б. Мельник ; Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання теплових ресурсів території за загальноприйнятими сумами середньодобових температур та з показниками, які враховують добову ритміку температур - сума денних і нічних температур, їх різниця. Досліджено діапазон мезо- та мікрокліматичної мінливості теплових ресурсів для різних типів підстильної поверхні. Визначено параметри мінливості теплових ресурсів під впливом Чорного й Азовського морів і лиманів. Проведено оцінювання впливу теплових ресурсів території на умови розвитку різних сортів винограду та формування його продуктивності. Одержано кількісні характеристики впливу показників термічного режиму на строки фаз розвитку столових і технічних сортів винограду та регресійні рівняння зв'язку вмісту цукру з агрокліматичними умовами. Визначено діапазон мінливості виробничих рівнів урожаю та рівнів урожаю, які забезпечені агрокліматичними ресурсами. Оцінено тенденцію зміни теплових ресурсів території Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-47 + П26-280.2
Шифр НБУВ: РА376955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Баранець Л.О. 
Вплив рівня забур'яненості на розвиток оїдіума і продуктивність виноградної рослини в умовах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Л.О. Баранець ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему захисту рослин від бур'янів за допомогою хімічних засобів боротьби в поєднанні з механічними операціями на виноградниках. Встановлено вплив гербіцидів на видовий склад бур'янів, поширення та шкідливість оїдіума за умов Південного берега Криму. Доведено, що для ефективного захисту винограду від бур'янів доцільно застосовувати наступні препарати: глифосат, 48 % в.р., поаст плюс, 20 % к.е., базагран-М, 37,5 % в.р. За новою технологією захисту винограду від бур'янів передбачено одну обробку гербіцидом у ряду і дві культивації міжрядь. Виявлено, що запропонована технологія дозволяє знизити забур'яненість ділянок на 78 - 98 %, у даному разі є можливість одержувати урожай високої якості. Зазначено, що застосування хімічної прополки сприяє збільшенню продуктивності роботи листового апарату приблизно удвічі. Встановлено позитивний вплив хімічної прополки на ступінь визрівання лози та фотосинтетичну продуктивність виноградної рослини. Надано економічну оцінку застосування гербіцидів для захисту винограду від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сілаков В.В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.В. Сілаков ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічним прийомам закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналізи енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6
Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Братінов І.В. 
Комплекс агроприйомів для підвищення продуктивності та якості технічних сортів винограду в умовах Півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / І.В. Братінов ; УААН, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2009. — 23 с. — укp.

Вперше експериментально досліджено ефективність комплексного застосування нітроамофоски, зрошування з використанням різних пристосувань для оновлення плантажу та площ живлення на ріст і продуктивність технічних сортів винограду. Вперше визначено агрозаходи, від яких залежить якість виноматеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Странішевська О.П. 
Обгрунтування системи захисту виноградників півдня України від бур'янів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.13 / О.П. Странішевська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 44 с. — укp.

У трьох виноградних зонах Криму (південнобережній, західній передгірно-приморській та степовій) і різних агрокліматичних зонах південної степової підзони Причорноморської низовини (Бузько-Дніпровській, Дністровсько-Бузькій, Дніпровсько-Молочанській та Дунайсько-Дніпровській) у 1996 - 2006 рр. вивчено забур'яненість виноградних насаджень, видову структуру та чутливість домінуючих бр'янів і гербіцидів, які використовуються у виноградарстві. Визначено ступінь впливу гербіцидів на ріст, розвиток і продуктивність рослин, урожай і його якість. Досліджено вплив забур'яненості виноградників на поширення та шкідливість грибних хвороб (оїліум, мілдью, сіра гниль) і шкідників (гронова листокрутка). Розроблено регресійні моделі для прогнозування впливу ступеня забур'яненості на елементи продуктивності виноградної рослини, втрати урожаю та зниження його якості. Запропоновано систему захисту промислових виноградних насаджень від бур'янів, яку впроваджено в Криму, на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині. Зроблено економічний та енергетичний аналіз ефективності запропонованої системи захисту виноградних насаджень від бур'янів за різних екологічних умов вирощування культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467.5 + П491.6 +
Шифр НБУВ: РА357024

Рубрики:

      
9.

Джемакулов 
Особливості агротехніки винограду в передгірській зоні Криму в умовах кризи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Валерій Бубакірович Джемакулов ; УААН, Інститут винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА309978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Могилюк 
Особливості забур'янення та удосконалення системи захисту промислових виноградників у південно-західному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.01.13. / Наталія Тимофіївна Могилюк ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР)
Шифр НБУВ: РА364500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мазуренко Н.А. 
Підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий шляхом короткочасного впливу водним стресом в умовах Південного берегу Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мазуренко ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено можливість підвищення кількості та якості урожаю під час зрошення винограду сорту Мускат білий шляхом впливу короткочасним водним стресом різної глибини в різні фази вегетації. Виявлено, що в результаті короткочасного стресового впливу (I період фази росту, зразу після зав'язування усіх ягід можливе підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий. Визначено кількісну міру необхідного стресового впливу в термінах передранкових значень водних потенціалів листя (-0,5 - 0,6 Мпа). Встановлено, що реалізація стратегії зрошення короткочасним водним стресом даної глибини приводить до інтенсивного цукронакопичення у ягодах сорту Мускат білий, зміни у структурі грона та зниження ушкодженості грибковими захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР) + П26-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Семенюк В.О. 
Потенційна плодоносність і її ефективне використання для прогнозування і вирощування високого урожаю сортів винограду з груповою стійкістю в передгір'ї Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.О. Семенюк ; УААН. Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено динаміку формування потенційної плодоносності центральних бруньок винограду протягом вегетаційного періоду. Проаналізовано питання реалізації створеного потенціалу, що залежить від довжини обрізки винограду сортів "Сурученський білий", "Молдова" й "Оницканський білий" у передгірній зоні Криму. Надано агробіологічну характеристику дослідженим сортам винограду, що вирощується у зазначеному районі, визначено коефіцієнти їх адаптації. Установлено динаміку розподілу фактичного врожаю за віссю торішніх пагонів у сорту "Струченський білий". Показано продуктивність сорту "Оницканський білий" внаслідок пошкодження зелених пагонів пізньо-весняними заморозками. Одержано рівняння регресії для прогнозування врожаю досліджених сортів на плодоності центральних бруньок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-47(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА341982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кривошей І.О. 
Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму: Автореф. дис. канд. с.-х. наук: 06.01.08 / І.О. Кривошей ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено основні закономірності формування та реалізації потенційної плодоносності центральних бруньок у сорту винограду Кокур білий у гірсько-долинному приморському районі Криму. Визначено, що серед аборигенних сортів винограду Криму є сорти з дуже низькою, середньою і дуже високою потенційною плодоносністю центральних бруньок. Виявлено, що потенційна плодоносність змінюється в тих самих сортів залежно від району та умов рельєфу. На основі методу оцінки адаптаційної здатності, визначено потенційні можливості генотипу сорту Кокур білий. Досліджено вплив довжини обрізки плодових лоз на масу однорічного приросту у сорту Кокур білий. Встановлено, що найбільш висока урожайність відзначається у досліджуваного сорту за довжини обрізки на 12 вічок. Отримано рівняння регресії для прогнозування урожаю сорту Кокур білий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4 +
Шифр НБУВ: РА328361

Рубрики:

      
14.

Тараненко О.Г. 
Продуктивність кущів винограду під впливом підживлення комплексом мікроелементів (Ni, Cr, Mn, Ti) на півдні України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.Г. Тараненко ; УААН, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — О., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше експериментально доведено позитивну дію та післядію комплексу мікроелементів у складі солей Ni, Cr, Mn, Ti у концентрації 0,03 %, який використовується для позакореневого та кореневого підживлення молодих і плодоносних кущів. Виявлено посилення сили росту кущів, розвиток значної листової поверхні, підвищення потенційної плодоносності, урожайності та якості ягід. Обгрунтовано доцільність проведення позакореневого підживлення комплексом мікроелементів методом обприскування у період вегетації тричі: за 1 - 2 дні до цвітіння, у період досягнення ягодою розміру горошини, на початковій стадії достигання ягодами технічної зрілості. Кореневе підживлення за допомогою гідробура рекомендовано проводити на початку сокоруху, цвітіння та на стадії досягнення ягодою розміру горошини. Доведено, що запропонований спосіб комплексного використання мікроелементів для позакореневого та кореневого підживлення дозволяє одночасно впливати на листовий апарат і кореневу систему виноградної рослини, що виявляється у збільшенні площі листової поверхні та кількості коренів, особливо через рік післядії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Борисенко М.М. 
Ресурсозберігаючі елементи технологій розміщення, закладення і ведення виноградарства Автономної Республіки Крим: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / М.М. Борисенко ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач" УААН. — Ялта, 2009. — 43 с. — укp.

Розроблено й апробовано у виробничих умовах нові системи ведення куща за умов відсутності або обмеженого використання шпалери. Експериментально доведено, що значне зниження витрат на закладку виноградників можливо за рахунок застосування нетрадиційних для Криму видів садивного матеріалу, а саме: вегетуючих саджанців і нестратифікованих щеплень у поліетиленовому бандажі. Розроблено основні параметри ресурсозберігаючої технології відновлення старих виноградників. Доведено, що запропоноване 4-5-кратне малооб'ємне обприскування (із витратою препарату до 8 кг/га та робочої рідини - до 250 л/га) дозволяє заощаджувати витрату препаратів в два рази, робочої рідини - в 3 - 5 разів. Проаналізовано, що загальна економія засобів складе 608 грн/га. Розроблено формулу для розрахунку витрат робочої рідини з площі листової поверхні, що розвилася на гектарі. Експериментально доведено гарний ступінь покриття листів винограду робочим розчином пестицидів за роботи аерозольного генератора ГАРД-1, встановлено оптимальну ширину захвату ГАРД-1 за роботи на виноградниках - 400 - 500 м. Зазначено, що економія пестицидів становить 50 % без зниження ефективності захисних заходів. Доведено, що вітчизняний регулятор росту рослин емістим С у концентрації 50 мг/л є високоефективним і забезпечує не тільки суттєве збільшення урожайності винограду, але і підвищує цукристість ягід. Для посилення росту пагонів і збільшення маси грона для безнасінних сортів рекомендовано застосування гибберелліну в концентрації 40, 50, 75 і 100 мг/л залежно від сорту, для насінних сортів і сортів з функціональним жіночим типом квітки оптимальна концентрація 40 - 50 мг/л, а строк обробки - через 10 днів після масового цвітіння. Встановлено агрономічно значимі грунтові показники, що визначають придатність чорноземів звичайних передгірних і коричневих грунтів Південного берегу Криму під виноградники. Розроблено нову технологію вирощування винограду, енергоємність якої на 20 - 25 % менше типової технолгії, а також нові технологічні норми раціональної витрати ресурсів для господарств степового та передгірного Криму, розміщених у різних по стану рельєфу районах, зокрема, розсічений, слаборозсічений, рівнинний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА367928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дрягін В.Б. 
Рівень нагрузки винограду сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий в умовах нижньої передгірської зони Криму при використанні врожаю для приготування виноградного сиропу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.Б. Дрягін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості росту кущів сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий, наведено оцінку величини та якості врожаю для приготування виноградного сиропу. Встановлено зв'язки та розраховано рівняння залежності сили росту кущів, показників продуктивності та якості винограду від величини навантаження. Визначено економічну ефективність вирощування винограду для приготування сиропів за різними рівнями навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.1(4УКР-4КРИ) + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Лисиця 
Розробка енергоощадних прийомів оптимізації стану ампелофітоценозу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Олексій Олександрович Лисиця ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2008. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36 + П26-467
Шифр НБУВ: РА359834

Рубрики:

      
18.

Петренко С.О. 
Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / С.О. Петренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив складових субстартів, сортів підщеп та умов стратифікації на агробіологічні показники розвитку щеплених виноградних саджанців з закритою кореневою системою сорту Каберне Совіньйон та вихід і якість саджанців. Встановлено, що найбільш ефективними є субстрати, які складаються з торфу низинного та цеоліту (3:1), торфу низинного, торфу верхового та цеоліту (3:1), які сприяють підвищенню ступеня прояву ризо- та калюсоутвірної здатності щеп, їх кращій приживлюваності у шкілці й активізації розвитку саджанців. Виявлено, що використання для ізоляції місця щеплення пластифікаторів, сплаву ВС-70 та парафінування покращує регенераційну здатність щеп, збільшує вихід стандартних саджанців з кращими якісними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352718

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мигуш І.О. 
Розробка комплексу прийомів підвищення продуктивності плодоносних виноградних насаджень на основі оновлення плантажу в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / І.О. Мигуш ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено корелятивний взаємозв'язок розвитку кореневої системи та площі листкової поверхні. Розраховано рівняння лінійної регресії. Виконано енергоекономічну оцінку досліджених агроприйомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Волканов М.Д. 
Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду за допомогою гідробуру: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / М.Д. Волканов ; УААН. Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено мінливості локального внесення під гідробур на плодоносячих виноградниках сортів "Сухомлинський білий" і "Каберне Совіньон" фенілаланіну, NPK, супергумісолу за умов різних обробок грунту. За впливу кореневого підживлення під гідробур речовинами, що вивчалися, значною мірою збільшується площа листової поверхні, об'єм однорічного приросту куща винограду в рік їх застосування й особливо наступного року в обох сортів винограду, збільшується кількість коренів у шарі грунту від 40 до 60 см. У разі впливу фенілаланіну на фоні оновлення плантажу на 16,1 %. Приблизно така ж залежність і у сорту "Сухомлинський білий". Проведено досліди з застосуванням мінеральних добрив у складі NPK, супергумісолу окремо та разом, виявлено збільшення площі листової поверхні, об'єму однорічного приросту в обох сортів у рік застосування, особливо на другий рік та незначною мірою - на третій рік після застосування у разі оновлення плантажу. У рік застосування вивчаємих речовин у вічках, особливо у центральних бруньках, відбувається більш глибока диференціація суцвіть за добре сформованим зачатком та сумою зачатків до восьмого вічка, що у подальшому проявляється у збільшенні кількості та маси грон, урожайності та цукристості ягід. За цього збільшується кількість коренів у шарі грунту від 20 до 60 см. Зауважено щодо тенденції поліпшення якості виноматеріалів сортів "Сухомлинський білий" і "Каберне Совіньон" за впливу фенілаланіну чи NPK разом з супергумісолом. Зазначено, що економічний ефект внаслідок виробничого впровадження фенілаланіну на площі 106 га становив 1 294,1 грн з 1 га, а завдяки застосуванню NPK по 160 г д.р. на 100 л воли разом з супергумісолом на площі 62,5 га - 1 521,4 грн. з 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434 +
Шифр НБУВ: РА341983

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського