Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (161)
Пошуковий запит: (<.>U=П216.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дідора В.Г. 
Агробіологічні основи вирощування льону-довгунцю в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Дідора ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Впроваджено способи основного та передпосівного обробітку грунту автоморфних і гідроморфних грунтів, систему внесення мінеральних добрив під час вирощування льону-довгунцю. Досліджено вплив довготривалого безполицевого основного та комбінованого передпосівного обробітку грунту, строків і доз внесення мінеральних добрив на водно-фізичні властивості грунту, родючість, забур'яненість посівів, добову періодичність росту, фотосинтетичний потенціал і вуглеводний обмін льону-довгунцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Деребон І.Ю. 
Агроекологічне обгрунтування виробництва льонопродукції в умовах радіоактивного забруднення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.Ю. Деребон ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено радіологічну оцінку дефляції грунтових відмін, за яких вирощується льон-довгунець у зоні радіоактивного забруднення. Розраховано річні втрати грунтів від вітрової ерозії цієї частини зони Полісся. Доведено, що вилежування льоносоломи на штучному покриві, створеному завдяки сумісному посіву льону-довгунця та трав родини Poaceae зменшує вміст радіоцезію у льонотресті на 28 - 50 %. Застосування розглянутих способів оптимізації росяного мочіння дозволяє зменшити масу грунтових домішок, що завозилися з льонотрестою на переробне підприємство. Це зумовило покращання санітарно-гігієнічних умов праці персоналу за конкретних виробничих умов Ємільчинського льонозаводу. Досліджено динаміку кількісного та якісного складу мікрофлори за різних рівнів радіологічного забруднення грунтів. Доведено, що сумісний посів льону-довгунця та злакових трав забезпечує прирости врожаю льоноволокна та покращує його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-280.3 +
Шифр НБУВ: РА352565

Рубрики:

      
3.

Дідора В.Г. 
Агроекологічне обгрунтування технології виробництва льону-довгунця в Поліссі України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Дідора ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано продукційний процес льону-довгунця. Вивчено, розроблено та впроваджено способи основного та передпосівного обробітку авто- і гідроморфних грунтів. Досліджено аспект використання мінеральних добрив. Вивчено вплив довготривалого безполицевого основного та комбінованого передпосівного обробітку грунту, строків і доз внесення мінеральних добрив на водно-фізичні властивості грунту, родючість, забур'яненість посівів, добову періодичність росту, фотосинтетичний потенціал і вуглеводний обмін льону-довгунця. Доведено, що вилежування трести на льонищі з підсіяних під льон злакових трав зменшує вміст радіоцезію в продукції на 28 - 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маційчук В. М. 
Вплив норм висіву та удобрення на продуктивність сортів льону-довгунцю в умовах правобережного Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. М. Маційчук ; Ін-т землеробства НААН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з вивчення особливостей формування продуктивності сортів льону-довгунцю залежно від норми висіву й удобрення. Визначено вплив досліджуваних факторів на формування фізико-механічних властивостей волокна, якість насіння, вміст у ньому олії та мікроелементів. Виявлено необхідність диференціації доз добрив і норм висіву насіння льону-довгунцю відповідно до сортових особливостей культури. Проведено економічний та енергетичний аналіз ефективності вирощування льону-довгунцю залежно від елементів технології. Виявлено, що ефективність норми висіву насіння значною мірою обумовлюється біологічними властивостями сортів і фонами добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4
Шифр НБУВ: РА380801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Козлик Т. І. 
Вплив способів обробітку та удобрення на агрофізичні властивості грунту, урожай і якість льону-довгунця в умовах Полісся: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Т. І. Козлик ; Ін-т земл-ва Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено можливість заміни напівпарової підготовки поля зяблевим обробітком або безполицевими знаряддями. Доведено, що внесення на дерново-підзолистому середньозабезпеченому поживними речовинами грунті оптимальної дози добрив сприяє кращому росту та розвитку рослин льону-довгунця, що дозволяє одержати високий вихід продукції кращої якості. Розглянуто плоскорізний зяблевий обробіток на даному фоні посилює ефективність внесених добрив. Виявлено вищу відносно оранки та дискування енергетичну ефективність зяблевого плоскорізного обробітку порівняно з оранкою та дискуванням. Визначено можливість використання для сівби льону-довгунця сівалок з сошниками дискового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4
Шифр НБУВ: РА369960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шувар А.М. 
Врожай і якість льоносировини залежно від роздільного та комплексного застосування біолого-хімічних засобів удобрення в західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.М. Шувар ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА310756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рудик Р.І. 
Врожай та якість продукції льону-довгунцю залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.І. Рудик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР1),022 + П216.1-468.5(4Укр1),022
Шифр НБУВ: РА311740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Прокопенко Е.В. 
Ефективність застосування добрив під льон олійний на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Е.В. Прокопенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434 +
Шифр НБУВ: РА365185

Рубрики:

      
9.

Кругла Н.А. 
Історія розвитку льонарства в Україні (друга половина ХІХ - ХХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.А. Кругла ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати історико-наукового аналізу процесу становлення та розвитку льонарства як напряму вітчизняної аграрної науки та галузі сільськогосподарського виробництва в світовому контексті. Розкрито значення льоновиробництва для економіки України на різних етапах історичного розвитку. Висвітлено процес формування мережі дослідних осередків у галузі вирощування та первинної переробки льону-довгунцю в Україні. Проаналізовано особистий внесок провідних вчених Л.П.Левченко, Т.С.Аніськової, В.М.Євмінова, В.П.Динника, В.Б.Ковальова, І.П.Карпця, М.І.Андрушківа у розвиток селекції, насінництва, удосконалення первинної переробки льоносировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР)г
Шифр НБУВ: РА318606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козуб Л.М. 
Мінливість ознак і методи оцінки якості волокна індивідуальних рослин льону-довгунця на перших етапах селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Козуб ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Всебічно вивчено якість волокна льону-довгунця з метою використання установлених закономірностей в селекції. На прикладі 10-ти сортів контрасних за якістю волокна показано характер мінливості та взаємозв'язку ознак якості волокна - гнучкості, міцності, тонкості - з морфологічними та господарсько цінними ознаками залежно від сорту, площі живлення рослин, умов року, анатомічної будови стебла. Проведено порівняльне вивчення різних методів оцінки якості волокна. Виявлено та рекомендовано окремі нові прийоми селекції льону-довгунця на підвищення продуктивності та якості волокна. Передано в держсортовипробування новий перспективний сорт "Глінум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА325099

Рубрики:

      
11.

Калініна О.Ю. 
Мінливість та успадкування ознак габітусу в льону олійного: автореф. дис.... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Ю. Калініна ; Селекційно-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мінливість і успадковування ознак карликовості, а також кількісні ознаки галуження стебла та висоти рослини льону олійного за різних умов вирощування. Виявлено, що успадковування ознак галуження та висоти рослини відповідає адитивно-домінантній моделі з домінуванням більшого прикореневого галуження стебла та меншого рівня ознак "висота рослини" та "кількість бічних пагонів" та переважанням у контролі кількісник ознак генів з домінантними ефектами. Встановлено рецесивний та моногенний характер успадковування ознаки карликовості в льону олійного. Визначено наявність позитивних кореляційних зв'язків між ознаками "кількість бічних стебел" і "кількість бічних пагонів" (r=0,49), "кількість бічних пагонів" і "висота рослини" (r=0,42) та слабкої негативної кореляції між висотою рослини та ступенем прикореневого галуження стебла (r=0,34). Зазначено, що в результаті індивідуальних доборів схрещування одержано 79 лінійних зразків льону з новими комплексами ознак, що становлять інтерес для селекції та генетичних досліджень льону олійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-31 +
Шифр НБУВ: РА366295

Рубрики:

      
12.

Кандиба Н.М. 
Мінливість та успадкування основних господарсько-цінних ознак у міжсортових гібридів льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.М. Кандиба ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності мінливості й успадкування кількісних ознак у сортів льону-довгунця та створених на їх основі гібридних комбінацій. Проведено випробування 18-ти сортів даної рослини різного еколого-географічного походження та 180-ти гібридних комбінацій. Визначено генотипові ефекти та норми реакції різних сортів льону-довгунця на погодні умови вирощування за основними господарсько-цінними ознаками. Виділено кращі генетичні джерела за морфологічними ознаками рослин, елементами структури урожаю та якості волокна. Ідентифіковано сорти, що стабільно відтворюють високі рівні господарсько-цінних ознак за контрастних погодних умов вирощування. Здійснено генетичний аналіз морфологічних ознак рослини, структури урожаю волокна та його якості у системі діалельних схрещувань. Установлено ефекти комбінаційної здатності сортів льону-довгунця за основними господарсько-цінними ознаками, характер успадкування цих ознак, реципрокні ефекти та генетичні компоненти дисперсії за ними. Визначено типи генетичної регуляції господарсько-цінних ознак. Установлено можливість використання льону-довгунця як джерела високоякісного волокна та олійної сировини. Виділено кращі міжсортові гібриди для проведення індивідуальних доборів за комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-31 +
Шифр НБУВ: РА341881

Рубрики:

      
13.

Залужний В.І. 
Обгрунтування технологічної схеми та параметрів комбінованої машини для передпосівного обробітку грунту під льон: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.І. Залужний ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу передпосівного обробітку грунту, впливу на грунт робочих органів різнорідної деформаційної дії, принципи та схеми формування комбінованих грутнообробних машин. Базуючись на розглянутій теорії компонування даних машин, розроблено науково-методичні засади їх синтезу. Досліджено компонувальні схеми та робочі органи, а також обгрунтовано функціональну схему комбінованої грунтообробної машини під льон, проведено експериментальні дослідження й аналіз виконання нею робочого процесу. Удосконалено методику випробувань даних машин, проведено економічний аналіз їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-43 +
Шифр НБУВ: РА345477

Рубрики:

      
14.

Ганганов В.М. 
Особливості успадкування кількісних ознак льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Ганганов ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі викладено результати досліджень з питань успадкування основних господарсько-цінних ознак сортів льону-довгунця, отримана інформація про їх генетичні властивості та перспективність використання в практичній селекційній роботі. Встановлено, що кількісні ознаки сортів льону-довгунця контролюються адитивно-домінантною генетичною системою. Виявлено, що за збільшення показників ознак "загальна висота рослин", "технічна висота стебла" та "вміст волокна в стеблах" відповідають рецесивні гени, а ознак "коробочок на рослині" та "кількість насінин на рослині"- домінантні. Намічені та обгрунтовані шляхи селекційного покращення ознак у сортів льону-довгунця. Створено перспективний вихідний матеріал, який знайшов застосування в практичній селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-3,022

Рубрики:

      
15.

Динник О.В. 
Поліморфізм вихідного матеріалу льону-довгунця за господарсько-корисними ознаками та перспективи його використання в селекції: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.05 / О.В. Динник ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено селекційну цінність нового генетичного матеріалу, запропоновано методи його використання у селекційному процесі. Виділено генетичні джерела основних господарсько-корисних ознак. Вивчено розвиток кореневої системи льону-довгунця за різних способів сівби, визначено їх вплив на вміст волокна у стеблах на початкових етапах селекції та у процесі генетичних досліджень. Сворено новий пристрій для визначення якості волокна. Запропоновано методику оцінки селекційних зразків за ознакою "стійкість до вилягання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА331231

Рубрики:

      
16.

Шваб С.Б. 
Продуктивність льону олійного залежно від норм висіву та мінеральних добрив в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.Б. Шваб ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2006. — 21 с. — укp.

Вперше визначено особливості формування врожайності та якості продукції нових сортів льону олійного залежно від погодних факторів, норм висіву та внесення мінеральних добрив за умов Полісся України (Житомирщини). Для нових сортів льону олійного Айсберг, Дебют, Орфей та Південна ніч встановлено оптимальні норми висіву та внесення мінеральних добрив, що забезпечують формування високого урожаю насіння та волокна за їх високої якості. За результатами дослідження розроблено та рекомендовано до виробництва нову технологію вирощування льону олійного, що забезпечить формування максимального рівня високоякісної насіннєвої та волокнистої продукції за умов Полісся України (Житомирщини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

В'юнцов С. М. 
Продуктивність льону-довгунця залежно від застосування комплексного добрива та регулятора росту в умовах Полісся: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. В'юнцов ; Ін-т земл-ва НААН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень закономірностей формування продуктивності й якості врожаю льону-довгунця залежно від позакореневого підживлення кристалоном оранжевим і за передпосівної обробки насіння з наступним позакореневим внесенням регулятору росту біологічного походження альбіт. Встановлено оптимальні дози позакореневого підживлення кристалоном оранжевим і внесення регулятору росту альбіт, дози передпосівної обробки насіння регулятором росту альбіт. Вдосконалено елементи технології, які забезпечують зростання врожайності та покращують технологічну якість льонопродукції. Визначено економічну й енергетичну доцільність позакореневого підживлення льону-довгунця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-272.537.8 + П216.1-434
Шифр НБУВ: РА377060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дрозд О.М. 
Продуктивність нових сортів льону-довгунця і льону олійного залежно від способів сівби та системи удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Дрозд ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати лабораторних, польових і виробничих дослідів, вивчено закономірності росту та розвитку рослин льону-довгунця та льону олійного, формування врожаю насіння, соломи й волокна та зміни фізико-механічних властивостей і прядивної здатності чесаного волокна за різних способів сівби та системи удобрення. Установлено залежність формування врожаю соломи, насіння та волокна від погодних умов вегетаційного періоду льону. Надано економічну оцінку елементам технології вирощування. За результатами досліджень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування льону-довгунця та льону олійного, що забезпечить формування максимальної насіннєвої та волокнистої продукції з їх високою якістю за умов Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4 + П214.19-4 +
Шифр НБУВ: РА339926

Рубрики:

      
19.

Мирончук В.П. 
Продуктивність та котонізаційна здатність різних сортів льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Мирончук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати лабораторних, польових і виробничих досліжень, на підставі яких виявлено особливості зміни кількісних параметрів росту та розвитку рослин, особливості формування врожаю насіння, соломи та волокна і якості продукції різних за скоростиглістю сортів льону-довгунця. Зроблено порівняльний аналіз модифікованого короткого лляного волокна різних сортів даної рослини, одержаної за лабораторних умов і механічного котонування, виділено високопродуктивний сорт для використання у технологічному процесі одержання котоніну. Установлено залежність формування врожаю соломи, насіння та волокна від погодних умов вегетаційного періоду льону-довгунця. За результатами досліджень рекомендовано найбільш продуктивні сорти, що забезпечать формування максимальної насіннєвої та волокнистої продукції з високою якістю. Наведено результати економічної й енергетичної оцінки ефективності вирощування льону-довгунця, приготування та переробки трести.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346375

Рубрики:

      
20.

Логінов М.І. 
Теоретичні основи селекції льону-довгунця на поліпшення прядивної здатності волокна та методи оцінки його якості при створенні високопродуктивних сортів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / М.І. Логінов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Встановлено основні закономірності успадкування ознак, які визначають господарсько цінні та якісні показники волокна рослин льону-довгунця - гнучкості, міцності, тонини та розрахункової добротності пряжі. Доведено, що в селекції на покращання якості волокна її потрібно визначати на ранніх етапах - у другому-третьому поколінні гібридів, в яких виявляється більшість ефектів домінування. На рівні індивідуальних елітних рослин гібридних популяцій встановлено величину та характер взаємозв'язків між ознаками якості волокна та іншими господарсько-цінними ознаками рослин льону-довгунця, що дає підстави для визначення якості волокна на ранніх етапах селекції з метою запобігання вибраковуванню рослин і селекційних сімей з високою якістю волокна. На підставі багатофакторної залежності створено емпіричну формулу та запропоновано метод оцінювання якості волокна на першому етапі в індивідуальних рослинах за показником відносного розривного навантаження пряжі, який запропоновано вважати критерієм оцінювання якості волокна льону-довгунця. Розроблено методи оцінювання якості волокна в індивідуальних елітних рослинах льону-довгунця, засновані на побічних ознаках - зусиллю, що виникає під час проколу та прочосу волокна та величини його укрутки. Розроблено спосіб підготовки за лабораторних умов несучих посівних стрічок для сівби лункових селекційних розсадників першого та другого року селекції. Запропоновано спосіб сівби насіння селекційних розсадників, який дозволяє у 10 - 12 разів скоротити навесні за польових умов час сівби у розсадниках і провести її в оптимальні агротехнічні строки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА360210

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського