Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трунов О.П. 
Агробіологічне обгрунтування вирощування високоякісного насіння гороху при збиранні методом прямого комбайнування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.П. Трунов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 17 с. — укp.

За умов Степу України визначено оптимальні терміни збирання методом прямого комбайнування сортів гороху з вусатим типом листка. Досліджено вплив різних термінів їх збирання, десикацію та післядію цих заходів на урожайність, втрати та якість насіння. Вивчено динаміку визрівання насіння сортів гороху з вусатим типом листка. Проведено виробничу перевірку оптимальних термінів прямого комбайнування гороху за умов Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-37 +
Шифр НБУВ: РА325564

Рубрики:

      
2.

Ніколаєнко І.В. 
Агроекологічні аспекти вирощування гороху в умовах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Ніколаєнко ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо повного використання потенційних можливостей симбіотичної системи горох - бульбочкові бактерії. Доведено доцільність застосування для передпосівної обробки насіння гороху високоефективними екологічно безпечними регуляторами росту рослин ДГ-482, бактозолем на фоні інокуляції комплементарним штамом Rhizobium legumiosarum 263 б. Зазначено, що одночасна стимуляція макро- та мікросимбіотів позитивно впливає на ріст, розвиток рослин гороху, процеси фотосинтезу, формування та розвиток симбіотичного апарату. Встановлено, що нітрогеназна активність на дослідних варіантах більш, ніж удвічі перевищувала нітрогеназну активність на контролі. Зроблено висновок, що стимулятори росту в комплексі з бактеріями підвищують вміст відновленого азоту, а співвідношення вуглецю та азоту підтримується на рівні, оптимальному для азотфіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. З'ясовано, що тривале застосування мінеральних добрив під горох інтенсивних сортів Мадонна та Інтенсивний 92 у сівозміні забезпечує одержання у зоні Правобережного Лісостепу України 5,0 - 6,0 т/га зерна гороху вищої якості. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Літвінов Д.В. 
Вплив рівня інтенсифікації технологій вирощування польових культур у сівозміні на родючість темно-сірого опідзоленого грунту та врожайність гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Д.В. Літвінов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різного ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження на продуктивність і токсикологічний стан агрофітоценозу з використанням гороху як тест-культури в зерно-просапаній сівозміні на темно-сірому опідзоленому грунті. Установлено закономірності змін основних показників родючості даних грунтів залежно від ступеня інтенсивності агрохімічного навантаження зерно-просапаної сівозміни північного Лісостепу. Досліджено вплив добрив і пестицидів на стан мікробного ценозу, з'ясовано роль поверхнево активних речовин у формуванні поживного режиму, виявлено особливості перерозподілу біогенних елементів у зоні аерації темно-сірого опідзоленого грунту. Установлено продуктивність агроценозу та зміни агрохімічних показників родючості дослідженого грунту за умов заорювання побічної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174 + П213.3-4 +
Шифр НБУВ: РА330287

Рубрики:

      
6.

Синявін В.Д. 
Вплив способів основного обробітку грунту на урожайність гороху в умовах південно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Синявін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні показники родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність гороху на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналіз різних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого основного обробітку грунту підвищують щільність орного шару грунту, але її показники протягом вегетації гороху мають оптимальні значення та суттєво не впливають на його ріст і розвиток. Установлено, що способи обробітку грунту збільшують кількість агрономічно цінних і водотривких агрегатів в орному шарі грунту, що сприяє підвищенню його стійкості до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюючої енергії способи безполицевого обробітку дають змогу скоротити загальні витрати на проведення основного. Зауважено, що чизельний обробіток дає змогу одержати сталі врожаї гороху, а також забезпечити найбільший умовно чистий прибуток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сищиков Д.В. 
Глутатіонзалежна антиоксидантна система і толерантність проростків кукурудзи, сої й гороху за дії кадмію та нікелю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Д.В. Сищиков ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено функціонування антиоксидантної глутатіонзалежної ферментної системи і толерантності проростків кукурудзи, сої та гороху за умов дії сульфату і хлориду кадмію, нітрату нікелю. Доведено, що процеси акумуляції кадмію та нікелю коренями відбуваються з більшою інтенсивністю, ніж листками, дія сірчанокислих солей кадмію та нікелю у більшості випадків призводить до посилення акумуляції металів. Відзначено, що акумуляція кадмію викликає збільшення темпів накопичення відновленої форми глутаніону, а нікелю - зменшення. Висвітлено дві тенденції функціонування глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази за дії кадмію та нікелю, які обумовлені його вмістом та видоспецифічністю накопичення глутатіону. Виявлено, що розвиток кореневої системи проростків більше пригнічується, ніж надземної, найменша толерантність до дії кадмію характерна для проростків гороху, а найбільша - для кукурудзи, використання нікелю індукує неоднозначні зміни показників стійкості, які залежать від аніону солі, концентрації токсиканту та виду рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273 + П213.3-273 + П213.6-273 +
Шифр НБУВ: РА328134

Рубрики:

      
8.

Кузь В.В. 
Ефективність складних схрещувань у створенні вихідного матеріалу в селекції гороху (IPisum sativum L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Кузь ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання оцінки вихідного матеріалу у селекції гороху, порівняння ефективності застосування 2-, 4- і 8-компонентних схрещувань, динаміку доборів у гібридних комбінаціях різної складності та використання штамбових і детермінантних форм для одержання нового вихідного матеріалу у селекції на технологічність. Визначено параметри стійкого до вилягання сортотипу. Розроблено фенетичну структуру продуктивності сорту на базі еколого-генетичної моделі. Встановлено високу селекційну ефективність 4-компонентних гібридних комбінацій. Досліджено характер успадкування ознак детермінантності та штамбовості, а також одержано нові штамбово-детермінантні форми гороху. Виведено та запропоновано нові сорти гороху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА323535

Рубрики:

      
9.

Василенко А.О. 
Закономірності формування стійкості до вилягання різних за морфотипом сортів гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.О. Василенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механічну щільність стебла у процесі вегетації рослин сортів гороху різних морфотипів і напрямків використання. Удосконалено метод визначення лінійної щільності стебла. Установлено динаміку мінливості механічної та лінійної щільності сортозразків різних морфотипів. Показано вплив морфометричних (лінійної щільності та діаметра стебла), хімічних (вмісту калію) та анатомічних (механічної щільності стебла) показників на формування стійкості до вилягання. Виявлено різний рівень кореляції між показниками, що формують продуктивність у сортозразків гороху різних напрямів використання. Установлено специфічність формування продуктивності у сортозразків гороху різних морфотипів і напрямів використання, а також прямий і непрямий вплив на продуктивність рослин гороху її складових. Визначено рівень адаптивного потенціалу різних за морфотипом і напрямками використання колекційних сортозразків гороху. Показано ефективність визначення цінного селекційного матеріалу та створення сортів гороху з високою продуктивністю та стійкістю до вилягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кіріяк О.Ю. 
Обгрунтування методів оцінки й прогнозування якості насіння в системі державного та внутрішньогосподарського насіннєвого контролю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Ю. Кіріяк ; УААН. Ін-т земл-ва. — Чабани, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено випробування методів оцінки посівних якостей насіння та їх гармонізацію із міжнародними правилами ISTA. Встановлено, що на півдні України насінництво озимої пшениці доцільно проводити з урахуванням агрометеорологічних умов формування і прогнозування врожайних властивостей насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-38в,022 + П213.3-38в,022

Рубрики:

      
11.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шляхтуров Д.С. 
Особливості формування продуктивності квасолі залежно від технології вирощування в умовах північного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Д.С. Шляхтуров ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень росту, розвитку та формування продуктивності квасолі звичайної сорту "Мавка" залежно від елементів технології вирощування, а саме: способу сівби, дози мінеральних добрив, норми висіву та передпосівного інокулювання насіння бульбочковими бактеріями роду Rhizobium phaseoli. Встановлено особливості формування листкової поверхні та симбіотичного апарата рослин, фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу за основними фазами росту та розвитку культури, показників структури врожаю залежно від дії досліджених факторів. Виявлено оптимальне поєднання способу сівби, дози мінеральних добрив, норми висіву й інокулювання насіння для формування максимальної продуктивності квасолі. Проведено оцінювання економічної та енергетичної ефективності вирощування культури. За результатами проведених досліжень удосконалено технологію вирощування квасолі, яка за умов північної частини Лісостепу України забезпечує одержання врожайності зерна культури на рівні 2,49 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 +
Шифр НБУВ: РА363793

Рубрики:

      
13.

Бараненко В.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та активність супероксиддисмутази в рослинах гороху за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.В. Бараненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у листках, коренях і хлоропластах рослин гороху за умов кліностатування (7 і 14 діб) у зв'язку з можливою участю активації ПОЛ у перебудовах рослинних клітин у процесі зміненої сили тяжіння. Встановлено інтенсифікацію ПОЛ за обох термінів впливу, причому значнішу за 14-добового кліностатування. Виявлено посилене утворення активних форм кисню - ініціаторів ПОЛ - у клітинах та тканинах рослин гороху зі зміною співвідношення між ними. Відзначено адаптивне зростання загального вмісту ліпідів і ненасичених жирних кислот за 7-добового кліностатування. За 14-добового впливу спостерігалось незначне зниження їх вмісту. Зафіксовано зниження швидкості електронного транспорту на рівні окремих фотосистем та у повному ланцюзі за умов кліностатування. Відзначено адаптивне зростання активності супероксиддисмутази у клітинах та тканинах гороху за 7-добового кліностатування; за 14-добового впливу активність ферменту незначно підвищувала контрольні зразки. На підставі результатів дослідження доведено, що активація ПОЛ є одним з механізмів перебудов у рослинних клітинах і тканинах за умов зміненої сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5 +
Шифр НБУВ: РА324361

Рубрики:

      
14.

Присяжнюк О.І. 
Підвищення продуктивності гороху в умовах центральної підзони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Присяжнюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивності нових сортів гороху в онтогенезі залежно від прийомів технології вирощування та впливу факторів довкілля. Обгрунтовано параметри моделей агрофітоценозів, що обумовлюють максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів гороху. Досліджено продуктивність районованих і нових сортів гороху залежно від норм висіву. Встановлено закономірності росту та розвитку, а також фотосинтетичних процесів нових сортів залежно від впливу абіотичних факторів та агротехнічних прийомів. Під час вирощування сортів Ароніс і Корал рекомендовано висівати відповідно 1,8 та 1,5 млн. схожих насінин/га. Наведено розрахунки енергетичної й економічної ефективності досліджених технологічних заходів, а також результати виробничих перевірок розроблених елементів технології вирощування нових сортів гороху за умов центральної підзони Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Симоненко Ю.В. 
Подвійна трансформація як ефективний засіб для отримання трансгенних рослин гороху посівного (Pisum sativum L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ю.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Удосконалено систему регенерації гороху посівного (Pisum sativum L.) шляхом органогенезу та проведено гістологічне вивчення процесів регенерації у вихідних і трансгенних лініях. Використано з метою генетичної трансформації "shooty" мутант Agrobacterium tumefaciens pGV2206 отримано трансгенні високорегенераційні лінії гороху для чотирьох комерційних сортових ліній: 912097, 912074, 911160 та 911136. Апробовано методики другого етапу подвійної генетичної трансформації регенераційних ліній гороху за допомогою A.tumefaciens та електропорації протопластів і вперше розроблено методику генетичної трансформації регенераційних ліній з використанням бомбардування мікрочастинками золота. З використанням даної методики трансформації за допомогою A.tumefaciens отримано фосфінотрицинстійкі рослини гороху та їх нащадки. Доведено успадкування введених генів до п'ятого покоління включно. Молекулярно-біологічний аналіз підтвердив трансгенну природу отриманих ліній та їх нащадків. За допомогою методу електропорації протопластів вперше отримано трансгенні рослини гороху, що містять ген стійкості до L-фосфінотрицину. Трансгенну природу трансформантів підтверджено молекулярно-біологічним аналізом. Наведено методику трансформації гороху шляхом бомбардування мікрочастинками золота та отримано канаміцинстійкі трансгенні фертильні рослини гороху, що містять ген gus. Молекулярно-біологічними методами доведено трансгенну природу отриманих ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31,022
Шифр НБУВ: РА311375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дворецька С.П. 
Продуктивність гороху залежно від рівня інтенсифікації технології вирощування в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.П. Дворецька ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Встановлено оціночний критерій формування врожаю гороху залежно від агротехнічних умов його вирощування. Проаналізовано параметри дії факторів інтенсифікації (добрив, систем захисту, інокуляції) за природно-кліматичних умов північного Лісостепу на проходження морфофізіологічних процесів, діяльності симбіотичних систем і формування максимальної зернової продуктивності рослин. Виявлено рівень комплексної дії факторів на процеси реалізації потенціалу продуктивності у господарському врожаї та частки окремих елементів у його вирощуванні. З'ясовано критерії впливу доз мінеральних добрив, системи захисту, інокуляції на формування рівня структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю гороху. Визначено залежність показників якості зерна гороху від рівня інтенсифікації технології вирщування. Надано економічну й енергетичну оцінку ефективності застосування окремих факторів інтенсифікації та технології вирощування даної культури. Створено математичну модель зв'язку урожайності гороху з основними структурними елементами та факторами інтенсифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мартинюк О.М. 
Продуктивність гороху, люпину білого та сої залежно від елементів технологій вирощування в Західному Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Мартинюк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесу росту, розвитку та формування врожаю зерна гороху, люпину білого та сої залежно від досліджених елементів технології вирощування, а саме: сорту, удобрення, інокуляції насіння. Установлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посівів. Обгрунтовано вплив передпосівної інокуляції насіння за різних варіантів мінерального удобрення на формування симбіотичного апарату та величини біологічно фіксованого азоту рослинами. Проведено оцінювання рівня врожайності, якості зерна. Надано економічну й енергетичну оцінку проектів технології вирощування зернобобових культур залежно від досліжених факторів. За результатами досліжень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування гороху, сої та люпину білого, що має забезпечити формування максимальної зернової продуктивності цих культур за умов вирощування в західному Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4 + П213.4-4 + П213.6-4 +
Шифр НБУВ: РА358791

Рубрики:

      
18.

Борук Г.А. 
Продуктивність міжсортових і міжвидових агрофітоценозів гороху в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.А. Борук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено аналіз і оцінку парметрів формування врожаїв агрофітоценозів залежно від біологічних властивостей компонентів. Наведено результати досліджень оцінки ефективності міжсортових агрофітоценозів гороху. Визначено норми висіву та співвідношення компонентів під час вирощування в суміші гороху з ячменем з урахуванням сортової реакції гороху. За результатами проведених досліджень визначено кормову цінність сумішей ячменю з горохом залежно від сортового підбору компонентів для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Артеменко 
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ольга Анатоліївна Артеменко ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.11
Шифр НБУВ: РА349068

Рубрики:

      
20.

Решетников М.В. 
Селекційна цінність вихідного матеріалу для створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна в східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.В. Решетников ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

За умов східного Лісостепу України визначено селекційну цінність 223 колекційних зразків гороху з різним алельним станом гена R за комплексом показників якості зерна та продуктивністю. Виділено найбільш цінний вихідний матеріал для селекції сортів кормового, харчового та технічного призначення. Визначено донорські властивості сортів гороху за ознаками якості зерна та продуктивності, характер успадкування й особливості генетичного контролю даних ознак. Запропоновано шляхи створення сортів гороху з поліпшеною якістю зерна. Досліджено мінливість біохімічного складу насіння гороху в процесі достигання. Створено селекційні лінії гороху з поліпшеною якістю зерна: Л 1277, Л 1274, Л 1814.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського