Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Каленська С.М. 
Агроекологічні та біологічні основи інтенсифікації виробництва озимого жита і тритікале в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / С.М. Каленська ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 41 с.: рис. — укp.

Ідентифіковано типи нових сортів тритікале та жита вітчизняної та закордонної селекції за рівнем адаптації до несприятливих факторів середовища, розроблено на даній основі економічно вигідні та екологічно безпечні технології вирощування. Визначено фізіолого-онтогенетичні особливості формування і реалізації потенціалу продуктивності та якісних показників продукції сортів жита та тритікале залежно від екологічних і технологічних факторів. Досліджено особливості впливу основних елементів технологій вирощування: системи удобрення, системи захисту посівів від шкідливих організмів, фізіологічно активних речовин як засобу захисту рослин від біотичних стресових факторів середовища, вплив їх на рівень структурно-функціональної організації агрофітоценозів сортів озимих культур та їх продуктивність за умов вирощування на зерно та на корм у зеленому конвеєрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-275-28-36(4УКР) + П212.91-275-28-36(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлюк С.Д. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив при вирощуванні тритикале ярого на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.Д. Павлюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень показано, що застосування мінеральних добрив сприяє покращанню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості, підвищуючи вміст мінерального азоту, рухомого фосфору й обмінного калію в орному та підорному шарах грунту. Покращання поживного режиму сприяє кращому розвитку рослин тритикале ярого у варіантах з внесенням добрив, підвищуючи площу листкової поверхні, накопичення органічної речовини та чисту продуктивність фотосинтезу. Установлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Акварин N 5", "Кристалон особливий" і "Нутрібор" з урахуванням етапів органогенезу тритикале дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додактового врожаю. За цього найбільш оптимальним є проведення позакореневого підживлення на IV етапі органогенезу тритикале ярого. Використання інструментального експрес-методу з застосуванням приладу N-тестер дозволяє прогнозувати у фазі виходу в трубку врожайність даної рослини та вміст білка у зерні. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення під тритикале яре на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353412

Географічні рубрики:

      
3.

Крайнов О.О. 
Аналіз генетичного різноманіття та спадковості господарських ознак сортів різних типів озимого тритикале: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.О. Крайнов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено значення варіанс і ефектів ЗКЗ та СКЗ вивчених сортів озимого тритикале різних морфотипів і за цими даними з'ясовано перспективи використання в селекційних програмах сортів тритикале.Встановлено генотипні коефіцієнти кореляції та шляху між зерновою продуктивністю рослин тритикале та його господарсько-корисними ознаками. Створено новий кормовий сорт озимого тритикале Буяна, який за підсумками до 2002 р. визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-31 +
Шифр НБУВ: РА322593

Рубрики:

      
4.

Притуляк Р.М. 
Біологічні особливості застосування гербіцидів і регулятора росту рослин на посівах тритикале озимого в умовах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / Р.М. Притуляк ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено дію гербіцидів Прими та Пуми супер за різних норм, внесених роздільно та разом з регулятором росту рослин (РРР) Біоланом, на фізіолого-біохімічні процеси в рослинах тритикале озимого (формування висоти, біомаси та площі листкового апаратау, анатомічної структури листків, вмісту органічних речовин, хлорофілу, активності ферментів класу оксидоредуктаз - каталази, пероксидази, поліфенолоксидази, а також фотосинтетичну продуктивність посівів) і мікробіологічні процеси в грунті та встановлено закономірності формування продуктивності посівів і якості врожаю залежно від ступеня впливу препаратів на культурні рослини та бур'яни. Встановлено, що сумісне застосування даних гербіцидів і РРР позитивно впливає на перебіг основних біологічних процесів у рослинах тритикале озимого та грунті, що супроводжується зростанням продуктивності посівів та покращанням фізіологічних і хімічних показників якості зерна за підвищеного рівня економічної та біоенергетичної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-467.52 + П212.91-272.537.8 +
Шифр НБУВ: РА363850

Рубрики:

      
5.

Герасименко В.П. 
Генетичний аналіз кількісних ознак у зв'язку із взаємодією генотип - середовище у озимих тритикале і пшениці: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / В.П. Герасименко ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2006. — 35 с. — укp.

Проведено генетичний аналіз успадкування кількісних ознак та їх реалізації за різних умов середовища та створено вихідний матеріал озимих пшениці та тритикале для подальшої селекційної роботи. Показано, що екологічна пластичність визначається загальною пристосованістю генотипу до умов кліматичної зони та реакцією на їх зміни. Створено метод її експресивної оцінки та енергетичного визначення однорідності кліматичних умов. Встановлено, що взаємозв'язки між дисперсією ознаки, ековалентом, стабільністю та реакцією на умови середовища залежать від екологічної кореляції генотипів у вибірці. Відзначено схожість генетичного контролю кількісних ознак у тритикале та в пшениці. У тритикале виявлено подібність структури генотипових кореляцій, ЗКЗ та СКЗ, а у пшениці таку схожість встановлено лише в окремих випадках, що може бути наслідком різної інтегрованості складових геномів досягнутої в процесі селекції. На підставі дослідження неповних діалельних схем показано, що для практичного використання найбільш прийнятними є незбалансовані нерегулярні схеми, що не вимагають спеціального планування експерименту. Розроблено алгоритми оцінок комбінаційної здатності для даних схем, що дають найбільш точні значення. Створено комп'ютерні програми для реалізації запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31 + П212.910.3-31 +
Шифр НБУВ: РА345704

Рубрики:

      
6.

Суворова К.Ю. 
Закономірності формоутворення при гібридизації гексаплоїдних форм тритикале з м'якою пшеницею: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / К.Ю. Суворова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень схрещувань у 56 комбінаціях тритикале різної геномної будови з м'якою пшеницею. Досліджено вплив геномної будови материнського тритикале на зав'язуваність, життєздатність гібридних зернівок, успадкування мофрологічних ознак, диференціацію морфотипів за результатами формоутворення. Встановлено, що дане схрещування є найбільш простим і ефективним способом одержання вихідного матеріалу тритикале та м'якої пшениці з заміщеними хромосомами та перенесеними генами. За цим методом створено лінії пшеничних ревертантів та новий сорт тритикале Ладне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-314 + П212.91-314
Шифр НБУВ: РА320110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Свистунова І.В. 
Кормова продуктивність тритикале озимого на зелений корм залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / І.В. Свистунова ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив строку сівби та біологічних особливостей сорту на процес формування врожаю і якості зеленої маси тритикале озимого. Залежно від погодних умов, сорту та строку сівби встановлено особливості росту та розвитку рослин, динаміку формування ними площі листкової поверхні й елементів продуктивності у порівнянні з житом і пшеницею озимими. Визначено енергетичну й економічну ефективність вирощування сортів тритикале озимого, різних за темпами формування зеленої маси. За результатами досліджень виробництву рекомендовано висівати сорти, різні за інтенсивністю нарощування вегетативної маси, у строки, які відповідають їх біологічним вимогам до гідротермічних умов вирощування. Виявлено, що кращими за продуктивністю й економічною ефективністю є сорти АД 3/5, АДМ 9, Поліський 29 та АД 52, збирання яких у фазі колосіння забезпечує протягом 10 - 15-ти днів надходження зеленої маси на рівні 33,0 - 46,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4 + П223.9-4 тритикале +
Шифр НБУВ: РА355815

Рубрики:

      
8.

Пелех І.Я. 
Кормова продуктивність тритикале ярого з капустяними та бобовими культурами залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / І.Я. Пелех ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості росту, розвитку одновидових і сумісних посівів тритикале ярого з капустяними та бобовими культурами залежно від співвідношення норм висіву та доз мінеральних добрив. З'ясовано конкурентні взаємозв'язки між культурами за спільного вирощування. Установлено переваги тритикале ярого за конкурентними властивостями у порівнянні з однорічними зернобобовими культурами. Доведено, що зміна співвідношення норм висіву компонентів у агрофітоценозі впливає на рівень продуктивності кормових культур. Внесення мінеральних добрив за дози <$Eroman {N sub 90 P sub 90 K sub 90 }> та їх післядії суттєво впливає на сукупний вихід поживних речовин з одиниці площі. З урахуванням результатів дослідження рекомендовано до впровадження у виробництво моделі технологій вирощування у весняних посівах суміші тритикале ярого з гірчицею білою, які забезпечують вихід 3,78 - 4,79 т/га чи з люпином вузьколистим - 4,09 - 4,65 т/га сухої речовини, а у післяукісних посівах - одновидові посіви кукурудзи, що дає змогу додатково одержати 7,1 т/га сухої речовини або 41 т/га зеленої маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-458(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351363

Географічні рубрики:

      
9.

Кушніренко М. І. 
Продуктивність тритикале ярого залежно від елементів технології вирощування в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. І. Кушніренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості росту та розвитку рослин тритикале ярого, тривалість вегетаційного періоду та міжфазних періодів сортів тритикале ярого залежно від комплексного впливу удобрення та погодно-кліматичних умов Правобережного Лісостепу України. Розроблено найбільш ефективні моделі технологій вирощування, які базуються на застосуванні різних елементів системи удобрення. З'ясовано особливості впливу даних елементів технологій вирощування на рівень продуктивності посівів та якість зерна. Обгрунтовано економічну й енергетичну ефективність вирощування тритикале ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-4
Шифр НБУВ: РА379604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Плакса В. М. 
Продуктивність тритикале ярого залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Західного Полісся України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. М. Плакса ; ННЦ "Ін-т земл-ва НААН України". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Виявлено за умов Західного Полісся України на дерново-підзолистих супіщаних грунтах рівень продуктивності культури тритикале якого залежно від досліджуваних елементів технологій вирощування. Встановлено особливості формування та реалізації біологічного потенціалу сортів тритикале ярого Аїст харківський й Арсенал залежно від норми висіву, системи удобрення та грунтово-кліматичних умов в Західному Поліссі України. Виявлено вплив системи удобрення та норм висіву на фітосанітарний стан посівів тритикале ярого. Вдосконалено технологію вирощування тритикале ярого, яка базується на комплексному застосуванні добрив і норм висіву. Визначено вплив даних факторів на формування фізичних і біохімічних показників якості зерна. Проведено оцінювання економічної й енергетичної ефективності виробництва зерна тритикале ярого, придатного для використання на харчові, кормові цілі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-4
Шифр НБУВ: РА382892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Єгупова Т.В. 
Продуктивність тритікале залежно від комплексного застосування добрив, регуляторів росту рослин та пестицидів в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.В. Єгупова ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено фізіологічні, морфофізіологічні особливості продукційного процесу посівів тритікале залежно від застосування добрив, пестицидів і регуляторів росту. Встановлено, що ефективність кожного з елементів технології зростає у разі комбінованого їх застосування: приріст від добрив складає 78 - 124 %; добрив та інтегрованої системи захисту - 98 - 152 %; добрив, інтегрованої системи та триману - 108 - 176 %, за урожайності у контрольному варіанті 25,7 ц/га, що дозволяє біологізувати технології вирощування тритікале за рахунок зниження доз добрив і застосування інтегрованої системи захисту та регуляторів росту. Доведено, що найбільш ефективними вітчизняними стимуляторами росту є "Агростимулін", "Емістим C", "Триман", "Гарт" і "Рістз".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Остапенко С.М. 
Реакція сортів ярого тритикале на агротехнічні заходи вирощування в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.М. Остапенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено реакцію сортів ярого тритикале на основні агротехнічні фактори - строки сівби, глибину загортання насіння, норми висіву, внесення добрив у різних дозах, а також застосування регуляторів росту біологічного походження (біопрепаратів). Виділено найкращі сорти ярого тритикале - Жайворонок, як більш врожайний, і Хлібодар, який має переваги у якості зерна, наведено рекомендації щодо їх використання у сільськогосподарському виробництві. Визначено оптимальні параметри елементів технології вирощування, які сприяють найбільш повній реалізації генетичного потенціалу сортів даної культури. З метою підвищення польової схожості перед сівбою рекомендовано проводити інкрустацію насіння регулятором росту біологічного походження агат-25К (20 мл/г), а для покращання розвитку рослин - у фазі кущіння зробити обприскування даним препаратом (20 мл/г).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пінчук З.В. 
Сортова реакція рослин озимого тритикале на основні технологічні прийоми вирощування в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.В. Пінчук ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано нове практичне вирішення питання подальшого підвищення зернової продуктивності різних за морфобіологічними ознаками сортів озимого тритикале за умов північного Степу України за рахунок встановлення строків сівби, оптимальних норм висіву й умов живлення з урахуванням варіювання погодно-кліматичних умов регіону. Визначено, що серед досліджених сортів найвищий рівень зернової продуктивності мав сорти лісостепового екотипу АД-52, урожай зерна становив 7,49 т/га та АДМ-5 - 6,23 т/га. Сорти степового екотипу "Сувенір" і "Розівське 6" сформували врожаї зерна дещо нижчі, відповідно 5,57 і 5,39 т/га. Встановлено, що для рослин зазначених сортів найкращі умови створювалися за технологічних параметрів, а саме: для лісового екотипу АД-52 і АДМ-5 найкращим виявився ранній строк наприкінці першої декади вересня з нормою висіву - 5,0 млн/га. Для сортів степового екотипу строки сівби диференційовані. Сорт "Сувенір" найвищу зернову продуктивність формував за умов сівби у другу декаду вересня та норми висіву 4 млн/га, для сорту "Розівське 6" оптимальні умови складалися за сівби у першу декаду вересня й аналогічної норми висіву (4 млн/га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4УКР) + П212.910.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА364118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Капустіна Т.Б. 
Створення вихідного матеріалу тритикале ярого для селекції на продуктивність і стійкість до хвороб: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.Б. Капустіна ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено генетично-різноманітний матеріал тритикале ярого та виділено за комплексом господарських ознак і стійкістю до хвороб перспективні лінії. Встановлено ступінь успадкування за висотою рослин, довжиною колоса, кількістю колосків і зерен у колосі, масою зерна з колоса та масою 1000 зерен у міжлінійних гібридів виділених ліній тритикале ярого. Визначено параметри трансгресії за елементами продуктивності в ранніх поколіннях гібридів, з яких виділено лінії з комплексним поєднанням цінних господарських ознак. Висвітлено загальну та специфічну комбінаційну здатність ліній тритикале ярого за елементами продуктивності та досліджено успадкування цих ознак. Виявлено певну кореляційну залежність між елементами продуктивності та іншими цінними господарськими ознаками. Встановлено особливості формування врожаю у ліній тритикале ярого. На підставі теоретичних розробок створено новий селекційний матеріал з високим рівнем урожайності та стійкості до хвороб, який використовується у селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-31 +
Шифр НБУВ: РА369031

Рубрики:

      
15.

Лісничий В.А. 
Створення вихідного матеріалу ярого тритикале для селекції на якість зерна: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.А. Лісничий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі аналізу комплексу технологічних і біохімічних властивостей зерна та борошна ярого тритикале встановлено особливості формування хлібопекарської якості зерна. Виявлено, що значну роль у цьому процесі відіграють її пластичні властивості, які залежать від співвідношення спирторозчинних фракцій білка клейковини. Визначено, що у зерні та борошні ярих тритикале є наявною невисока активність амілолітичних ферментів, які мають здатність погіршувати якість хліба. Для ярого тритикале здійснено факторний аналіз та виявлено найбільш інформативні параметри якості. Виділено донори підвищеного рівня седиментації, вмісту білка та триптофану. Установлено факт спрямованого домінування за числом седиментації (підвищення рівня ознаки забезпечується рецесивними алелями).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.5-31 +
Шифр НБУВ: РА340066

      
16.

Конащук 
Урожайність і якість зерна тритикале озимого та ярового залежно від фону мінерального живлення в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ірина Олегівна Конащук ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-275 + П212.91-47
Шифр НБУВ: РА365961

Рубрики:

      
17.

Блажевич Л.Ю. 
Формування продуктивності тритикале ярого залежно від елементів технології вирощування в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.Ю. Блажевич ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

За умов Лісостепу на темно-сірих опідзолених грунтах встановлено закономірності морфогенезу ярого тритикале Арсенал з урахуванням впливу погодних умов та різних систем удобрення. Виявлено залежність функціонування асиміляційного апарату від рівня забезпечення елементами живлення та показано його вплив на продукційний процес. Розроблено технологію вирощування ярого тритикале, що базується на комплексному застосуванні добрив та системи агротехнічного захисту. Встановлено рівень продуктивності сільськогосподарської культури за умов впливу досліджуваних елементів технологій вирощування. Доведено господарську, економічну та енергетичну ефективність виробництва зерна ярого тритикале, придатного для використання як харчової та кормової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339396

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського