Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.103-47$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Нарган Т.П. 
Вплив тривалості вегетаційного періоду на господарсько корисні ознаки сортів і ліній озимої м'якої пшениці на півдні України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.05 / Т.П. Нарган ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Викладено результати досліджень закономірностей мінливості ознаки тривалості періоду вегетації та окремих етапів онтогенезу у сортів, ліній та гібридів озимої пшениці під впливом різних погодних та агротехнічних умов вирощування. Встановлено, що зі скороченням тривалості вегетації у процесі селекції та сортозмін збільшується варіабельність окремих етапів, що сприяє покращенню адаптивного потенціалу сортів. Виявлено вплив тривалості вегетації та окремих етапів розвитку на урожайность, якість зерна, морозо-зимостійкість, а також стійкість щодо ураження хворобами (бурою іржею, борошнистою росою, фузаріозом колосу) та ушкодження прихованостебловими шкідниками. Вперше експериментально підтверджено необхідність дифернційованого підходу щодо розгляду етапів весняно-літньої вегетації озимої м'якої пшениці. Розроблено модель сортотипу для селекційних програм, на основі якої створено сорти Багряна та Запорука. Показано, що використання даної моделі сприяє збільшенню адаптивного потенціалу та одержанню стабільних урожаїв пшениці на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-476(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Житова Л.В. 
Вплив умов вирощування і післязбирального дозрівання на якість насіння і товарного зерна озимої пшениці в Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Житова ; Півд. філіал Нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення змін посівних і технологічних якостей зерна озимої пшениці у період післязбирального дозрівання та у процесі подальшого зберігання. На підставі аналізу одержаних даних встановлено, що у зерні м'якої та твердої пшениці процес післязбирального дозрівання відбувається неоднаково. Темпи цього періоду щодо зерна м'якої пшениці значно перевищували темпи стосовно зерна твердої. Відзначено, щдо сортові особливості зерна впливають на швидкість та інтенсивність післязбирального періоду. Досліджені сорти розподілено за трьома групами - з швидкими, середніми та повільними темпами післязбирального дозрівання. Визначено, що вирощування зерна на високому агрофоні сприяє зростанню темпів дозрівання, його різні умови впливають на динаміку посівних і технологічних якостей, зокрема, у разі площадки з навісом скорочується період дозрівання на 10 - 15 днів. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що за умов Криму оптимальний режимом зберігання доцільно рахувати такий, що на даний час є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-47(4УКР-6КРИ) + Л821.01-13 +
Шифр НБУВ: РА363805

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гончар Л. М. 
Морфофізіологічні особливості та шляхи управління формуванням продуктивності пшениці озимої в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Л. М. Гончар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено морфофізіологічні особливості формування та реалізації біологічного потенціалу продуктивності сортів пшениці озимої залежно від грунтово-кліматичних умов та елементів технології вирощування. Встановлено особливості впливу досліджуваних елементів технології вирощування, зокрема удобрення, норми висіву насіння. Встановлено взаємозв'язок між елементами структури врожаю та шляхи регулювання їх параметрів за допомогою елементів технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-27 + П212.103-47
Шифр НБУВ: РА373762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гасанова І.І. 
Підвищення якості зерна нових сортів озимої пшениці в степу України при енергозберігаючих технологіях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Гасанова ; Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено залежність якості зерна нових сортів озимої пшениці від рівня агрофону та їх стійкості до шкідливої черепашки (Eurygaster integriceps). Показано вплив на якість зерна попередників, мінеральних добрив, виявлено низьку ефективність вуглеамонійних солей в порівнянні з карбомідом за умов позакореневих підживлень на початку молочної стиглості зерна. Вивчено залежність пошкодженості зерна від агротехнічних заходів та шляхи оптимізації захисту посівів озимої пшениці від личинок клопа. Визначено найбільш раціональні з економічної точки зору агротехнічні заходи підвищення якості зерна в Степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-476(4УКР-4ДНІ),022 + П212.103-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА310976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колісник В.І. 
Урожайність і якість зерна пшениці озимої при застосуванні сидератів в умовах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.І. Колісник ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено ефективність застосування сидеральних шарів у зоні нестійкого зволоження з метою підвищення родючості грунту, урожайності та якості зерна пшениці озимої. Вперше для умов Лісостепу України визначено особливості розвитку та формування урожайності та якості зерна пшениці озимої. Встановлено норми витрат і коефіцієнти використання основних елементів мінерального живлення сортами пшениці озимої залежно від попередників-сидератів. Досліджено сумарний вплив сидеральних і мінеральних добрив та обробки насіння препаратом "Байкал-ЕМ-1-У" на урожайність та якість зерна пшениці озимої. Удосконалено методику підвищення агрохімічних показників родючості грунту на підставі сумісного застосування сидеральних і мінеральних добрив. Доведено економічну й енергетичну ефективність застосування сидеральних добрив для вирощування пшениці озимої у східній частині Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419 + П212.103-47 +
Шифр НБУВ: РА368525

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського