Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н960.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Будівництво   
1.

Корженко С.В. 
Визначення геометричної форми та відносного об'єму ущільненої речовини в корпусі порошкового вогнегасника: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Корженко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі діагностики та прогнозування працездатності порошкового вогнегасника, з'ясовано причини грудкування, властивості та природу твердої речовини, що утворюється внаслідок ущільнення вогнегасного порошку. Розглянуто апаратні схеми й алгоритми реконструкції об'єктів, які використовуються в промисловій комп'ютерній томографії. На базі R-функцій розроблено метод визначення геометричного об'єкта за інформаційними проекціями Радона та алгоритмічне забезпечення з'ясування геометричної форми об'єкта для середовища математичного пакета MatLab. Створено математичне забезпечення рентгенівського симулятора SLS-9 та перевірено вірогідність складених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59 +
Шифр НБУВ: РА332164

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Тищенко О.М. 
Визначення особливостей зміни вогнегасної ефективності порошків при гасінні полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Тищенко ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

На прикладі розробленої експериментальної установки встановлено, що у випадку зменшення вмісту кисню в газоповітряному середовищі вогнегасна ефективність порошків зростає та перебуває в лінійній залежності від його концентрації. У процесі збагачення киснем газоповітряного середовища вогнегасна ефективність порошків змінюється в поліноміальній залежності від його концентрації. Встановлено, що порошки ефективно інгібують полум'я у випадку концентрації кисню в межах 30 - 33 %, найбільш ефективні за таких умов порошки на основі хлориду калію. Розроблено математичну модель визначення коефіцієнта неадитивності, який характеризує залежність вогнегасної ефективності бінарних порошкових сумішей від їх складу та зміни концентрації кисню. Доведено, що бінарна суміш порошків на основі бікарбонату натрію та хлориду калію у межах рівнозначних співвідношень проявляє неадитивні синергічні властивості та з максимальною ефективністю інгібує полум'я газоповітряного середовища з перемінним вмістом кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА311185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бабенко О.В. 
Використання явища гелеутворення для підвищення ефективності рідинних засобів пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Бабенко ; Акад. цивіл. захисту України. — Х., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано спосіб гасіння пожеж твердих горючих матеріалів з використанням гелеутворювальних систем (ГС) на підставі неорганічних сполук. Досліджено компоненти вогнегасних ГС, визначено їх концентраційні області. Розроблено експериментальні моделі часу гелеутворення за умов зміни кількісного складу даних вогнегасних систем, а також математичні моделі для визначення показників охолоджуючої та вогнезахисної дії ГС. Визначено оптимальні значення масового складу для кожного з запропонованих ГС, наведено рекомендації щодо використання ГС для гасіння пожеж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА335690

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Цапко Ю.В. 
Дослідження умов флегматизування горючих газових середовищ озононеруйнівними газовими вогнегасними речовинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.В. Цапко ; Укр. н.-д. ін-т пожеж. безпеки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено розрахунково-аналітичний метод визначення концентраційних меж області флегматизування для газових сумішей системи горюча речовина - окисник - флегматизатор і мінімальне безпечне співвідношення флегматизатора та горючого газу (пари) у закритому об'ємі, установлено залежності мінімальних вогнегасних і флегматизувальних концентрацій азотно-кисневих сумішей від вмісту у них кисню (2 - 10 % об.). Проведено дослідження динаміки флегматизування горючого газового середовища в умовно герметичному просторі із заданими витратами надходження кисню, горючої речовини та повітря, запропоновано схему флегматизування, яка виключає застосування озоноруйнівного хладону 13В1 і значно підвищує рівень протипожежного захисту за рахунок вентилювання робочого простору азотом. Розроблено методичну та випробувальну бази для визначення показників якості газових вогнегасних речовин: мінімальної вогнегасної концентрації у процесі гасіння н-гептану та флегматизувальної концентрації для метаноповітряних сумішей, які є складовою частиною Державного стандарту України ДСТУ 3 958-2000 "Газові вогнегасні речовини. Номенклатура показників якості, загальні технічні умови та методи випробувань". Здійснено експериментальні дослідження щодо визначення умов флегматизування горючих газових середовищ і припинення горіння у замкнених просторах ряду речовин класів A, B, C. Результати досліджень упроваджено у вигляді пропозицій щодо флегматизування азотом горючих газових середовищ у виробництвах холодильників і товарів побутової хімії в аерозольних упаковках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА324681

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Лозинський Р.Я. 
Обгрунтування параметрів установки для дистанційного гасіння пожеж газоводяною сумішшю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Р.Я. Лозинський ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено закономірності утворення газоводяної суміші у камері охолодження за умов взаємодії вихлопних газів турбореактивного двигуна з диспергованою водою. Установлено, що вогнегасна концентрація даної суміші з вмістом кисню менше 10 % і температурою 350 К утворюється за умов подавання у камеру охолодження суміші повітря та диспергованої води і продуктів згоряння вуглеводневого палива двигуна у співвідношенні 1 кг води на 1,1 кг продуктів згоряння. Виявлено умови запирання потоку газоводяної суміші під час подавання диспергованої води на вхід камери охолодження, яке відбувається за умов, коли статичний напір цієї суміші у камері охолодження перевищує швидкісний напір вихлопних газів турбореактивного двигуна. Установлено, що для зниження градієнта тиску у камері охолодження необхідно забезпечувати подавання роззосередженої за її довжиною диспергованої води, або збільшити до 1 м діаметр камери охолодження. Розкрито механізм утворення газоводяної суміші, яке відбувається за двома напрямками: випаровування краплин за температури 380 - 400 К у камерах охолодження та конденсація пари під час транспортування до зони горіння за температури 340 - 350 К, а також утворення краплин води і збільшення їх діаметра. Це дозволяє розрахувати ефективну дальність подавання даної суміші до зони горіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-5 +
Шифр НБУВ: РА340798

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Боровиков В.О. 
Одержання та застосування екологічно безпечних піноутворювачів для гасіння пожеж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.О. Боровиков ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено рецептури екологічно безпечних піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж. Досліджено 10 плівкоутворювальних піноутворювачів для гасіння пожеж закордонного та вітчизняного виробництва, описано методики визначення показників їх якості. Виявлено умови найбільш ефективного застосування піноутворювачів загального та спеціального призначення для гасіння пожеж і розроблено нормативні документи, які регламентують порядок їх транспортування, зберігання, випробування та технологій застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 + Л79
Шифр НБУВ: РА319307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Лущ В.І. 
Підвищення ефективності гасіння пожеж легкозаймистих та горючих речовин комбінованими пінними струменями: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.І. Лущ ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Найбільш важливою вимогою до мобільного пожежно-технічного обладнання з метою ефективної ліквідації пожеж легкозаймистих і горючих речовин є забезпечення високої дальності подачі піни зі збереженням її високої кратності. Запропоновано конструкцію піногенераторної установки, в яких паралельні струмені піни низької кратності виконують функцію транспортування струменя піни середньої кратності до зони горіння. Розроблено математичні моделі та досліджено процеси, що виникають під час комбінованої подачі пінних струменів середньої та низької кратності. Проведено теоретичні дослідження режимів роботи таких піногенераторних установок та визначено основні параметри, що впливають на функціональну здатність конструкції. Наведено результати експериментальних і полігонних випробувань. Рекомендовано експлуатаційні параметри установки комбінованої подачі пінних струменів середньої та низької кратності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА354245

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Савченко О.В. 
Підвищення ефективності пожежогасіння об'єктів житлового сектору шляхом використання гелеутворюючих складів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Савченко ; Ун-т цивіл. захисту України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено відмінність вогнезахисної дії гелеутворюючих складів залежно від виду твердих горючих матеріалів (ТГМ). Вперше розроблено технологію нанесення гелеутворюючих складів, яка дозволяє припинити розповсюдження вогню на поверхні ТГМ. Запропоновано феноменологічну модель пожежогасіння гелеутворюючими складами, обгрунтовано можливість її використання для визначення ефективності рідинних засобів пожежогасіння у разі збільшення площі пожежі за лінійним законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА356607

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Кустов М.В. 
Розробка вогнегасного складу підвищеної ефективності на основі водних стабілізованих емульсій для гасіння пожеж класу "А": автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.В. Кустов ; Ун-т цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлена математична залежність вогнегасної здатності рідких систем від їх фізико-хімічних властивостей під час гасіння пожеж класу "А", що дозволяє за виконання мінімальної кількості експериментів підбирати максимально ефективні вогнегасні системи. Одержано модель залежності ефективності гасіння пожежі від хімічного складу та на її основі запропоновано склад вогнегасної емульсії підвищеної ефективності для гасіння пожеж класу "А". Встановлено вперше оптимальну дисперсність вогнегасних емульсій, за якої досягається максимальний ефект пожежогасіння. Розроблено математичну модель динаміки поведінки дисперсних часток емульсії в тепловому потоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА369334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Бондаренко С.М. 
Розробка генераторів вогнегасячого аерозолю із покращеними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.М. Бондаренко ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість створення генератора вогнегасячого аерозолю з покращеними характеристиками шляхом побудови його математичної моделі з подальшою оптимізацією бажаних характеристик. Розглянуто варіант існуючих схемних рішень генераторів вогнегасячого аерозолю. Розроблено комплекс математичних моделей, які описують процеси, що відбуваються у генераторі під час його роботи. Одержано технічні характеристики та параметри стосовно генератора вогнегасячого аерозолю (ГВА) покращеного типу. З використанням методів імітаційного моделювання та методів теорії планування експерименту, одержано залежності тривалості перехідного процесу, масової витрати аерозолю та тривалості роботи генератора від щільності, швидкості горіння та початкової температури заряду, а також геометричних характеристик генератора. На базі створеної установки для визначення динамічних характеристик ГВА доведено адекватність математичних моделей, одержаних аналітичним шляхом. Розроблено рекомендації, що дають змогу покращити характеристики генератора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-5 +
Шифр НБУВ: РА334969

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Биков С.О. 
Розробка імпульсного вогнегасника для дальнього розпорошення вогнегасних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.О. Биков ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

На базі використання математичного моделювання, системного аналізу, теорії планування експерименту, теорії математичної статистики й обробки даних розроблено структурну схему імпульсного вогнегасника. Запропоновано аналітичні залежності, що дозволяють визначити початкову (дулову) швидкість залежно від умов заряджання та геометричних розмірів імпульсного вогнегасника. Запропоновано математичну модель руху заряду вогнегасної речовини, що дозволяє визначати дальність його подачі залежно від його початкової швидкості, фізичних властивостей, кута нахилу та висоти підйому імпульсного вогнегасника. Отримано кількісні оцінки впливу геометричних розмірів і щільності порошкових часток на дальність подачі вогнегасних речовин, а також оцінки залежності дальності подачі заряду вогнегасної речовини від напрямку та швидкості вітру. Наведено рекомендації щодо застосування імпульсних вогнегасників для гасіння та локалізації пожеж різного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59-02
Шифр НБУВ: РА314072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Бабенко В.С. 
Розробка методу підшарового генерування та регенерування піни для гасіння пожеж у резервуарах з нафтопродуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.С. Бабенко ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено метод запобігання та гасіння пожеж у резервуарах з нафтопродуктами з використанням напірного барботажу рідини бульбашками барботажного газу як механізму інтенсивного охолодження її поверхневого шару та генерування стійкого ізолювального пінного шару. На підставі системного аналізу основних інтерактивних зв'язків пожежі, математичного моделювання, теорій планування експериментів, математичної статистики та обробки експериментальних даних розроблено структурну схему системи пожежної безпеки, експериметально верифіковано математичну модель процесу гасіння пожежі, запропоновано математичні залежності, що дозволяють одержати кількісні характеристики інтенсивності охолодження поверхневого шару рідини та швидкості наростання ізолювального пінного шару від витрати барботувального газу. Наведено методику розрахунків основних режимних, проектних та конструктивних параметрів системи пожежної безпеки та рекомендації щодо вибору їх раціональних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА316601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Єлізаров В.В. 
Розробка мобільної установки вуглекислотного пожежогасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / В.В. Єлізаров ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці мобільної установки вуглекислотного пожежогасіння. Показано, що успішне гасіння пожеж може бути досягнуто за рахунок застосування мобільних установок газового гасіння. На основі аналізу вогнегасних речовин обгрунтовано застосування для гасіння пожежі двоокису вуглецю. Здійснено вибір структурної схеми мобільної установки вуглекислотного гасіння. На основі розробки і аналізу математичних моделей процесів, що протікають у газових установках пожежогасіння низького тиску, та їх експериментальної перевірки обгрунтовані технічні вимоги до мобільної установки газового вуглекислотного пожежогасіння та розроблено технічне завдання на її будування. Створено дослідний зразок автомобілю газового вуглекислотного гасіння на базі КамАЗ, проведені його експериментальні дослідження та бойові випробування і представлені пропозиції по його застосуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-521-02

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Ковалишин В.В. 
Створення системи реагування та регулювання якості вогнегасників для підвищення протипожежної захищеності об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Ковалишин ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано необхідність технічного обслуговування вогнегасників як напрямку підвищення якості первинних засобів пожежогасіння. Розроблено наукові основи регенерації та утилізації вогнегасних речовин. Викладено математичні моделі прогнозування тенденцій зміни якості вогнегасників, що, в свою чергу, дозволило впливати на технічну політику заводів-виготовлювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-59-082
Шифр НБУВ: РА312879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Баланюк В.М. 
Удосконалення аерозолевої вогнегасної речовини на основі солей калію та обгрунтування умов її застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Баланюк ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльн. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21-5 +
Шифр НБУВ: РА348846

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Огурцов С.Ю. 
Удосконалення методики розрахунку систем порошкового пожежогасіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.Ю. Огурцов ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - розв'язання актуальної науково-технічної задачі виявлення закономірностей і особливостей процесів транспортування та подавання сучасних вогнегасних АВС-порошків системами порошкового пожежогасіння, що є підгрунтям для вдосконалення методики їх розрахунку та підвищення ефективності. За результатами теоретичних досліджень одержано рівняння для розрахунку втрат тиску на горизонтальних і вертикальних ділянках трубопроводів розподільних мереж, для яких за допомогою розробленої методики досліджень та експериментального обладнання встановлено значення коефіцієнтів опору для вогнегасних порошків П-2АПМ та Фактор АВС-40. За результатами робіт розроблено методику гідравлічного розрахунку розподільних мереж систем порошкового пожежогасіння та пропозиції до проекту державних будівельних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА368290

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Откідач М.Я. 
Флегматизування газових горючих середовищ із застосуванням повітророздільних мембранних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.Я. Откідач ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення рівня протипожежного захисту технологічних процесів та обладнання шляхом флегматизування газових горючих середовищ азотом, одержаним за допомогою повітророздільних мембранних установок (ПРМУ). Розроблено математичну модель розрахунку граничної кривої області флегматизування газових сумішей горючої речовини з окисником. Запропоновано графо-аналітичний метод визначення концентраційних меж поширенням полум'я для сумішей горючих речовин з окисниками та флегматизаторами. Висвітлено методику експериментального визначення мінімальних флегматизувальних концентрацій газових вогнегасних речовин. Проведено дослідження мінімальних флегматизувальних концентрацій азоту із ПРМУ для ряду горючих речовин. Досліджено ефективність вогнегасних порошків в атмосфері, збагаченій азотом з ПРМУ. Наведено чотири способи протипожежного захисту об'єктів азотом, одержаним на ПРМУ, один з яких впроваджено для протипожежного захисту технологічного процесу лакофарбового заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА312501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського