Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=М520.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Андреєва О.А. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій дублення та оздоблювання шкір з використанням поліфункціональних сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / О.А. Андреєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 45 с. — укp.

Теоретично й експериментально підтверджено гіпотезу організації внутрішньої просторової структури колагену шляхом повнішого залучення його активних, насамперед пептидних, груп до взаємодії з хімічними матеріалами з утворенням зв'язків певного типу з метою надання необхідних властивостей шкірі. Розроблено теоретичні положення щодо впливу одержаних поліфункціональних сполук на формування структури та показники дерми на різних рівнях морфологічної будови колагену, а саме: на мікрорівні - шляхом утворення термостійких, рухомих зв'язків, зумовлених наявністю окиснених вуглеводнів; на макрорівні - завдяки наповнювальній дії модифікованих похідних колагену або пластифікації сірковмісними сполуками. Відзначено, що це дозволяє формувати структуру та властивості шкіри у сучасних технологіях дублення та оздоблювання, а також у технологіях створення продукції нового асортименту. З урахуванням виведених теоретичних положень розроблено п'ять ресурсоощадних технологій обробки шкір хромового та безхромового методу дублення для верху взуття, які, у порівнянні з діючими технологіями, забезпечують підвищення якості готової продукції за більш раціонального використання сировини та хімічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М520.3 + М520.4/5 +
Шифр НБУВ: РА340856

Рубрики:

      
2.

Плаван В. П. 
Наукові основи технологій органічно-мінерального дублення для виробництва шкіри та хутра з поліпшеними властивостями: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. П. Плаван ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Визначено квантово-хімічні особливості будови рослинних поліфенолів різних класів та їх вплив на взаємодію з мінеральними дубильними реагентами в ході органічно-мінерального дублення. Встановлено квантово-хімічний механізм процесу цього дублення з використанням рослинних поліфенолів різних класів і дубильних сполук алюмінію. Досліджено навність кооперативного ефекту між силами слабкої взаємодії, які виникають завдяки водневим зв'язкам різних типів, що утворюються під час танідного дублення в значній кількості, та синергетичного ефекту у разі комбінованого дублення від застосування конденсованих танідів та органічних дубильних сполук. Доведено, що значне підвищення температури зварювання шкіри фосфонієвого дублення відбувається в результаті реакції конденсації внаслідок утворення ковалентних зв'язків між атомами вуглецю сполук фосфонію й азотом аміногрупи колагену дерми, а не тільки за рахунок водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.37-1 + М571.024-1
Шифр НБУВ: РА380286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Крюкова О.А. 
Поліпшення якості рекуперованих хромових дубителів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.А. Крюкова ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено спосіб поліпшення якості рекуперованих дубителів із хромовмісних відходів шкіряного виробництва. Коливальною й електронною спектроскопією досліджено вплив хімічної природи маскувальних додатків на властивості дубильних композицій. Вивчено природу взаємодії з колагеном маскувальних додатків із поліфункціональними властивостями триетаноламіна та сечовини. Запропоновано технологію дублення з високим ступенем відпрацювання сполук хрому. Визначено вплив поліфункціональних додатків на хімічний склад і фізико-механічні властивості готових шкір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.322
Шифр НБУВ: РА311424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Тарасенко Г.В. 
Розробка способу одержання хромових дубителів з відходів шкіряного виробництва та їх використання у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб одержання хромових дубителів шляхом відновлення Cr (VI) до Cr (III) з застосуванням як відновників хром-білоквмісних відходів шкіряного виробництва та способу застосування цих дубителів у шкіряному виробництві, який забезпечує максимальну фіксацію сполук хрому (III) дермою та мінімальний вміст його у відпрацьованих дубильних розчинах. Зазначено, що реалізація способу за виробничих умов дасть змогу раціонально використовувати ці відходи та зекономити кошти внаслідок обмежування придбання хромових дубителів за кордоном. Встановлено закономірність впливу природи різного типу відновників на властивості розчинів синтезованих дубителів та на підставі одержаних результатів дослідження складу, хімічних і фізико-хімічних властивостей комплексних сполук хрому (III), запропоновано можливу будову цих дубителів та вивчено природу їх взаємодії з колагеном дерми. Доведено, що присутність у внутрішній сфері хромових комплексів дубителів водночас аніонів аміно- та мурашиної кислот сприяє орієнтуванню колагенових пучків, підвищенню розривної міцності та збільшенню міцності у разі розтягування хромованого напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.3-36 + М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323116

Рубрики:

      
5.

Перець А.В. 
Розробка технології процесу хромового дублення шкір з використанням кисневмісних вуглеводнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / А.В. Перець ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію процесу хромового дублення шкір з використанням кисневмісних вуглеводнів, одержаних рідинно-фазним окисненням соняшникової олії. У процесі підготовки до дублення запропоновано використовувати як жир 1 - 4 % від маси голини кисневмісних вуглеводнів (окисненої соняшникової олії), а для обробки вже сформованої дерми (жирування) - композиції на основі кисневмісних вуглеводнів і сульфітованих кисневмісних вуглеводнів. Відзначено, що впровадження нової технології дозволяє раціонально використовувати хімічні матеріали та сировину, забезпечує одержання м'яких, наповнених, рівномірно забарвлених шкір з тонкою покривною плівкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.322 +
Шифр НБУВ: РА333875

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського