Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=Л434.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Пономарчук О.В. 
Безлужні склокристалічні матеріали з реакційно сформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Пономарчук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Установлено основні технологічні параметри одержання низькорозширюваної безлужної склокераміки (хімічний склад базового скла та композиційної суміші, спосіб приготування шихти та формування виробів, температурно-часовий режим спікання, дисперсність вихідних компонентів), а також взаємозв'язок її властивостей з кристалофазовим складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8 +
Шифр НБУВ: РА327644

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Крамар В.Г. 
Закономірності полірування каменя і декоративних ситалів інструментами на основі оксидів алюмінію та церію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.Г. Крамар ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності зносу робочого шару інструменту та вперше встановлено, що для забезпечення рівномірного зносу робочого шару під час полірування деталей з каменя і декоративних ситалів на радіально-консольних верстатах коефіцієнт заповнення поверхні інструменту робочим шаром повинен лінійно зростати від центральних до периферійних колових зон, що дало змогу за допомогою fitting-методу розрахувати найбільш доцільну щодо рівномірного зносу конструкцію робочого шару інструмента. На підставі даних дослідження умов розповсюдження мастильно-охолоджуючого технологічного середовища (МОТС) у зоні контакту поверхонь оброблюваної деталі та інструменту уперше показано, що продуктивність полірування деталей з каменя і декоративних ситалів змінюється обернено пропорційно квадрату товщини прошарку МОТС. Запропоновано критерій визначення максимально припустимих режимних параметрів процесу полірування деталей з каменя і декоративних ситалів, що враховує вплив коефіцієнта заповнення поверхні інструменту робочим шаром на середню температуру в зоні контакту інструмента та деталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.310.2 + Л434.8
Шифр НБУВ: РА330784

Рубрики:

      
3.

Поєзд С. А. 
Підвищення ефективності технологічних процесів алмазного шліфування виробів із ситалу за рахунок їх багатопараметричної оптимізації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / С. А. Поєзд ; ДВНЗ "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено математичну залежність технологічної собівартості обробки виробів із ситалів від параметрів режиму шліфування, а також розширено кількість технічних обмежень, які використовуються у ході розв'язку задачі багатопараметричної оптимізації технологічного процесу. Вперше встановлено, що у разі використання ефективних МОТС рівень температур, який виникає за глибинного шліфування сталі, не перевищує критичної величини з погляду на теплоємність оброблюваного матеріалу, що підтверджує необхідність використання МОТС для забезпечення якісної поверхні у ході обробки ситалів. Вперше встановлено, що МОТС, які мають певне сполучення диспергуючих і мастильних властивостей за їх однакової охолоджувальної здатності, істотно впливають на рівні температур і сил різання, що виникають під час шліфування ситалів, зменшуючи їх відповідно в 3 і 2 рази. Вперше експериментально досліджено вплив температури, яка супроводжує процес алмазного шліфування ситалів, на розміри та глибину проникнення дефектності, обумовленої обробкою, з урахуванням наявності МОТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8
Шифр НБУВ: РА382021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Івон О.І. 
Склокерамічні матеріали на основі компонента з фазовим переходом метал - напівпровідник: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Івон ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено їх фазовий склад, мікроструктуру, електропровідність, вольт-амперні характеристики (ВАХ). Встановлено вплив термоциклювання на електрофізичні властивості даних матеріалів. Вперше виявлено гістерезис і розмірний ефект ВАХ у матеріалах з ФПМН. Одержано аналітичний вираз для ВАХ, який адекватно описує дані ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.5,022 + В379.224,022 + Л434.8-1 +
Шифр НБУВ: РА356745

Рубрики:

      
5.

Ільченко Н.Ю. 
Термостійка склокераміка з реакційно зформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Н.Ю. Ільченко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться результати експериментальних та теоретичних досліджень стосовно отримання літієвоалюмосилікатної склокераміки з реакційно зформованою структурою (РЗС). Розроблено склади композиційних сумішей, на базі яких в результаті спікання можливо одержати порувату та щільну літієвоалюмосилікатну термостійку склокераміку з реакційно зформованою структурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8-1

Рубрики:

      
6.

Калафатова Л.П. 
Технологічні основи підвищення ефективності обробки та забезпечення якості виробів із технічних стекол і ситалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Л.П. Калафатова ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання створення технології підвищення ефективності обробки та забезпечення високої якості виробів з технічних стекол і ситалів шляхом обгрунтування раціональних умов їх обробки: схем і режимів шліфування, характеристик інструментів, властивостей технологічних середовищ, послідовності обробки, які дають можливість комплексного технологічного керування дефектністю формівної поверхні, на кожній стадії механічної обробки за рахунок змін рівня силового впливу під час різання. Розроблено математичну модель утворення дефектності виробів у ході їх абразивної обробки, яка враховує характеристики міцності оброблюваного матеріалу, основні експлуатаційно-технологічні параметри інструменту, насамперед, його зернистість і технологічну спадковість. Обгрунтовано вихідні положення проектування раціональних технологічних процесів механічної обробки виробів з технічних стекол і ситалів, які забезпечують мінімальну вартість їх обробки. Наведено технічні рекомендації щодо ефективної обробки виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8
Шифр НБУВ: РА317622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського