Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=З86-531.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Стукаленко В.В. 
Взаємозв'язок поляризаційних та частотних флуктацій мод квазіізотропного резонатора: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.В. Стукаленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємозв'язок поляризаційних і частотних характеристик двомодового газового лазера в процесі видовження резонатора за умов слабких магнітних полів і температурних флуктацій. Доведено, що у випадку генерації ортогонально поляризаційних мод спектральна залежність частоти міжмодового биття має розриви в моменти згасання - виникнення мод на периферії контуру підсилення. Проаналізовано спектральну залежність положення площини поляризації в магнітному полі для кожної поляризації ортогональних мод в контурі підсилення. Встановлено, що ефективна стабілізація частоти випромінювання газового лазера можлива лише під час використання зовнішнього еталона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.46 +
Шифр НБУВ: РА335681

Рубрики:

      
2.

Видолоб В.В. 
Використання лазерних методів в задачах діагностики та метрології при виробництві оптоелектронних компонентів радіоелектронних засобів озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / В.В. Видолоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.42 + Ц82 в734.3 +
Шифр НБУВ: РА350614

Рубрики:

      
3.

Сушинський О.Є. 
Висококонтрастні рідкокристалічні модулятори лазерного випромінювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.Є. Сушинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси розсіювання лазерного випромінювання в немато-холестеричних сумішах. Створено рідкокристалічні модулятори з високим значенням контрасту. Розроблено теоретичну модель розсіювання лазерного випромінювання в індукованих холестериках, в якій зроблено ототожнення розсіюючих центрів з конфокальною доменною структурою, а також встановлено вплив селективної компоненти на загальний процес розсіювання. Показано, що у процесі холестерико-нематичного переходу система характеризується значною полідисперсністю, а саме: наявністю у зразку частинок різного розміру від 0,5 мкм до 10 мкм. Враховано вплив багатократного розсіювання. Теоретичну модель експериментально підтверджено шляхом дослідження кутового розподілу інтенсивності розсіювання світла та проведення оптичного аналізу. Виявлено, що у разі збільшення концентрації оптично активної домішки у нематичній матриці збільшуються розміри і концентрація конфокальних доменів і, як наслідок, зростає розсіювання на цих доменах, що призводить до збільшення величини контрасту. Створено нову багатошарову конструкцію рідкокристалічного модулятора лазерного випромінювання на основі ефекту холестерико-нематичного переходу, проведено її оптимізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.46 +
Шифр НБУВ: РА331714

Рубрики:

      
4.

Негрійко А.М. 
Експериментальні дослідження механічних та спектральних ефектів у взаємодії лазерного випромінювання з атомами та молекулами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.М. Негрійко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено механічну дію лазерного світла на атоми та молекули, спектральні характеристики резонансів насиченого поглинання та флуоресценції, резонансну флуоресценцію молекулярного йоду різного ізотопного складу. Уточнено природу модуляційного зсуву, зумовленого зміною ізотопного складу нелінійно-поглинаючого середовища. Визначено межову чутливість лазерно-флуоресцентного аналізу гетеро-ізотопного йоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341,022 + В343.14,022 + З86-531.46 +
Шифр НБУВ: РА340803

Рубрики:

      
5.

Бойко О.В. 
Експериментальні дослідження резонансів насичення внутрішньорезонаторного поглинання в He-Ne/Isub2/sub лазерах з високочастотною накачкою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + З86-531.46-01

Рубрики:

      
6.

Чучман М.П. 
Емісійні характеристики та фізика процесів в лазерній плазмі галію, індію, свинцю, сурми і сполук на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / М.П. Чучман ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 17 с. — укp.

Установлено, що плазма випромінює внаслідок радіаційної релаксації станів одно- та двоелектронного збудження атомів і однозарядних іонів. На підставі аналізу спектрів і динаміки випромінення лазерної плазми сполук та їх складових запропоновано пояснення специфіки поведінки такої плазми на відстані 1 мм від мішені як сильний вплив на процес лазерної ерозії способу введення енергії та виду енергообміну. Відзначено, що особливістю утворення іонів за лазерної ерозії багатокомпонентних мішеней є іонізація та дисоціація молекул сполуки, що відбувається за різних механізмів на різних етапах ерозії. Визначено швидкість руху плазми, час рекомбінації іонів, температуру та концентрацію електронів у ній. У разі поширення до 7 мм неоднорідність просторового складу та параметрів поступово згладжується у разі перемішування плазми, основним механізмом збудження є рекомбінація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.5,022 + З86-531.4,022 +
Шифр НБУВ: РА338970

Рубрики:

      
7.

Калюжна Г.Г. 
Особливості плазмової кінетики в жевріючому розряді в багатокомпонентних газових сумішах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Г.Г. Калюжна ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень плазмової кінетики у жевріючому розряді в багатокомпонентних сумішах різного складу. Здійснено числове моделювання кінетики розряду та випромінювання в ексимерних газорозрядних KrF і ArF лазерах, визначено оптимальний склад їх активних середовищ, оптимальний тиск сумішей. Досліджено залежності енергії випромінювання та коефіцієнт корисної дії від величини зарядної напруги, а також вплив буферного газу (гелію чи неону) на кінетику розряду та випромінювання. Завдяки моделюванню плазмової кінетики ексимерних лазерів і електричної схеми накачки істотно оптимізовано параметри останньої, що призвело до збільшення ефективності генерації лазерів у 1,5 - 2 рази. Уперше проведено числове моделювання кінетики розряду та випромінювання в активному середовищі ексимерного XeCl лазера, в якому токсичний галононосій HCl, що зазвичай використовується, замінено на фреон-12. Показано, що така заміна не призводить до зменшення ефективності генерації, що дозволило створити конкурентоспроможний XeCl лазер на основі малотоксичної хімічно інертної суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321 в 641.8,022 + З86-531.4 +
Шифр НБУВ: РА341546

Рубрики:

      
8.

Павлов І.А. 
Природа тонкої структура спектру випромінювання ексимерного XeCl лазера: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.А. Павлов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено природу тонкої структури у спектрах генерації молекули XeCl. Показано, що лінії такої структури утворюються у місцях підвищеної щільності обертальних частот різних електронно-коливальних переходів. З'ясовано вплив елементів резонатора на тонку структуру спектра генерації XeCl лазера. Уперше показано, що у випадку "щільного" резонатора ця структура у спектрі генерації зумовлена проявом електронно-коливально-обертального спектра молекул та лініями поглинання розряду. Інтерференційна картина у спектрі генерації за цього не проявляється. Досліджено вплив ізотопічного складу робочої суміші на тонку структуру спектра генерації XeCl лазера. Показано, що змінюючи ізотопічний склад робочої суміші, можна досягти більш повного, у деяких випадках неперервного заповнення спектральними лініями діапазону генерації. Одержано фундаментальні коливальні констант молекули XeCl шляхом їх підгонки за методом найменших квадратів до експериментальних спектроскопічних даних кількох моноізотопних молекул одночасно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.4-01 + З86-531.4-01
Шифр НБУВ: РА345494

Рубрики:

      
9.

Дацюк В.В. 
Теорія електронно-коливальної релаксації та оптичних переходів молекул в активних середовищах ексимерних лазерів та мікрорезонаторах: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.В. Дацюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження змінних механізмів льонозбиральної машини (брального та підбирально-повертального апаратів) з метою забезпечення її універсальності. На підставі порівняльного вивчення комбайнового та роздільного способів збирання льону запропоновано схему льонозбиральної машини зі змінними апаратами. Досліджено особливості функціонування пасових передач та визначено їх основні параметри для брального та підбирально-повертального апаратів. Обгрунтовано раціональний розподіл тисків у поперечних рівчаках брального апарату в процесі його функціонування. Досліджено перехід стебел з вивідного рівчака в канал поперечного транспортера льонозбиральної машини. Обгрунтовано параметри та розміщення чистиків шківів і роликів. Визначено спожиту потужність під час роботи льонозбиральної машини. Проведено порівняльне дослідження комбайнової та роздільної технологій збирання льону. На підставі результатів польових випробувань обладнаної бральним і підбирально-повертальними апаратами універсальної льонозбиральної машини визначено її економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + З86-531.49 +
Шифр НБУВ: РА335642

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського