Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (104)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*738$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Акімова В.М. 
Адаптаційні зміни лейкоцитів периферичної крові при дії дозованого фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Акімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено роль лейкоцитів периферичної крові у механізмах формування адаптаційно-компенсаторних реакцій організму людей з різним рівнем функціональної активності серця за дії короткотривалого дозованого фізичного навантаження різної інтенсивності. Досліджено особливості змін показників функціональної активності лейкоцитів та ендокринну функцію тимуса у молодих нетренованих практично здорових чоловіків за умов дії двох режимів двоступеневого фізичного навантаження: на рівні 35 % та 50 % належного максимального споживання кисню (НМСК) організмом (помірного навантаження) та 75 % і 100 % НМСК (субмаксимального навантаження), у людей, хворих на стабільну стенокардію, за умов дії помірного навантаження. Встановлено, що протягом першої години після фізичного навантаження як помірної, так і субмаксимальної інтенсивності у здорових людей виникають зміни популяційного складу лейкоцитів крові, виражені у зниженні вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів та Т-цитотоксичних лімфоцитів та зростанні вмісту нейтрофільних гранулоцитів, у той час як загальна кількість лейкоцитів не змінюється. Встановлено стимулювальний ефект фізичного навантаження на показники неспецифічної резистентності організму здорових нетренованих осіб: зростання бактерицидної активності нейтрофілів і тенденцію до активації фагоцитарної функції.Встановлено, що фізичне навантаження помірної інтенсивності у людей, хворих на стабільну стенокардію, викликає зниження кількості Т-хелперів і зростання Т-цитотоксичних лімфоцитів. Вірогідних змін інших показників імунореактивності не встановлено. Показано, що помірне та субмаксимальне фізичне навантаження у здорових чоловіків викликає, в основному, розвиток неспецифічної адаптаційної реакції активації, яка свідчить про стимулювальний вплив обраних режимів фізичного навантаження на імунну систему. Встановлено, що у 25 % осіб, хворих на стабільну стенокардію, вплив помірного фізичного навантаження має стресовий характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*732.242 +
Шифр НБУВ: РА349048

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лисенко 
Адаптація респіраторної системи людини в умовах тривалої м'язової діяльності і стан деяких нейродинамічних та психофізіологічних функцій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Сергій Григорович Лисенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*739.177.545
Шифр НБУВ: РА366203

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Баєв О.А. 
Адаптація серцево-судинної системи і функціональний стан вищої нервової діяльності організму людини при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Баєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено процес адаптації серцево-судинної системи організму та розвитку індивідуально-типологічних властивостей вищої нервової діяльності за тривалих фізичних навантажень. Показано, що вплив тривалих тренувань на організм юнаків і дівчат супроводжується підвищенням адаптаційних можливостей серцево-судинної системи, розвитком морфофункціональної адаптації серця, позитивними змінами у його біоелектричній активності та механізмах регуляції серцевого ритму. Встановлено, що динаміка змін функціонального стану серцево-судинної системи організму юнаків і дівчат характеризується, зокрема, збільшенням функціональних об'ємів і маси міокарду лівого шлуночка, тривалості кардіоциклу та електричної систоли серця. Виявлено, що тривалі фізичні навантаження сприяють удосконаленню психофізіологічних функцій організму юнаків і дівчат віком 18 - 20-ти років. З'ясовано, що індивідуально-типологічні властивості вищої нервової діяльності тісно пов'язані з сенсомоторними та психічними функціями організму та проявляються у характері термінових пристосувальних реакцій серцевого ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА349158

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Драчук С.П. 
Аеробна та анаеробна продуктивність організму юнаків 17 - 19 років при застосуванні різних режимів фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.П. Драчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення фізичної працездатності, аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності організму, а також якісних параметрів рухової діяльності студентів встановлено, що заняття за існуючою "Базовою навчальною програмою для вищих навчальних закладів освіти України з фізичного виховання" є неефективними щодо підвищення рівня фізичного здоров'я молоді чоловічої статі віком 17 - 19 років. Шляхом вивчення ефективності впливу фізичних тренувань різного спрямування на аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність організму розроблено тренувальні програми з фізичного виховання, які підвищують рівень фізичного стану студентської молоді чоловічої статі. Досліджено кореляційний взаємозв'язок між рівнем аеробної та анаеробної (лактатної) продуктивності та проявом якісних параметрів рухової діяльності у представників чоловічої статі віком 17 - 19 років. Встановлено, що відносні показники максимального споживання кисню та максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв є більш об'єктивними для характеристики ефективності впливу занять з фізичного виховання на функціональний стан організму, ніж показники якісних параметрів рухової діяльності, які використовуються у вищих навчальних закладах для моніторингу соматичного здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність використання відносного показника максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 1 хв для оцінки ефективності впливу фізичних тренувань на рівень фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Ч510.43 +
Шифр НБУВ: РА344001

Рубрики:

      
5.

Волошина І.С. 
Вікові та індивідуальні особливості будови менісків колінного суглоба та їх зв`язок: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.С. Волошина ; Луган. держ. мед. ун-т . — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нову класифікацію менісків колінного суглоба залежно від їх форм і поширеності. Встановлено, що морфологічні зміни структури менісків залежать від віку людини й їх індивідуальних анатомічних особливостей. Показано кореляційну залежність між морфологічними показниками менісків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-92 + Е70*738.83*334 +
Шифр НБУВ: РА369693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Левашов О.М. 
Вплив гіпокінезії на біоелектичні властивості кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Левашов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу низького функціонального навантаження на біоелектричні властивості кістки, які одержано за методом відведення потенціалу навантаження (ПН) з поверхні стегнової кістки щурів лінії Вістар та її мультичастотного імпедансометричного тестування за умов дозованого механічного навантаження та жорсткого 28- та 45-добового обмеження рухливості. Установлено, що гіпокінезія вірогідно зменшує ПН, особливо у діапазоні навантажень фізіологічного рівня. Розвиток гіпокінетичної остеопенії супроводжується зменшенням імпедансу, активного та реактивного опорів і значним збільшенням ємності кістки. Жорстка тривала гіпокінезія зменшує напруження кисню у ненавантажених м'язах і швидкість споживання кисню кістковою тканиною. Використання переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) дозволяє зменшити порушення кисневого метаболізму й активувати анаболічні процеси у кістковому матриксі, що зумовлює покращання пасивних електричних властивостей кістки. Найбільший остеопротекторний ефект виявлено за умов використання ПНГ на етапі преадаптації та всього періоду обмеження рухливості. Одержані результати про закономірності змін активних і пасивних електричних властивостей кістки за умов гіпокінезії можуть бути використані для розробки нових методів діагностики та корекції патології кісткової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-29 + Р252.262.4 + Е70*738 +
Шифр НБУВ: РА356652

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Богуцька Г. А. 
Вплив рухів верхньої кінцівки на H-рефлекс камбалоподібного м'яза людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. А. Богуцька ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефект згинання та розгинання іпсилатерального передпліччя, стискування пальців кисті в кулак, згинання контралатерального передпліччя. Досліджене тривале гальмування Н-рефлексу не ослабляється за помірного тонічного збудження мотонейронів тестованого м'яза за умов довільного підошовного згинання стопи. Встановлено, що у разі взаємодії даного гальмування з гальмівним ефектом стимуляції загального малогомілкового нерва спостерігається явище оклюзії. Дані обставини вказують на локалізацію гальмування у пресинаптичній частині дуги Н-рефлексу. Виявлено, що тривале гальмування виникає рефлекторно в результаті аферентної імпульсації з м'язів верхньої кінцівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.829
Шифр НБУВ: РА372149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Драницин О.В. 
Зміни морфофункціональних параметрів еритроцитів периферичної крові при дії фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Драницин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено зміни морфофункціональних характеристик еритроцитів у людей контрольної та тренованої груп після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності. З'ясовано, що у периферичній крові тренованих людей кількість ехіноцитів I, ехіноцитів II, овалоехіноцитів I-II є більшою у порівнянні з людьми контрольної групи. Відзначено, що фізичне навантаження тренованих людей призводить до збільшення кількості ехіноцитів I та ехіноцитів II у порівнянні з їх станом до даного навантаження. У людей контрольної групи виявлено збільшення кількості ехіноцитів I, ехіноцитів II, шистоцитів та дегмацитів після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності. За результатами дослідження зроблено висновок, що у людей контрольної та тренованої груп таке фізичне навантаження зумовлює збільшення площі видимої поверхні, довжини контуру, максимального та мінімального діаметрів еритроцитів, тобто зменшується їх об'єм. Спостережено зміщення кривих Прайс - Джонса вправо у більшості людей тренованої та контрольної груп після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 + Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА341091

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Литвин Б.А. 
Математичне моделювання та оптимізація руху антропоморфних крокуючих систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Б.А. Литвин ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано математичні моделі, розроблено числово-аналітичну методику та алгоритми розв'язання задач математичного моделювання та оптимізації руху антропоморфних крокуючих систем з активними і пасивними керуваннями та нестаціонарними дискретно-неперервними обмеженнями на фазові координати і керування. Запропонована методика грунтується на використанні експериментальних даних біомеханічних досліджень ходи людини, параметризації незалежно варійованих функцій кубічними згладжувальними сплайнами та числових методах нелінійного математичного програмування. Висвітлено задачі комп'ютерного моделювання та оптимізації ходи людини в нормі та з протезованою гомілкою на підставі даних експериментальних досліджень, а також задачу сукупної оптимізації режимів руху і конструктивних параметрів пасивних приводів двоногого крокуючого робота. Визначено умови еквівалентності досліджуваних задач, наведено їх розв'язки за допомогою єдиної числово-аналітичної методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738*715.1в641.0 +
Шифр НБУВ: РА342240

Рубрики:

      
10.

Тиш Є.В. 
Моделювання та методи обробки кардіоінтервалограм при фізичних навантаженнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Є.В. Тиш ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше побудовано математичну модель кардіоінтервалограми (КІГ) як суми дискретної детермінованої функції та стаціонарної лінійної випадкової послідовності, яка передбачає врахування нестаціонарного (перехідного) характеру та стохастичності КІГ за фізичних навантажень. Обгрунтовано методи статистичної обробки КІГ. З використанням методу найменших квадратів побудовано алгоритм оцінювання математичного сподівання КІГ. На базі теорії статистичного оцінювання ймовірнісних характеристик ергодичних відносно кореляційної функції та щільності розподілу випадкових послідовностей запропоновано алгоритм кореляційної функції та щільності розподілу стаціонарної компоненти КІГ. Запропоновано нові діагностичні ознаки для діагностики адаптивно-регулятивних можливостей організму людини, а саме: коефіцієнти розкладу оцінки математичного сподівання й оцінки кореляційної функції КІГ в ряди за ортогональними дискретними поліномами Чебишева, а також параметри кривої Пірсона, що апроксимує щільність розподілу КІГ. Створено метод імітаційного моделювання КІГ за фізичних навантажень на базі побудованої математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.3 + Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА358597

Рубрики:

      
11.

Маланюк Л. Б. 
Обгрунтування режимів рухової активності чоловіків 18 - 25 років з різним рівнем фізичного здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Л. Б. Маланюк ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено режими рухової активності, параметри фізкультурно-оздоровчих занять для чоловіків 18 - 25-ти років, які відрізняються від традиційних диференціацією видів відповідно до вихідного рівня їх фізичного стану та фізкультурних інтересів, що забезпечує стійкий і виразний оздоровчий ефект. Підтверджено ефективність запропонованих режимів рухової активності, яка відображена в динамічному зростанні рівня фізичного стану. Доповнено дані щодо антропометричних показників, функціональних можливостей, рівня розвитку фізичних якостей і рухової активності представників різних рівнів здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025 + Е70*738.25 + Ч511.483
Шифр НБУВ: РА375744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Савка Ю.М. 
Особливості гемодинамічного забезпечення дозованих фізичних навантажень в залежності від типу саморегуляції кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю.М. Савка ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено типологічні особливості гемодинамічних реакцій здорових людей на дозовані фізичні навантаження. Встановлено, що найбільш оптимальні гемодинамічні реакції на одноразові дозовані фізичні навантаження характерні для представників судинного та середнього типів саморегуляції кровообігу (ТСК). Показано існування оптимальних варіантів типів саморегуляції для певних видів навантажень. Отримано кількісні критерії гемодинамічних показників, які можуть бути використано як типологічні нормативи. Аргументовано доцільність використання типів саморегуляції кровообігу для вибору спортивної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7
Шифр НБУВ: РА314665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лаповець Л.Є. 
Особливості реакції нейрогормональної та імунної систем на фізичне навантаження у здорових людей та хворих на стабільну стенокардію: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Л.Є. Лаповець ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Вивчено механізми адаптації організму здорових людей і хворих на стабільну стенокардію (СС) до фізичного навантаження. З'ясовано, що фізичне завантаження не спричинювало тривалих негативних зрушень гіпофізарно-адреналової системи за адекватної реакції симпато-адреналової системи, а саме: підвищення її функціональної активності. У хворих на СС за фізичного навантаження виявлено компенсаторну перенапругу симпато-адреналової системи й обмеження її компенсаторних резервів, збільшення вмісту кортизолу, а також зниження його рівня у крові протягом першої години реституції. У здорових людей за максимального, а у хворих на СС за інтенсивного фізичного навантаження виявлено імунодепресію клітинної ланки імунітету. На підставі одержаних даних розроблено аналітичну математичну модель, яка дає змогу кількісно оцінити зміни функціонального стану гіпофізарно-надниркової, симпато-адреналової та імунної систем, а також їх реактивності та захисних і пристосувальних резервів організму за фізичного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-2 + Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА354682

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Каленіченко О.В. 
Особливості функціонування серцево-судинної системи у студентів в умовах різних навантажень: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Каленіченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування серцево-судинної системи та її реактивність на різні види навантажень у здорових молодих студентів, що поєднують навчання з систематичним тренуванням аеробного та силового спрямування. Виявлено більш високий рівень середнього артеріального тиску у студентів-спортсменів обох груп у порівнянні з контрольною. Встановлено, що збільшення даного показника у студентів з аеробною спрямованістю тренувальних навантажень обумовлено підвищенням загального периферійного опору судин, а у разі їх силової спрямованості - більшими значеннями серцевого викиду. Доведено, що більша варіативність тривалості інтервалу R-R і рівень дихальної синусової аритмії в спокої та у разі навантажень у студентів-спортсменів різних груп досягається за рахунок різних механізмів. Зроблено висновок, що особливості центральної гемодинаміки та варіабельності серцевого ритму є достатньо стійкими індивідуальними характеристиками організму людини, оскільки значення їх параметрів відносно стабільні протягом тривалого проміжку часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732 + Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА356717

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Величко Т. О. 
Просторово-часові показники в оцінці ходьби людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / Т. О. Величко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено просторово-часові параметри ходьби в нормі та під час різних фізіологічних парадигм ходьби. Одержані дані оброблено статистично. Вперше визначено основні просторово-часові показники нормальної ходьби в практично здорових осіб юнацького віку мешканців України. Виявлено певний статевий диморфізм просторово-часових параметрів нормальної ходьби. Досліджено зміни просторових і часових показників ходьби у разі зміни темпу ходьби в бік та сповільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.252
Шифр НБУВ: РА375254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Решетняк О.А. 
Реакція серцево-судинної системи спортсменів на фізичне навантаження залежно від рівня вмісту мікро і макроелементів в організмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Решетняк ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено електрокардіо- та реографічне обстеження 80-ти спортсменів і студентів, які не займаються спортом, методом рентгено-флуоресцентної флуоріметрії визначено вміст кадмію, кальцію та калію у волоссі. Дослідження елементного балансу показало, що вміст хімічних елементів в організмі спортсменів відповідає нормі, студенти, які не займаються спортом, мають дефіцит ессенціальних елементів. Виявлено певну залежність функціонального стану серцево-судинної системи від вмісту кадмію, кальцію та калію, яка найбільшим чином виражена під час фізичного навантаження. Встановлено в обох групах переважно кардіотропну дію кадмію протилежного характеру, більш виражену у спортсменів. Проаналізовано, що за умов дефіцитного вмісту ессенціальних кальцію та калію в організмі студентів, які не займаються спортом, залежність функціонального стану серцево-судинної системи від рівня цих елементів носить виражений характер як з боку показників діяльності серця, так і гемодинамічних параметрів головним чином по відношенню до рівня калію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732 + Е70*738.7 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА367147

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Груша М.М. 
Синаптичне гальмування гладеньких м'язів кишечнику та його модуляція: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.М. Груша ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено синаптичне гальмування гладеньких м'язів кільцевого шару різних ділянок кишечнику людини та дистальної ділянки товстої кишки морської свинки. За допомогою методу сахарозного містка визначено параметри гальмівних синаптичних потенціалів (ГСП) гладеньких м'язів. Доведено здатність галоперидолу (відомого як нейролептик) і клотримазолу (антимікотик) зменшувати амплітуду та змінювати кінетичні параметри ГСП гладеньких м'язів кишечнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*734.24*715.3 + Е70*738.821*715.3 +
Шифр НБУВ: РА359550

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Дудник О.К. 
Функціональна організація психофізіологічних станів організму людини в умовах напруженої м'язової діяльності: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.К. Дудник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості функціональної організації психофізіологічних станів організму людини на підставі вивчення зв'язків між рівнем психофізіологічного стану людини та ступенем адаптації до напруженої м'язової діяльності. Показано, що за умов адаптації до даної діяльності наявне покращання системи сприйняття та переробки зорової інформації в людини. Виявлено, що зростання швидкісних характеристик переробки інформації у динаміці адаптації до напруженої м'язової діяльності відбувається з напруженням регуляторних механізмів за рахунок посилення симпатичного відділу вегетативної регуляції ритму серця. За цього динаміка процесу адаптації до напруженої м'язової діяльності характеризується узгодженістю збалансованості механізмів вагусно-симпатичного тонусу системи вегетативної регуляції ритму серця зі збільшенням можливостей системи сприйняття та переробки зорової інформації внаслідок зростання детермінованості функціональної організації психофізіологічного стану людини. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що рівень прояву психофізіологічних станів зумовлений якістю переробки інформації у спортсменів і визначається часом центральної затримки. Зниження рівня зазначених станів у них призводить до збільшення тривалості переробки інформації на рівні кори головного мозку і, як наслідок, може негативно впливати на ефективність спортивної діяльності. Характер реакції ритму серця на ортостатичне навантаження визначається ступенем напруження регуляторних систем організму. Встановлено, що серед осіб обстеженої вибірки 34 % мають оптимальний тип реакції на ортостатичне навантаження, 52 % - помірне напруження та 14 % - перенапруження регуляції ритму серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7*112.4 + Ч510.72 +
Шифр НБУВ: РА364096

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського