Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (212)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*732.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Дмитрієв А.В. 
Аналітична анатомія русла вінцевих артерій серця людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Дмитрієв ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця людини та запропоновано їх варіанти, які можна використовувати як структурні критерії норми. За допомогою статистичного аналізу та математичного моделювання підтверджено морфофункціональну неоднорідність різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Запропоновано нові морфофункціональні принципи оптимальності різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Доведено, що русло повинно забезпечувати не лише мінімальні витрати біологічного матеріалу та мінімальну роботу, необхідну для просування крові, але й забезпечувати кров'ю максимально можливу за площею ділянку серцевої стінки. Обгрунтовано, що русло повинно забезпечувати максимальну тривалість експозиції крові й артеріальної стінки. З використанням генетичного алгоритму проведено селекцію оптимальних, відповідно до запропонованих принципів, кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця, які можна використовувати як структурні критерії норми. На базі математичної моделі створено комп'ютерну програму, що дозволяє генерувати фізичну модель внутрішньоорганного артеріального русла серця людини за умов норми, одержувати її візуальні зображення, імітувати внутрішньоартеріальну гемодинаміку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 + Е70*732.123 +
Шифр НБУВ: РА362451

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кудій Л.І. 
Варіабельність серцевого ритму в осіб з різною частотою дихання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.І. Кудій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості варіабельності серцевого ритму у здорових молодих чоловіків з різною частотою дихання. Встановлено, що варіабельність ритму серця та частота дихання є достатньо стійкими індивідуальними характеристиками організму людини, оскільки значення їх параметрів здатні відтворюватися через тривалі проміжки часу. Виявлено більшу варіабельність серцевого ритму у стані спокою у чоловіків крайніх груп, ніж в обстежених з середньою частотою дихання. Відзначено, що в осіб з низькою частотою дихання більша варіабельність серцевого ритму, яка обумовлена парасимпатичними впливами на синусовий вузол, супроводжується високим рівнем серцево-дихального синхронізму. Встановлено, що у чоловіків з високою частотою дихання даний прояв варіабельності серцевого ритму досягається переважно за рахунок симпатичної регуляції та характеризується вираженою нерівномірністю амплітуди дихальних хвиль серцевого ритму та відносною десинхронізацією у діяльності дихального та судинорухового центрів. Показано, що під впливом дозових навантажень (ортопроби, дихання 6 цикл/хв, розумового та фізичного) відмінності у варіабельності серцевого ритму, а також за рівнем дихальної синусової артимії та серцево-дихального синхронізму між групами чоловіків з різною частотою дихання в основному нівелюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 +
Шифр НБУВ: РА345381

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бірюкова О. О. 
Варіабельність серцевого ритму у випробовуваних з різним типом вегетативної регуляції під впливом керованого дихання з індивідуально підібраною частотою: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. О. Бірюкова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено варіабельність серцевого ритму (ВСР) випробовуваних із різним типом вегетативної регуляції під впливом керованого дихання (КД) з індивідуально підібраною частотою. Встановлено, що КД, частота якого відповідає частоті максимального піку потужності в низькочастотному діапазоні спектру серцевого ритму, є потужним засобом керування серцевим ритмом і функціональним станом кардіореспіраторної системи випробовуваних із різним типом вегетативної регуляції, про що свідчить оптимізація показників ВСР, збільшення толерантності серцево-судинної системи до субмаксимального фізичного навантаження та збільшення синхронізації серцевого та дихального ритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 + Е70*733.21
Шифр НБУВ: РА376742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ківежді К.Б. 
Взаємозв'язок типів гемодинаміки із станом вегетативної нервової системи у здорових людей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / К.Б. Ківежді ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між типами гемодинаміки та показниками стану вегетативної нервової системи у здорових людей у стані спокою та за умов виконання дозованих навантажень. За допомогою кореляційного аналізу досліджено взаємозв'язок статистичних і спектральних характеристик серцевого ритму з показниками центральної гемодинаміки у представників різних гемодинамічних типів. Проведено дослідження реакцій автономної нервової системи на активну ортостатичну пробу й арифметичний тест залежно від вихідного типу кровобігу. Показано, що особливості гемодинамічних реакцій у представників гемодинамічних типів визначаються не тільки співвідношенням симпатичного та парасиматичного відділів автономної нервової системи у стані спокою, а головним чином - реактивністю цих відділів й активністю центрального контура регуляції серцевого ритму. Одержано дані, які поглиблюють уявлення про фізіологічні механізми адаптаційних реакцій системи кровообігу до різних типів навантажень з урахуванням стану та реактивності вегетативної нервової системи. Визначено нормативні показники варіабельності серцевого ритму у стані спокою та за умов виконання тестових дозованих навантажень у представників різних типів гемодинаміки, які можуть бути використані в клінічних і фізіологічних дослідженнях. Удосконалено класифікацію за типами кровообігу, яка може бути використана для уточненої діагностики передпатологічних станів у пацієнтів кардіологічного профілю, для відбору у спортивній і екстремальній медицині. Дані про особливості змін вегетативної нервової системи під впливом навантажень у представників різних типів кровообігу з урахуванням її вихідного стану дозволяють проводити донозологічну діагностику осіб з ризиком виникнення артеріальної гіпер- та гіпотензії для проведення профілактики цих захворювань немедикаментозним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Е70*739.14 +
Шифр НБУВ: РА345658

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Сарафинюк Л.А. 
Вікові та статеві закономірності змін гемодинаміки в залежності від конституціональних характеристик організму: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01; 03.00.13 / Л.А. Сарафинюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено закономірності змін показників гемодинаміки, одержаних методом тетраполярної реокардіографії, у практично здорових міських осіб юнацького віку (мешканців Подільського регіону України) залежно від віку, статі, типу кровообігу, антропометричних і соматотипологічних характеристик організму. Вперше у комплексі вивчено особливості та зв'язки вікових, статевих, соматотипологічних та антропометричних характеристик з показниками центральної гемодинаміки та грудної реограми у практично здорових міських осіб юнацького віку. Виявлено виражені статеві відмінності більшості взаємозв'язків реокардіографічних показників та антропометричних і соматотипологічних характеристик у практично здорових міських осіб різних соматотипів. Вперше на підставі вивчення особливостей антропометричних і соматотипологічних показників у міських юнаків і дівчат, які належать до різних конституційних типів, побудовано достовірні моделі параметрів центральної гемодинаміки та показано виражені статеві та соматотипологічні розбіжності точності опису реокардіографічних параметрів та ознак будови тіла, що ввійшли до цих моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05*334 +
Шифр НБУВ: РА370927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Святодух Г.М. 
Вплив оксиду азоту на рівень адаптивних можливостей системи кровообігу практично здорових юнаків і дівчат 18 - 20 років: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.М. Святодух ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено роль системи синтезу оксиду азоту в забезпеченні адаптивних можливостей серцево-судинної системи практично здорових хлопців і дівчат віком 18 - 20-ти років. Показано, що високий рівень адаптивних можливостей забезпечується за рахунок експресії авктивності окисного і нітритредуктазного реутилізаційного шляхів синтезу NO за одночасного зниження активності індуцибельної NO-синтази. Встановлено статеві відмінності в характері функціонального стану системи синтезу оксиду азоту у практично здорових юнаків і дівчат. Доповнено наукові уявлення про фізіологічну роль оксиду азоту в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Е70*732.1-649: Г125.1
Шифр НБУВ: РА373316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Струтинський Р.Б. 
Дослідження впливу нових активаторів АТФ-залежних калієвих каналів на функції серця та вазомоторні реакції в нормальних та патологічних умовах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Р.Б. Струтинський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено, що ПФ-10 посилює скоротливу активність міокарду, проявляє антиаритмічну дію та значно покращує функцію ішемізованого серця у період його реперфузії, проявляє кардіопротекторні властивості, подібні до феномену ішемічного прекондиціювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52 + Е70*732.12-64 +
Шифр НБУВ: РА322486

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Настенко Є.А. 
Закономірності самоорганізації та регуляції кровообігу людини: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Є.А. Настенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено закономірності формування інтегральних характеристик системи кровообігу в нормі та у разі патології з метою розв'язання задач управління кровообігом. Вперше побудовано алгоритми відтворення функціональних характеристик складних біомедичних систем, що базуються на виникненні ефектів впорядкування (самоорганізації) у послідовно нагромаджуваних масивах спостережень. Відтворено систему емпіричних регуляторних зв'язків системної гемодинаміки організму людини за різних умов кровообігу. Побудовано нелінійну модель капілярної мережі, вперше відтворено систему регуляторних характеристик транспорту кисню організму людини за умов інтенсивної терапії. Досліджено інтегральні властивості регуляції капілярного кровообігу. Створено методику кількісного оцінювання складності та варіабельності поведінки системних показників кровообігу, що дозволяє визначити його регуляторні резерви. Виявлено симетрії, наближені до пропорції золотого перерізу, однорідних відношень силових, об'ємних і часових показників кровообігу, розкрито їх роль у процесі регуляції та здатність відображати глибину ієрархічних взаємодій різнорівневих регуляторних механізмів. Встановлено, що система кровообігу є критично самоорганізованою, чутливою до найменших змін умов функціонування. Доведено можливість жорсткої синхронізації капілярного кровотоку з коливаннями системного, обмумовленого скороченнями серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.1 +
Шифр НБУВ: РА357173

Рубрики:

      
9.

Коротнєв В.М. 
Зміни гемодинаміки регіонального кровообігу, метаболічних показників крові при невропатії лицьового нерва у осіб похилого віку та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / В.М. Коротнєв ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Удосконалено діагностику та лікування невропатій лицевого нерва різної етіології в осіб похилого віку. На підставі результатів обстеження 200-т пацієнтів і 30-ти практично здорових осіб з'ясовано особливості клінічного перебігу захворювання, функціонального стану системи лицевий нерв - мімічні м'язи, розладів гемодинаміки поза- та внутрішньочерепних судин, серотонін-транспортної, поглинальної, агрегаційної здатності поетапного лікування цієї патології з застосуванням мексидолу як дезагреганту й антиоксиданту у комбінації з магнітофорезом нікотинової кислоти, фонофорезу з "Біотрофом - 6" у гострий і відновлювальний періоди захворювання та постізометричною релаксацією м'язів у резидуальній стадії. За цього патогенетична терапія на етапі відновлювального періоду невропатій лицевого нерва передбачала застосування антихолінестеразних препаратів, антиконвульсантів, антиагрегантів, вазоактивних препаратів, метаболічних засобів. Як фізіотерапевтичні методи використано різноманітні види рефлексотерапії, електростимуляцію, лазеропунктуру. Суттю медикаментозної допомоги в резидуальному періоді було призначення міорелаксантів, метаболічних засобів, нейропротекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.820.62-92 + Е70*732.13*05
Шифр НБУВ: РА358976

Рубрики:

      
10.

Станішевська Т.І. 
Індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.І. Станішевська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного морфофункціонального дослідження одержано нові дані про індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток південно-східного регіону України з різним соматотипом. За допомогою використання методу лазерно доплерівської флоуметрії (ЛДФ) здійснено графічну реєстрацію тканинного кровотоку, розроблено нормативні ЛДФ-метричні параметри жіночого організму та надано об'єктивну оцінку стану мікроциркуляції в різні фази оваріально-менструального циклу. Уточнено дані про добову динаміку показників і досліджено реакції системи мікроциркуляції на теплову пробу у різних фазах менструального циклу. Встановлено індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р731.90 + Е71*602 + Е70*732.13*05 +
Шифр НБУВ: РА342621

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Білик Л.М. 
Кисневі режими організму людини за різних станів серцево-судинної системи: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.М. Білик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено оцінку адекватності транспортування кисню метаболічного запиту організму у разі зниженого, нормального та підвищеного рівнів кровообігу в організмі людини. Одержано регуляторні характеристики доставки та споживання кисню, а саме: підвищену, нормальну, помірно знижену та низьку насосну функцію серця. Побудовано залежності, які характеризують умови насичення киснем венозної крові у великому та малому колі кровообігу за різних рівнів продуктивності серця. Проаналізовано процес доставки та споживаня кисню за умов нормального, недостатнього та надлишкового кровообігу. Для великого кола кровообігу встановлено, що за однакового вмісту кисню в артеріальній крові вміст кисню у венозній крові вищий за вищої насосної функції серця. Для малого кола кровообігу найнижчі показники насичення киснем венозної крові у легенях виявлено у людей з вираженою недостатністю кровообігу. Розроблено методи, які дозволяють оцінити адекватність постачання кисню до тканин згідно з метаболічним (кисневим) запитом організму людини у разі різної насосної здатності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.122 + Е70*732.241.5 +
Шифр НБУВ: РА364445

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Дарій А. 
Макромікроморфологія судинних сплетень шлуночків головного мозку і їх нервовий апарат: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.09 / А. Дарій ; ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 32 с.: табл. — укp.

Одержано принципово нові дані про архітектоніку та будову мікроциркуляторного русла судинних сплетень шлуночків головного мозку. Виявлено морфологічні особливості та співвідношення нервово-судинних елементів з тканинним субстратом. Встановлено корелятивну залежність мікроциркуляторного русла та нервового апарату судинних сплетень шлуночків з розвитком спинного мозку. За гіпертонічної хвороби й атеросклерозу в елементах нервового апарату судин цих сплетень виявлено реактивні та дегенеративні зміни, що мають мозаїчний вигляд: чергування зон з вираженими змінами з ділянками, де структурні порушення виявляються слабо або не спостерігаються взагалі. У результаті вивчення джерел іннервації судинних сплетень шлуночків головного мозку встановлено, що вони мають гетеролатеральну іннервацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177 + Е70*732.1*112.6 + Р627.703
Шифр НБУВ: РА381057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ліссов П. М. 
Моделювальний комплекс для дослідження гемодинаміки людини в умовах змінного атмосферного тиску: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / П. М. Ліссов ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено комплесну математичну модель, що описує функціонування серцево-судинної й екскреторної систем, барорецепторну регуляцію гемодинаміки за умов змінного атмосферного тиску з урахуванням динаміки рідин у між-, внутрішньоклітинному та лімфатичному просторах. Запропоновано технологію моделювання, яка полягає в розбитті комплексної моделі на ряд окремих математичних моделей функціональних систем організму та реалізації кожної з них як окремого програмного модуля з визначеним інтерфейсом. Встановлено адекватність моделі та зроблено висновок, що перерозподіл рідини всередині організму пояснює чутливість людини до динаміки атмосферного тиску та стабілізацію стану за довільного сталого рівня тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*01*801.1-6 + Р252.211
Шифр НБУВ: РА380159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Нурметова І.К. 
Особливості зв'язків антропометричних параметрів підлітків різних соматотипів з показниками реоенцефалографії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / І.К. Нурметова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості кореляцій антропометричних і соматотипологічних параметрів з показниками реоенцефалограми у практично здорових міських підлітків Подільського регіону залежно від їх статі та віку. Вперше проаналізовано антропометричні та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у даної категорії підлітків залежно від соматотипу. Встановлено значні статеві та соматотипологічні особливості більшості кореляцій. Розроблено та проаналізовано математичні моделі параметрів церебральної гемодинаміки для практично здорових підлітків обох статей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Р343.3
Шифр НБУВ: РА372479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Коваленко С. О. 
Регуляторні ритми гемодинаміки та їх індивідуальні особливості у людей: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.13 / С. О. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження особливостей коливань ударного об'єму крові та крос-спектральний аналіз його змін паралельно зі змінами тривалості інтервалу R-R, визначено норми та межі розкиду показників, що характеризують ці процеси в спокої та за різних навантажень. Доведено, що максимум крос-спектральної потужності коливань УОК та т-R-R у діапазоні 0,04-0,15 Гц є надійним і валідним показником, що характеризує параметри функціонування спонтанного барорефлексу. Встановлено розподіл потужності коливань УОК та т-R-R у діапазоні низьких частот серцевого ритму запропонованим методом медіанної спектрограми. У спокої, лежачи, у цьому діапазоні виявлено два піки спектральної потужності хвиль т-R-R, що можуть мати різні механізми походження. З'ясовано особливості варіабельності серцевого ритму в стані спокою та за навантажень в осіб з різною вихідною частотою дихання. Встановлено порівняно більшу варіабельність серцевого ритму в обстежених крайніх груп і проаналізовано механізми цього явища. Встановлено особливості регуляторних ритмів гемодинаміки в осіб з різними типологічними її особливостями: рівень серцевого викиду та кровонаповнення органів грудної клітки (КН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05
Шифр НБУВ: РА380567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Гаїна Н. І. 
Розвиток і становлення топографії артеріальних судин товстої кишки у ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. І. Гаїна ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язки в процесі розвитку та становлення топографії артеріальних судин товстої кишки у ранньому періоді онтогенезу людини. Встановлено закономірності й особливості їх взаємовпливу впродовж внутрішньоутробного періоду розвитку з точки зору топографо-анатомічного підходу до проблем ембріогенезу. Уточнено терміни закладки та ранній розвиток артеріальних судин товстої кишки та суміжних утворень. Виявлено варіанти будови, критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення окремих природжених вад судин товстої кишки. Визначено, що становлення товстої кишки та диференціювання судин є взаємозумовленим процесом. Уточнено дані літератури щодо джерел і часу закладки судин товстої кишки, особливостей становлення їх топографії впродовж раннього періоду онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.131*333 + Р731.93 + Р733.454
Шифр НБУВ: РА375909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дмитрієва А.В. 
Роль факторів міжклітинної взаємодії в механізмах регуляції центрального і регіонарного кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / А.В. Дмитрієва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію ієрархічної взаємодії факторів міжклітинної взаємодії у регуляції серцево-судинної системи за фізіологічних та патологічних умов. Доведено, що у мікроциркуляторному руслі простациклін є регулятором, який підтримує капілярний тиск та фільтрацію у межах фізіологічної норми через зміни опору перед- та післякапілярних судин. Розглянуто механізм розвитку постішемічної шокової реакції, головною ланкою якої є дилатація периферичних ємнісних судин, підвищення їх розтяжності, депонування значної кількості крові у венозних судинах, обмеження повернення венозної крові до серця, падіння серцевого викиду та артеріального тиску. На підставі хімічної деендотелізації та блокади циклооксигенази визначено роль ендотелія та констрикторних простаноїдів у розвитку гіпоксичного коронароспазму та легеневої гіпертензії. Розкрито механізм гіпотензивної дії великих доз тромбоцит-активуючого фактору. Досліджено, що судинний ендотелій через вивільнення монооксиду азоту (NO) приймає участь у модулюванні тонусу судин, їх реактивності, регулює скорочувальну функцію та еластичні властивості міокарду. Доведено наявність тонкої взаєморегуляції функціональної активності впадаючих до серця судин, міокарда та коронарних судин за допомогою NO. На підставі результатів досліджень встановлено, що NO та простациклін є головними регуляторами базального функціонального стану ефекторних елементів серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.70 + Е70*732.1 +
Шифр НБУВ: РА321973

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Савенкова О.О. 
Формоутворення внутрішнього рельєфу шлуночків серця людини у пренатальному періоді онтогенезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.О. Савенкова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

З'ясовано особливості та закономірності розвитку, формування внутрішнього рельєфу камер серця людини протягом пренатального періоду онтогенезу. Вивчено топографію, будову структурних компонентів, формуючих внутрішній рельєф серця людини, та терміни становлення цих компонентів. Установлено механізми формування соскоподібних м'язів, сухожилкових струн, м'ясистих перекладок. Уточнено дані щодо динаміки параметрів зазначених м'язів і струн. Одержано морфологічні ознаки утворення аномально розташованих струн серця й ембріологічний матеріал, з якого вони формуються. З використанням імуногістохімічних методів одержано дані щодо особливостей кровопостачання стулок передсердно-шлуночкових клапанів протягом пренатального періоду онтогенезу. Всановлено, що кровопостачання стулок клапанів відбувається за рахунок гілок судин аорти та легеневого стовбура, стінки серця та власних судин стулок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*33 +
Шифр НБУВ: РА362861

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського