Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*692.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бибик О.Ю. 
Вікові особливості морфогенезу органів імунної системи за нормальних умов навколишнього середовища та під впливом хронічної гіпертермії: автореф. дис...д - ра мед. наук: 14.03.01 / О.Ю. Бибик ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 33 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості первинних і вторинних лімфоїдних органів (тимусу та брижових (вісцеральних) і пахвових (соматичних) лімфатичних вузлів) білих щурів трьох вікових груп за різних температурно-часових режимів хронічної гіпертермії та інтенсивних фізичних навантажень. На підставі результатів органо- й морфометричного, ультрамікроскопічного, імунологічного досліджень і тривимірного моделювання встановлено вікові особливості реагування органів імунної системи на екстремальний, середній і помірний температурні режими тривалого гіпертермічного впливу, а також на екстремальну хронічну гіпертермію у поєднанні з інтенсивними фізичними навантаженнями. Обгрунтовано можливість адекватної медикаментозної корекції вторинних імунодефіцитних станів з використанням екстракту з листя Гінкго білоба та інозину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.33*33 + Е60*697.5*33 +
Шифр НБУВ: РА357658

Рубрики:

      
2.

Устименко А.М. 
Вплив постнатальної тимектомії у мишей лінії CBA/Сa на клітини-попередники кісткового мозку і формування кістки в зрілому віці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.М. Устименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу тимектомії мишей лінії CBA/Ca у різні вікові періоди (3, 20 та 45 діб), а також трансплантації тимусів від 5-ти добових (молоді) та 24-х місячних (старих) донорів тваринам, яким видалено тимус у віці 3-х діб, на проліферативний потенціал стромальних, гемопоетичних клітин-попередників кісткового мозку та щільність стегнової кістки. Показано, що через 3,5 місяці тільки за умов тимектомії у віці 3-х діб, у тварин обох статей відбувається зниження щільності стегнової кістки, підвищення відносної й абсолютної кількості колонієтвірних клітин фібробластів (КУК-Ф) і остеокластів (КУК-ГМ), а також зменшення співвідношення КУК-Ф і КУК-ГМ. Встановлено, що у даних тварин знижується маса тіла, матки, тестикул, рівень статевих гормонів, кількість і співвідношення CD4+, CD8+ Т-лімфоцитів у кістковому мозку, збільшується маса наднирників. Виявлено, що у колонієтвірних клітинах остеобластів (КУК-ОБ) знижується рівень експресії гену остеокальцину та цитохімічна активність лужної фосфатази (ЛФ). З'ясовано, що цитохімічна активність кислої фосфатази (КФ) у колонієтвірних клітинах остеокластів (КУК-ОК) збільшується. Показано, що трансплантація тимуса від донорів різного віку призводить до нормалізації показників у мишей, що зазнали видалення тимусу у віці 3-х діб. Встановлено, що відновлювальна здатність тимусу зменшується з віком донора. Доведено, що на ранніх етапах розвитку тимус відіграє важливу роль у формуванні кісткової тканини у зрілому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-29 + Е60*692.31 + Е60*669.372 +
Шифр НБУВ: РА348602

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мамонтова А.В. 
Вплив факторів кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / А.В. Мамонтова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив швидкостей охолодження і кріопротекторів (ДМСО, гліцерин, ПЕО-400 і ПЕО-1500 у концентраціях 5 %, 10 % і 20 %) на збереження фрагментів селезінки свиней. Вивчено збереження таких показників життєздатності, як інтенсивність ендогенного дихання фрагментів, деякі показники функціонально-метаболічного стану спленоцитів. На підставі отриманих даних розроблено спосіб кріоконсервування досліджуваного біоматеріалу, який включає заморожування фрагментів за присутності 20 % ПЕО-400 або ПЕО-1500 і дозволяє створити їх певний запас у кріобанку для подальшого використання в медичній практиці, наукових дослідженнях, біотехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32с8,022
Шифр НБУВ: РА309226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Никифоренко О.О. 
Закономірності морфогенезу кровотворних компонентів скелета поросят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.О. Никифоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості та закономірності морфогенезу гемопоетичних компонентів кісткового мозку та системи кровотвірного мікрооточення у скелеті свині свійської на ранніх етапах постнатального онтогенезу на органному, тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Установлено наявність у скелеті поросят протягом неонатального та молочного періодів двох основних структурно-функціональних форм кісткового мозку - остеобластичної та кровотвірної. З'ясовано, що у поросят з моменту народження до 60-добового віку у більшості осередків енхондрального остеогістогенезу структура гемопоетичного кісткового мозку не є однорідною, а комплекс морфологічних ознак універсального гемопоезу найбільш виражений вздовж зон росту, у ділянках найактивнішого кісткоутворення. Доведено різну роль основних і додаткових осередків осифікації скелета поросят у процесах кровотворення. Установлено стертий або абортивний характер структурно-функціональної трансформації кісткового мозку у джоадткових осередках осифікації. Запропоновано гіпотезу стосовно взаємозв'язку масштабів розвитку осередків окостеніння у скелеті поросят на ранніх етапах постнатального онтогенезу зі ступенем їх участі у реалізації лімфоцито- та імуноцитопоезу. Визначено взаємозумовленість структури кісткового мозку зі ступенем прояву морфологічних маркерів остеогенезу, ремоделяції та резорбції кісткової тканини в осередках окостеніння поросят перших двох місяців життя. Установлено періодизацію росту та розвитку кісткового мозку у скелеті поросят у зв'язку з процесами морфофункціональних перетворень кістково-хрящового остова осередків енхондрального остеогістогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-263 + Е60*692.3 +
Шифр НБУВ: РА358005

Рубрики:

      
5.

Гербут А.О. 
Морфологічні зміни лімфоїдних структур селезінки в постнатальному онтогенезі в нормі та при антигенній стимуляції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Гербут ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено дані про величину відносних площ і щільності імунокомпетентних клітин структурних компонентів білої пульпи селезінки: лімфоїдних вузликів та їх чотирьох зон - мантійної, крайової, періартеріальної та світлого центру, а також періартеріальних лімфоїдних піхв, які складаються з малих, середніх і великих лімфоцитів, плазмоцитів, макрофагів. Встановлено залежність величини даних морфологічних парамтерів від віку тварин. Виявлено, що найбільшу відносну площу займають мантійна та крайова зони лімфоїдних вузликів (54,29 - 66,36 %). Доведено, що антигенна стимуляція організму викликає фазові зміни відносних площ і щільності клітинних елементів структурних компонентів селезінки. Встановлено, що дані зміни залежать від віку тварин. Виявлено, що відносна пульпа селезінки та щільність її клітин у тварин дорепродуктивного віку зростає прямолінійно, через 30 діб збільшується вдвічі. З'ясовано, що у лімфоїдних структурах селезінки щурів репродуктивного та пострепродуктивного віку щільність малих лімфоцитів максимально збільшується у 1,5 - 2 рази з максимумом через сім діб після введення антигена. Встановлено, що у даний період відносна площа білої пульпи селезінки зростає на 5,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.712.2 + Е60*692.32 +
Шифр НБУВ: РА353121

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Оліяр А.В. 
Особливості морфогенезу органів кровотворення у поросят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Оліяр ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено пренатальний морфогенез органів універсального гемопоезу (стегнової кістки, 9-го грудного хребця) та лімфоцитопоезу (тимусу, селезінки, лімфатичних вузлів), а також їх адаптивних змін у неонатальний період у взаємозв'язку з організменним статусом поросят. З виконанням методів зоотехнічних, морфологічних та статистичних методик доведено взаємозалежність структури паренхіматозних і стромальних компонентів органів універсального гемопоезу та лімфоцитопоезу з організменним статусом новонароджених поросят. Визначено закономірності адаптивної трансформації остеобластичного, червоного та жовтого кісткового мозку, а також структур їх мікрооточення - кісткової та хрящової тканин у кісткових органах, кіркової та мозкової зон - у тимусі, білої пульпи - в селезінці, кіркової та мозкової зон та їх структур - у лімфатичних вузлах новонароджених та поросят неонатального періоду. Досліджено корелятивний зв'язок між тканинними компонентами органів гемопоезу, а також між абсолютною масою та масою тіла поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.3*33 + П65-273.92 +
Шифр НБУВ: РА327141

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Акуленко Н.М. 
Пігментні клітини як характерний елемент гемопоетичної системи наземних пойкілотермних хребетних: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.М. Акуленко ; НАН України, Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.3*669.393,022 + Е623.3*69,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського