Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Е521.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Базюк І.В. 
Агарикоїдні гриби лісів Українського Розточчя: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.В. Базюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено агарикоїдні базидіоміцети (Agaricales s.l.) лісів Українського Розточчя. Встановлено, що мікрофлора регіону налічує 341 вид з даної групи грибів, які належать до 88-ми родів 18-ти родин 5-ти порядків класу Basidiomycetes. Зазначено, що 330 видів - нові для району досліджень, 5 - для України. Проведено систематичний, екологічний та географічний аналізи мікрофлори регіону. Досліджено розподіл грибів за основними типами рослинних угрупувань, виділено специфічні для кожної формації комплекси макроміцетів. Проаналізовано сезонну динаміку плодоношення цих грибів у регіоні. Вивчено вплив доглядових рубок на видовий склад і плодоношення грибів. Проведено обстеження двох об'єктів природно-заповідного фонду Українського Розточчя (природного заповідника "Розточчя" та Національного природного парку "Яворівський"), де виявлено 234 види агарикоїдних грибів. Встановлено, що мережа природоохоронних територій регіону є недостатньо репрезентативна стосовно грибів порядку Agaricales s.l.. Запропоновано заходи щодо охорони рідкісних видів грибів Українського Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Круподьорова 
Біологічні особливості Ganoderma applanatum (Pers.:Wallr.) Pat. та G. lucidum (Curtis: Fr.) P. Karst. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Тетяна Анатоліївна Круподьорова ; НАН України; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*723.11 + П241.92-2
Шифр НБУВ: РА368600

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Поліщук О. М. 
Глікани базидіоміцетів як інгібітори ВТМ-інфекції та індуктори вірусостійкості рослин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / О. М. Поліщук ; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*725.123 + Е325.222.18 Тов
Шифр НБУВ: РА380284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ломберг М.Л. 
Лікарські макроміцети у поверхневій та глибинній культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / М.Л. Ломберг ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості культур 52-х видів (147-ми штамів) відділу Basidiomycota, відомих своїми лікарськими властивостями. Кількісно охарактеризовано радіальну швидкість росту вегетативного міцелію 49-ти видів (136-ти штамів) грибів і вивчено її залежність від складу агаризованих поживних середовищ і температури інкубації. Визначено життєздатність культур за критичних температур. За результатами дослідження культуральних, морфологічних і молекулярно-біологічних характеристик окремих видів установлено певні маркерні ознаки, важливі для їх ідентифікації та контролю чистоти у культурі, і зокрема у разі вирішення критичних питань таксономії видів Hypsizygus marmoreus та Ganoderma lucidum. Вивчено процес росту грибів на рідких поживних середовищах та встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту культур Agrocybe aegerita, Grifola flondosa та Hypsizygus marmoreus, охарактеризовано концентрацію та вихід міцеліальної біомаси за субстратом у 33-х штамів 19-ти видів у глибинній культурі, підібрано модифікації синтетичних середовищ з глюкозою та умови одержання фізіологічно-активного рідкого інокулюма для 10-ти практично важливих видів. На підставі порівняльних досліджень, проведених за виробничих умов фірми "Weser-Champignon" (Німеччина), обгрунтовано відбір конкретних штамів, перспективних для біотехнології. Установлено, що для культивування ксилотрофних видів грибів найбільш сприятливим субстратом з відходів рослинництва України є лушпиння соняшникового насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 макроміцети + Е521.56*875 +
Шифр НБУВ: РА340096

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Сухомлин М.М. 
Проблема сумісності у вищих базидіоміцетів (фізіологічні, екологічні, морфологічні аспекти): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.21 / М.М. Сухомлин ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Вивчено морфологічні, фізіологічні і екологічні прояви сумісності у вищих базидіоміцетів. Встановлено, що функціонування комплексів сумісності (статева та соматична сумісність або несумісність та інтерстерильність) вищих Basidiomycota пов'язане між собою та проявляється на різних етапах життєдіяльності організмів, від монокаріотичного міцелію до плодових тіл. Визначено, що статева сумісність, як і статева несумісність гомокаріонів, відзначається різними проявами міцеліальної реакції. За результатами дослідження Flammulina velutipes підтверджено факт можливості незалежної від чинників сумісності ініціації формування плодових тіл. Встановлено, що монокаріотичні плодові тіла морфологічно відрізняються від дикаріотичних за розмірами, формою шапинки та ніжки, будовою гіменію. Визначено нові чинники сумісності в генераціях F velutipes за умов монокаріотичного плодоношення. Показано, що сумісність статевих чинників визначає формоутворення плодових тіл та впливає на показник біологічної ефективності. Визначено показники монокаріотичного плодоношення та їх успадкування. Встановлено генетичну структуру популяцій у Heterobasidion annosum, Oudemansiella mucida та Flamulina velutipes. На підставі результатів вивчення міцеліальної сумісності дикаріонів F. velutipes з'ясовано, що характер культурально-морфологічних особливостей міцеліальних реакцій на середовищі відрізняється за різних сполучень дикаріонів залежно від їх генетичного статусу. генетичного статусу самого гетерокаріону. Запропоновано трансплантацію частин плодових тіл базидіальних грибів як одного зі способів вивчення сумісності культур. Вперше встановлено особливості морфогенезу плодових тіл у разі трансплантування напівсумісних тканин. Встановлено наявність на території України двох інтерстерильних груп H. annosum, ідентичних до відомих у Європі S та P груп. Схрещування тестерів 21-го штаму F. velutipes виявило наявність інтерстерильності у цього виду. На засадах ієрархічного континуалізму визначено структурну організацію організменного та популяційного рівнів вищих базидіоміцетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*80 + Е521.56*73 +
Шифр НБУВ: РА323586

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Нікітіна О.О. 
Регуляція активності екзопротеїназ молокозсідальної дії штамів iHirschioporus laricinus (Karst.) Ryv./i: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.О. Нікітіна ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського