Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Д443.428$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Фролова С. Є. 
Методологічні аспекти підвищення ефективності використання інформативного сигналу хвильового акустичного каротажу: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.22 / С. Є. Фролова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428
Шифр НБУВ: РА380838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Бугрій В.Г. 
Розв'язання геолого-технологічних задач за даними інклінометрії та сейсмоакустичних досліджень в процесі буріння свердловин: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В.Г. Бугрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану геолого-технологічних досліджень, сейсмічних методів та інклінометрії в процесі буріння. Розглянуто основні фактори, які впливають на характеристики вібрацій у системі "долото - гірські породи", проаналізовано особливості процесу розповсюдження коливань від вибою свердловини по колоні бурових труб. Обгрунтовано необхідність зміни існуючої методики реєстрації інформативного сигналу в методах вертикального сейсмічного профілювання в процесі буріння та віброакустичного каротажу шляхом впровадження вибійних реєструючих приладів. Показано можливість використання інклінометричних даних у процесі обробки й інтерпретації даних віброакустичного каротажу. Розроблено зразки автономних свердловинних приладів (інкліно- та віброметричних модулів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428 + И131,7 с32
Шифр НБУВ: РА374970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Коломієць О.В. 
Розробка методів та інструментарію для моделювання коливних процесів у нелінійних системах з випадковим збуренням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коломієць ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Вивчено вплив випадкових збурень зовнішнього середовища та шумів апаратури на перебіг коливних процесів у системах вимірювання фізичних параметрів геологічних порід під час проведення сейсмічних і акустичних досліджень родовищ, розроблено методи моделювання випадкових коливань у цих системах. З використанням сейсмічних і акустичних методів проведення геологічної розвідки розроблено математичну модель коливних процесів у контурі вимірювання штучно збуджених сейсмічних хвиль у формі квазілінійного диференціально-ризницевого рівняння з випадковим збуренням типу білого шуму. Розроблено конструктивний алгоритм розв'язання рівнянь такого типу, запропоновано його програмну реалізацію. Розглянуто рівняння першого, другого порядків з запізненням аргументу та випадковим збуренням типу білого шуму, а також системи таких рівнянь. На підставі асимптотичних методів нелінійної механіки знайдено розв'язок у формі першого асимптотичного наближення. Використано метод рівнянь Фоккера - Планка - Колмогорова для дослідження щільності розподілу ймовірностей амплітуди та фази випадкових коливань. На підставі методу Рунге - Кутта четвертого порядку досліджено числове розв'язання граничних стохастичних рівнянь амплітуди та фази коливного процесу. Розроблено спеціальні утиліти попереднього аналізу та підготовки геофізичних досліджень з метою використання в пакетах геологічного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д443.428
Шифр НБУВ: РА319204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кашуба Г.О. 
Теоретичні та методичні основи визначення ємнісних параметрів порід-колекторів за даними інтерпретації акустичних хвильових полів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Г.О. Кашуба ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено основні теоретичні, експериментальні та практичні положення щодо вирішення актуальної проблеми підвищення геолого-геофізичної інформативності діагностики порід-колекторів та ефективності визначення їх ємнісних характеристик. З цією метою розроблено та впроваджено алгоритми визначення динамічних параметрів хвильових акустичних сигналів. На основі теоретичних обгрунтувань та експриментальних даних про поведінку даних параметрів у породах-колекторах створено методики якісної та кількісної оцінки їх ємнісних властивостей. Встановлено закономірності розповсюдження поздовжньої та поперечної хвиль у породах-колекторах однакового мінералогічного складу та різної пористості. Запропоновані методики апробовано під час інтерпретації результатів акустичних досліжень геологічних розрізів Дніпровсько-Донецької западини та Передкарпатського прогину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428 +
Шифр НБУВ: РА330740

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського