Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Д432.72$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Рудюк В.В. 
Антропогенові уніоніди південно-західної частини Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / В.В. Рудюк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено геолого-геоморфологіні умови місцезнаходжень уніонід в алювіальних, озерних, озерно-лиманних відкладах різного віку долин річок Дністер, Дунай, Дніпро, Південний Буг і Приазов'я. Опрацьовано збори викопних решток уніонід з 40 місцнезнаходжень, проведено їх монографічне вивчення. Виявлено основні напрямки просторової еволюції. Монографічно описано 50 видів уніонід, з яких 9 видів і 3 підвиди є новими для науки. Обгрунтовано суть змішаного характеру фауни малюсків з алювію II, III, V терас, по-новому інтерпретовано їх вік. Уточнено системний склад і віковий інтервал виділених А.Л.Чепалигою фауністичних комплексів, проведено стратифікацію та кореляцію четвертинних алювіальних відкладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116.623"072"(4Укр) + Д432.72(45Укр)-9
Шифр НБУВ: РА318918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Крохмаль О.І. 
Дрібні ссавці і стратиграфія нижнього та середнього неоплейстоцену південного заходу Російської платформи: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.І. Крохмаль ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стратиграфічного розчленування та кореляції давньоевксинських відкладів північно-західного Причорномор'я з використанням викопної фауни дрібних ссавців. Вперше для вирішення цих задач застосована детальна морфологічна характеристика будови жувальної поверхні перших нижніх кутніх зубів польовкових (морфометричний аналіз, розподіл морфотипів, диференціація емалі). Виділено фауністичні комплекси та теріоасоціації. На основі цих даних проведено стратифікацію відкладів з давньоевксинським типом фауни молюсків і виділено три етапи розвитку басейну. Здійснено кореляцію давньоевксинських відкладів з осадками різних генетичних типів більш ніж 80 місцезнаходжень Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43 + Е162"072.1"(45УКР),022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Фігура Л.А. 
Літологія і золотоносність четвертинних алювіальних відкладів басейну річок Чорний і Білий Черемош: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / Л.А. Фігура ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості літологічної будови та золотоносність четвертинних алювіальних відкладів басейну річок Чорний і Білий Черемош. Встановлено основні літо- та мікрофації, визначено їх речовининй склад, структурно-текстурні особливості, простежено просторовий розподіл і взаємовідносини. Розкрито особливості гранулометрії, морфології, мікроморфології поверхні та хімічного складу розсипного золота, розроблено його морфогенетичну класифікацію. Простежено трансформацію зерен золота в річкових долинах і виявлено чинники, що обумовлюють даний процес. Встановлено зв'язок розсипної золотоносності з певними мікрофаціями та літофаціями й основні етапи формування річкових долин і розсипів золота. Проаналізовано зміну морфології річкових долин та її вплив на концентрацію в них металу. Розроблено пошукові критерії на розсипну та корінну золотоносність району досліджень, виділено перспективні ділянки для проведення пошуково-ревізійних робіт на корінну та розсипну золотоносність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.014 + Д432.72-34 +
Шифр НБУВ: РА358708

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кармазиненко С.П. 
Особливості зональних змін верхньоплейстоценових грунтів басейну Дніпра на території України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / С.П. Кармазиненко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено палеопедологічне (макро- та мікроморфологічне) дослідження верхньоплейстоценових грунтів і лесів Дніпра на території України. На підставі проведеного мікроморфологічного аналізу визначено первинні грунтотвірні процеси та генезис грунтів пізнього плейстоцену. Встановлено основні діагностичні маро- та мікроморфологічні ознаки грунтів і лесів за результатами дослідження відкладів 24-х розрізів плейстоцену для визначення особливостей їх зональних змін мішаних (хвойно-широколистяних) лісів, лісостепової та степової території дослідження з використанням нових даних термолюмінесцентного датування окремих горизонтів верхнього плейстоцену. На підставі результатів проведених палеопедологічних досліджень з'ясовано зональні грунтові покриви, проаналізовано зміни меж їх поширення для кадацького, прилуцького, витачівського та дофінівського палеографічних етапів. Вивчено динаміку змін верхньоплейстоценових грунтів у часі та просторі та відзначено спрямованість у розвитку грунтів кожного стратиграфічного горизонту. Встановлено, що грунти кожного палеографічного етапу мають індивідуальні макро- та мікроморфологічні ознаки. Визначено можливості використання палеогрунтів як стратиграфічних і корелятивних показників та іникаторів для відтворення фізико-географічних обстановок минулого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721-6 +
Шифр НБУВ: РА365468

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Дмитрук Р.Я. 
Палеогеографічні умови верхньоплейстоценового лісонагромадження Волино-Поділля (на основі фауни молюсків): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Р.Я. Дмитрук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

На основі використання фауни молюсків відтворено природні (кліматичні, ландшафтні) умови верхньоплейстоценового лісонагромадження території Волино-Поділля. На підставі проведеного аналізу доведено, що для досліджуваного проміжку часу, включаючи епохи інтерстадіалів, сформувались малакоценози, домінуючими у складі яких були убіквісти та холодолюбні (аркто-бореально-альпійські) форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116(4УКР-4ВОЛ) + Д432.721(45УКР3-4ВОЛ)-24 + Д59(45УКР3-4ВОЛ)43
Шифр НБУВ: РА314927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Паламарчук Н. Ю. 
Палеогеографічні умови формування коршівського викопного грунтового комплексу Волино-Поділля (за результатами мікроморфологічних досліджень): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.04 / Н. Ю. Паламарчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Проаналізовано відомості стосовно кореляції коршівського викопного грунтового комплексу з грунтовими горизонтами на сусідніх з Волино-Поділлям територіях. Досліджено грунти першої та другої фаз коршівського грунтоутворення в опорних розрізах Волино-Подільської височини. Застосовано один з методів палеопедологічних досліджень - морфологічний аналіз, за допомогою якого проаналізовано та виявлено характерні риси, притаманні коршівському викопному грунтовому комплексу. Проведено порівняння рис мікробудови грунтів першої, другої фаз коршівського грунтоутворення з мікроморфологічними рисами, які притаманні сучасним грунтам. Проведено реконструкцію умов формування коршівського викопного грунтового комплексу. Підтверджено, що цей комплекс є інтергляціальним утворенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721(45УКР3)-9
Шифр НБУВ: РА382031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Теодорович Л.В. 
Природні умови палеоліту Північного Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Л.В. Теодорович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

За результатами комплексних досліджень охарактеризовано особливості палеоліту Північного Поділля, його тривалість, періодизацію, встановлено етапи заселення даного регіону. Розглянуто параметри та динаміку природних умов палеоліту Північного Поділля, зокрема, клімату, рельєфу, рослинності, тваринного світу, ландшафтів. Проведено кореляцію культурних палеолітичних шарів з основними горизонтами лесів та викопних грунтів. Встановлено співвідношення та тривалість періодів палеоліту з періодами плейстоцену та голоцену. Досліджено геоморфологічні процеси, що відбувалися під час розселення на Північному Поділлі палеолітичних людей, а також процеси, що призвели до руйнування культурних горизонтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721(45УКР3)-9 + Д432.721(45УКР3)-9 + Д432.721(45УКР3)-9
Шифр НБУВ: РА339684

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Герасименко Н.П. 
Розвиток зональних ландшафтів четвертинного періоду на території України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.04 / Н.П. Герасименко ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2004. — 40 с. — укp.

Уперше виконано реконструкції структури зональних ландшафтів території України за короткоперіодичними таксонами палеографічної етапності: підетапами, стадіями, підстадіями плейстоценових етапів і фазами розвитку голоценових ландшафтів. Розглянуто схему поділу палеографічних етапів четвертинного періоду території України на мезо- та мікроетапи розвитку ландшафтів. Складено картосхеми зональної структури ландшафтів за таксонами етапності. Обгрунтовано палеоландшафтні критерії виділення таксонів мезо- та мікроетапності та відповідних різнорангових стратонів. Визначено палеографічні пам'ятки та індикатори зональних палеоландшафтних одиниць. Розроблено модель реконструкції короткоперіодичної етапності змін зональних ландшафтів. Запропоновано критерії визначення еталонних розрізів для дослідження ландшафтних сукцесій палеографічного етапу. Удосконалено методологічні підходи та прийоми палеоландшафтознавчого синтезу літолого-педологічних і палінологічних даних з урахуванням відомостей про давній рельєф і літогенну основу ландшафтів. Наведено класифікацію зональних ландшафтів четвертинного періоду території України. Удосконалено критерії відносення давніх природно-територіальних комплексів до систем, підсистем, типів, підтипів і надрядів палеоландшафтів. Установлено закономірності розвитку зональних ландшафтів протягом теплих періодів року. Визначено індивідуальні риси ландшафтних сукцесій та їх типологічних ознак на палеографічних етапах. Розроблено графічні моделі змін зональних інваріантів плейстоценових і голоценових ландшафтів у межах сучасних природних зон України. На підставі відмін палеоландшафних сукцесій запропоновано варіант кореляції природних подій плейстоцену та голоцену на території України й лісових регіонів Східної та Західної Європи. Виявлено закономірності змін зональної структури ландшафтів території України протягом палеографічних етапів та визначено її індивідуальні риси на мезо- та мікроетапах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.72(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА330624

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Комар М. С. 
Стратиграфія і палеогеографія пізнього плейстоцену перигляціальної області Центральної і частини Східної Європи (за палінологічними даними): автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / М. С. Комар ; НАН України ; Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 43 с. — укp.

Вперше детально вивчено за допомогою палінологічного методу відклади найбільш повних і показних розрізів континентальних утворень пери- та екстрагляційної областей пізнього плейстоцену Центральної і частини Східної Європи. Для характеристики цих відкладів території Центральної Європи вперше застосовано метод реконструкції кількісних значень скалярних кліматичних показників на основі палеофлористичних матеріалів, який дозволяє простежити зміни температурного режиму. Комплексний аналіз геологічних, біологічних і кліматичних даних дозволив провести реконструкцію рослинності та клімату пізньоплейстоценового часу, а використання результатів термолюмінесцентного та радіовуглецевого датування збільшило надійність побудов автором схеми розвитку природних умов досліджуваної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.721(45)-7 + Е12 "072.1" (4)
Шифр НБУВ: РА382680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Какаранза С.Д. 
Умови осадконакопичення перехідної зони від північно-західного шельфу до глибоководної западини Чорного моря в пізньоплейстоцен-голоценовий час: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / С.Д. Какаранза ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати детального вивчення речовинного складу, просторової локалізації та потужностей верхньоплейстоцен-голоценових відкладів шельфу, континентального схилу та прилягаючої глибоководної частини на північному заході Чорного моря з застосуванням сучасних методик. Виділено літофації новоевксинських, нижньочорноморських і верхньочорноморських відкладів та побудовано схеми відповідних стратиграфічних підрозділів. Речовинний склад осадків, поширення та просторово-часова суперпозиція літофацій, а також розподіл їх потужностей надали можливості для реконструкції обстановок осадконакопичення й історії геологічного розвитку. Запропоновано схеми умов осадконакопичення у пізньому плейстоцені та голоцені. Установлено, що накопичення новоевксинських відкладів відбувалося за умов регресивного басейну. Нагромаджені раніше на шельфі донні осадки інтенсивно розмивалися та перевідкладалися в глибоководній частині моря, про що свідчать потужні конуса виносу. Трансгресія Чорноморського басейну голоцені здійснила значний вплив на умови осадконакопичення. У формуванні та просторовій локалізації двох геохімічних асоціацій елементів у верхньоплейстоцен-голоценових відкладах установлено ведучу роль біогенного та гідродинамічного факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.72-24 + Д549(922.8)9 +
Шифр НБУВ: РА350188

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського