Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (470)Книжкові видання та компакт-диски (475)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Д229$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Кузніченко С.Д. 
Водний і сольовий режими системи озер Кугурлуй і Ялпуг в умовах їхнього зарегулювання: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / С.Д. Кузніченко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз і встановлено взаємозв'язки між основними складовими гідрологічного та гідрохімічного режимів системи озер Кугурлуй - Ялпуг. На підставі матеріалів інтегрованого моніторнигу Tacis-2001 визначено та кількісно оцінено ступінь просторової неоднорідності полів мінералізації за акваторією озер. Запропоновано математичну модель функціонування водойми Кугурлуй-Ялпуг, на базі якої здійснено генерацію часового ходу мінералізації у ньому за період 1963 - 2001 рр. Визначено межові величини мінералізації у межах озер за існуючої системи водообміну між ними та р.Дунай. Здійснено сценарне моделювання водно-сольового режиму озер стосовно заданих показників мінералізації з метою використання його результатів за умов експлуатації водойми. Запропоновано комп'ютерний модуль, який дозволяє здійснювати оптимізацію умов водообміну за заданими показниками мінералізації у системі озер Кугурлуй - Ялпуг у вегетаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.3 + Д229.61 +
Шифр НБУВ: РА341373

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Медведєва Ю. С. 
Водний та сольовий режими озера Китай: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Ю. С. Медведєва ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано складові водних і сольових балансів озера Китай за період 1979 - 2007 рр. Розроблено математичну модель водних і сольових балансів з урахуванням просторової неоднорідності мінералізації води по акваторії озера. Виконано генерацію складових водних і сольових балансів озера Китай за період 1979 - 2007 рр. Здійснено сценарне моделювання просторової і часової мінливості мінералізації води в озері Китай. Запропоновано варіанти функціонування водойми на перспективу з метою зниження мінералізації води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.61 Китай
Шифр НБУВ: РА377026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Струтинська В.М. 
Вплив змін клімату на термічний та льодовий режими річок басейну Дніпра (в межах України) з другої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Струтинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та реалізовано ландшафтно-гідрологічний метод дослідження характеристик термічного та льодового режимів річок басейну у зв'язку зі змінами клімату. Установлено чітку межу (рік) початку сучасних змін характеристик температури повітря у межах басейну Дніпра. Досліджено закономірності просторово-часової динаміки та розподілу температури повітря і характеристик термічного та льодового режимів річок басейну Дніпра у межах окремих ландшафтно-гідрологічних провінцій за умов кліматичних змін. Оцінено можливості прогнозування окремих характеристик термічного та льодового режимів річок басейну залежно від температури повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.6 + Д229.5 Дніпро +
Шифр НБУВ: РА360910

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кирилюк А.О. 
Геогідроморфологічний аналіз розвитку русла та заплави Верхнього Пруту: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Кирилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено геогідроморфологічний аналіз умов, чинників і особливостей руслоформування на характерних та однорідних ділянках верхньої течії річки Прут (у межах України). Виявлено основні закономірності даного процесу за референційних та антропогенних умов. Досліджено умови та чинники руслоформування Верхнього Пруту у гірській і напівгірській частині течії. Проаналізовано закономірності еволюції руслоформування річки вздовж течії та розвитку її русла і заплави в часі за природних умов. Виявлено, що основним чиником, який структурує течію Верхнього Пруту стосовно руслоформування є зовнішні обмеження, пов'язані з геологічною та тектонічною будовою території та відповідними особливостями дна долини. Виділено ділянки, які відносяться до трьох груп річкових русел: алювіальних, структурно-алювіальних і структурних. Обгрунтовано шляхи оптимізації використання й охорони русла та заплави досліджуваної річки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА362637

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Крюченко Н.О. 
Геохімія фтору питних вод України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / Н.О. Крюченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення закономірностей розподілу і міграції фтору та його форм знаходження у підземних водах, що застосовуються для водопостачання на території України. Виявлено основні закономірності розподілу фтору у підземних водах різних регіонів. Проведено детальне вивчення фторовмісних вод на території Львівщини, Одесщини та Полтавщини. Проаналізовано специфічні для даних регіонів геолого-тектонічні, геохімічні, гідрогеологічні умови та рівень техногенного навантаження, а також чинники, які обумовлюють погіршення якості питної води. Виявлено, що основною причиною утворення фторовмісних вод України є розвантаження глибинних мінералізованих підземних вод у зонах тектонічної активізації, порушення фізико-хімічної рівноваги природної системи фторвміщуючі породи, мінерали - природні розчини, техногенне навантаження території. Встановлено форми міграції фтору у підземних водах різних генетичних типів і вплив активних форм знаходження фтору на ступінь і характер ендемічного захворювання. Визначено геохімічні провінції з фтору у питних водах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.12 + Д229(45УКР)0 + Н761.101.01
Шифр НБУВ: РА318637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Забокрицька М.Р. 
Гідрохімічний режим та оцінка якості річкових вод басейну Західного Бугу на території України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / М.Р. Забокрицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На прикладі Західного Бугу розроблено та реалізовано методичну схему комплексу гідрохімічних досліджень басейну транскордонної річки. Вивчено закономірності формування хімічного складу води, гідрохімічного режиму р. Західний Буг та її приток за фізико-хімічними показниками води, головними іонами, мікроелементами, біогенними речовинами та специфічними забруднювальними речовинами. Уперше оцінено винос хімічних речовин з української та польської частин басейну даної ріки. Одержано характеристики середньорічного та сезонного розподілу стоку розчинених хімічних речовин з водами Західного Бугу. Досліджено особливості часової та просторової динаміки якості річкових вод зазначеного басейну за трьома блоками гідрохімічних показників: сольовим складом води, її еколого-санітарними показниками та специфічними речовинами води токсичної дії. Виявлено характер і ступінь забрудненості річкових вод басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Буг +
Шифр НБУВ: РА339062

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Коваленко Л.Б. 
Динаміка гідрологічного і гідрохімічного режимів на ділянці середнього та нижнього Дністра: Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.07 / Л.Б. Коваленко ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

На основі натурних даних розроблено методику дослідження коливань полів швидкості та каламутності у широкому діапазоні періодів, а також встановлено причини даних коливань. Виявлено динамічні та кінематичні умови транспорту наносів на ділянках річки з русловиправними спорудами та русловими кар'єрами. Досліджено особливості гідрохімічного режиму на ділянках річки з активними інженерними спорудами та вплив мулових відкладень на якість води нижнього Дністра (на ділянці Одеського водозабору).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.4 + Д229.5 Дністер
Шифр НБУВ: РА310450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Стокозов М.О. 
Довгоживучі радіонукліди sup137/supCs і sup90/supSr у Чорному морі після аварії на Чорнобильській АЕС і їхнє використання в якості трасерів процесів водообміну: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / М.О. Стокозов ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.13 + Д229(922.8)91 +
Шифр НБУВ: РА329953

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Яців М. Ю. 
Екологічний контроль стану гідроекосистем басейнів річок (на прикладі басейну р. Прут): автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / М. Ю. Яців ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності розвитку гідроекосистеми басейну р. Прут, зокрема визначено просторово-часові особливості зміни якості поверхневих вод по всьому досліджуваному басейну, визначено обмежні фактори розвитку водних екосистем. Набули подальшого розвитку методи оцінювання самовідновних властивостей водних екосистем, які характеризують внутрішньоводоймні процеси басейну річки. Вперше запропоновано індекс розвитку гідроекосистем, який дозволяє комплексно оцінити стан водної системи за такими напрямами: поточний стан гідроститеми, антропогенне навантаження на водну екосистему, заходи щодо збереження сталого розвитку водної системи. Розроблено математичні моделі для прогнозування змін якості води річок басейну Прута. Запропоновано геоінформаційну систему "Техногенне навантаження на басейн річки Прут", що дозволяє оптимізувати систему підтримки прийняття природоохоронних рішень щодо неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Прут
Шифр НБУВ: РА386256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Ільїна О.В. 
Еколого-географічний аналіз боліт Волинської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / О.В. Ільїна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено еколого-географічний аналіз болотних геокомплексів Волинської області. З'ясовано їх сучасний екологічний стан і закономірності просторового розподілу. Досліджено просторово-часову динаміку та наведено оцінку природних ресурсів болотних геокомплексів регіону. Обгрунтовано напрямки раціонального використання, планування, моніторингу та організації ефективної охорони ландшатів. На підставі результатів комплексних географічних досліджень та аналізу багаторічних даних охарактеризовано сучасний стан, особливості динаміки та закономірності трансформації болотних геокомплексів за умов антропогенного впливу, здійснено їх кількісну та якісну оцінку. Створено Довідник боліт, заболочених ділянок та торфовищ, укладено серію тематичних карт. Виявлено внутрішньотипову та просторову диференціацію боліт та явище повторного заболочування. Науково обгрунтовано пропозиції щодо раціонального використання, збереження, реабілітації та охорони болотних ландшафтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229(45УКР3-4ВОЛ)7 + Д829(45УКР3-4ВОЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА340188

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Михнович А.В. 
Еколого-геоморфологічні дослідження верхньої частини сточища Дністра з використанням ГІС-технологій: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / А.В. Михнович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання моделювання розвитку флювіальних процесів у верхній частині стоку Дністра за допомогою геоінформаційних технологій. Розкрито наукові засади застосування геоінформаційних систем під час еколого-геоморфологічного аналізу річкових та басейнових систем. Визначено параметри режиму функціонування рік верхнього Дністра - стоку наносів та води, розвитку ерозійно-акумулятивних процесів. Описано систему заходів щодо оптимізації режиму функціонування річкових та басейнових систем і регулювання розвитку небезпечних гідрогеоморфологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2 + Д229.5Дністер +
Шифр НБУВ: РА329551

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Степанян С.В. 
Закономірності та екологічне значення гідрологічних та гідрохімічних характеристик басейну р. Сіверського Дінця: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / С.В. Степанян ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню закономірностей гідрологічних та гідрохімічних характеристик басейну р. Сів. Донець, їх ролі у формуванні сучасного стану басейну, системі оцінки цього стану на основі сучасних гідрологічних і гідрохімічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Сіверський Дінець

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Богатова Ю.І. 
Закономірності формування стоку біогенних речовин річки Дунай (українська частина) і його роль в евтрофуванні північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Ю.І. Богатова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

На основі багаторічних даних досліджень (1948 - 2000 рр.) гирлової області Дунаю встановлено етапи евтрофування його вод. Показано, що на сучасному етапі в стоці біогенних речовин Дунаю співвідношення головних біогенних елементів - азоту та фосфору, встановлені для збалансованих водних екосистем, дуже порушені зростанням органічних сполук азоту антропогенного походження. На основі даних гідроекологічного моніторингу встановлено, що плавні дельти, незважаючи на різку антропогенну дію, ще продовжують виконувати функції природного біофільтра. Описано процеси, що протікають в зоні змішання річкових та морських вод на гідрогеологічній межі "річка - море" в гирловій зоні Дунаю. Встановлено, що опосередковано через розвиток продукційних процесів стік біогенних речовин Дунаю став причиною формування на узмор'ї донних відкладень, які в даний час є істотним додатковим джерелом евтрофування вод північно-західної частини моря. Оцінено сучасне надходження сполук азоту й фосфору з природних і антропогенних джерел у північно-західну частину Чорного моря - стоків річок (Дунай, Дніпро і Дністер), з атмосферними опадами, а також донних відкладень та комунальних стоків міст. Вказано, що стік біогенних речовин та сполук азоту річки Дунай є їх головним постачальником в північно-західну частину Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Дунай + Д221(922.8)9 +
Шифр НБУВ: РА335650

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Боярин М. В. 
Конструктивно-географічні засади оптимізації природокористування в басейні ріки Західний Буг у межах Волинської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / М. В. Боярин ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Адаптовано теоретичні та методичні розробки з використання конструктивно-географічних засад оптимізації природокористування щодо басейнової системи ріки. Визначено ступінь антропогенної трансформації геосистеми басейну ріки та побудовано тематичну карту в масштабі 1:200 000 "Антропогенне навантаження в басейні ріки Західний Буг на території Волинської області". Обгрунтовано особливості та закономірності просторово-часового розподілу забруднювальних речовин у поверхневих водах басейну Західного Бугу в межах Волинської області з використанням програмного забезпечення SURFER і Maplnfo. Вдосконалено підходи щодо розробки комплексних оптимізаційних заходів для покращання екологічного стану річкового басейну шляхом вибору загальногеографічного підходу як пріоритетного напряму відновлення природних ресурсів. Розроблено комплекс адресних оптимізаційних заходів з управління природокористуванням у басейнових системах і створено серію з шести тематичних геоекологічних карт у масштабі 1:100 000 для басейнів приток ріки Західний Буг у межах Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Західний Буг
Шифр НБУВ: РА379404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Крайнюков О.М. 
Особливості розповсюдження вуглеводневого забруднення та оцінка його впливу на геоекологічний стан басейну р. Сіверський Донець у межах Харківської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.М. Крайнюков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні геоекологічні дослідження ділянки басейну р. Сіверський Донець у межах Харківщини у районі розташування нафтогазовидобувних і переробних підприємств. Установлено особливості просторового розповсюдження вуглеводневого забруднення у компонентах басейнової геосистеми. З використанням конструктивно-географічного підходу досліджено вплив абіотичних і біотичних факторів на розподіл нафтопродуктів у грунтах, поверхневих і підземних водах. Здійснено комплексну оцінку геоекологічного стану території басейну з використанням хімічних і біологічних, зокрема токсикологічного, показників. Визначено найбільш забруднену нафтопродуктами територію р. Сіверський Донець та запропоновано природоохоронні заходи з метою відновлення її геоекологічного стану. Розроблено та впроваджено нормативний документ, що регламентує порядок функціонування регіональної мережі спостережень і контролю за забрудненням нафтопродуктами басейну даної ріки як складового елемента системи екологічного моніторингу Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Сівер. Донець + Д821(45УКР)10 +
Шифр НБУВ: РА352218

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Соловей Т.В. 
Оцінка впливу гідрологічних чинників на якість води річок басейну верхнього Пруту в маловодний період року: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Т.В. Соловей ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено основні чинники формування якості річкових вод у маловодний період року (гідрологічні, гідрохімічні, гідробіологічні, фізико-географічні, антропогенні) та закономірності їх прояву у річках досліджуваної території. Запропоновано алгоритм оцінки впливу гідрологічних факторів на якість води річки. Розглянуто головні гідрологічні процеси й особливості формування гідрохімічного режиму та якості води річок басейну верхнього Пруту, виявлено закономірності залежності якості води від мінливості водного стоку. Досліджено вплив локальних умов турбулентного обміну на розподіл розчинених речовин у районах скидання стічних вод. Розглянуто окремі аспекти практичного використання результатів виконаного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА330895

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Ромась І.М. 
Оцінка гідролого-гідрохімічних характеристик мінімального стоку річок басейну Дніпра (в межах України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / І.М. Ромась ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності часового та просторового розподілу гідролого-гідрохімічних характеристик мінімального стоку річок басейну Дніпра. Проаналізоано матеріали Центральної геофізичної обсерваторії Гідромету України та внесено до інформаційної бази дані спостережень на 42-х річках (понад 60-ти пунктів) з тривалістю за витратами 30 - 75 років та хімічним складом - 25 - 60 років. З використанням методу апроксимації емпіричних кривих розподілу витрат теоретичними кривими оброблено близько тисячі стокових рядів. На базі геоінформаційної системи MapInfo побудовано картосхеми модулів мінімального стоку та хімічного складу води. Виявлено загальні тенденції у формуванні середньомісячних і мінімальних середньодобових витрат води різної забезпеченості та деякі відмінності, характерні для окремих річок, обумовлені взаємодією комплексу фізико-географічних, гідрогеологічних та антропогенних чинників. Встановлено, що у літньо-осінню та зимову межені за менших витрат зростає вміст головних іонів і мінералізація води, а за останні десятиріччя помітних змін зазнав хімічний тип річкових вод, зокрема на Поліссі. Виділено групи водозаборів і розрахункових залежностей, які свідчать, що мінімальні модулі стоку збільшуються з глибиною врізу русел річок. За гідролого-гідрохімічними показниками мінімального стоку проведено районування території басейну Дніпра у межах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235 + Д229.5 Дніпро +
Шифр НБУВ: РА335829

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Кравчинський Р. Л. 
Оцінка гідрохімічного режиму та якості поверхневих вод басейну р. Інгулець: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Р. Л. Кравчинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено детальний огляд і критичний аналіз стану вивченості басейну р. Інгулець. Визначено пріоритетні напрями гідрохімічних досліджень, методи та засоби реалізації мети й основних завдань роботи. Досліджено особливості фізико-географічних умов, природо-ресурсний потенціал території, структуру гідрографічної сітки й охарактеризовано основні риси гідрологічного режиму поверхневих вод басейну р. Інгулець. Визначено структуру господарського комплексу, рівень впливу антропогенного навантаження та дніпровської води на гідроекологічний стан басейну Інгульця. Досліджено сезонний, багаторічний та просторовий розподіл основних гідрохімічних показників у річкових водах. Проведено екологічне оцінювання якості поверхневих вод за відповідними категоріями та здійснено гідроекологічне районування території досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 Інгулець + Д229.5 Інгулець
Шифр НБУВ: РА383683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Чунарьов О.В. 
Оцінка господарської діяльності та якості поверхневих вод в басейні Південного Бугу: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Чунарьов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено умови формування якості води басейну Південного Бугу та вплив на неї господарської діяльності. Вивчено просторово-часовий розподіл гідролого-гідрохімічних характеристик річок басейну Південного Бугу. Визначено основні показники впливу господарської діяльності на водні ресурси. З використанням зонально-гідрологічного підходу з елементами басейнового принципу виділено 8 водогосподарських ділянок. Запропоновано схему оцінки впливу господарської діяльності на кількісні й якісні показники водних ресурсів. Наведено оцінку якості поверхневих вод басейну Південного Бугу. Доповнено теоретичні та методичні засади басейнового принципу управління водними ресурсами. Розроблено рекомендації щодо управління водними ресурсами басейну з урахуванням особливостей кожної з виділених ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Півден. Буг +
Шифр НБУВ: РА355383
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського