Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д217.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Гейхман А.М. 
Вилучення багатократних хвиль-завад із сейсмічних записів на основі рядів розсіяння Борна: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / А.М. Гейхман ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено аналіз і узагальнення різних підходів до передбачення кратних хвиль, зокрема, підходів, що базуються на теорії дифракії на апертурі та теорії розсіяння, а також розглянуто підхід "зворотного зв'язку". Сформульовано єдину технологічну схему рішення проблеми послаблення кратних хвиль. Побудовано монохроматичні матриці профілю для довільних систем 2-D сейсмічних спостережень. Досліджено властивості монохроматичної матриці профілю кратних відбиттів. Показано, що для однобічного розміщення n пропущених ближніх каналів на вхідних сейсмограмах породжують 2n пропущених ближніх каналів на сейсмограмах передбачених кратних відбиттів першого порядку, 3n - другого. Розроблено адаптивний інтерактивний програмно-методичний комплекс, який реалізує запропоновану технологічну схему послаблення кратних хвиль-завад з використанням способу інверсного ряду Борна. Досліджено залежність результатів вилучення кратних відбиттів від параметрів спостереження та обробки. Показано, що у разі правильного вибору параметрів обробки й адекватної схеми спостережень у полі можна досягти значного послаблення кратних хвиль-завад за несуттєвих змін однократних відбиттів. Зазначено, що найбільша ефективність комплексу очікується за морських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 +
Шифр НБУВ: РА334454

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Стародуб Ю.П. 
Математичне моделювання в динамічних задачах сейсміки стосовно до вивчення будови земної кори: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.П. Стародуб ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розроблено теорію матрично-скінченноелементного методу для моделювання процесу поширення сейсмічних хвиль в неоднорідних середовищах. Досліджено стійкість алгоритму, дані контрольних розрахунків, отриманих у процесі розв'язку статичних і динамічних задач теорії поширення сейсмічних хвиль. Здійснено моделювання ситуацій з використанням даних вивчення напружено-деформованого стану сейсмо-небезпечного району Карпат, хвильових полів у геотраверсах Карпатського регіону, нафтогазового родовища на Прикарпатті та Чорнобильської АЕС. Розроблено теорію та алгоритм розв'язку оберненої динамічної задачі сейсміки на базі методу стохастичного обертання та матричного методу розв'язку прямої динамічної задачі сейсміки. Представлено приклади уточнення моделей сейсмічних розрізів під сейсмостанціями на основі натурних сейсмограм, зареєстрованих станціями "Ужгород", "Косів", "Міжгір'я" Карпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА318766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Малицький Д. В. 
Матричний метод та його модифікації в задачах розрахунку хвильового поля землетрусу і параметрів його джерела: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Д. В. Малицький ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено підходи щодо визначення поля переміщень на вільній поверхні шаруватого півпростору для близької та далекої зон, коли джерело сейсмічних хвиль є довільно орієнтованою силою та тензором сейсмічного моменту. Запропоновано аналітично-числові підходи щодо визначення компонент тензора сейсмічного моменту, а також використання сингулярного розкладу у випадку погано обумовлених матриць. Показано, що із визначенням сейсмічного тензора, як функції часу, є можливості для оцінки часу, протягом якого відбувається сейсмічна подія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 с18
Шифр НБУВ: РА373003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського