Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Г21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Артеменко А.Г. 
Аналіз зв'язку структура-властивість на основі молекулярних граткових моделей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Артеменко ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано гратковий підхід до моделювання просторової структури молекул, який забезпечив генерацію однорідної системи структурних параметрів, що відображають локальні, інтегральні та польові характеристики молекулярної структури для ефективного розв'язання задач "структура - властивості". Запропоновано інваріантну систему кодування просторової структури молекул. Отримано молекулярний код, використаний для оцінки хіральності та структурної подібності молекул. Модернізовано систему опису локальних і польових характеристик молекулярної структури. Розроблений підхід застосовано для розв'язання різноманітних задач "структура - властивості". Виявлено, що спорідненість стероїдних молекул до кортикостероїд- та тестостеронзв'яжучого глобуліну значною мірою зумовлена просторовим розташуванням атомів оксигену. Доведено, що адекватний опис впливу структури монопохідних бензолу на їх здатність до утворення комплексів з переносом заряду можливий у рамках граткової моделі без проведення квантово-хімічних розрахунків. Вдалося передбачити сполуку з потенційно високою психотропною активністю - 1-метил-5-(о-фтор)фенил-7-трифторметил-1,2-дігідро-3Н-бенздіазепін-2-он для ряду заміщених 1,4-бенздіазепін-2-онів. Доведено, що фторалкільні замісники, які створили високий потенціал поля ліпофільності в області хелатних циклів. З'ясовано, що з використанням трьох груп параметрів, які визначили хіральність, форму молекул та їх здатності до міжмолекулярних взаємодій, можливо кількісно оцінити закручувальну здатність похідних (-)-ментону в нематичній мезофазі. Завдяки використанню граткового підходу розроблено комплекс комп'ютерних програм, у межах якого можливе розв'язання різноманітних задач QSAR/QSPR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бешнова Д. О. 
Антикооперативність при комплексоутворенні ароматичних сполук і ДНК у водному розчині: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / Д. О. Бешнова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено антикооперативні ефекти за нековалентного комплексоутворення біологічно важливих низькомолекулярних сполук (лігандів), які виявляють свою біологічну дію шляхом зв'язування з нуклеїновими кислотами, на рівнях їх самоасоціації, гетероасоціації та зв'язування з ДНК. Показано, що для будь-якої самоагрегувальної системи, а також зв'язування лігандів з ДНК, процес комплексоутворення носить антикооперативний характер, зумовлений втратою ступенів свободи у разі утворення комплексів. Проведено дослідження та розроблено інструмент аналізу кооперативних ефектів у разі гетероасоціації ароматичних ДНК-інтеркаляторів. Виявлено, що гетероасоціація ароматичних лігандів, яка супроводжується утворенням міжмолекулярного водневого зв'язку, характеризується вираженим антикооперативним ефектом. Розроблено функціонально-аналітичний та алгоритмічний методи аналізу кооперативності у разі комплексоутворення лігандів з олігомерами ДНК будь-якої довжини в межах заданої схеми реакцій комплексоутворення будь-якої складності з урахуванням будь-яких видів кооперативних взаємодій лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Е725.112.1*011.5
Шифр НБУВ: РА383638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лабенська І.Б. 
Біологічна активність N-ацильних похідних S-(2-метилхінолін-4-іл)-L-цистеїну: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 02.00.10 / І.Б. Лабенська ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що N-ацильні похідні S-(2-метилхінолін-4-іл)-L-цистеїну відносяться до мало- та нетоксичних сполук. Визначено наявність антирадикальної активності синтезованих сполук. Доведено, що на моделі гострого токсичного гепатиту введення щурам похідних N-ацил похідних S-(2-метилхінолін-4-іл)-L-цистеїнів захищає клітинні мембрани від впливу гемолітичних агентів, стабілізує мембрани гепатоцитів, метаболічні процеси та детоксикуючу функцію печінки. Розроблено препаративний метод синтезу перспективного гепатопротектора - динатрієвої солі N-сукциноїл-S-(2-етокси-2-метилхінолін-4-іл)-L-цистеїну, досліджено її специфічну дію. Встановлено, що механізм гепатопротекторної дії сполуки реалізується за рахунок антиоксидантних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г297.1-2 + Г214.3 + Р281.7/9 Цистеїн
Шифр НБУВ: РА371467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Плохотніченко О.М. 
Водневозв'язані і ван-дер-Ваальсові комплекси похідних пірамідину і бензолу в матрицях аргону і неону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.М. Плохотніченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

За методом інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії досліджено процеси утворення H-зв'язаних комплексів фенолів, p-бензохінону, піримідину й 2-амінопіримідину у низькотемпературних матрицях аргону та неону. На підставі кількісного аналізу ІЧ-спектрів поглинання зразків, що містять досліджувані речовини за різних концентрацій, обчислено молярні інтегральні коефіцієнти поглинання для спектральних смуг ізольованих молекул і найбільш характерних смуг комплексів. Запропоновано комп'ютерну модель, що дозволяє досить точно оцінювати кількості комплексів різного складу у матриці аргону у широкому діапазоні концентрацій. На підставі порівняння експериментальних і розрахованих теоретично ІЧ-спектрів поглинання визначено структури комплексів, що утворюються в матриці. У всіх випадках виявлені комплекси формувалися внаслідок водневих зв'язків, а стекінг-комплекси знайдені не були.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346010

Рубрики:

      
5.

Горбатенко Н.В. 
Дія супрамолекулярних галоїдвмісних комплексів на розпад ацилпероксидів та ініціювання ними радикально-ланцюгового окислення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Горбатенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано механізм ініційованого окиснення, що полягає в утворенні комплексу пероксид - бромід - аніон супрамолекулярного комплексу та його подальшому розпаді. З'ясовано, що первинний продукт окиснення кумолу - кумілгідропероксид не бере участь у реакції з супрамолекулярним комплексом за 298 K. Вивчені системи, зокрема, пероксид - бензоїлу - супромолекулярні галоїдовмісні комплекси, можуть бути запропоновані як ефективні ініціатори низькотемпературного радикально-ланцюгового окиснення вуглеводнів. За результатами квантовохімічних розрахунків визначено, що найбільш термо-динамічно вигідною є атака бромід-аніона на пероксидний зв'язок з утворенням бензоїлгіпоброміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г234.54-27 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА346132

Рубрики:

      
6.

Аліханіді С.Е. 
Кількісний аналіз асиметрії та хіральності молекул для вирішення задач "Структура - властивості органічних сполук": Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.Е. Аліханіді ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні методи кількісної оцінки параметрів для дослідження зв'язку між структурою та властивостями органічних сполук. Проведено модифікацію й оптимізацію методу Folding-Unfolding. Розроблено метод функції асиметрії. Реалізовано модель Китайгородського та Гілата. Встановлено, що комплекс даних підходів дозволяє розв'язувати наступні типи задач структура - властивості: опис спірального упорядкування нематичної мезофази за допомогою хіральних домішок, стереодизайн найбільш хіральних макроциклів, аналіз стереоселективності асиметричних реакцій, опис біологічної активності. На підставі аналізу поведінки розроблених підходів, запропоновано концепцію трансляції двовимірної хіральності у тривимірну. Продемонстровано можливість асиметричного синтезу з використанням орієнтованих шарів Ленгмюра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Штьосер Г.Ю. 
Комплекси алкілпіридилпохідних ізотритіондитіолів з солями перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.Ю. Штьосер ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано 23 нових комплекси "м'яких" (Cu(I), Hg(II), Cd(II), Ag(I), Pd(II), Pt(II)) і "суміжних" (Co(II), Ni(II), Cu(II), Zn(II) кислот Льюіса з поліфункціональними лігандами на основі ізотритіондитіолів. З використанням фізико-хімічних методів дослідження та теоретичних розрахунків запропоновано вірогідні структури нових комплексів. Для семи сполук за методом РСА встановлено молекулярну та кристалічну структури. Виявлено нові координаційні можливості нових лігандів. Зроблено висновок, що наявність вільного атома Нітрогену або некоординованого атома тіокарбонільного Сульфату дає змогу застосовувати нові комплекси як вхідні будівельні блоки для моделювання супрамолекулярних сполук. Вивчено спектри ESI. Запропоновано механізми неординарних реакцій та складено схеми утворення кінцевих і проміжних продуктів. Структуру та деякі властивості нових комплексів вивчено за допомогою різноманітних (класичних і новітніх) фізичних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА341109

Рубрики:

      
8.

Снегір С.В. 
Лазерно-десорбційна мас-спектрометрія комплексів біометалів з органічними лігандами на поверхні вуглецьвмісних матеріалів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / С.В. Снегір ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено порівняння результатів мас-спектрометричного дослідження даних комплексів за методами лазерної десорбції / іонізації, матрично-активованої лазерної десорбції / іонізації, графіто-активованої лазерної десорбції / іонізації та мас-спектромерії з іонізацією бомбардуванням швидкими атомами й електророзпиленням. Експериментально показано існування іонів-асоціатів з однією та двома молекулами води, що є наслідком "м'якої" іонізації полем, спричиненого взаємодією лазерного опромінення та приповерхневого шару вуглецьвмісного матеріалу. На підставі зміни значення інтенсивності піків мас-спектрів основних фрагментів комплексів вивчено особливості іон-молекулярних, зокрема, протонодонорних і протоноакцепторних реакцій в іонному джерелі мас-спектрометра. З урахуванням діелектричної проникності графіту проведено числові оцінювання величини локального електромагнітного поля на поверхні еліпсоїдальної частинки графіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316,0 + Г215.6 +
Шифр НБУВ: РА362868

Рубрики:

      
9.

Михайлюк 
Нові флуоровмісні аналоги природних амінокислот як 19F-ЯМР мітки для дослідження пептидів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Павло Костянтинович Михайлюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г215,0 + Г297.2,0
Шифр НБУВ: РА362601

Рубрики:

      
10.

Татарець А.Л. 
Органічні люмінофори на основі похідних квадратної кислоти: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Л. Татарець ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено систематичне дослідження та з'ясовано закономірності перебігу реакцій дибутилскварату та 3-бутокси-4-(2,3-дигідрогетариліденметил)-3-циклобутен-1,2-діонів (моносквараїнів) з CH-кислотами, азотвмісними гетероциклічними метиленовими основами, ціанамідом і тіонуючими агентами. Розроблено препаративні методи синтезу й одержано нові моносквараїни і сквараїни симетричної та несиметричної будови, в яких атом кисню циклобутенового фрагменту заміщено диціанометиленовою, ціаноцтовою, нітрооцтовою, 1,3-індандіоновою, барбітуровою, тіобарбітуровою, ціанамідною групами або атомом сірки. Встановлено більш високу реакційну здатність похідних моно-сквараїнів у порівнянні з квадратною кислотою та дибутилскваратом, що дозволило вперше синтезувати сквараїнові барвники з бензоксазольним, 5-арил-1,3-оксазольним і 5-арил-1,3,4-оксадіазольним фрагментами. Вивчено зв'язок спектрально-люмінесцентних та інших фотофізичних властивостей сквараїнів і моносквараїнів з їх молекулярною будовою. Вперше знайдено реакцію фотоіндукованого гідролізу тіосквараїнів, яка дозволила розробити флуоресцентні матеріали з підвищеною стабільністю спектральних характеристик до дії світла. Створено нові перспективні флуоресцентні зонди та мітчики з поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.244,0 + Г214.244,0 + Г214.244,0
Шифр НБУВ: РА360134

      
11.

Головач Н. М. 
Органокаталітичний асиметричний синтез і перетворювання бета-трифторометил-бета-амінокетонів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. М. Головач ; Ін-т орган. хімії. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено квантово-хімічне дослідження механізму знайденої органокаталітичної реакції та показано, що вона реалізується через стадію утворення єнаміну ацетону та L-проліну з наступним приєднанням до кетіміну та стереоконтрольованим утворенням продуктів S-конфігурації. Встановлено, що відновлення -трифторометил- -амінокстонів та їх оксимів проходить з невеликою діастерсоселективністю та призводить до відповідних аміноспиртів і діамінів. Досліджено реакції 4-аміно-4-арил-5,5,5-трифторопентан-2-онів з низкою електрофільних реагентів: хлороангідридами арилоцтових кислот, ацетооцтовими естерами, солями ціанової та тіоціанової кислоти арил-, хлорокарбоніл- та 1-хлоробензилізоціанатими. Розроблено ефективні методи синтезу оптично активних похідних 5,6-дигідропіридин-2(1H)-ону, 3,4-дигідропіримідин-2-ону, 3,4-дигідро-1,3-оксазин-2-ону. Запропоновано новий підхід щодо одержання хіральних трифторометилвмісних 4Н-1,3-окса(тіа)зинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.42 + Г213.42
Шифр НБУВ: РА369872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Труба А.С. 
Розклад озону закріпленими на кремнеземах гексаметилентетраміном, оксиальдимінами та їх комплексами з 3d-металами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / А.С. Труба ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.1-17 + Г214.27 +
Шифр НБУВ: РА360731

Рубрики:

      
13.

Пивоваренко 
Синтез, будова і властивості багатоканальних флуоресцентних зондів на основі 1,3-діариліденкетонів, дициклопентано[b,e]піридинів та 3- гідроксихромонів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / Василь Георгійович Пивоваренко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.244 + Л621.6
Шифр НБУВ: РА351684

Рубрики:

      
14.

Андронаті К.С. 
Синтез, структура і властивості 3-гідрокси- та 3-ацилокси-1,2-дигідро-3Н-1,4-бенздіазепін-2-онів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / К.С. Андронаті ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.3
Шифр НБУВ: РА308374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Цапко Т. О. 
Синтез, фізико-хімічні властивості та біологічна активність сульфопохідних 4-метил-1,2-дигідрохінолін-2-онів: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / Т. О. Цапко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено напрямок перебігу реакції сульфохлорування заміщених у бензольному кільці 4-метил-1,2-дигідрохінолін-2-онів. Розроблено препаративні методи одержання та синтезовано широкі ряди 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-6-сульфамідів, 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохіноліл-6-алкілсульфонів та амідів 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-6-сульфонілоцтової кислоти. Показано, що алкілування 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-6-сульфінової кислоти алілбромідом залежно від умов реакції відбувається з утворенням відповідного алілсульфону або його суміші з ізомерним пропенілсульфоном. Вивчено антимікробну, діуретичну, гемостатичну й антикоагулянтну дію синтезованих сполук. Виявлено певні закономірності зв'язку структура - активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 хінолін + Г263.25,0 + Г214.3
Шифр НБУВ: РА372288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ільченко 
Синтез, хімічні перетворення і біологічна активність похідних 2-тіоксо-2,3- дигідро[1]бензофуро[3,2-d]піримідин-4-онів та їх 2-оксоаналогів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Олена Володимирівна Ільченко ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.11,0 + Г214.3,0
Шифр НБУВ: РА358898

Рубрики:

      
17.

Ромашко Т.П. 
Спектральні властивості конформаційно мобільних в електронно-збудженому стані діамінобензофенонів, фталімідвмісних біхромофорів та ексимерів пірену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.П. Ромашко ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження спектральних властивостей релаксуючих у збудженому стані хромофорних центрів різної природи: похідних бензофенону, фталімідів, ексимерів пірену. На підставі вивчення діамінозаміщених бензофенону встановлено відсутність утворення високополярних структур у збудженому стані та можливість протікання ТІСТ-процесу в молекулі кетону Міхлера. З'ясовано вплив середовища у вигляді гіпотетичного ящика з молекулами води на спектральні властивості деяких діамінобензофенонів. За даних умов виявлено можливість утворення комплексів з водневим зв'язком. Доведено, що у полімерах з хімічно прищепленим барвником ковалентний зв'язок хромофорних груп з макромолекулою є фактором підвищення ступеня їх агрегації у порівнянні з твердим розчином молекул у полімерному склі. Виявлено спектральну залежність у величині поляризації ексимерного випромінювання пірену в полімерній матриці в результаті впливу нерівноважних димерних конфігурацій на поляризаційні властивості його випромінювання. Запропоновано критерій визначення рівноважності ексимерного стану за розрахунками нормованого спектрального розподілу інтенсивності в ексимерній смузі флуоресценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.24,0 +
Шифр НБУВ: РА335595

Рубрики:

      
18.

Хахель О.А. 
Спектральні прояви агрегації ароматичних хромофорів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.А. Хахель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 28 с. — укp.

Вивчено ознаки агрегації ароматичних хромофорів у їх електронних спектрах поглинання та флуоресценції. Установлено спектральні закономірності стосовно утворення агрегатів ароматичних сполук, стабільних в основному стані. Досліджено залежності щодо величин стоксового та сольватохромного зсувів флуоресценції молекулярних ексимерів. Розглянуто підходи до аналізу спектрів їх флуоресценції як термодинамічної системи. Вивчено природу явища лінійної залежності вільної енергії та встановлено закономірності його проявів стосовно енергетичних характеристик ексимерів. Запропоновано методи визначення ефективності безвипромінювального переносу енергії між спектральними центрами у хромоформісних полімерах, які передбачають використання спектроскопії синхронного сканування флуоресценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.1-24 + Г214.245 +
Шифр НБУВ: РА358317

Рубрики:
  

      
19.

Горкуненко О.О. 
Спектроскопія ЯМР молекул з структурно напруженими фрагментами та групами з загальмованим внутрішнім обертанням: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Горкуненко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що основним фактором, що зумовлює ускладнення спектральної картини під впливом конформаційних переходів декількох амідних фрагментаз, є перерозподіл електронної густини в молекулі, пов'язаний зі взаємним впливом внутрішньої динаміки різних конформеротвірних груп. На підставі положення про існування залежності між електронною густиною на амідному протоні та порядком C - N зв'язку фрамента C(O) - NH, а значить і висотою бар'єра внутрішнього обертання в амідному фрагменті, запропоновано схему оцінювання зміни електронної густини на NH протоні у разі зміни конформації амідного фрагмента, яка передбачає використання констант конформаційної рівноваги. Установлено структуру моноадукту ендо-дициклопентадієну та дихлоркарбену як продукту приєднання за подвійним зв'язком п'ятичленного циклу з транс-орієнтацією норборненового та циклопропанового фрагментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г215.1 + Г511.33 +
Шифр НБУВ: РА358037

Рубрики:

      
20.

Ляпунов О.Ю. 
Флуоренонокраунофани і катенани на їх основі: синтез, структура і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.Ю. Ляпунов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Синтезовано краунофани, що містять два фрагменти флуоренону, або флуоренон та фрагмент стильбену, азобензену або нафталену, з'єднані залишками ді-, три-, тетра- і пентаетиленгліколю. Вивчено структуру одержаних катенанів у кристалічному стані та розчині. На прикладі флуоренонокрайнофану, в якому фрагменти флуоренону й нафталену взаємозв'язані залишками триетиленгліколю, вперше показано можливість існування катенану у вигляді одного "замороженого" трансляційного ізомеру за кімнатної температури. З'ясовано, що збільшення розміру циклу краунофану призводить до прояву динамічних процесів, спричинених переміщенням окремих молекулярних фрагментів катенанів одне відносно іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г252.1,0 +
Шифр НБУВ: РА341205

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського