Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.373,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Михайлов В.І. 
Магнітні, транспортні і резонансні властивості самодопійованих та допійованих кальцієм манганітів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.І. Михайлов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Відзначено, що цей ефект сильніше виявляється у плівкових зразках. Проведено порівняння впливу тиску та магнітного поля на транспортні властивості керамічних і плівкових зразків манганітів з надлишком марганцю, що мають однакову сполуку. Установлено наявність лінійного підвищення температури Кюрі та більш інтенсивного переходу метал-діелектрик під тиском. Зроблено висновок, що ефекти тиску та магнітного поля більшою мірою виявляються у плівкових зразках, ніж у кераміках. Для манганітів з надлишком марганцю такі дослідження проведено вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.5,022 + В379.373,022 +
Шифр НБУВ: РА340878

Рубрики:

      
2.

Шаповалов І.П. 
Орієнтаційні фазові переходи в магнітодіелектриках з конкуруючими векторними та тензорними взаємодіями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.П. Шаповалов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Отримано розв'язок проблеми основного стану магнетика з одноіонною анізотропією та конкуруючими білінійним і біквадратним обмінами у зовнішньому магнітному полі. Доведено, що структура порядку у різних фазах характеризується набором кутів, який визначає орієнтацію осей феромагнітного та площин квадрупольного упорядкувань. Знайдено спектри колективних збуджень у даних фазах за довільних значень параметрів гамільтоніана. Побудовано фазові T - h і T - D діаграми за різних значень констант анізотропії білінійного та біквадратного обмінів,а також фазові діаграми за низьких температур, які ілюструють різні види порушення неперервної симетрії. Досліджено фазові переходи за скінченних температур. Розглянуто особливості фазових діаграм: можливість аномальної послідовності фаз, коли фаза з більш високою симетрією реалізується за значно нижчих температур. Одним з наслідків цього є можливість спонтанного виникнення феромагнетизму за умов підвищення температури в системі, основний стан якої є немагнітним квадрупольно-упорядкованим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.373,022
Шифр НБУВ: РА309412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Непочатенко В. А. 
Основні закономірності формування доменної структури в сегнетоеластиках і багатоосьових сегнетоелектриках: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. А. Непочатенко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено процес формування доменної структури в сегнетоеластиках і багатоосьових сегнетоелектриках. Для фазового переходу першого роду запропоновано моделі безструктурної та складної фазових меж, для фазового переходу другого роду - модель граничної фазової межі. Визначено умови їх формування, рівняння фазових меж, параметри проміжної фази. Запропоновано концепцію існування спонтанного повороту кристалографічних осей сегнетофази щодо парафази, зумовленого зсувами атомів і поворотами груп атомів за спонтанної деформації, та метод його обчислення. Надано моделі рівноважних доменних стінок, які складаються з прошарку індукованої фази. Встановлено параметри індукованої фази, густину пружної енергії доменної стінки. Висвітлено метод визначення функціональної залежності між параметрами гратки з умови орієнтаційної відповідності доменів у полідоменному кристалі, що дозволяє визначати можливі структурні зміни та наявність орієнтаційної невідповідності між доменами, яка призводить до руйнування полідоменних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.7,022 + В379.373,022
Шифр НБУВ: РА381573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Руденко В.В. 
Параметричні магнітоакустичні ефекти у магнітних діелектриках та композитних матеріалах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.В. Руденко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив складу полікристалічних феритів на основі фериту нікелю на магнітопружний зв'язок в ультразвуковому діапазоні частот. Встановлено залежності швидкості магнітопружних хвиль від зовнішнього поля. Експериментально досліджено параметричну взаємодію магнітопружних коливань з полем електромагнітного нагнітання у композиті на основі Терфенола-D та у пористому нікелевому фериті - перспективних матеріалах з акустичним імпедансом, наближеного до імпеданса води. Запропоновано оригінальну імпульсну експериментальну методику, що дозволяє з високою чутливістю реєструвати вплив нагнітання на декремент загасання магнітопружних коливань у допороговому параметричному режимі. Чутливість швидкості звуку до змінного магнітного поля склала 4,39 %/кЕ та 3,39 %/кЕ для композита та фериту відповідно. Зроблено порівняльний аналіз результатів наукового дослідження з даними, одержаними на полікристалічному нікелевому фериті. Проведено експериментальне вивчення генерації трифононних зв'язаних станів у високотемпературному антиферомагнетику у полі поперечного електромагнітного нагнітання. Досліджено допорогові та надпорогові режими генерації зв'язаних станів у разі зміни початкової фази нагнітання щодо фази трифононного корелятора акустичного поля. Встановлено, що особливістю надпорогового режиму є формування сингулярності акустичного поля за скінченний час нагнітання. З'ясовано, що стабілізація обумовлена внутрішніми нелінійними процесами. Виявлено, що результати наукового дослідження узгоджуються з теорією резонансної нелінійної взаємодії квазіфононів з електромагнітним полем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.373,022 +
Шифр НБУВ: РА358669

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського