Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В374,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лук'янов А.М. 
Властивості модифікованих вуглецевих плівок та фоточутливих структур з просвітлюючими та захисними шарами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А.М. Лук'янов ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА372691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дьогтєв А.В. 
Вплив структурних особливостей фотонних кристалів на основі GaAs на оптичні спектральні характеристики пасивних оптичних елементів на їх основі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.В. Дьогтєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено та подано теоретичний опис впливу параметрів фотонних кристалів, таких як розміри отворів та постійної решітки, на фотонну заборонену зону, а також на спектри пропускання та втрати оптичних інтегральних елементів на основі фотонних кристалів. Показано, що перехідник, який працює на ефекті фотонної забороненої зони фотонного кристалу, має найбільші коефіцієнти пропускання та найменші втрати. Фотонний кристал на основі гексагональної решітки циліндричних отворів має найбільшу фотонну заборонену зону. Аргументовано, що на практиці доцільно використовувати хвилевод на основі квадратної решітки з циліндричними отворами, оскільки він має широку смугу та високі коефіцієнти пропускання. Показано, що спостерігається значне зростання коефіцієнта пропускання для довжини хвилі 1,55 мкм зі зростанням ширини хвилеводної області хвилеводів на основі фотонних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 +
Шифр НБУВ: РА366996

Рубрики:

      
3.

Сугак Ю. Д. 
Вплив термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів LiNbO3: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Ю. Д. Сугак ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів номінально бездомішкового ніобату літію, а також кристалів ніобату літію, легованих домішками магнію та заліза. У дисертації встановлено температурний і часовий інтервал виникнення забарвлення у монокристалах LiNb03 під час їх нагрівання у відновлювальній атмосфері. Показано, що забарвлення відбувається у два етапи; запропоновано модель утворення центрів, відповідальних за виникнення/руйнування смуг поглинання. Встановлено особливості процесу забарвлення кристалів LiNb03:MgO і ЕІ1МЬ03:Ре у порівнянні з номінально бездомішковими кристалами ЕіМЬ03, а також визначено причини цих особливостей. Встановлено, що під час нагрівання кристалів ЕіМЬ03 до температур порядку 770 К для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку 2 поглинання ОН-груп у 14 ділянці спектру зникає, тоді як для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку У величина поглинання ОН-груп залишається на сталому рівні. Вказана особливість пояснюється зміною з температурою орієнтації гідроксильної групи відносно кристалографічних напрямків кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА372264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дробчак О. З. 
Електронні збудження та центри люмінесценції в карбаміді та його адуктах з фосфатними, оксалатними та уратними солями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. З. Дробчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано спектри збудження та проведено інтерпретацію смуг спектрів збудження. Наведено результати аналізу спектрів люмінесценції карбаміду та сухих залишків урини. Виявлено та встановлено причини зсуву максимуму спектра люмінесценції сухих залишків урини за наявності патологічних солей різного типу в довгохвильову область. Зафіксовано та пояснено різке зменшення інтенсивності люмінесценції сухих залишків урини та вплив на нього концентрації патологічних солей. Досліджено вплив фізичних навантажень на спектри люмінесценції сухих залишків урини без відхилень від норми та за наявності патологічних уратних та оксалатних солей. Проаналізовано й описано результати термостимульованої люмінесценції, проведено інтерпретацію характерних смуг і встановлено причини її гасіння. Наведено результати інфрачервоного аналізу урини та ниркових конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА372297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Федоренко Д.В. 
Зчеплення нематичного рідкого кристалу з полімерною поверхнею при світлоіндукованих адсорбції та десорбції молекул барвника: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Д.В. Федоренко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію світлоіндукованого зчеплення на полімерній поверхні комірки, заповненої нематичним РК з домішкою азобарвника. Визначено закономірності утворення й еволюції світлоіндукованого зчеплення, побудовано модель, що описує експериментальні дані. Встановлено, що світлоіндуковане зчеплення з'являється на нефоточутливій поверхні підкладки внаслідок конкуренції трьох світлоіндукованих механізмів: адсорбції та десорбції молекул барвника, а також впливу об'ємного кутового моменту. Зроблено розмежування процесів, які обумовлють появу та розвиток світлоіндукованого зчеплення. Виявлено, що опромінення комбінованих рідкокристалічних комірок з домішкою азобарвника у нематичній фазі призводить до дрейфу осі легкого орієнтування у напрямку поляризації опромінюючого світла. З'ясовано, що причиною світлоіндукованого дрейфу осі легкого орієнтування є поворот максимуму кутового розподілу адсорбованих молекул барвника, який відбувається внаслідок світлоіндукованої адсорбції/десорбції молекул барвника на підкладці за присутності світлоіндукованого об'ємного моменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА362745

Рубрики:

      
6.

Бурак Я.В. 
Каркасна структура і оптико-фізичні властивості монокристалічних безводних боратів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я.В. Бурак ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА312146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маковецький Є.Д. 
Конкуренція спонтанних граток на ТЕ- та ТМ-модах у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.Д. Маковецький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено конкуренцію спонтанних граток (СГ) у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag у разі опромінення одним лазерним пучком. У науковому дослідженні використано методи аналізу картин малокутового розсіювання та оптичну мікроскопію. Вперше виявлено третинні СГ, які розвиваються в результаті ДДБ на вторинних СГ. На підставі точного співпадання розрахованих і виміряних характеристик СГ та їх суттєвої залежності від умов опромінення продемонстровано можливість керування структурою СГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА343964

Рубрики:

      
8.

Лямаєв В.І. 
Люмінесцентні властивості кристалічного і склоподібного тетраборату літію легованого марганцем та сріблом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Лямаєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.4,022 +
Шифр НБУВ: РА364711

Рубрики:

      
9.

Адаменко Д.І. 
Магніто- та електроіндуковані ефекти оптичної активності у магнітно-невпорядкованих кристалах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.І. Адаменко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних досліджень ефекту Фарадея у ряді кристалів пказано, що неповна невзаємність цього ефекту однозначно має прояв лише в оптично активних кристалах. На основі електродинамічної теорії з урахуванням просторової дисперсії показано, що неповна невзаємність ефекту Фарадея може існувати у магнітно-невпорядкованих кристалах за умови відмінності від нуля лінійного двозаломлення та наявності природної оптичної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА360406

Рубрики:

      
10.

Шелудченко Б.В. 
Модель динамічного трикристального картографування картини розсіяння кристалів з дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.В. Шелудченко ; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено динамічну модель, що дозволила вперше теоретично здійснювати комбіноване (за Бреггом та Лауе) трикристальне картографування розподілу як бреггівської, так і дифузної складових картини розсіяння від недосконалих кристалів з урахуванням не тільки далеких (область розсіяння Хуаня - Кривоглаза), а й близьких (область розсіяння Стокса - Вільсона) полів зміщень атомів кристала навколо центрів дефектів, у такому разі без обмежень на розміри останніх. Проведено аналітичне врахування вертикальної розбіжності променів. Враховано ефекти анізотропії полів зміщень атомів матриці, спричинених несферично симетричними виділено зорієнтованими дефектами. Запропоновано новий метод трикристальної дифузно динамічної комбінованої дифрактометрії, який за рахунок зміни умов динамічної дифракції забезпечує однозначну багатопараметричну діагностику одночасно багатьох типів дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА368418

Рубрики:

      
11.

Кубицький В.О. 
Моделювання дифракції світлових хвиль на анізотропних гратках рідких кристалів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Кубицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинено модель голографічної полімер-диспергованої рідкокристалічної гратки з еліпсоїдальними біполярними краплинами рідкого кристалу. Оцінено вплив розподілу директора всередині крапель рідкого кристалу на дифракційну ефективність гратки. Досліджено залежність дифракційної ефективності від ексцентриситету краплі, напруженості прикладеного електричного поля, розподілу осей симетрії крапель. Проведено числове моделювання дифракції на голографічній полімер-диспергованій гратці рідких кристалів з урахуванням розсіяння світла на краплях рідких кристалів. Встановлено, що розсіяння світла на краплях рідкого кристалу призводить до зменшення дифракційної ефективності гратки. Розвинено теорію дифракції та енергообміну в тонкій неоднорідній анізотропній гратці рідкого кристалу з модульованим поверхневим потенціалом. Встановлено критерій, з урахуванням якого енергообмін відбувається без втрат. Проаналізовано аналітичні залежності дифракційної ефективності та коефіцієнта підсилення від таких параметрів системи, як зовнішня напруга, кут падіння, кут між променями. Показано, що енергообмін в тонкій гратці рідкого кристалу можливий за відсутності фазового зсуву між інтерференційною картиною та граткою рідкого кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА368575

Рубрики:

      
12.

Лук'янчук О.Р. 
Одержання кристалів сапфіру та їх оптичні і люмінесцентні властивості: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Р. Лук'янчук ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА326704

Рубрики:

      
13.

Оленич І.Б. 
Оптико-люмінесцентні властивості поруватого кремнію, одержаного методом анодизації: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І.Б. Оленич ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА373324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кудрявцев 
Оптичні властивості кристалів боратів стронцію SrB4O7, Sr4B14O25, Sr4B14O25:RE3+ (RE3+ = Pr3+, Nd3+, Eu3+): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Дмитро Петрович Кудрявцев ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА328122

Рубрики:

      
15.

Шайдюк Є.О. 
Оптичні властивості та структура гетерогенних нанокомпозитів на основі органомодифікованих алюмосилікатів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.О. Шайдюк ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Як модифікатори використано поверхневоактивні речовини (ПАР): октадецилбензилдиметиламоній хлорид і диоктадецилдиметиламоній хлорид. Для з'ясування характеристик композитів, що обумовлюють їх електрооптичні властивості, вивчено особливості структуроутворення за допомогою методів рентгеноструктурного аналізу, диференційної скануючої калориметрії, поляризаційної й атомно-силової мікроскопії та міжмолекулярні взаємодії у композитах (ІЧ-спектроскопія). Встановлено залежності оптичних властивостей від хімічної природи поверхні наночастинок. Виявлено два типи пакування поверхневоактивних речовин (ПАР) у галереях ММТ. Обгрунтовано можливість зміни температури фазового переходу від концентрації наночастинок. Методом ІЧ-спектроскопії вивчено характер і ступінь міжмолекулярних взаємодій у наносистемах 5СВ з наночастинками органоглин. Встановлено, що у композитах хімічні реакції не відбуваються, утворення водневих і координаційних зв'язків не зафіксовано. З'ясовано, що усі взаємодії відбуваються за рахунок ван-дер-ваальсівських сил. Виявлено, що у композитах має місце взаємний вплив компонентів на межі розділу фаз, що проявляється в упорядкуванні приповерхневих шарів органічних і неорганічних складових гетеросистем. Доведено, що у нанокомпозитах з наночастинками органоглини, модифікованої октадецилбензилдіметиламоній хлоридом, сила взаємодії більша завдяки наявності у молекулах ПАР бензольного кільця. Встановлено, що для даного типу гетеросистем хімічна природа поверхні алюмосилікатів впливає на ступінь взаємодії їх з молекулами рідкого кристала 5СВ, яка визначає структуроутворення й електрооптичні властивості композитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА360145

Рубрики:

      
16.

Березовська Н.І. 
Оптичні спектри та особливості дисперсії елементарних збуджень в кристалах зі структурою вюрциту: ZnO та CdSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.І. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей дисперсії елементарних збуджень різного типу (фононних і електронних) у сполуках зі структурою вюрциту. Досліджено поляризовані спектри комбінаційного розсіяння світла (КРС) другого порядку у кристалах ZnO та надано їх повну інтерпретацію на підставі теоретико-групового аналізу правил відбору та визначення точок нульового нахилу дисперсійних кривих фононних станів, що одержано з застосуванням апарату проективних представлень. Виявлено нові смуги у спектрі вторинного випромінювання монокристалів ZnO під час збудження в області, близькій до екситонного резонансу. Проаналізовано поляризаційну поведінку та енергетичне положення цих ліній та запропоновано пояснення їх природи резонансним поляритон-поляритонним розсіянням. Досліджено тонку структуру низькотемпературних спектрів фотолюмінесценції (ФЛ), відбивання та пропускання основного та збуджених станів A-екситонної серії у монокристалах CdSe. Виявлено прояви ефекту пружного та непружного поляритон-поляритонного розсіяння у спектрах ФЛ кристалів CdSe. Зареєстровано квантовий розмірний ефект для порошків ZnO з розмірами частинок 40 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.314,022 +
Шифр НБУВ: РА334446

Рубрики:

      
17.

Зеленін С.В. 
Оптичні та релаксаційні властивості невпорядкованих середовищ з наноструктурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / С.В. Зеленін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Висвітлено засади теорії, що дозволяє з єдиних позицій описати особливості спектрів низькочастотного комбінаційного розсіяння світла (КРС) склоподібними матеріалами в області "бозонного" (БП) та центрального (ЦП) піків. Теорія базується на уявленнях про присутність у структурі скла кристалоподібних скупчень - кластерів нанометрових розмірів. Згасаючі власні коливання подібних нанокласерів (НК) з випадковим розподілом розмірів призводять до появи БП. Уперше показано суттєвий вплив лапласівського тиску, обумовлений кривизною поверхні НК, на їх пружні характеристики. Результати теорії вдається кількісно узгодити з експериментальними спектрами КРС в області БП для різноманітних стекол та, як наслідок, одержати оцінку характерного розміру НК. Одержані за цього результати вперше надають послідовний кількісний опис експериментальних даних щодо частотної та температурної залежності інтенсивності ЦП у стеклах зазначеного типу. Представлено теорію недебаєвської кінетики та миттєвих спектрів фотолюмінісценції (ФЛ) пористого кремнію (ПК) за кінцевих температур, згідно з якою рекомбінація фотозбуджених носіїв у НК розраховується з урахуванням процесів, які відбуваються за тунельним та дифузійним - термостимульованим - механізмами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА340094

Рубрики:

      
18.

Орлова Т.М. 
Оптичні та спектральні властивості рідких кристалів з фоточутливою хіральною стероїдною домішкою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Т.М. Орлова ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Виявлено, що утворений в процесі УФ опромінення транс-ізомер з гнучкою молекулярною структурою більше порушує анізотропну взаємодію молекул РК у порівнянні з початковим 7-ДГХ, який має жорстку молекулярну структуру. Встановлено, що у нематичному та холестеричному рідкому кристалі (нематик + оптично активна домішка) на відміну від ізотропних розчинників, спостерігається залежність ефективності цис-транс ізомеризації превітаміну D від концентрації 7-ДГХ, що є проявом колективного характеру ізомеризації домішкових молекул у рідкокристалічному (РК) середовищі. Встановлено, що утворюваний транс-ізомер є лівозакручуючою хіральною домішкою та має більш високу закручуючу здатність у порівнянні з 7-ДГХ. Досліджено динаміку структурних змін індукованих холестеричних РК (нематик + 7-ДГХ) під час УФ опромінення. Визначено оптимальний склад РК суміші (нематик + оптично активна домішка + 7-ДГХ) для розробки УФ біосенсора з візуальною оцінкою вітамін-D-синтезуючої здатності сонячної та штучної УФ радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА351097

Рубрики:

      
19.

Гірник І.С. 
Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів Kv2DCdv2xDMnv2(1 - x)D(SOv4D)v3D, Rbv2DCdv2D(SOv4D)v3D і Tlv2DCdv2D(SOv4D)v3D: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / І.С. Гірник ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА318732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Андрущак А.С. 
Просторова анізотропія електро-, п'єзо- та акустооптичних взаємодій у кристалічних матеріалах твердотільної оптоелектроніки: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 01.04.07 / А.С. Андрущак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Удосконалено інтерферометричні та поляризаційно-оптичні методи дослідження анізотропних кристалічних матеріалів. Розроблено універсальний підхід до аналізу анізотропії електрооптичного, фотопружного й акустооптичного ефектів у кристалах довільної симетрії, що базується на побудові й аналізі вказівних поверхонь, а також нову технологію покращання параметрів електро- та акустооптичних комірок. Проаналізовано й обрано експериментальні геометрії застосування вивчених кристалічних матеріалів, які забезпечують високу ефективність відповідних електро-, п'єзо- й акустооптичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + З861-01 +
Шифр НБУВ: РА369037

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського