Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ФРА=УК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мацевко Л.В. 
В.Винниченко та І.Бунін: еволюція психологізму в малій прозі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.В. Мацевко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 24 с. — укp.

Малу прозу В.Винниченка та І.Буніна розглянуто у принципово новому теоретичному ракурсі. Досліджено твори обох письменників з точки зору специфіки художнього психологічного аналізу. Засадним принципом, на якому грунтується дослідження, є зміна ідейно-естетичних пріоритетів у літературі початку XX ст. і як наслідок - трансформація літературних жанрів. Зіставний аналіз малої прози Винниченка і Буніна довів перспективність встановлення і вивчення типологічних паралелей у їх творчості, зокрема, на рівні філософсько-світоглядного та естетичного узагальнення. Досліджено засоби психологізації, які функціонують у малій прозі, зроблено висновки: у художній системі Винниченка і Буніна домінує психологізм, як визначальний чинник характеротворення; традиційні (статичні й динамічні) засоби психологізації увиразнюються і видозмінюються, підпорядковуються неореалістичним засадам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін І. 534 + Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко В. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко В. 534
Шифр НБУВ: РА310292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Гуменюк В.І. 
Драматургія Володимира Винниченка. Проблеми поетики: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.І. Гуменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Вперше визначено жанрову специфіку драматургії В.Винниченка та етапи його драматургійної творчої еволюції, яка характеризується, в основному, жанровими змінами у творчості митця, який зарекомендував себе майстром інтелектуальної драми та мелодрами, героїко-психологічної драми, сатиричної комедії, трагедії. Зазначено, що п'єси Винниченка відзначаються жанровою багатогранністю, однак, завдяки превалюванню певного жанрового аспекту вони набувають особливої структурної цілісності. З урахуванням попередніх досліджень визначено основні риси індивідуального художнього стилю Винниченка-драматурга, суголосного суттєвим мистецьким тенденціям доби та зроблено спробу осмислення характеру цілісності багатогранного стилю автора. Натуралістична точність у його драматургії підноситься до символістської таємничості, передусім, за допомогою парадоксального поєднання засобів експресіонізму та імпресіонізму, певною мірою сюрреалізму, у драматургії письменника виразне також передчуття мистецьких можливостей театру й абсурду. Встановлено, що поєднати різноманітні стильові стихії автору найчастіше вдається завдяки наголосу на ігровій стихії драматичної дії, вигадливому використанню принципу "театр у театрі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4Винниченко, В.536 + Ш5(4ФРА=Ук)-4Винниченко,В.536
Шифр НБУВ: РА318090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бежнар Г.П. 
Екзистенційні мотиви в творчій спадщині В.Винниченка: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Г.П. Бежнар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний історико-філософський аналіз екзистенційно-антропологічних мотивів у винятковій за формою та змістом творчості В.К.Винниченка у контексті української філософської традиції. З'ясовано основні філософсько-світоглядні засади творчості письменника, досліджено вплив на формування світогляду митця західноєвропейської та української інтелектуальної культури. Запропоновано тезу, що філософський дискурс митця-мислителя вписує його у контекст неакадемічного філософського дискурсу XIX - XX ст. та екзистенційної спрямованості української літератури початку XX ст. Обгрунтовано думку, що одне з центральних місць в історії української філософії належить творчому доробку В.Винниченка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 54 + Ш5(4ФРА=Ук)-Винниченко,В. 54 +
Шифр НБУВ: РА334452

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Михальчук Н.І. 
Мала проза Володимира Винниченка: від метафізичного до естетичного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.І. Михальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено характер структурування метафізичного й естетичного у малій прозі В.Винниченка у контексті модерністських перетворень у літературному процесі кінця XIX - початку XX ст. На підставі аналізу оповідань письменника з'ясовано специфіку та новаторство його художнього мислення, простежено еволюцію відтворення картини світу та свідомості героя. Визначено основні напрями розвитку літературного стилю митця - від кризи метафізичної моделі культури до естетизації буття. Проведено дослідження західноєвропейських філософсько-естетичних концепцій З.Фрейда, Ф.Ніцше, М.Гайдеггера, Г.Маркузе та спроби В.Винниченка щодо переосмислення культури в аспекті "філософії життя" та доведено пріоритетність поняття метафізики в літературному стилі письменника, про що свідчить його переорієнтація на західноєвропейську модель модернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко В. 534 +
Шифр НБУВ: РА335566

Рубрики:

      
5.

Науменко Л.О. 
Мова ранніх творів Володимира Винниченка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.О. Науменко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мови ранніх творів В.Винничена в аспекті мовно-естетичного освоєння світу. Проаналізовано різні шари лексики, зокрема, розмовного лексикону, діалектизмів, жаргонізмів, застарілої та суспільно-політичної та визначено їх функції. Виявлено особливості вживання фразеологізмів, естетичні засоби колористики та тропеїстики, що визначає індивідуально-авторську манеру письма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Винниченко,В. + Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко,В. 457 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко,В. 457 +
Шифр НБУВ: РА324604

Рубрики:

      
6.

Брайко О.В. 
Поетика прози Володимира Винниченка 1900 - 1910-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Брайко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поетику прози В.Винниченка 1900 - 1910-х рр. з позицій структуралізму, постструктуралізму, рецептивної етики. З'ясовано особливості формування й функціонування художнього мислення прозаїка. Розглянуто концепцію людини, запропоновану письменником, структуру його творів, яка передбачає вивчення сюжетобудови, поетики деталей, розповідної структури, на кожному з яких простежено еволюцію структурних і жанрових моделей та їх концептуальне навантаження. З'ясовано взаємодію прози В.Винниченка зі стильовими течіями української літератури початку XX ст., місце його доробку серед найбільш показових явищ вітчизняного літературного контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко, В.К. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко В. 534
Шифр НБУВ: РА318554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Хархун В.П. 
Поетика роману Володимира Винниченка "Записки Кирпатого Мефістофеля": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.П. Хархун ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано поетику роману Володимира Винниченка "Записки Кирпатого Мефістофеля" через призму трьох методологічних проекцій - феноменологічну, структуралістську та компаративістську. З'ясовано особливості формування художньо-естетичного мислення Винниченка-романіста, а також типологію та генезис героя роману в межах трьох контекстуальних площин: світової "дияволіади" кінця XIX - першої половини XX ст., романістики В.Винниченка 1911 - 1916 рр. та ніцшеанських ідей. Досліджено структуру твору, що передбачає вивчення семантичних рівнів, літературних інстанцій твору (рамки, художнього простору, сюжету, персонажу, точки зору), принципів організації системи персонажів, функціональної ролі образу Мефістофеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко В. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко В. 534
Шифр НБУВ: РА308673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кошова І.О. 
Проблема статі у романах Володимира Винниченка 1911 - 1916 років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.О. Кошова ; НАН України; Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Відзначено, що романна творчість В.Винниченка представлена на широкому історичному та літературному тлі кінця XIX - початку XX ст. Проаналізовано теми шлюбу, стосунків між статями, народження дітей, кохання. Розглянуто основні проблеми, що були в центрі уваги Винниченка-митця - гру інстинктів, боротьбу свідомого та позасвідомого, поєднання тваринного та людського, божого та диявольського начал у людині тощо. Романи В.Винниченка "Чесність з собою" (1911), "Рівновага" (1912), "По-свій" (1913), "Божки" (1914), "Заповіт батьків" (1914), "Хочу" (1915), "Записки кирпатого Мефістофеля" (1916) розглянуто у порівнянні з кращими творами українських, російських та західноєвропейських письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко,В. 534
Шифр НБУВ: РА320410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Малиш О.М. 
Типологія характерів українських інтелігентів у романах Володимира Винниченка 1910-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Малиш ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано характери інтелігентів у романістиці В.Виниченка 1910-х рр. у контексті екзистенціальної філософії та психоаналізу. Уперше в українському літературознавстві вмотивовано використання письменником концепції "чесності з собою" як визначального фактора характеротворення. Розглянуто формування й еволюцію типу "нової" людини в романах В.Винниченка 1910-х рр., зроблено типологічне зіставлення образів-характерів цих романів з персонажами творів І.Франка, М.Яцкова, А.Кримського, О.Плюща, Л.Андреєва, Ф.Достоєвського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко,В. 534 +
Шифр НБУВ: РА328932

Рубрики:

      
10.

Денека О.І. 
Українська еміграційна преса у Франції 20-30-х рр. ХХ ст.: становлення, розвиток, проблематика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.І. Денека ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження української еміграційної преси у Франції міжвоєнного періоду, визначено основні питання розвитку, характерні особливості видання, архітектоніки, стилю, а також проблемно-тематичних аспектів. Вперше бібліографовано та введено в науковий обіг 32 періодичних видання українців-емігрантів у Франції. Проаналізовано зміст досліджуваної періодики, що висвітлює проблеми суспільно-політичного, культурного життя емігрантів, пов'язані насамперед з питаннями консолідації, об'єднання українців на чужих теренах, створення культурних установ, закладів, гуртків, які мали суттєвий вплив на національне самозбереження українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4ФРА=УК)6 +
Шифр НБУВ: РА342735

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського