Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ПОЛ=9УКР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Савчук О.А. 
Депортації українців з Холмщини і Підляшшя в 1944 - 1947 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.А. Савчук ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості етнополітичних процесів на означеній території наприкінці Другої світової війни та в перші повоєнні роки, а також депортаційну політику тоталітарних режимів Польщі та СРСР, спрямовану на радикальне вирішення національного питання українсько-польського пограниччя. Показано позиції польського й українського політикуму щодо територіально-політичного самовизначення Холмщини та Підляшшя. Висвітлено політику уряду Польщі, його репресивно-каральні заходи, спрямовані на ліквідацію політичної опозиції українців, формування мононаціональної держави. Узагальнено перебіг, форми, методи, умови й етнокультурні наслідки депортацій українців у 1944 - 1946 рр. і 1947 р. З'ясовано вплив репатріаційно-депортаційних акцій на Холмщині та Підляшші на суспільно-політичну ситуацію в українському та польському соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)624 + Т3(4УКР33)624-299
Шифр НБУВ: РА374963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Портнов А.В. 
Науково-освітня діяльність української еміграції в міжвоєнній Польщі (1919 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Портнов ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

До наукового обігу введено нові історичні джерела (зокрема з польських і чеських архівів), використані в процесі дослідження розвитку науково-освітньої діяльності української еміграції у Польщі в 1919 - 1939 рр. у контексті національної політики польського уряду й становища українського населення Східної Галичини та Волині. Проаналізовано процес формування української еміграції та специфіку її взаємодії з польським урядом. Встановлено причини та особливості створення еміграційних наукових та освітніх установ - закладів освіти в таборах інтернування, Студіуму православного богослов'я, Українського Наукового Інституту. Висвітлено еволюцію інституцій науково-освітньої діяльності української еміграції у міжвоєнній Польщі. Визначено вплив національної політики Польщі та зовнішньої політики Радянської України на розвиток науково-освітньої діяльності української еміграції. Виявлено характерні риси та специфіку розвитку української науки в еміграції та проаналізовано взаємозв'язки українських учених-емігрантів з західноукраїнськими та польськими науковцями. Проаналізовано погляди польської еліти щодо вирішення українського питання в українській еміграції. Висвітлено значення наукової діяльності учених-емігрантів у розвитку української науки та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА336838

Рубрики:

      
3.

Футала В. П. 
Суспільно-політичне життя українців у міжвоєнній Польщі: історіографія: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / В. П. Футала ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Показано особливості та тенденції накопичення історичних знань про суспільно-політичне життя українців у міжвоєнній Польщі. Доведено залежність розкриття теми від дії політичних, соціальних, культурних та інших факторів. Запропоновано класифікацію комплексу історіографічних джерел і з'ясовано їх тематичну репрезентативність. Висвітлено історіографію функціонування українського легального політичного табору, представленого політикумом національно-державного спрямування, консервативним рухом і військово-політичною еміграцією. Проаналізовано історичну літературу, присвячену право- та ліворадикальному політичним середовищам. Узагальнено досягнення у вивченні діяльності культурно-освітніх, молодіжних і жіночих організацій. Простежено розвиток досліджень господарсько-кооперативного руху західних українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)61 + Т1(4ПОЛ)6 + Т1(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА383817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Антонюк Н.В. 
Українське культурне життя в генеральній губернії (1939- 1944 роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Антонюк ; НАН України, Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-7 + Т3(4ПОЛ=9УКР)61-7

Рубрики:

      
5.

Кирилич В.П. 
Українці в Польщі: проблема збереження етнонаціональної ідентичності як чинник українсько-польських відносин: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.П. Кирилич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено внутрішні та зовнішні чинники збереження національної самобутності української спільноти в Польщі та розкрито діалектику їх взаємозв'язку. Проаналізовано державну етнополітику Республіки Польща та напрямки акцептації України й українця польською спільнотою. Висвітлено головні проблеми польського українства й окреслено шляхи їх можливого розв'язання, охарактеризовано особливості впливу української меншини в Польщі на формування українсько-польських взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)6 + Ф088 + Ф51(4ПОЛ=9УКР)
Шифр НБУВ: РА315431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського