Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (386)Книжкові видання та компакт-диски (627)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю956$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Потапчук Є.М. 
Психопрофілактика міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців прикордонних військ: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / Є.М. Потапчук ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців Прикордонних військ. Проведено психолого-педагогічний аналіз проблеми, обгрунтовано основні умови надання психологічної допомоги сім'ям в залежності від їх типу сімейно-шлюбної взаємодії. Автором розроблено методику психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців, ефективність якої обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Встановлено, що проведення індивідуальних та групових психопрофілактичних заходів з шлюбними партнерами значно підвищує рівень психологічної готовності подружжя до конструктивного вирішення конфліктних ситуацій у сім'ї. Запропоновано конструктивні форми та методи психопрофілактичної роботи з членами подружніх пар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06

Рубрики:

      
2.

Дідук І.А. 
Взаємини між дітьми в сім'ї як чинник їх психосоціального розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Дідук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто психологічні особливості психосоціального розвитку особистості у контексті сиблінгової взаємодії. З'ясовано що, значимість сиблінгової взаємодії полягає у прагненні знайти один в одному емоційну підтримку, психологічну безпеку, схвалення, відчути власну значимість, цінність і компетентність, внаслідок чого задовольняється потреба дитини у власній активності та пізнанні навколишнього світу. Встановлено, що важливим продуктом сиблінгової взаємодії є накопичення дитиною власного досвіду взаємодії, удосконалення образу "Я", зокрема, знань про свої можливості та їх межі. Порівняння ставлень і позиції дитини зі ставленнями та позицією сиблінга у сім'ї сприяє розширенню та об'єктивізації у неї уявлення про себе. Гармонійність взаємин дітей у сім'ї сприяє позитивності уявлення. Виділено 5 типів сиблінгової взаємодії (за критерієм спрямованості особистості у спілкуванні): конкуренцію, пристосування, компроміс, ігнорування та співпрацю. Найбільш поширеними серед них виявлено типи компромісу та пристосування. З'ясовано, що з системою взаємин дітей у сім'ї пов'язаний ступінь досягнення дитиною семирічного віку психологічної зрілості необхідної для шкільної адптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ч491.0
Шифр НБУВ: РА315081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шинкаренко О.Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.Д. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644
Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мушкевич М.І. 
Психологічні особливості впливу батьківської сім'ї на молоде подружжя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Мушкевич ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичне уявлення про типологію сімей. Введено такий тип, як псевдофункціональна сім'я, який був відсутній у Н.Аккермана, Є.Вітчака, О.С.Кочаряна, В.Сатір. Вперше доведено, що тип батьківської сім'ї є визначальним у функціонуванні молодого подружжя. Запропоновано параметри оцінювання якості молодого шлюбу: установки на шлюб та сім'ю, функціонально-рольова поведінка, сімейний сценарій, міжособистісна взаємодія, сімейна адаптація. Показано варіативність зв'язку між рівнем функціональності батьківської та молодої сімей. Факторами, детермінуючими створення молодим подружжям власної моделі сім'ї, є їх характерологічні риси, просімейна мотивація, диференційованість особистості від батьківської сім'ї. Обгрунтовано, що на третьому-п'ятому році сімейного життя молодого подружжя починає діяти модель батьківських структурно-функціональних відносин. Уточнено теоретичні уявлення про вплив сиблінгової позиції на функціональні характеристики молодого подружжя та відсутність впливу складу батьківської сім'ї на його відтворення у молодому шлюбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.2*423.122
Шифр НБУВ: РА321405

Рубрики:

      
5.

Бевз Г.М. 
Соціально-психологічні чинники виникнення та розвитку прийомного батьківства: Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.05 / Г.М. Бевз ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На базі інтегративного підходу розглянуто детермінанти виникнення підставі надання допомоги дітям-сиротам шляхом влаштування їх у власні сім'ї. Проаналізовано мотиваційні особливості та етапи становлення прийомної сім'ї. Розкрито зміст та стуктуру психологічної готовності батьків до виконання функцій заміщувальної опіки. Визначено фактори ризику й умови успішного функціонування прийомної сім'ї. Введено поняття ресурсу - резерву, а також розроблено підхід до їх визначення. Окреслено теоретичні та практичні підходи до оцінки функціонування прийомної сім'ї (прогнозуючої, поточної та результуючої). Доведено доцільність тренінгової підготовки прийомних батьків і важливість психологічного супроводу сімей замісної опіки, конкретизовано його форми та зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.12
Шифр НБУВ: РА318748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сидоренко О.Ю. 
Психологічні проблеми сімейно-побутових відносин працівників міліції та умови їх оптимізації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.Ю. Сидоренко ; МВС України. Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Проведено історичний та теоретико-гносеологічний аналіз поглядів та наукових концепцій становлення та еволюції сімейних відносин у суспільстві, узагальнено соціокультурні та психологічні чинники формування сфери сімейних стосунків. Визначено чинники впливу соціально-побутового середовища на динаміку сімейних відносин правоохоронців та на відповідні зміни особистості. Виявлено основні психологічні та функціональні детермінанти сімейних проблем та міжособистісних конфліктів у сімейно-побутовій сфері відносин працівників міліції України. Сформульовано перелік методологічних принципів організації психодіагностичної, психопрофілактичної та психокорекційної роботи з сім'ями працівників міліції з метою запобігання та розв'язання проблемно-конфліктних ситуацій. Розроблено та запропоновано рекомендації відносно оптимізації сімейних стосунків у родинах правоохоронців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 + Ю956-70 +
Шифр НБУВ: РА326311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Демидова Т.А. 
Особливості формування уявлень про майбутню сім'ю у старшокласників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.А. Демидова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено поняття "уявлення про сім'ю". Обгрунтовано процес статево-рольової ідентифікації як основного механізму формування уявлень старшокласників про майбутню сім'ю. Визначено структуру (когнітивний, емоційно-оцінний і поведінковий компоненти) уявлень про сім'ю, виявлено критерії (знання функцій сім'ї, ідентифікація родини з майбутньою сім'єю, ідентифікаційна поведінка, способи вирішення конфліктів у сімейних ситуаціях), показники (зміна семантичних просторів), рівні знань (недостатній, задовільний, достатній) та ідентифікації уявлень (низького, середнього, високого) старшокласників про майбутню сім'ю. Розроблено та науково обгрунтовано програму активного цілеспрямованого соціально-психологічного навчання, яка сприяє послабленню статево-рольової ідентифікації в родині та розширенню компонентів уявлень про майбутню сім'ю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + Ч421.358 +
Шифр НБУВ: РА323713

Рубрики:

      
8.

Афанасьєва Н.Є. 
Установки статевої взаємодії у кримінальному та нормативному середовищі неповнолітніх: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.Є. Афанасьєва ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості формування установок статевої взаємодії у правопорушників, що скоїли злочин проти статевої свободи та недоторканості особистості, та у правослухняних неповнолітніх. На підставі одержаних даних обгрунтовано необхідність цілеспрямованого формування установок статевої взаємодії та створення державної програми статевого виховання дітей та підлітків. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки програм, спрямованих на розвиток нормативних установок статевої взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-993 + Ю947.1-734 + С5*423.2*344 + С5*423.121*368 + Ч421.358
Шифр НБУВ: РА330543

Рубрики:

      
9.

Кляпець О.Я. 
Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Я. Кляпець ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено психологічний зміст цивільного й традиційного шлюбу та специфіку шлюбного вибору молоді, досліджено процес формування шлюбно-сімейних стосунків. Показано, що здійснення оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків особистістю є передумовою задоволеності шлюбом. Встановлено, що для кожного типу особистості залежно від її індивідуально-психологічних властивостей вибір однієї з форм шлюбно-сімейних стосунків є більш оптимальним. Виявлено, що психологічними чинниками здійсення молоддю оптимального вибору цивільного шлюбу є такі психологічні особливості як локус контролю, рівень розвитку рефлексії та спрямованість на самоактуалізацію обох партнерів. Розроблено засоби психологічної допомоги у здійсненні молоддю оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків. Показано, що запропонована тренінгова програма є ефективним шляхом розвитку здатності до здійснення оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956 + Х839(4УКР)732.2 +
Шифр НБУВ: РА333531

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Даниленко Т.П. 
Порушення подружніх стосунків при віддалених наслідках воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків та їх психокорекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Т.П. Даниленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено причини та механізми розвитку порушень міжособистісних стосунків подружжя за наявності віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми у чоловіка. Визначено, що порушення адаптації подружньої пари за даної травматичної хвороби мозку у чоловіків ймовірно є наслідком наявних клінічних синдромів та неадекватної комунікації подружжя. На підставі результатів різносторонніх психодіагностичних досліджень та системно-структурного аналізу сексуального здоров'я подружжя з урахуванням ролі психологічних, соціально-психологічних, соціальних та біологічних чинників його забезпечення виявлено закономірності розвитку різних варіантів та форм порушень стосунків подружжя за даної патології у чоловіка, описано їх перебіг та прояви. Розроблено систему психодіагностики виявлених порушень, запропоновано ефективну систему їх диференційованої психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-5 + Ю956-994-06 + Р638.772-57
Шифр НБУВ: РА330636

Рубрики:

      
11.

Іванов Д.І. 
Психологічний аналіз системи дитячо-батьківських стосунків у парадигмі глибинної психології: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Д.І. Іванов ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано проблеми взаємодії батьків і дітей у контексті впливу на формування їх стосунків специфічного характеру конфліктів батьківської психіки. Запропоновано класифікацію причин виникнення зазначених психічних протиріч залежно від характеру нереалізованих і витиснутих у несвідоме потреб одного з батьків і їх свідомих установок стосовно дитини. Уточнено уявлення про системний характер процесу дитячо-батьківських стосунків, що формуються під впливом свідомого та несвідомого інтенцій батьківської психіки. Розроблено класифікацію психічних конфліктів батьків, що впливають на відносини з дитиною. Виділено протиріччя, пов'язані з дезорганізацією у сфері подружньої взаємодії та нереалізованими аспектами особистого життя одного з батьків. Уточнено уявлення про характер і зміст міжпоколінних сімейних трансмісій як визначного чинника якості розвитку дитячої психіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-06-734-953.6 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА335201

Рубрики:

      
12.

Кошлань І.Г. 
Психологічні особливості емоційності підлітків та стилі сімейного виховання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Г. Кошлань ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше теоретично й емпірично доведено, що особливості емоційності у підлітковому віці взаємопов'язані з найважливішим компонентом індивідуального мікросередовища - стилем сімейного виховання. Визначено якісні показники емоційності, представлені паттернами певних емоційних переживань, зокрема, спокою, радості, гумору, гніву, страху, печалі, байдужості. Виявлено та описано варіанти комбінацій типів емоційності (емоційні диспозиції) підлітків та їх батьків як членів однієї сімейної системи. Розглянуто конституючий вплив емоційності на структуру рис особистості. Одержано нові дані про емоційність підлітків, яка виявляться у специфіці сполучень індивідуально психологічних рис особистості. З'ясовано характеристики стилю сімейного виховання в сім'ях підлітків - представників різних типів емоційності. Висвітлено дані, що доповнюють знання про взаємовідносини та взаємовплив емоційності членів сім'ї (підлітків і батьків) та стилів сімейного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.725 + Ю983.402.3 + Ю956-990-734 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА337139

Рубрики:

      
13.

Савчук О.М. 
Соціально-психологічна корекція стану співзалежних жінок, які зазнали насильства в сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Савчук ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи оптимізації та виявлено засоби соціально-психологічної корекції детермінант змін психічного стану співзалежних жінок, які зазнали насильства у сім'ї. Модифіковано тренінг асертивності. Розроблено модель комплексного втручання. Здійснено відбір тестових методик для оцінювання динаміки стану жінок. Проаналізовано зміну показників впевненості у собі, тривожності, самоактуалізації, самооцінки у жінок за умов використання методів корекції. Показано вплив комплексної корекційної програми, яка грунтується на поєднанні індивідуальної та групової взаємодії, на афективну, когнітивну та поведінкову сторони "Я-концепції" жінок. З'ясовано індивідуально-психологічні та методичні детермінанти змін психічного стану жінок. Поглиблено розуміння феномену співзалежності у контексті дисфункціональної моделі сім'ї та деструктивних насильницьких форм міжособистісної взаємодії. Описано персоналістичні типи жінок (рятівний, апатичний, контролюючий, мученицький), які визначають вибір оптимальних шляхів психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.246 + Ю956-99 + С5*332.1*423.21 + С5*644*333.73 +
Шифр НБУВ: РА338313

Рубрики:

      
14.

Пучкова Л.Л. 
Стилі організації подружнього життя представників творчих професій: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.Л. Пучкова ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження організації життя подружжя представників творчих професій. Вивчено стильові її особливості залежно від типів ухвалення рішення подружжям. Здійснено емпіричне дослідження стильових особливостей діяльності щодо організації життя: психологічних механізмів і характеристик стилів організації, їх залежності від задоволеності подружніми стосунками. Розроблено діагностичне інтерв'ю, що дозволяє визначити стиль організації подружнього життя, на підставі типу прийняття рішення виділено 10 стилів: конфліктний, егоїстичний, кризовий, незавершений, ініціативний, оптимальний, нав'язаний, лідерський, затяжний, домінуючий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70 + С5*332.1*644 +
Шифр НБУВ: РА339092

Рубрики:

      
15.

Мєшковська О.А. 
Варіанти, форми і психокорекція дезадаптації подружньої пари при позашлюбних зв'язках і венеричних захворюваннях жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.А. Мєшковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу з урахуванням соціальних, психологічних, поведінкових, інформаційно-оцінних та фізіологічних чинників регуляції подружніх стосунків проведено дослідження феномену дезадаптації сімейної пари, причиною виникнення якої є позашлюбні зв'язки у жінок. Вперше проведено клінічне, психодіагностичне, клініко-психопатологічне обстеження подружніх пар, у яких дружини мали позашлюбні зв'язки й заразилися венеричними захворюваннями. Визначено роль данних чинників у формуванні подружньої дезадаптації та виникненні позашлюбних зв'язків у жінок. Вперше встановлено мотивацію та наведено характеристику подружніх зрад і розглянуто їх психологічні наслідки для подружжя. Охарактеризовано різні варіанти та клінічні форми подружньої дезадаптації, виявлено роль відмінностей особистості та комунікації подружжя, зокрема деструктивних конфліктів, у їх виникненні. Розроблено систему психодіагностики та запропоновано методи психокорекції порушення подружньої адаптації, що є водночас ефективним способом психопрофілактики позашлюбного зв'язку. Акцентовано увагу на теоретичному значенні системного підходу щодо діагностики та психокорекції дезадаптації подружньої пари, обумовленої позашлюбними зв'язками у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59-57 + Ю948.43 + Р715.301.7-57 + Ю956-99 +
Шифр НБУВ: РА339724

Рубрики:

      
16.

Кошонько Г.А. 
Психологічні особливості становлення сімей майбутніх офіцерів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Г.А. Кошонько ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку становлення сімей майбутніх офіцерів, визначено психологічні чинники дисфункціональності шлюбних взаємин та розроблено комплексну програму соціально-психологічної допомоги нестабільним сім'ям. Проведено психологічний аналіз готовності випускників шкіл і курсантів вищого військового навчального закладу (ВВНЗ) до створення сім'ї та формування подружніх взаємин. На основі порівняльного вивчення процесів становлення та розвитку молодих сімей курсантів ВВНЗ, студентів вищого навчального закладу й офіцерів-прикордонників розкрито динаміку формування мотиваційної й емоційно-вольової готовності шлюбних пратнерів до сумісної життєдіяльності. Розглянуто чинники, що детермінують створення сім'ї. Проаналізовано проблеми, що виникають у взаєминах молодих подружніх пар. Створено комплексну програму психопрофілактики та психокорекції міжособистісних взаємин у молодих сім'ях курсантів і студентів. Експериментально доведено ефективність використання запропонованих методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + Ц4,8(4УКР)244.19 +
Шифр НБУВ: РА337225

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Висоцький В.М. 
Поширеність подружньої дезадаптації, чинники її ризику в осіб, що беруть шлюб, та їх психопрофілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.М. Висоцький ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше в контексті системного підходу наведено комплексну медико-соціальну характеристику поширеності порушень сексуального здоров'я серед міських і сільських жителів регіону Північної Буковини на моделі міста Чернівці та Чернівецької області. Виявлено вплив даних розладів на якість життя, визначено причини та умови формування подружньої дезадаптації та первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і жінок. Вперше визначено фактори ризику розвитку зазначених розладів. Розроблено систему психопрофілактики порушень сексуального здоров'я у молодих людей, що беруть шлюб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 + Ю956-73 +
Шифр НБУВ: РА346093

Рубрики:

      
18.

Леванова І.Л. 
Психологічні особливості сімейних стосунків сексуально дезадаптованих подружніх пар: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.Л. Леванова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено програму психологічної профілактики та корекції сексуальної дезадаптації подружжів на підставі вивчення гендерних, комунікативних, поведінкових, особистісних і статеворольових особливостей подружньої взаємодії. Визначено характеристики особистості подружжів, зумовлені виникненням сексуальної дезадаптації, а також специфіку подружньої комунікації. Запропоновано програму психологічної профілактики та корекції сексуальної дезадаптації у шлюбі, побудовану на інтегративному поєднанні клієнт-центрованого та системного підходів з залученням технік сексуального тренінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-73 + Ю952.14 + Ю949.246 + Р120.451 +
Шифр НБУВ: РА345049

Рубрики:

      
19.

Мальована Ю.М. 
Сімейні фактори формування материнської сфери у жінок із загрозою переривання вагітності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Ю.М. Мальована ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив сімейних факторів на формування материнської сфери під час вагітності в жінок з загрозою невиношування. Розглянуто особистісні завдання вагітності, які впливають на формування материнської сфери та прихильності до плоду: побудову стосунків зі значущими іншими, формування образу себе як матері й інтеграцію нового образу тіла. Проаналізовано сімейні передумови розвитку материнської сфери у жінок з загрозою невиношування у контексті теорії сімейних систем. Показано системний вплив сімейних чинників на формування материнської сфери під час вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю956-994-06 + Р716.219-57 +
Шифр НБУВ: РА343851

Рубрики:

      
20.

Волошок О.В. 
Психологічні особливості диспозиційної системи особистості у функціонально неспроможній родині: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Волошок ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз детермінант соціального розвитку, особливостей формування та психологічного змісту диспозиційної системи особистості. Наведено результати емпіричного дослідження диспозиційної системи особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної та нормально функціонуючої сімей. Уточнено сутність поняття функціонально неспроможної родини. Встановлено, що розвиток диспозиційної системи особистості дитини з функціонально неспроможної родини відбувається викривлено та дисгармонійно у порівнянні з дітьми з нормально функціонуючих сімей. Розроблено теоретико-методичні засади психокорекційної та профілактичної роботи з членами функціонально неспроможних сімей. Зокрема, створено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу, спрямованого на формування гармонійної диспозиційної системи та запобігання виникненню порушень у сфері спрямованості особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + С40(4УКР) + С5*644*332.1 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА342872

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського