Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (310)Журнали та продовжувані видання (79)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю951.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Журов М.С. 
Афіліація та влада як соціально-психологічний феномен в організації спільних відносин: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / М.С. Журов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організації спільних відносин, до основи яких покладено дві визначальні форми поведінки: афіліацію та владу. Грунтуючись на принципах самосполучення умов існування й індивіда, який знаходиться в них, процес побудови взаємообумовлених відносин розглянуто з урахуванням соціально-середовищного оточення й індивідуальної схильності до конкретних форм поведінки. Для систематизації та впорядкування всієї багатогранності спонукань до афіліації та влади вперше обгрунтовано та широко використано метод "суб'єктивного" шкалювання. Використання даного методу дозволило встановити розподіл найчастіше зафіксованих форм поведінки і визначити характеристику індивідуальної схильності до конкретних соціально-середовищних умов, які вважають оптимальними для його життєдіяльності. На основі паспортизації індивідуальних можливостей за їх схильністю до перебування за конкретних соціально визначених умов середовища відкрито можливість до здійснення об'єктивно обгрунтованого професійного психологічного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.0 + Ю954 + Ю947.2
Шифр НБУВ: РА312793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Стебльов С.О. 
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / С.О. Стебльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено соціокультурний аналіз моделей діалогу науки та релігії, наявних завдяки науковим, філософським і теологічним дискурсам, у контексті системних перетворень публічної сфери, артикульованої у дослідженні як інформаційно-комунікативний простір культури. Здійснено розробку аналітики науки та релігії на підставі синтезу двох запропонованих методологічних програм, як формально-логічної, яка передбачає теоретичні моделі взаємовідносин двох дисциплін, та соціокультурну, відповідно до якої базою визначення проблеми щодо співвідношення наукового та теологічного дискурсів є їх культурно-історична та суспільно-політична інтерпретація. За результатами дослідження зроблено висновок, що діалог науки та релігії відбувається в інформаційно-комунікативному просторі вітчизняної публічної сфери від початку її виникнення у другій половині XIX ст. за його подальшого функціонування у контексті культурних перетворень радянської та пострадянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:C5*622.21 + Ю951.082.3 + Ч111.1 + Э212.4 +
Шифр НБУВ: РА354720

Рубрики:

      
3.

Мединська Ю.Я. 
Колективне несвідоме як глибинна детермінанта етнічного менталітету: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Ю.Я. Мединська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано модель структури психічного апарату, згідно з якою глибинний рівень психіки (колективне несвідоме) є дворівневим, тобто є певним континуумом від універсального, етнічно недиференційованого прошарку до етнічно-специфічного. Надано визначення етнічного менталітету як психічної структури інформаційного характеру, змістове поліпшення якої спричинює етнічну ідентичність. Доведено доцільність означення етнічного менталітету як форми маніфестації колективного несвідомого у тенденції переважання його етнічно-специфічного прошарку. Здійснено теоретико-прикладне дослідження загальновідомої універсальності архетипічних мотивів, а також етнічно-специфічного аранжування міфологічних світоглядних систем. Розвинуто теоретичні підходи щодо особливостей українського менталітету у контексті глибинно-психологічної інтерпретації одержаних результатів експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.088-953.6 + Ю958 + Т597.5 +
Шифр НБУВ: РА335086

Рубрики:

      
4.

Місніченко О.В. 
Маніпуляція "людиною маси": філософсько-культурологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.В. Місніченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано феномен маніпуляції у контексті філософсько-культурологічної рефлексії з метою визначення властивостей, впливу, методів і ролі маніпуляції в культурі. Маніпуляція - система духовного впливу, що суперечить об'єктивним інтересам об'єкта маніпуляції, породжує в нього ілюзію, нібито він сам діє відповідно до своїх інтересів і планів. За цього суб'єкт маніпуляції одержує виграш - досягнення власних цілей. Маніпуляція здійснюється приховано й анонімно за обставин, які здаються сприятливими і / або природними. У своїх діях суб'єкт маніпуляції використовує розроблені й апробовані ним методи контролю людської свідомості. Маніпуляція грунтується на передумовах, первісно закладених природою у свідомість людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671.1*46 + Ю951.02 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА360785

Рубрики:

      
5.

Дроздова М.А. 
Механізми відтворення батьківських образів в уявленнях молоді про політичних лідерів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / М.А. Дроздова ; Ін-т соц. та політ. психології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості й основні механізми зв'язку образів батьків і реальних та ідеальних політичних лідерів у свідомості молоді. Виявлено зв'язок між інтелектуально-діловими та комунікативними характеристиками образів одного або обох батьків і політичних лідерів. Досліджено вікові та статеві особливості зв'язку таких образів. Показано, що в його основу покладено механізм переносу, який виявляється в різних формах, наприклад, проективно-атрактивний, проективний, атрактивний, стереотипно-атрактивний, ідентифікаційний переноси. Запропонована програма психологічного семінару сприяла розвитку рефлексивних і соціально-перцептивних умінь молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю951.103 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА373896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чолій С. М. 
Мотивація участі молоді в діяльності громадських організацій: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / С. М. Чолій ; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології . — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Побудовано й емпірично перевірено модель мотивації участі молоді в діяльності громадських організацій, яка розкриває структуру та спрямованість цієї мотивації, враховано вплив на неї деяких психологічних, статусно-об'єктивних та середовищних чинників. Доведено, що вказані мотиваційні чинники розрізняються залежно від ролі молодої людини в громадській організації: керівної, виконавчої чи допоміжної, та напряму діяльності цієї організації. Виокремлено три типи досліджуваної мотивації: мотивацію служіння суспільству, мотивацію влади та соціального престижу, мотивацію особистісної цінності та зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ю951.03 + Ю951.103
Шифр НБУВ: РА380054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Якубіна В.Л. 
Основні тенденції концептуалізації феномену мас в сучасній соціальній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.Л. Якубіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано евристичні можливості традиційних і новітніх соціально-фіолософських концепцій стосовно суті, особливостей і ролі у новітній історії феномену "мас" з урахуванням чинників, пов'язаних з формуванням постіндустріальної цивілізації, процесом глобалізації, постанням нової інформаційної ери й епохою Postmodern. Акцентовано на можливостях концепції "мережевих суспільств" щодо аналізу особливостей "масовості", які мають місце як дієві альянси ("agents invisible") у сучасних суспільствах, віднесених М. Кастельсом до надбань Інформаційної Ери. У порівняльному аспекті проаналізовано класичні концепції Г.Ле Бона, Г. Маркузе, С. Московічі, Х. Ортеги-і-Гассета, В. Райха, Г. Тарда, З. Фройда, К.Г. Юнга, К. Ясперса та концепцій дослідників останніх десятиліть, зокрема, Ж. Бодрійяра, М. Кастельса, М. Мак-Льюена, К. Матсющіти, А. Негрі та М. Хардта, Дж. Нейсбіта, А. Крокера та М. Крокер, Г. Рейнгольда, Е. Тоффлера, Н.К. Хейлз. Розглянуто класичні та посткласичні концепції "мас", а також метаморфози концепту "масовості" у його ретроспективному ракурсі та у перспективному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*46 + Ю951.08-953.6 +
Шифр НБУВ: РА361313

Рубрики:

      
8.

Скребець В.О. 
Особливості екологічної свідомості в умовах наслідків техногенної катастрофи: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / В.О. Скребець ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 32 с. — Бібліогр.: с.27-30с.. — укp.

Здійснено комплексне експериментально-теоретичне дослідження екологічної свідомості у проявах її природоплинної адаптації за умов наслідків техногенної (Чорнобильської) катастрофи. Запропоновано визначення поняття екологічної свідомості й емпірично обгрунтовано її властивості, особливості етогенезу (деформацій) у поведінкових екодиспозиціях побутового рівня. З'ясовано функціональні прояви буденної екологічної свідомості, надано їх інтерпретацію, розкрито закономірності психологічного їх адаптогенезу. Здійснено валідизацію методів й організації експедиційних, "польових" екопсихологічних досліджень масової буденної свідомості у масштабах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 + Ю951.082 + Б1(4УКР) Чорнобиль,022 + Б1(4УКР) в2:Ю9,022 +
Шифр НБУВ: РА345078

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Білоус І.М. 
Особливості становлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.11 / І.М. Білоус ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

У контексті соціальної та політичної психології експериментально досліджено особливості участі у політичному житті держави та ставлення до нього молоді, орієнтованої на одержання інформації з Інтернету. Розкрито сутність понять "політична участь" і "ставлення до політики" як категорій політичної психології, розроблено модель ставлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті держави. Досліджено особливості емоційно-когнітивного ставлення до політики сучасної молоді України. Виявлено, що ставлення молодіжної Інтернет-аудиторії до участі у політичному житті держави є більш позитивним, свідомим і активним, дієвим у порівнянні з молоддю, яка не користується Інтернетом. Цими даними спростовано думку про молодіжну Інтернет-аудиторію як пасивну, надмірно "віртуалізовану" та відчужену від громадсько-політичного життя. Розглянуто імовірні варіанти участі молодіжної Інтернет-аудиторії та молоді, що не користується Інтернетом у політиці (зокрема, у масштабних політичних акціях), визначено перспективи та напрями подальшого дослідження даної актуальної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + Ю951.03 + Ю951.101 +
Шифр НБУВ: РА360200

Рубрики:

      
10.

Карковська Р.І. 
Потреба влади як психологічний чинник політичної свідомості студентів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Р.І. Карковська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Визначено особливості потреби влади, які впливають на формування політичної свідомості студентів. Встановлено, що потреба влади є складним мотиваційним утворенням, що формується з двох компонентів - потреби домінування та потреби підпорядкування, які пов'язані з базовими потребами особистості. Доведено, що потреба домінування та потреба підпорядкування як компоненти потреби влади впливають на сприймання та розуміння студентами політичних явищ і власного місця у громадсько-політичній сфері. Проаналізовано провідні підходи у психології щодо вивчення й трактування особистісної потреби влади та політичної свідомості особистості. Розроблено й апробовано емпіричну модель дослідження зв'язку особистісної потреби влади та політичної свідомості. Емпірично вивчено структуру потреби влади та її зв'язок з базовими потребами. Розроблено психодіагностичний інструментарій дослідження політичної свідомості молоді. Доповнено систему навчально-виховних заходів у межах громадянської й політичної освіти молоді, які сприяють розвиткові навичок конструктивної громадсько-політичної взаємодії, оцінки громадсько-політичних інституцій і відповідального ставлення особи до перебування у чинному правовому полі. Визначено особливості політичної свідомості студентів, обумовлені потребою влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.25 + Ю951.03 +
Шифр НБУВ: РА349900

Рубрики:

      
11.

Лоренсо Руіс Алексіс 
Психологічні основи міжнародних реабілітаційних програм для потерпілих від крупномасштабних критичних інцидентів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Лоренсо Руіс Алексіс ; Ун-т внутр. справ, Міжнар. дит. мед. центр "Євпаторія". — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням надання психологічної допомоги постраждалим від наслідків крупномасштабних критичних інцидентів в умовах Міжнародних реабілітаційних програм. Досліджено механізм формування та розвитку психологічного культурального шоку у постраждалих. Розроблено алгоритм психодіагностики та принципи їх психологічної реабілітації. Запропоновано модель організації програм психологічної допомоги постраждалим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.0-69 + Ю952.1
Шифр НБУВ: РА308765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гусєва А.В. 
Психологічні чинники готовності особистості до громадської активності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.В. Гусєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено психологічні чинники готовності особистості до громадської активності. Проаналізовано особливості впливу даних факторів на громадську активність студентської молоді південного та західного регіонів України. Висвітлено погляди вітчизняних учених на проблему готовності як суб'єктивно значущого стану особистості, який передує діяльнісній активності. Розкрито сутність і спрямованість громадської активності як феномену суспільних відносин і форми прояву соціальної діяльності особистості. Описано структуру психологічної готовності до громадської активності. Проведено теоретико-емпіричне дослідежння психологічних чинників готовності особистості до громадської активності. Виявлено, що головними детермінантами готовності особистості до громадської активності є її емоційно-вольові якості, особистісні характеристики та ціннісні орієнтації. З'ясовано, що на готовність до громадської активності студентської молоді західної України впливають емпатійні властивості, відповідальність, самостійність, незалежність, чесність, принципи солідарності, взаємодопомоги, цінності "щастя інших", "незалежність", "честність", "сміливість у процесі відстоювання власної думки". Виявлено, що у молоді південних регіонів готовність до громадської активності формується під впливом вольових якостей та екстернальності. Проаналізовано біосоціальні та соціокультурні умови формування громадської активності особистості, досліджено вплив соціального капіталу на становлення активнодіючої громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-78 + Ю951.0 +
Шифр НБУВ: РА368002

Рубрики:

      
13.

Лісневська А.О. 
Психологічні чинники політичної активності молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / А.О. Лісневська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні чинники політичної активності молоді. Досліджено особливості політичної активності різних вікових і соціальних груп молодих людей. Показано зв'язок індивідуально-психологічних чинників (цінності, смисложиттєві орієнтації, мотиви політичної поведінки) та соціально-психологічних чинників (особливості сімейної соціалізації, особливості спілкування в первинних соціальних групах, ЗМІ як джерела політичного інформування), які визначають залученість молоді до політичного життя. Побудовано модель детермінації політичної активності молоді, відповідно до якої основним регулятором активності є мотиви політичної поведінки. Показано, що інші інтивідуально-психологічні та соціально-психологічні чинники визначають політичну активність молоді опосередковано, зважаючи на систему мотивів політичної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю951.103
Шифр НБУВ: РА373907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Білик М.В. 
Психологічні чинники прояву політичної культури студентської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.В. Білик ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено ціннісно-настановчий та діяльнісний аспекти політичної культури особистості в їх єдності та взаємозв'язку. Виявлено суперечливий характер прояву політичної культури молоді за сучасних соціокультурних умов. Проаналізовано вплив психологічних чинників (змістових складових мотиваційно-потребової сфери, когнітивного стилю, способу міжособистісної взаємодії та структури ціннісно-смислових орієнтацій) на особливості прояву політичної культури студентської молоді. Визначено основні психологічні детермінанти реалізації даної якості та сучасні стилі політичної активності студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.08 + С40(4УКР) + С5*666 +
Шифр НБУВ: РА334111

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Хазратова Н.В. 
Психологія відносин особистості й держави: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Хазратова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Запропоновано та обгрунтовано науково-психологічний підхід до аналізу відносин особистості й держави. Виокремлено 4 основні психологічні парадигми цих відносин: суб'єкт-суб'єктну, об'єкт-суб'єктну, суб'єкт-об'єктну, об'єкт-об'єктну, які безпосередньо втілюються у смисловому обміні між особистістю та державою, який регулюється образом держави (результатом соціальної перцепції особистістю держави) та концептом особистості (узагальненим тлумаченням пересічного громадянина, що є загальноприйнятим на рівні державних інститутів). Зауважено, що образ держави є складним багаторівневим утворенням, що може мати місце в індивідуальній та масовій психіці, а концепт особистості міститься у аксіологічному вимірі держави і безпосередньо виявляє себе у смисловому контексті ієрархічних, правових, економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.088-953.6 + Ю952 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА337087

Рубрики:

      
16.

Москаленко В.В. 
Розвиток політичної психології в Україні: історична ретроспектива і новітній досвід: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.В. Москаленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення вітчизняної політичної психології у період з XIX по XXI ст., здійснено її періодизацію, проаналізовано особливості та напрямки розвитку. Визначено науковий статус вітчизняної політичної психології у дореволюційний, радянський та сучасний періоди. Розкрито теоретико-методологічні підходи щодо вивчення та аналізу специфіки формування української політичної психології у зазначені періоди. Проаналізовано вплив зарубіжної політичної психології на формування вітчизняної. Охарактеризовано стан і тенденції становлення сучасних політико-психологічних концепцій та теорій. Визначено предмет, об'єкт і термінологію вітчизняної політичної психології, виявлено актуальні напрямки її розвитку та наведено опис сучасної проблематики. Здійснено систематизацію загальних методів політичної психології. Наведено психологічну характеристику основних об'єктів політико-психологічних досліджень в Україні та доведено необхідність розвитку політичної психології в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю91(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346545

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Семків І.І. 
Соціальний капітал як чинник громадянської активності студентської молоді: психологічна модель: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.11 / І.І. Семків ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено соціальний капітал як чинник громадської активності студентської молоді. Теоретично обгрунтовано й емпірично підтверджено психологічну модель соціального капіталу, компонентами якої є індивідуальні цінності, доступність до ресурсу соціальної мережі та довіра. Запропоновано визначення соціального капіталу як міри доступності до ресурсів соціальної мережі, що формується на основі просоціальних цінностей і цінностей відкритості до змін і підтримується завдяки міжособовій довірі. Виділено чотири форми громадянської активності: громадянську, нормативно-локальну, культурно-політичну та дозвільно-розважальну. Доведено, що соціальний капітал є чинником громадянської активності студентської молоді. На підставі взаємозв'язку компонентів соціального капіталу з виділеними формами громадянської активності побудовано психологічну модель соціального капіталу як чинника громадянської активності студентської молоді. Наведено характеристику стилів громадянської активності студентства: традиційний, просоціальний, консервативний, новаторський, індивідуалістичний і гедоністичний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Ю951.103 + Ю951.0 +
Шифр НБУВ: РА369682

Рубрики:

      
18.

Гаєвська Н.В. 
Соціокультурні чинники сприймання виборцями рекламних повідомлень: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Гаєвська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть понять "політична свідомість", "політичні рекламні повідомлення", "політична рекламна діяльність". Показано взаємозалежність перебігу та результату процесу розуміння політичної реклами від типу політичної свідомості особистості. Висвітлено механізми та психологічні особливості політичної соціалізації педагогів, робітників і студентів. Виявлено залежність процесу становлення політичної свідомості від розвитку рефлексії. У контексті предметної галузі соціальної психології здійснено структурно-функціональний аналіз явища політичної свідомості. Запропоновано систему інструментальних засобів дослідження особливостей її становлення. Розглянуто питання щодо ролі соціокультурних чинників у формуванні політичної поведінки педагогів, робітників і студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю959.4-997 +
Шифр НБУВ: РА351739

Рубрики:

      
19.

Лісовський 
Феномен маніпуляції свідомістю: сутність, структура, механізм у сучасному суспільстві (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Петро Миколайович Лісовський ; АПН України; Інститут вищої освіти. — К., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю951.08
Шифр НБУВ: РА367242

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського