Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (471)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю948.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мєшковська О.А. 
Варіанти, форми і психокорекція дезадаптації подружньої пари при позашлюбних зв'язках і венеричних захворюваннях жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.А. Мєшковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу з урахуванням соціальних, психологічних, поведінкових, інформаційно-оцінних та фізіологічних чинників регуляції подружніх стосунків проведено дослідження феномену дезадаптації сімейної пари, причиною виникнення якої є позашлюбні зв'язки у жінок. Вперше проведено клінічне, психодіагностичне, клініко-психопатологічне обстеження подружніх пар, у яких дружини мали позашлюбні зв'язки й заразилися венеричними захворюваннями. Визначено роль данних чинників у формуванні подружньої дезадаптації та виникненні позашлюбних зв'язків у жінок. Вперше встановлено мотивацію та наведено характеристику подружніх зрад і розглянуто їх психологічні наслідки для подружжя. Охарактеризовано різні варіанти та клінічні форми подружньої дезадаптації, виявлено роль відмінностей особистості та комунікації подружжя, зокрема деструктивних конфліктів, у їх виникненні. Розроблено систему психодіагностики та запропоновано методи психокорекції порушення подружньої адаптації, що є водночас ефективним способом психопрофілактики позашлюбного зв'язку. Акцентовано увагу на теоретичному значенні системного підходу щодо діагностики та психокорекції дезадаптації подружньої пари, обумовленої позашлюбними зв'язками у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59-57 + Ю948.43 + Р715.301.7-57 + Ю956-99 +
Шифр НБУВ: РА339724

Рубрики:

      
2.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
3.

Сагайдак О. М. 
Диференціація типологічних особливостей вторинних его-станів захисного характеру: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. М. Сагайдак ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку формування та функціонування вторинних его-станів особистості, які виконують захисні функції, їх взаємозв'язок з індивідуально-типологічними особливостями особистості та здійснено практичне дослідження даних феноменів методами аналітичної психології. Розроблено й апробовано методичну схему покрокової ідентифікації індивідуально-типологічних особливостей досліджуваних з двома базовими архетипічними моделями формування вторинних его-станів захисного характеру. Здійснено й апробовано методичну схему поетапного дослідження генезису вторинних его-станів захисного характеру досліджуваних даної вікової категорії. Модифіковано методики активної уяви для діагностики моделей інтеграції психотравматичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-953.6 + Р645.093.3
Шифр НБУВ: РА369956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Носкова Г.П. 
Клініко-епідеміологічна характеристика синдрому жорстокого поводження з дітьми на моделі Одеського регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.П. Носкова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено епідеміологію, клінічні особливості, фактори ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми, а також психологічні проблеми та питання психологічної підтримки дітей, постраждалих від насильства. Показано зв'язок синдрому жорстокого поводження з дітьми з соціально-економічним станом родини, особистістю батьків і особистістю дитини. Проаналізовано психологічні проблеми та аспект психологічної реабілітації дітей - жертв жорстокого поводження. Запропоновано засіб прогнозування ризику синдрому жорстокого поводження з дітьми з використанням рівняння логістичної регресії. Обгрунтовано профілактичні заходи щодо зменшення кількості випадків синдрому жорстокого поводження з дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 + Ю956-994-06-734 + Ю956-998 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА364708

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Дячук А.М. 
Клініко-психопатологічні та психологічні особливості мотивації агресивної поведінки при розладах особистості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.М. Дячук ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено умови, фактори, механізми формування й особливості проявів агресивної поведінки у осіб з розладами особистості. Проведено комплексне обстеження 139-ти чоловіків з даною патологією, з яких 97 притягувались до кримінальної відповідальності у зв'язку з протиправними агресивними формами поведінки, проявом якої були злочини проти життя та смерті особистості. З урахуванням одержаних результатів визначено клініко-психопатологічні, клініко-анамнестичні та патопсихологічні особливості мотивації агресивної поведінки у осіб з розладами особистості. Встановлено фактори, що підвищують ризик виникнення та рецидиву протиправної агресивної поведінки за даної патології. Зроблено систематизацію одержаних даних за клініко-психопатлогічними, клініко-анамнестичними та патопсихологічними характеристиками, встановлено питому вагу кожного параметра в генезі агресивної поведінки обстежених осіб. Виявлено закономірності формування агресивної поведінки у разі розладів особистості. Розроблено комплексну систему прогнозування ризику виникнення та рецидиву протиправної агресивної поведінки у разі розладів особистості. Створено й апробовано комплексну реабілітаційну програму з профілактики протиправних агресивних форм поведінки з включенням методики корекції станів мотиваційної й емоційної сфер з урахуванням впливу факторів ризику виникнення та рецидиву досліджуваної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3 + Ю937-953.6 + Ю948.4-5 +
Шифр НБУВ: РА358697

Рубрики:

      
7.

Осокіна О.І. 
Медико-психологічна характеристика невротичних розладів у музично-педагогічних працівників: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.І. Осокіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного обстеження 152-х музично-педагогічних працівників з невротичними розладами, у межах якого виконано клініко-психопатологічні, клініко-анамнестичні, психодіагностичні та психогігієнічні дослідження. З використанням клініко-динамічного підходу виявлено практичну значимість розмежування невротичних розладів на два етапи: субклінічних проявів і клінічно виражених форм. Вивчено клініко-психопатологічні особливості невротичних розладів, розкрито роль виробничих і соціально-побутових психотравмуючих факторів на їх розвиток. Типологізовано особливості особистості музично-педагогічних працівників з невротичними розладами, розкрито роль емоційного вигоряння і низького рівня самоактуалізації у формуванні даної патології. Виділено два варіанта "сценічного дискомфорту": синдром афективних порушень і реакцію сценічної тривоги, встановлено їх діагностичні критерії, описано клінічну структуру, визначено клініко-динамічні та психологічні особливості. Науково обгрунтовано критерії діагностики та розроблено диференційовану систему профілактики та психотерапевтичної корекції невротичних розладів у музикантів-педагогів, зроблено її апробацію та доведено ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 + Ю948.43-99-05 + Щ31 р:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА358156

Рубрики:

      
8.

Дишлевой О.Ю. 
Механізми регуляції сексуальної поведінки чоловіків із психічними розладами, які вчинили згвалтування. (Диференційна діагностика, психокорекція раптофілії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Ю. Дишлевой ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

З позицій системного підходу вивчено поведінку 140 чоловіків, які вчинили сексуальні правопорушення у формі згвалтування. Визначено роль соціогенних, негативних, психологічних, соціально-психологічних і психогенних чинників у формуванні раптофілії. Виявлено співвідношення сексуального дизонтогенезу та психічних розладів у механізмах вчинення згвалтування особами з раптофілією та без сексуальних девіацій. Встановлено відмінності психосексуального розвитку особистості та сексуальної поведінки різних осіб. Розроблено диференціально-діагностичні критерії для розмежування сексуальної поведінки осіб з раптофілією та без неї незалежно від наявної у них психічної патології. Запропоновано ефективний метод психотераптичної корекції раптофілії, а також мотиваційної психотерапії. Обгрунтовано необхідність комплексної - сексологічної, психологічної та психіатричної експертної оцінки особи, яка вчинила сексуальне правопорушення. Визначено принципи та шляхи психопрофілактики сексуальних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-328 + Ю948.4-3 +
Шифр НБУВ: РА328563

Рубрики:

      
9.

Гаврилюк І. В. 
Невротичні розлади, пов'язані зі стресом, у жертв насильства в сім'ї (діагностика, клініка, психокорекція): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / І. В. Гаврилюк ; Укр. НДІ соц. і судової психіатрії та наркології. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено закономірності формування та перебігу невротичних розладів, пов'язаних зі стресом (НРПС) у жертв сімейного насильства (ЖСН). Одержано нові дані про клінічну структуру, клініко-феноменологічні особливості непсихотичних розладів в осіб, що зазнали насильства в сім'ї. Вперше виділено клінічні варіанти НРПС, визначено їх синдромологічну структуру та симптоматичні прояви в рамках кожної окремо виділеної форми невротичних розладів у ЖСН. Проведено їх систематизацію за рубриками МКХ-10. Вперше виявлено особливості клінічних проявів невротичних розладів залежно від форми сімейного насильництва. Вперше визначено віктимно-невротичний комплекс ЖСН з невротичними розладами. Запропоновано оригінальну схему комплексного (медичного, правового, соціального) підходу до надання кваліфікованої допомоги ЖСН. Вперше науково обгрунтовано та розроблено систему етапної психокорекції психічних розладів в ЖСН. На основі одержаних даних запропоновано модель психолого-психіатричної допомоги ЖСН з НРПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Ю935.21-69 + Ю948.43
Шифр НБУВ: РА381028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бовт М.В. 
Невротичні, особистісні і сексуальні розлади в овдовілих чоловіків без партнерки та їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.В. Бовт ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток особистості, міжособистісне спілкування й сексуальне здоров'я овдовілих чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх сомато- та психосексуального розвитку, визначено закономірності формування характерологічних й особистісних рис, що перешкоджають успішній загальній і сексуальній комунікації. Вперше встановлено співвідношення соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки. Доведено існування зв'язку між наявним сексуальним розладом і порушенням комунікації. Вперше виокремлено клінічні форми порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки та розроблено систему психотерапевтичної корекції їх психічного й сексуального здоров'я, визначено принципи та напрями профілактики самотності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА354263

Рубрики:

      
11.

Гібнер С.М. 
Невротичні, особистісні й сексуальні розлади у розлучених самотніх чоловіків та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / С.М. Гібнер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено характеристику особистості розлучених самотніх чоловіків, встановлено причини розлучення та чинники, що перешкоджають створенню нової сім'ї. Проведено дослідження міжособистісного спілкування та сексуального здоров'я розлучених чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх статевого розвитку та закономірності формування особистісних якостей, що перешкоджають успішній загальній та сексуальній комунікації. Визначено роль соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції й комунікативної неспроможності розлучених самотніх чоловіків. Описано клінічні форми порушення їх сексуального здоров'я та запропоновано ефективну систему психокорекції та профілактики виявлених невротичних, особистісних і сексуальних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Ю948.43 +
Шифр НБУВ: РА345383

Рубрики:

      
12.

Душка А.Л. 
Особливості зорово-просторового сприйняття в онтогенетичному розвитку суб'єкта в нормі та патології: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.Л. Душка ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Виявлено індивідуально-психологічні особливості зорово-просторового сприйняття у суб'єктів з патологією у процесі їх онтогенетичного розвитку (на прикладі аутизму). Диференційовано особливості такого сприйняття та прояви індивідуальних особових властивостей в осіб з зазначеною патологією. Розроблено методичні підходи до діагностування зорово-просторового сприйняття для осіб за норми й у разі наявності патології, на ранніх етапах онтогенезу. Розроблено принципи побудови системи психологічної корекції осіб з патологією. Уточнено трактування загальноприйнятих психологічних категорій "особистість", "індивідуальність" стосовно таких суб'єктів. Доповнено діагностичний апарат визначення психологічних особливостей зорово-просторового сприйняття суб'єктів з патологією, а також комплекс особливостей даного сприйняття у суб'єктів без патології у психічному розвитку на раніх стадіях онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.91 + Ю948.4-2 +
Шифр НБУВ: РА365128

Рубрики:

      
13.

Макух О.І. 
Особливості межових психічних станів молодших школярів у процесі навчальної діяльності: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.І. Макух ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст поняття "межові психічні стани", визначено їх основні симптоматичні прояви. Визначено, що межові психічні стани дітей зумовлюються тривогами, страхами та негативними емоціями. Зазначено, що істотною складовою цих станів є неврози, що виникають внаслідок гострої психічної травми, різного роду конфліктів і переживань, а також через неправильне виховання й інші впливи соціального життя. Встановлено причини навчальної неуспішності молодших школярів, що пов'язана з обставинами шкільного життя та психологічними чинниками розвитку особистості. Експериментальне дослідження причин низької навчальної успішності та невисокої розумової активності молодших школярів показало, що даними причинами є нервово-психічні розлади (межові стани), які мають високий, середній і низький рівні свого прояву у першокласників. Обгрунтовано, що перші труднощі навчання пов'язані з травмувальною дією межових психічних станів школярів. Розкрито способи ефективного розв'язання завдань навчально-виховного процесу, що передбачають застосування психокорекційних заходів і модернізацію дидактичних методів і принципів навчання. Запропоновано авторську психокорекційну програму, спрямовану на подолання (чи запобігання) межових психічних станів у дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ю983.402.1 + Р733.62-32 +
Шифр НБУВ: РА369708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Смайлова С. О. 
Особливості смислової сфери при емоційно лабільних розладах особистості імпульсивного типу: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / С. О. Смайлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що в означених пацієнтів спостерігається дезорганізація смислової сфери на рівні функціонування всіх смислових структур. Виявлено особливості смислових конструктів суб'єктивного часу й особистісного смислу в структурі образів свідомості. Відзначено недостатній розвиток міжсистемного модального переносу та дефіцитарність ціннісного механізму смислотворення. Виявлено особливості смислових диспозицій та специфічну форму світосприймання, яка сприяє переживанню задоволення власним життям. Виявлено розходження особливостей організації смислової сфери особистості в межах особистісно-аномального патопсихологічного синдрому. Запропоновано програму психологічної корекції смислової сфери пацієнтів з емоційно лабільним розладом особистості імпульсивного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-72 + Р64-325
Шифр НБУВ: РА370985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Басюк О. Б. 
Особливості Я-концепції осіб юнацького віку з високим рівнем невротичності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Б. Басюк ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано теоретичну модель функціонування Я-образу з периферійною частиною на межі стосунку Я - значущий інший для дослідження особливостей Я-концепції осіб юнацького віку з високим рівнем невротичності. Доповнено та розширено наукові знання про Я-концепцію (через виявлення особливостей стійкості периферійної частини Я-образу) осіб з високим рівнем невротичності в юнацькому віці. Уточнено знання про психологічну структуру Я-образу з позиції "центру" та "периферії". Окреслено зміст поняття "периферійна частина Я-образу", яка є виявом Я-концепції людини на контакт-межі з соціальним середовищем. Уточнено механізм розвитку невротизації та виділено основні типи даних щодо взаємозв'язку рівня невротичності й особливостей Я-концепції юнаків і дівчат. Обгрунтовано ефективність даної психокорекційної програми зі зниження рівня невротичності через вплив на Я-образ юнаків і дівчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.2 + Ю948.43-953.6
Шифр НБУВ: РА380199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Годовась М.М. 
Подружня дезадаптація при соціогенній і психогенній еректильній дисфункції у чоловіків та її психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.М. Годовась ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження подружньої дезадаптації у випадку соціогенної та психогенної еректильної дисфункції у чоловіка. Вивчено особливості статевого розвитку подружжя. Показано, що невідповідність статевої конституції та несприятливе сполучення психосексуальних типів чоловіка та жінки в парі поглиблювали подружню дезадаптацію, зумовлену соціогенною та психогенною еректильною дисфункцією у чоловіка. Виявлено клінічні форми обох варіантів дисфункції, причини та механізми їх формування. Показано порушення загальної та сексуальної комунікації, статеворольової поведінки хворих та їхніх дружин, наявні у них розлади особистості та невротичні розлади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.023-57 + Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА343389

Рубрики:

      
17.

Денеко М. О. 
Подружня дезадаптація при специфічних розладах особистості у жінок. Причини, механізми формування, психотерапевтична корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / М. О. Денеко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 27 с. — укp.

Розкрито умови та механізми порушення формування та функціонування сім'ї за різних типів розладу особистості у жінок - емоційно нестійкому, ананкастному, демонстративному, залежному, шизоїдному, тривожному, дисоціальному та параноїдному. Виокремлено різні варіанти та типи шлюбу, форми дезадаптації, визначено причини розвитку подружньої дезадаптації й їх зв'язок із перебігом і проявами даних типів специфічного розладу особистості у жінок. Вдосконалено чотирифакторну концепцію забезпечення сексуального здоров'я. На базі результатів дослідження розроблено нову систему комплексної оцінки та психотерапевтичної корекції різних форм подружньої дезадаптації за різних типів специфічного розладу особистості у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 + Ю948.4-72 + Ю937.31
Шифр НБУВ: РА376136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Поттер Г.З. 
Подружня дезадаптація та психотерапія при демонстративному розладі особистості у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.З. Поттер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження психічного стану, сексуальної функції та подружніх відносин у 91-ої пари з демонстративним розладом особистості у жінок. Визначено причини, умови, механізми розвитку та клінічний перебіг подружньої дезадаптації. Виявлено та клінічно верифіковано різні варіанти та форми, встановлено закономірності їх розвитку та клінічні прояви. Визначено роль соматогенних, соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників. Розроблено діагностичні критерії щодо визначення особливостей сексуально-поведінкових розладів та подружньої дезадаптації, також відповідну систему психологічної, психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА343396

Рубрики:

      
19.

Даниленко Т.П. 
Порушення подружніх стосунків при віддалених наслідках воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків та їх психокорекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Т.П. Даниленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено причини та механізми розвитку порушень міжособистісних стосунків подружжя за наявності віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми у чоловіка. Визначено, що порушення адаптації подружньої пари за даної травматичної хвороби мозку у чоловіків ймовірно є наслідком наявних клінічних синдромів та неадекватної комунікації подружжя. На підставі результатів різносторонніх психодіагностичних досліджень та системно-структурного аналізу сексуального здоров'я подружжя з урахуванням ролі психологічних, соціально-психологічних, соціальних та біологічних чинників його забезпечення виявлено закономірності розвитку різних варіантів та форм порушень стосунків подружжя за даної патології у чоловіка, описано їх перебіг та прояви. Розроблено систему психодіагностики виявлених порушень, запропоновано ефективну систему їх диференційованої психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-5 + Ю956-994-06 + Р638.772-57
Шифр НБУВ: РА330636

Рубрики:

      
20.

Висоцький В.М. 
Поширеність подружньої дезадаптації, чинники її ризику в осіб, що беруть шлюб, та їх психопрофілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.М. Висоцький ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше в контексті системного підходу наведено комплексну медико-соціальну характеристику поширеності порушень сексуального здоров'я серед міських і сільських жителів регіону Північної Буковини на моделі міста Чернівці та Чернівецької області. Виявлено вплив даних розладів на якість життя, визначено причини та умови формування подружньої дезадаптації та первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і жінок. Вперше визначено фактори ризику розвитку зазначених розладів. Розроблено систему психопрофілактики порушень сексуального здоров'я у молодих людей, що беруть шлюб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 + Ю956-73 +
Шифр НБУВ: РА346093

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського