Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (318)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Э35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ду Хон Вей 
Духовные ценности человека в философии и практике буддизма: Автореф. дис... канд. филос. наук: 09.00.03 / Ду Хон Вей ; Южноукр. гос. пед. ун-т им. К.Д.Ушинского. — О., 2000. — 17 с. — рус.

Висвітлено роль буддизму в формуванні духовних цінностей та якостей людини з точки зору концепцій сучасної філософії. На основі базисних положень діалектичної методології та порівняльного аналізу соціокультурного універсума розглянуто основні моральні позиції буддизму. Визначено, що вивчення буддизму як філософського релігійного вчення є актуальним для подолання духовної кризи сучасного суспільства та впливу на механізм формування позитивних норм моральної свідомості. Акцентовано увагу на духовних цінностях буддизму, духовній свободі як основному понятті в соціальному філософському пізнанні та філософії буддизму. Обгрунтовано перевагу буддизму в способах подолання класових, етнічних та інших протиріч. Розкрито специфіку виховного впливу морально-етичних принципів буддизму на розвиток особистості. Визначено потенціал духовних цінностей буддизму з метою вирішення соціальних проблем майбутнього. Висвітлено потенціал духовних цінностей філософії буддизму для вирішення соціальних проблем суспільства майбутнього. Відображено специфіку виховного впливу морально-етичних принципів буддизму на розвиток соціально-культурних якостей людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю3(5)-225 + Э35-4
Шифр НБУВ: РА311727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
2.

Овчаренко 
Естетизм в ритуальних системах буддизму махаяни: зміст та функції: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Ірина Валеріївна Овчаренко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э353.2-50 + Ю811.12
Шифр НБУВ: РА365750

Рубрики:

      
3.

Стрелкова А.Ю. 
Принципи дзен-буддизму у філософії Доуена: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.Ю. Стрелкова ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито головні принципи дзен-буддизму та філософії японського мислителя дзен Доуена Кіуена (1200 - 1253) як видатного представника школи дзен. Показано, які концептуальні трансформації в межах буддизму зумовили появу філософії дзен. Доведено, що погляд Доуена на власне вчення як на передачу істинного вчення Будди Шак'ямуні має під собою достатні підстави, адже принципи дзен-буддизму являють собою більш глибоке переосмислення засадничих принципів самого буддизму. З'ясовано зміст головних оригінальних понять філософії Доуена, особливо у його філософії мови, яка радикально відрізняється від традиційного ставлення школи дзен до вербальних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ЯПО)410-325 + Э353.2 +
Шифр НБУВ: РА342539

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
4.

Саух Ю.П. 
Святоглядна позиція буддійської традиції в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Ю.П. Саух ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено філософсько-релігієзнавчий компаративістський аналіз буддійського світогляду комплексу за умов діалогу цивілізацій, який дозволяє вирішити проблеми, пов'язані з сучасним постсекулярним світом та аксіологічною інтенцією буддизму у контексті "ідеї великого синтезу" та глобалізації. Установлено, що буддійський світоглядний комплекс є самодостатньою, самоорганізуючою та людиновимірною системою. Її специфіку визначають концепти, що утворюють стале світоглядне ядро, яке зумовлює холізм і актуальність буддійської традиції у просторі та часі. Доведено, що буддійський аксіологічний алгоритм і світоглядні імперативи "єдиносутності" людини та світу містять доглибинну неструктуровану спрямованість людського буття до стану рівноваги з навколишнім світом і набувають особливої ваги за умов глобалізації, вони є основою синергетичної системи буддизму, "вписують" його не лише в розгорнутий процес релігійного постмодернізму, але й вибудовують один з варіантів екогеософського світогляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э35-36 +
Шифр НБУВ: РА358319

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Гладких В.В. 
Синкретичний характер становлення традиції дзен-буддизму: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Гладких ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу генези та становлення дзен-буддизму, розкрито його еволюцію як об'єктивний, детермінований конкретними історичними обставинами та внутрішніми закономірностями розвитку релігії процес взаємодії ідеологічних, соціально-психологічних, історичних, економічних та етнічних чинників. З'ясовано загальні закономірності еволюції релігій, однією із загальних властивостей якої є явище релігійного синкретизму, розкрито його передумови, динаміку, сутність та внутрішню структуру. Визначено основні принципи вивчення генези та становлення релігії як синкретичного за своєю суттю процесу. На основі цих принципів з'ясовано стадії розвитку дзен-буддизму, механізми трансформації однієї стадії в іншу, закономірності цих перетворень. Простежено причини специфічної взаємодії світських та релігійних елементів у дзен-буддизмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э353.2 + Э35-482 +
Шифр НБУВ: РА335672

Рубрики:

      
6.

Капріцин І.І. 
Тибетська традиція Карма Каг'ю у європейській ментальності: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Капріцин ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження інтеграції буддійської тибетської Карма Каг'ю в європейську ментальність. Розглянуто генезис буддизму на Заході та визначено носіїв і рушіїв його поширення. За умов Європи традиція Каг'ю є найбільш активним репрезентантом буддизму. Детермінанти інтеграції буддизму Каг'ю в європейську ментальність визначаються як взаємопов'язані загальнолюдські, європейські, державні й індивідуальні фактори, аналіз яких уможливлює оптимізацію міжконфесійних відносин. Карма Каг'ю на Заході визначається європейською інтерпретацією буддійської тибетської духовної традиції та є громадською позицією, реновативним стилем життя, що сприяє оновленню суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю6*622 + Э355-422 +
Шифр НБУВ: РА362381

Рубрики:

      
7.

Колесник І. М. 
Філософсько-антропологічні виміри психоаналітики К. Г. Юнга та дзен-буддизму: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / І. М. Колесник ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено головні поняття, які використовуються для позначення специфічного процесу трансформації свідомості, найбільш важливих його моментів. З'ясовано ряд відмінних рис у розумінні особистості, способах використання результатів самоздійснения у подальшій життєдіяльності. Розкрито причини популярності вчення дзен-буддизму та перспективи міжкультурної взаємодії Заходу та Сходу. Продемонстровано ефективність використання окремо взятих методик аналітичної психології та буддизму, а також синтетичних форм психопрактик, які адаптовано трансперсональними психологами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю3(5)-225 + Э353.2
Шифр НБУВ: РА373340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського