Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш3(4РОС)-615$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Апоненко І.М. 
Еволюція власного імені в жанрі російської казки (від народної до літературної): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / І.М. Апоненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-семантичні та функціонально-стилістичні особливості найменувань персонажів у російських народних і літературних казках ХІХ - ХХ ст. Виділено в окрему галузь ономастики "казкову" антропонімію, яка об'єднує фольклорні та літературні традиції найменування дійових осіб на основі специфічних особливостей у системі іменування персонажів. Проаналізовано найменування персонажів російських народних казок, семантику, структуру, форми та варіанти імен, їх функції та засоби уведення в казковий контекст. Описано антропонімікон російської літературної казки ХІХ - ХХ ст. в контексті фольклорних та літературних і виділено авторські прийоми створення та використання найменувань дійових осіб. Визначено особливості використання прецедентних імен у казкових творах відповідно до інших прецедентних феноменів. Висвітлено еволюцію розвитку власного імені в жанрі російської казки від народної до літературної та в межах самої літературної казки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4РОС)-615.1 + Ш5(4РОС)5-334 + Ш5(4РОС)6-334
Шифр НБУВ: РА372693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Савицька Л.В. 
Реалізація концепту "хитрість" у російській мові і народній казці: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Савицька ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено реалізацію концепту "хитрість" у російській мові та народній казці. Визначено особливості реалізації даного концепту у лексичній семантиці. Виявлено специфіку реалізації дослідженого концепту залежно від рівня відображення фрагмента дійсності. Виділено способи мовної фіксації концепту "хитрість" з іншими концептами. Визначено особливості реалізації аналізованого концепту у фразеологічній семантиці. Виявлено специфіку його реалізації у фразеологічній семантиці. Показано специфіку реалізації концепту "хитрість" у когнітивній моделі паремійного знака. Визначено типи індикаторів, що репрезентують досліджений концепт у текстах народних казок, наведених О.М.Афанасьєвим, а також виділено способи реалізації дослідженого концепту залежно від типу казки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш3(4РОС)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА354745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ковтун Т.В. 
Словесні символи першоелементів буття у тексті російської казки та внутрішньому лексиконі людини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.В. Ковтун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Проведено дослідження символічних значень першоелементів буття (води, вогню, землі, повітря) та особливостей їх об'єктивації у казковому тексті та внутрішньому лексиконі людини. Встановлено, що казковим символам притаманні такі ознаки, як багатозначність, яка в деяких випадках характеризується дифузністю семантики (особливо це стосується символів води та вогню), а також амбівалентність (або полівалентність) оцінних конотацій. Доведено, що спектр символічних значень першоелементів буття, який виявлено на основі контекстуального аналізу, є актуальним для мовної свідомості носіїв російської культури. Відзначено, що даний факт підтверджує існування взаємодії, взаємопроникнення, взаємозбагачення у процесі текстової та ментально-вербальної реалізації мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-310 + Ш100.33 + Ш3(4РОС)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА339984

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського