Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-711$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Рудік І.В. 
Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту (фоностилістичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Рудік ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено фоностилістичне дослідження усної англомовної проповіді, яку розглянуто як комунікативний мовленнєвий акт з урахуванням притаманних йому специфічних екстралінгвістичних і лінгвістичних особливостей. На підставі дослідження текстів проповідей на лексичному, синтаксичному та просодичному рівнях виявлено специфічні категорії тексту проповіді - категорію сакральності та категорію інтертекстуальності, а також визначено набір лінгвістичних засобів, які беруть участь у створенні текстів проповіді і у диференціації видів проповідей та їх структурних частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.3 +
Шифр НБУВ: РА338698

Рубрики:

      
2.

Семенюк А.А. 
Гендерні та вікові особливості кооперативної мовленнєвої поведінки в сімейному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.А. Семенюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз кооперативної мовленнєвої поведінки комунікантів у сучасному англомовному сімейному діалогічному дискурсі у межах симетричних/асиметричних стосунків. Визначено основні стратегії та тактики комунікантів за сімейного інформативного та прескриптивного типів діалогічного дискурсу за змістом, маркованим соціолінгвістичними чинниками "гендер" і "вік", які уможливлюють кооперативну взаємодію. У сімейному діалогічному дискурсі гармонізувальна стратегія реалізується як диктальна мікростратегія у сімейному прескиптивному діалогічному дискурсі. Регулятивна стратегія передбачає нежорсткий, імпліцитний вплив на вольову сферу адресата, а диктальна стратегія спрямована на заповнення інформаційної лакуни адресата. Виявлено нейтрально-гендерні, преферентно-гендерні та преферентно-вікові тактики та їх актуалізацію на лексико-семантичному, синтаксичному та стилістичному рівнях мовної ієрархії. Установлено кореляцію між типом інформації та структурою сімейного діалогічного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2 +
Шифр НБУВ: РА354653

Рубрики:

      
3.

Міщенко В.Я. 
Комплімент в мовленнєвій поведінці представників англомовних (британської та американської) культур: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Я. Міщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплімент як особливий вид мовленнєвих вчинків у поведінці носіїв британського та американського варіантів англійської мови. Опис здійснено з позицій діяльнісного підходу, у рамках діади "ціль - засіб". Поняттєвий апарат дослідження інтегрує положення теорії мовленнєвих актів, теорії мовленнєвої діяльності та концепції ввічливості. Це дозволяє інтерпретувати компліментарне висловлювання як мовний засіб досягнення якісно різних (мовленнєвих і немовленнєвих) комунікативних цілей, тобто як мовну реалізацію мовленнєвої дії, що є складною єдністю іллокутивного, перлокутивного актів та соціальної дії. Виявлено іллокутивні цілі компліменту, критерії його щирості, відмінності компліменту від схожих іллокутивних актів, ознаки прямих і непрямих, суто непрямих та імпліцитних іллокутивних актів компліменту. Визначено механізм, що лежить в основі перлокутивного акту компліменту, та фактори, які зумовлюють його успішність. Виділено класи й типи компліментів - соціальних дій. Проаналізовано їх структурно-семантичні, прагматичні та етнокультурні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711 + Ш100.33
Шифр НБУВ: РА307928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рудик 
Комунікативно- прагматичні типи висловлювань зі значенням згоди/незгоди в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ірина Миколаївна Рудик ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2
Шифр НБУВ: РА310866

Рубрики:

      
5.

Воронцова Н.Г. 
Комунікативно-когнітивні особливості вербальної інтеракції зі стороннім реципієнтом (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Г. Воронцова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено прагматичний різновид вербальної інтеракції, що передбачає присутність у антропологічному просторі взаємодії, окрім стандартних учасників спілкування (мовця та слухача - активних реагентів), третього антропокомпонента - стороннього реципієнта як комунікативного актанта з нестандартною комунікативною перспективою спостерігача. Установлено, що дана інтеракція є різновидом поліактантної комунікативної взаємодії, у межах якої спостерігаються розмежування двох рівнів відносин: між активними реагентами, які взаємодіють в експліцитному режимі ітеракції; між активними реагентами і стороннім реципієнтом, які взаємодіють в імпліцитному режимі інтеракції. Доведено, що комунікативна релевантність стороннього реципієнта як суб'єкта спілкування виявляється у його здатності являти собою детермінанту комунікативної поведінки активних реагентів інтеракції. Досліджено реалізацію стороннім реципієнтом двох гетерогенних стратегічних ліній - рецептивно-інтерпретаційної та реактивно-комунікативної. Першу представлено як комунікативно-когнітивну діяльність інтерпретації стороннім реципієнтом предмету думки активних реагентів інтеракції, вона є інтродуктивним етапом для здійснення стороннім реципієнтом комунікативного реагування на комунікативну подію, представлену як актуалізацію ним другої стратегічної лінії - реактивно-комунікативної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2 +
Шифр НБУВ: РА338628

Рубрики:

      
6.

Ємельянова О.В. 
Мовленнєве вираження статусу адресата в англомовному художньому дискурсі закоханих: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Ємельянова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено досліження мовленнєвого вираження статусу адресата-закоханого/закоханої у сучасному англомовному художньому дискурсі. Виявлено наявність безпосереднього взаємозв'язку між рольовим модусом і комунікативною позицією адресата-закоханого/закоханої й особливостями мовленнєвого вираження їх статусу. Розроблено класифікацію вербальних і невербальних засобів комунікації як відображення факту актуалізації певної комунікативної позиції адресата-закоханого/закоханої в аспекті мовленнєвого вираження статусу (рівності, зверхності, підлеглості). Показано специфіку мовленнєвого вираження статусу адресата-закоханого/закоханої у контексті вивчення семантики його/її респонсивних висловлювань (реакцій прийняття, неприйняття, темпоризації) залежно від характеру ініціюючого мовленнєвого акту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2 +
Шифр НБУВ: РА344455

Рубрики:

      
7.

Славова Л.Л. 
Типологія комунікативних невдач (на матеріалі сучасного англійського мовлення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Л. Славова ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено порушення акту комунікації. Розглянуто основи типології комунікативних невдач (КН). Рівень сформованості комунікативної компетенції, обсяг тезауруса, наявність у індивида необхідних знань є основними чинниками, за допомогою яких можна передбачити успішність або неуспішність акту комунікації. КН визначено як збій у спілкуванні через повне або часткове нерозуміння вербалізованого повідомлення партнерами з комунікації. Типологію КН у сучасному англійському мовленні представлено КН мовного, мовленнєвого та лінгвокогнітивного характеру. Іншою причиною виникнення порушень акту комунікації є використання невербальних засобів спілкування. Комунікативні акти здебільшого не проходять без супроводу паралінгвістичних елементів, таких, як проксеміка, кінетика, просодія та різноманітні невербальні дії комунікантів. КН паралінгвістичного характеру зумовлено невідповідністю невербальних засобів вербальному процесу спілкування; омонімією та полісемією жестових знаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711
Шифр НБУВ: РА311545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського